Uleb Cup| Galatasaray: 83 - Joventut Badalona: 90

Re: Uleb Cup|Galatasaray - Joventut Badalona

Kaybettik neden:

1-İnanmadan çıktık sahaya.

2-Hakemler.

Tebrikler aslanlar.Klan da mmaç sonu takımımızı alkışladık.Mutluyduk.

Not:Başka forumları okumasamda merakımdan girdim ne yazmışlar diye herifler beter olsunlar diye yazmışlar.

İğrençlik sınırları zorlanıyor buraya başka bir takımdan biri yazar ise kendimi tutamam heralde.

Ben Joventut'a yenildiğimiz için üzüntülüysem bu büyük bir gelişmedir.Keşkeler keşkeler keşkeler demek geliyor içimden ama herkese helal olsun bu maç aklımızda güzel anılarla kalsın diyorum.Fakat basketbolda galip gelmek istiyorsan küçük ayrıntıları iyi yapman gerekiyor.Ayrıca iyi de bir guardın olması gerekiyor.

Badalogna gibi bir takımın, bu denli ciddi bir savunma yapmasına şaşırdım. Guardlarımızın üstüne köpek gibi saldırdılar. Adamlar maçın nerede kopacagını çok iyi bildiklerinden 3. periyot oyunu başlatmamıza dahi izin vermediler. 3-4 kere oyunu 5 saniyede başlatamadğımızdan top kaybettik. Süre biterken faul yapma gibi bir hatamız var ki hala anlamıyorum.

Maçta ufak tefek hatalar yaşandı, ama diger maçlarda daha fazlasını yaptık. Bu maçta Hite ve Johnsen kalitelerini ispat etti, Dee'nin de ortalama biri oldugu ortaya çıktı. Hite, böyle maçlarda oynayan bir adam.

Oyuncularımıza bize bu anı yaşattıkları için teşekkürler ederim. İyi oynadılar ortalama olarak.

Sene bası sizi uleb cup da 4 final oynıtıcaz juventut elendiricez diye biri gelipse sölese burdaki herkes bu teklife hemen tamam derdi ama bügün hepimiz üzülüyoruz elendigimize .

Gelecek sezon murat hoca basımızda olursa jonhsen bence kalır charles vede hite kalmalı owens cok istikrarsız daha istikrarlı biri tercihimdir dee gidicekse kerem dısında bir guard sorsalar popovic derim hırvat vede sırp her takıma lazım arada pis işler yapılması gerektıgınde bunu cok iyi yapıyolar birde lavrenovic ile bu takım 1 gömlek üste atlar

NOT( Bugun bizim pek begenmedıgımız fitch yada gönlümüzün guard malik olsa bu mac farklı olurdu sanırım)

Takımımıza karşı yapılan inanılmaz eleştirilere rağmen her zaman takımın yanında olduk(bazılarımız) ve onlar da bize çok güzel bir haftasonu yaşattılar. Her zaman diyoruz asmadan, kesmeden birazcık düşünün. Biraz takımınıza güvenin. Bu konu altında yüzsüzce ikiyüzlülük yapanları da görüyorum ve utanıyorum onlardan. Galatasaray taraftarı hiçbir zaman umudunu kesmez, bizler büyük takımız ve büyük bir taraftarız. Hiçbir zaman umudumuzu kaybetmeyelim. İşte sizlere çok güzel bir ders oldu bu. Teşekkürler aslanlarımıza.

Maça gelirsek ne kadar gurur duysam da takımla içim kan ağlıyor. Kazanabilirdik çok basit hatalar yaptık. Hakemler maçın içine ettiler. Teknik olarak Hüseyin'in o halde sahada tutulması, Cüneyt'in formsuzluğu ve Cenk'in kenarda unutulması büyük hatalardı ama yine de ezilmedik, gururumuzla elendik.

Bundan sonra sene sonuna kadar takıma desteğe devam edelim. Sene sonu alınacak kararlar varsa yönetim alır zaten. Destek olalım artık lütfen.

Maçın genel kısmında kendimde olmadığım için teknik yorum yapamayacağım. Yazık, hakikaten yazık. Bize değil, oyuncularımızın şuraya gelmek için harcadıkları emekleri böylesine bir maçta kaybettikleri için yazık. En çok buna üzüldüm.

