Türkiye Kupası 3. Maç | Galatasaray CC 97 - 58 CASA TED Kolejliler

Re: Galatasarayımız: 97 - Casa Ted Kolej: 58

Bu gruptan çıkmayı hak etmedik. Murat Özyer´e güvenim sonsuzdu, şimdi; (-) sonsuz... Artık güvenim kalmadı desem yeridir.

Gruptan tesadüf çıktık ama şu gerçeği unutmayalım; her zaman bu kadar şanslı olamayacağız...

Takımımızın Türkiye Kupası´nda başarı olacağına inanmayarak, takımımıza başarılar diliyorum.Umarım şampiyon oluruz...

Beşiktaş'ın Daçka'yı yenmesine tesadüf demek ne demektir ya. Tamam haketmedik oynadığımız oyunla ama bize 20 fark gerekiyordu 39 farkla kazanarak çıktık. BJK'nın Daçka'yı yenmesi normal, tesadüf değil.

Bence sorun oyun kurucunun silahlarımızı kullanamamasında . M.S yerini oyunu iyi okuyan ve potaya bakan bir PG şart .

Ali Sercan Akkaya' Alıntı:
Murat hocanin onune koydugu o sapkadan tavsan cikarmasini bekliycez artik :oops:

Bu tavsan cikarma lafini gecen sezon diline dolayan Halil Uner degil miydi?
Onun toplama takimindan bile gecen yil tokat yedik 2. macta.

Galatasaray'in kendi gobegini kesemeyip, Besiktas'in destegi ile final-eight'e kalmasi ve taraftarin da buna sevinmesi garabettir. Besiktas'in gecen yil bizi iten skoru almasi, bu sene de final-eight e sokan skoru almasi kurcalanasidir. Sacma sapan seylere alet oluyoruz.

Telekom'a son 2 sn'de mac verip, play-off'tan elenmenin hesabi sorulamadiktan sonra, bunu kim soracak tabi.

Zoban Raftik' Alıntı:
[quote="Ali Sercan Akkaya":2rctmu27]Murat hocanin onune koydugu o sapkadan tavsan cikarmasini bekliycez artik :oops:

Bu tavsan cikarma lafini gecen sezon diline dolayan Halil Uner degil miydi?
Onun toplama takimindan bile gecen yil tokat yedik 2. macta.[/quote:2rctmu27]

Hatta bizim maçın da seride oldugu galibiyetlerden sonra Halil ÜNER :
"Göreve geldiğimizde bizim için şapkadan tavşan çıkaracak diyorlardı, biz Bugs Bunny çıkardık" demişti.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Beşiktaş'ın Daçka'yı yenmesine tesadüf demek ne demektir ya. Tamam haketmedik oynadığımız oyunla ama bize 20 fark gerekiyordu 39 farkla kazanarak çıktık. BJK'nın Daçka'yı yenmesi normal, tesadüf değil.

haluk yıldırım'ın 3 saniye kala attığı üçlük ile bjk aldı maçı sanırım unutmuşsun.birde bjk yenmek zorunda değildi istese maça asılmayabilirdi sakatlık sorunu yaşayabilirlerdi genç kadro ile oynayabilirlerdi.belkide yaşı ilerlemiş haluk'u son saniyelerde coach u oyunda tutmazdı.bjk nin daçkayı yenmesi kadar normal bişey olamaz demişsin bizimde 20 sayıdan daçkaya yenilmemiz kadar normal birşey olamaz bencede.

Bu skordan anlaşılıyor ki takım iki maç mağlup olunca çok hırslanmış. Umarım bu hırs bütün bir sezona yansr ve hep böyle maçlar oynarız.

Volkan Çoban' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":14uaj6kl]Beşiktaş'ın Daçka'yı yenmesine tesadüf demek ne demektir ya. Tamam haketmedik oynadığımız oyunla ama bize 20 fark gerekiyordu 39 farkla kazanarak çıktık. BJK'nın Daçka'yı yenmesi normal, tesadüf değil.

haluk yıldırım'ın 3 saniye kala attığı üçlük ile bjk aldı maçı sanırım unutmuşsun.birde bjk yenmek zorunda değildi istese maça asılmayabilirdi sakatlık sorunu yaşayabilirlerdi genç kadro ile oynayabilirlerdi.belkide yaşı ilerlemiş haluk'u son saniyelerde coach u oyunda tutmazdı.bjk nin daçkayı yenmesi kadar normal bişey olamaz demişsin bizimde 20 sayıdan daçkaya yenilmemiz kadar normal birşey olamaz bencede.[/quote:14uaj6kl]

