Uleb Cup| Galatasaray: 83 - Joventut Badalona: 90

Re: Uleb Cup|Galatasaray - Joventut Badalona

dün akşam badalona karsısında serbest atış,2'lik,3'lük yüzdemiz daha iyiydi.ama farkı 22-14 top kayıbı fazlamız belirledi.biraz daha dikkatli olsaydık yenebilirdik.
bir takım guardı kadar oynar derler ya bence doğruymuş.rudy fernandez maçı takımı adına çevirmesini bildi..dee brownda ncaa ve konferans finali tecrübesi olan bı guard ama iki maçtada pasif kaldı...

Re: Uleb Cup|Galatasaray - Joventut Badalona

Bugün maçı bir daha izledim ve gururum ve üzüntüm bir kat daha arttı. Üzgünüm çünkü bu kadar iyi bir takımı elemek ve finali görmek işten bile değildi. Bunu engelleyen faktörlerden biri hakemlerdi kuşkusuz ama bugün maçı daha sakin ve dikkatli izlediğimde gördüm ki;bizi finalden eden asıl nedenler kendi hatalar olmuş. Bu nedenlerin en başında gelen ikisi top kayıpları ve verdiğimiz hücum ribaundları. Öyleki; yanılmıyorsam maç içinde iki kez üst üste 4 er 5 er kez arka arkaya hücum ribaundu verdik ki,Gaines?in en iyi yaptığı iş te bu kadar etkisiz kalması inanılmazdı;hakikaten çok yıkıcı oldu bizim için,üstelik de maçı kafa kafaya getirdiğimiz dk.larda oldu bu. Ayrıca 22 top kaybı da bu seviyedeki bir maç için harakiri yapmaktan farksızdı. 3. ve sonuncusu ise guardlarımızın yaşadığı Torino kabusu. Dee ve Cüneyt 2 maçta toplam 1 üçlük sokabildi,ondada yarıfinale çıktık zaten. Çok değil normal performanslarının yarısını verebilseler her şey farklı olurdu.

Bütün bunlara rağmen son ana kadar savaştık ve Türk basketbolunun yenilmez armada sını en iyi şekilde temsil ettik. Hepsinin alnından öpüyorum.

Galatasaray cafe crown u tebrik ediyorum türkiyeyi en iyi şekil de temsil ettiler büyük takımlara karşı yaptıkları karşılaşmalarda asla ezilmediler takımımla gurur duyuyorumm

Ricky Rubio yu izlemek büyük bir zevkti.Hic suta kalkmayı duasunmeyen bir oyuncu ve bu yasta inanılamaz bir basketbol zekasına sahip....Gecen sene SLAM dergisinde Ricky'le ilgili bir yazı vardı.Valencia-Badolana macında Ricky ilk kez A takımla macına cıkmıs ve sadece 23 dakikada 14 asist 4 reb.4top calmayla oynamıs ve hic sut denememis...Onu izlemeye gidenlerin ise bu yastaki bir cocuk hic sut atmadan nasıl mactaki hakimiyeti alır demis :) Bir keresinde de Ricky'e ikili sıkıştırma gelmis birinin bacak arasından atıp diğerinin etrafından dönerek gercmis ve su anda bizim oyuncumuz olan Charles Gaines mükemmel bir smac attırmıs...Sadece sutu biraz kötüymüs onuda izlediğim maclardaq ordum deliksiz basketler atıyor...

Artık bizimde Ricky gibi Rudy gibi yıldızlar yetiştirmemiz lazım.Altyapıdan gelen oyuncuları sadece kesin olan maçlarda oynatmamamız lazım.Düzenli süre vererek onlara güvenmeliyiz.Böylece kalitemizi daha çok arttırabilir ve oyuncu konusunda sıkıntı çekmeyiz ;)