Türkiye Kupası 3. Maç | Galatasaray CC 97 - 58 CASA TED Kolejliler

Re: Galatasarayımız: 97 - Casa Ted Kolej: 58

Abilerim siz daha iyi bilirsiniz ben geçen sene ki daçka-galatasaray maçının biletlerini 30ytl olarak hatırlıyorum yanlışmı/doğrumu bu senede öyle bi fiyattan mı satılır biletler..?

Ne zaman başlıyor bilmiyorum ama ilk maçımız Darüşşafaka ile..
Tehlike arz ediyor yani.[/quote]
BEKO BASKETBOL LİGİ
1. HAFTA MAÇI

DARÜŞŞAFAKA
GALATASARAY CAFE CROWN
Hakem
Tarih 18.10.2008 19:00
Yer Ayhan Şahenk Spor Salonu[/quote]
MAÇIN GEç olması yerinde olmuşl benim için:)inş gelebirlirim yetişebilirsem:)deplesman ama gelebiliyoruz değil mi?

Haluk, bir evvelki pozisyonda basket+faule neden olmadı. Haluk, Leunen atış kullanırken faul yaptı fakat, atış sayı olmadı. Leunen serbest atışların ikisinide sayı yapınca 76-75 olan skor, 76-77 Daçka lehine döndü...

Haluk Yıldırım, enteresan oyuncudur. Bazen üst üste boş şutlar kaçırır ama, en kritik yerde maçı alacak pası verir, şutu atar... İş ahlâkı çok üst düzeydedir. Kamp sürecini sakatlık hasebiyle boş geçirip, ilk maçında bize karşı ortaya koyduğu performansı, 36 yaşındaki kaç oyuncu gösterebilirdi? Belki o maç oyuncularımız Haluk'u iyi savunamadı fakat, kim ne derse desin, benim nazarımda Türkiye'nin gelmiş-geçmiş en saygı duyulacak oyuncularından biri...

Beşiktaş, Haluk ve Muratcan'ı alarak doğru tercihler yaptı.

Oytun Ozer' Alıntı:
Beşiktaş aldı iki sayı, çeyrek finaldeyiz!

alaksız ama sen öyle deyince aklıma 2000 uefa kupası geldi

sanırsam ercen taner demişti 'finaldeyiz finaldeyiz ağlamak haykırmak istiyorum sayın seyirciler finaldeyiz finaldeyiz!!... :) '

ah be ne günlerdi yaw

Ahmed Bey,
Canlı yayında verilen bilginin azizliğine uğradık. Basket faul olarak gözüküyordu.
Haluk Yıldırımın sporcu kişiliğine lafım yok ama "ahlak" kelimesiyle yanyana getiremiyorum ne yazık ki.
Saygı konusunda ise katılıyorum tamamen. Geçirdiği rahatsızlık, yaşı, geçmişini bir kenara bırakır ise aldığı sorumluluklar saygının her harfini hakediyor.

Eve daha yeni geldim hemen maça baktım ve yenip gruplarda bi üst tura geçtiğimizi görünce sevinçden ne yapacağımı bilemedim xD

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
Haluk Yıldırıma saygı duyuyorum gerisi de yalandır yani.
Dün ne diyoduk bugün herkes yine pembe tablolar çizmeye başladı.Olmucak bişi olmaz görüşürüz.Yanlış takım kurduk.Bireysel olarak oyuncu kalitesinden bahsetmiyorum elimizde zizic gibi bi adam var kasunla değiş desen değişmem o ayrı mesele.
Zizic
Gurovic
DEjan bunlar baskertbolu çok iyi bilen doğrularını bilen adamlar diğerleriyle yürümez bu takım 7 ya da 8 oluruz marshall gitmezse
Marshall konusunda haklısın.Sorumluluk almaması maçlarda katkısının az olması gerçekten düşündürücü.Çıplak gözle 2 maç izledim.Kesinlikle bizim oyun kurucumuz olamaz.Kendine güvenmiyor.Potaya yaklaşmayı üçlük atmayı denemedi.Milojevic ve Zizic pota altında çok iyiler.Gurovic'te oynadığı pozisyona rağmen çok iyi bir skorer.Bugün takımı onlar ayakta tuttu.64 sayının yabancılardan gelmesi bunun göstergesi.

Bende şimdi okuldan takip ediyorum.Bir önceki ders arsında bizim kazandığımızı gördüm,şimdi de beşiktaşın kazandığını gördüm ve çılgına döndüm.Hadi artık bundan sonra bizi korkutmayın. :) :) :)

Yine 3 basketbol adamının sayıları ön plana çıkmış. 23 sayı 9 ribaund Zizic, 21 sayı 12 ribaund Milo, 16 sayı Gurovic... Bu üç adam şu an çok ayrı yerdeler. Maça anlaşılan ağırlıklarını koymuşlar. Geçen sene ki hüsrana uğramayıp finallere çıkmak güzel ama benim için Daçka ve BJK maçlarında alınan yenilgilerin hesabı önemli. Acaba bu sefer ne oldu da böyle bir sonuç çıktı merak ettim. Ama bu şekilde finallere kalmak beni hiç sevindirmedi. Bizim yapmamız gereken 3 maçı alarak çıkmaktı. Hadi hiç olmadı Daçka ve CASA'yı yenerek direk kendimiz çıkmaktı. Umarım düzeliriz. Başka çaresi yok. MS bu maçta 15 dk üsre almış. 3 asist 3 ribaund gözüküyor. Fakat tek bir şut girşimi bile yok... Milo ve Zizic baya oyuna ağırlıklarını koymuşlar. Gurovic ile beraber bu üçlü 60 sayı atmış... Bu galibiyetle dünkü hava dağılmış olabilir ama umarım eksiklerimizi çabuk bir şekilde kaparız. Lige formda bir şekilde başlarız...
Bu sene başarısızlık durumunda bu kadroya değil fakat Gurovic-Zizic-Milo üçlüsüne yazık olur...