Biz yenilince Daçka altyapı takımı bu ne rezilliktir oluyor. BJK onu yenince tesadüf. Ortada bir tutarsızlık var ama.

daçka efes in pilot takımı bu bizim yenilmemiz yada yenmemiz ile değişen birşey değil.zaten bizi hem ligte hem kupada yeniyorlar.bjk nin üç saniye kala attığı üçlük girmese eleniyorduk şansımız yanımızdaydı.bjk yenilse bile grup lideri olarak çıkıyordu.burada bjk nin daçkayı yenmesi değil kazanma şekli tesadüf oluyor.bizim daçka ya yenilmemizi savunmayacaksın sanırım.

:)

Ben yazdığım uzun yazıda Daçka maçını yorumladım. Çarpıtmanın anlamı yok. Biz oyun olarak haketmesek de skor olarak hakederek çıktık. CASA'yı son periyotta Ömer'in üç üçlüğüyle yenebildi BJK. CASA boş takım falan değil. Bizim 39 fark atmamızı beğenmeyenler var burada. CASA her takımdan 15 üstü fark yiyecek bir takım değil. Orta sıralarda yer alır ligde. Ve biz 39 farkla yendik ve bu sayede çıktık. Siz de hala son saniye üçlüğü diyorsunuz. O BJK'nın sorunu. Biz 2 maçı kaybettikten sonra son maçta çok çok zor olan bir farkı yakaladık, buna bile şans demeye getiriyorsunuz. Yazık ya.

Kerem SEÇER' Alıntı:
:)

Ben yazdığım uzun yazıda Daçka maçını yorumladım. Çarpıtmanın anlamı yok. Biz oyun olarak haketmesek de skor olarak hakederek çıktık. CASA'yı son periyotta Ömer'in üç üçlüğüyle yenebildi BJK. CASA boş takım falan değil. Bizim 39 fark atmamızı beğenmeyenler var burada. CASA her takımdan 15 üstü fark yiyecek bir takım değil. Orta sıralarda yer alır ligde. Ve biz 39 farkla yendik ve bu sayede çıktık. Siz de hala son saniye üçlüğü diyorsunuz. O BJK'nın sorunu. Biz 2 maçı kaybettikten sonra son maçta çok çok zor olan bir farkı yakaladık, buna bile şans demeye getiriyorsunuz. Yazık ya.

o bjk nin sorunu değildi bizim sorunumuzdu maalesef.girmese o şut bjk değil biz eleniyorduk.39 sayı ile kazanılan bir maçın neresine şansa denilir ki ?

Guroviç,Ziziç,Milojeviç gibi isimlerin guardı Marshall olmamalı fikrindeyim bende. Ancak bu saatten sonra yapılacak herhangi birşeyin olmayacağını ki yapılsa bile Marshalldan daha fazla verim alınabilecek bir yabancının gelemeyeceğini düşünüyorum... O yüzden bize düşen takımımıza destek vermek..

Ancak bence Marshall dan daha büyük bir sorun var o da yerli oyuncularımızın kalitesi..Murat Kaya , Hüseyin ve Cüneyt Erden in dışında skora ve oyuna katkısı olacağını düşündüğüm bir yerli oyuncumuz yok ne yazıkki.. Yabancı oyuncuların tam performansta oynadığını düşünsek bile bu 3 yerliyi eklediğimiz takdirde 8 kaliteli oyuncu anlamına gelir bu... Rotasyonun sağlanması açısından oldukça düşük bir rakam bana kalırsa.. Bu durum geçen seneki bayan basketbol takımını hatırlatıyor ne yazıkki bana.

Eğer ben Bjk Antrenörü olsaydım, Tüm vakit almayan oyuncularımı oyuna sürerdim.Onların performanslarını görürdüm, ha Daçka'da maçı kazanırsa üzülmezdim.Nedeni ise Galatasaray'ı 8li finalde görmektense Daçka'yı görmeyi her hoca ister.Bence Bjk büyük bir strateji hatası yaptı.Galatasaray Yarı Finalde onları eler de finale çıakrsa sanırım gene bir çok taraftarın içine oturmuş olacaktır bu.

Çıktık sitede herkes 4 saat boyunca ecel terleri dökmüş.Önümüze bakıyoruz artık umarım bu sene bu tür gereksiz heyecanlar değil de.Şampiyonluk maçında heyecan yaşamak istiyorum ben.