Maçı izleyemedim,hoş izleyemem de çok saçma bir nedenden dolayı amaca ulaşmadı.
Maçı Onur abiden gelen mesajların ölçüsünde biliyorum.En kritik eşleşmenin taraflarından Dee çok kötü oynamış,iyi başladık gibi gözüksek de kötü başlamışız,top kayıplarının dibine vurmuşuz,Cüneyt bugün de kötüymüş,dış şut yüzdeleri coşmuş...
Bunların hepsine rağmen kaç kere geri dönüp sadece 7 sayıyla kaybetmişiz.Gel de yanma şimdi.Ama bu çok tatlı bir üzüntü.Yapabileceklerimizi görüyoruz en azından.
Diğer eşleşmede o acayip sonuç çıkmasa 3. de olurduk.Herkesin canı sağolsun.Avrupadaki ilk senemiz ve 7-8 yeni oyuncudan oluşan bir takım.
Galatasaray'ı Galatasaray yapan Avrupa performansıdır her daim.Oyuncularımız Galatasaray gibi oynadı 2 maçta da.En içten teşekkürü Çarşamba sunarız.Tabi ki nicel olarak düşük,nitel olarak büyük...

Özyer takımından memnun

ULEB Kupası yarı finalinde İspanyol rakibi DKV Joventut Badalona'ya 90-83 yenilerek final şansını yitiren Galatasaray Cafe Crown'da antrenör Murat Özyer, yenilgiye karşın ekibinden memnun olduğunu söyledi.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 23:42 TSİ 12 Nisan 2008 Cumartesi

Murat Özyer, Joventut Badalona ile oynadıkları maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, yarı finalde son derece güçlü ve deneyimli bir takımla karşılaştıklarını vurgulayarak, ''Mağlubiyete rağmen oyuncularımla gurur duyuyorum'' dedi.

Özyer, hakemin oyun sırasında en ufak temaslarda dahi faul düdüğü çalmasının Galatasaray Cafe Crown'u etkileyip etkilemediğine ilişkin soruyu ise, ''Aslında böyle bir soru gelmeseydi, bu konuya değinmek istemezdim. Zira bahane üretmek istemiyorum. Özellikle rakibi yakalamak üzere olduğumuz anlarda, savunmaya ve rakibi aldatma girişimlerimiz esnasında bahsettiğiniz türden düdükler, ister istemez takımımızın hızının da kesilmesine neden oldu'' diye yanıtladı.

Genç teknik adam, Galatarasay Cafe Crown olarak gelecek sezon da ULEB Kupası'na katılmayı ve daha iyi sonuçlar almayı hedeflediklerini de sözlerine

bu oyuncular kulübümüzün şanlı tarihinde yerini almıştır. emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. gurur duyuyoruz

Fatih Hısım' Alıntı:
arkadaslar bu 3. olup da Uleb Cup'a girme mevzusu nedir? yani 3. olamaszak gelecek seneye Uleb Cup'a katilamayakmiyiz?? bence bu büyük bir haksizlik olur. ve bizim bir adim geriye düsmemize neden olur. cünkü avrupa kupalarinda oynamak cok önemli yapacagimiz transferler adina.
Yanlış anlamadıysam Yiğiter uluğ 2 ve 3. takımların euroleague gittiğini söyledi.yanılıyorda olabilirim

ULEB'e gitmeme olayı milyarda bir olasılık.En basitinden Hanzevastları gördük.İlk 4'e kalan takımı seneye almayacak halleri yok ya.
İlk 3'ün Euroleague'e gideceğini sanmıyorum.Sadece şampiyon gidiyordu.
Yalnız yarın kazanınca Euroleague'e gidebileceksek uyku yok bu gece bana. :)

Helal olsun diyorum takımımıza, gerçekten iyi oynadılar zaten güçlü olan rakiplerine hakemlerle yenildiler!!!
Bu maçı kaybettik ama bence geleceği çoktan kazandık, artık avrupada basketboldada bir hayalet dolaşacak, rakiplerine korku salan bir hayalet!!!

Yiğiter Uluğ un söylediği şey ULEB de finale yükselen iki takım ie 3.cülük maçını kazanan takım kendi liğlerini nerde bitirirlerse bitirsinler seneye ULEB e direk katılıyor.

Anlamadığım bir nokta var şimdi 3. lük maçını alırsak şimdi euroleague mi katılacağız? :shock: Sanmıyorum ama böyleyse eğer süper olur. ULEB seneye garanti gideriz umarım.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Anlamadığım bir nokta var şimdi 3. lük maçını alırsak şimdi euroleague mi katılacağız? :shock: Sanmıyorum ama böyleyse eğer süper olur. ULEB seneye garanti gideriz umarım.
3. olursak ULEB kupasına direk katılıyoruz.

Burak Ceyhan' Alıntı:

uleb cup'ı ilk 3 içerisinde bitiren takımlar:1. euroleague 2.ve 3. ise ligde isterse düşsün direk olarak uleb cup'a katılma hakkını elde ediyor.

Resmiyette öyle ama;

Eğer seneye düşünüldüğü gibi 32 takıma çıkarsa kontenjan Euroleague'e katılabiliriz.