Ömer Seymen' Alıntı:
Tesekkur'leri kulubum adina kabul etmeye basladim, hic cekinmeyin lutfen... :muhaha

gecen seneki ayibi temizlediniz. iyi oldu :muhaha büyük takimlar olarak, birbirimizi kollamaliyiz. ceyrek finallerde görüsmek dilegiyle.. :hi

Abi bizim tek istegimiz graves ve stricklandın yerine yenilerinin alması....Yoksa GUROVİC-MİLOJEVİC-ZİZİC

HOSLEY-NEAL-MARSHALL ın bir degişik versiyonu...

Umut Erdem' Alıntı:
Abi bizim tek istegimiz graves ve stricklandın yerine yenilerinin alması....Yoksa GUROVİC-MİLOJEVİC-ZİZİC

Umut bey tmm Marshall kabul..Alpella'dan gelmiş olması,beklentilerin daha büyük olmasından dolayı daha kaliteli guardların adının geçmesi vs vs .. ama Tonio'ya neden bu kadar yükleniliyor anlayabilmiş değilim.Hepinizin yüzünü kızartacak inşallah Tonio.hadi diyelim gönderdik Tonio'yu.bu saatten sonra kimi bulacağız onun yerine bu kalitede ve cüzzi bir rakama oynayan ? (500.000 dolar aldığı söyleniyor)

Umut Erdem' Alıntı:

Biraz değişik değil de basketbol zekası birkaç katı olan ve oyunu bilerek oynayan bir üçlü. Tabi bunun yanında boy farkı da var.

NOT: Bu arada bende Graves'ten umutlu bir kişiyim. İyi performans sergileyecektir. Fakat bu üçlünün yeri ayrıdır... Özellikle de Gurovic'in...

Herkes çok mutlu olmuş, hayret!!!!

teknosa Türkiye Kupası rezaleti için birşey yazmaya gerek yok, herkes yaptığı hatanın bedelini ödemeli.
son konu olarakta şunu söyleyim,

Büyük takımlar maç satmaz,
bunu kafanıza yazın.
konsantrasyonunu kaybedip mağlup olabilirler, ama asla maç satmazlar.

Tıpkı 2002 de Brezilya, Kosta Rika'ya maç satmadığı gibi,
Tıpkı Galatasaray Trabzonu 4 golle yenip Fenerbahçe'ye şampiyonluk yolunu açtığı gibi.
seneyi ve rakibi hatırlamıyorum ama, Fenerbahçe'nin Beşiktaşı yenerek bizim önümüzü açtığı gibi.
Tıpkı Beşiktaş C.T.'nın bugünkü Darüşşafaka maçı gibi,
unutmayın,
Beşiktaş büyük camiadır, tıpkı Büyük Galatasaray gibi, tıpkı büyük Fenerbahçe gibi.

Bence herkes aklını başına alsın!

Biz bu turu oyun kurucumuz olmadan geçtik. Özyer, kendi yaptığı yanlışı çok çok geçte olsa anlamıştır sanırım. Bu oyuncuya güvenmek kendi kariyerine hakarettir. Ya da kendi kariyerini kabul etmektir ki bu Türkiye Kupası fiyaskosu buna daha yakın gözüküyor.

Büyük takım çalıştıracak bir tecrübeye, kapasiteye sahip değil bunu bu turnuva da yine gördük. Daçka gibi pasif bir takıma 20 sayı önde gidip 5 sayı farkla yani 25 sayı farkla mağlup olan yine Özyer'in stratejisidir.

Yanlışını da görmezden gelip, bu Strickland şaçmalığında ısrar ederse defolsun gitsin! Bize fantezi düşkünü, asistan koç lazım değil!!!

Ali Demirci' Alıntı:
Bence herkes aklını başına alsın!

Biz bu turu oyun kurucumuz olmadan geçtik. Özyer, kendi yaptığı yanlışı çok çok geçte olsa anlamıştır sanırım. Bu oyuncuya güvenmek kendi kariyerine hakarettir. Ya da kendi kariyerini kabul etmektir ki bu Türkiye Kupası fiyaskosu buna daha yakın gözüküyor.

Büyük takım çalıştıracak bir tecrübeye, kapasiteye sahip değil bunu bu turnuva da yine gördük. Daçka gibi pasif bir takıma 20 sayı önde gidip 5 sayı farkla yani 25 sayı farkla mağlup olan yine Özyer'in stratejisidir.

Yanlışını da görmezden gelip, bu Strickland şaçmalığında ısrar ederse defolsun gitsin! Bize fantezi düşkünü, asistan koç lazım değil!!!
Murat özyer bence de bırakmalı fakat bu söylediğin sözleri hakedecek bir adam değil murat özyer
defolsun gitsin falan çok ağır kelimeler...

Valla bu galibiyet beni tatmin edemez kimse kusruma bakmasın.Ben süper üçlümüzden bu maçlarda değilde bjk ve fb maçlarında beklerim bu katkıları.
Murat Hoca görevi devretmeli artık ama eğer bunu yapmıyor veya izin verilmiyorsa sezon başlayana bu takımı adam etme görevini layıkıyla yerine getirsin.Göz var nizam var hatalarını ve eksikleri kendiside pek ala görüyordur umarım gereken takviyeleri yapar ve yolumuza devam ederiz rahat bir şekilde.