Umut Tınay Gitmeli..

Kim bilir kaç hafta önce tartışmıştık Umut'un yetersizliğini. Ben Turabi Genç'in bahsettiği operasyonda en başta Umut gönderilecek sanıyordum. Hiçbir şey olmadı ama nedense. Pası bilmeyen, olduğu yerde top sektirerek süre çalan adamdan basketbolcu olmaz, oyun kurucu hiç olmaz. Ya Umut cidden geriledi, kilitlendi, basketboldan bıktı, ya da bizim hiç bilemeyeceğimiz şeyler var.

Hele ArdaQue Kaan Memişoğlu demiş, yarama basmış. Ben yıllardır anlamış değilim bu adamın birinci ligde neden yer bulamadığını. En az Arda Urcu kadar iyi ve tecrübeli bir oyuncudur oysaki. Murat Yolcu'nun, Umut Tınay'ın oynadığı bir lig bu lig, akıl alır gibi değil. Geçen sene ikinci ligde yer alan Erdemir'in, Banvit'in bile akıllarına yedek olarak almak gelmemiş mi nedir! Öyle pahalı bir adam da olmasa gerek.

coolidge' Alıntı:
Hele ArdaQue Kaan Memişoğlu demiş, yarama basmış. Ben yıllardır anlamış değilim bu adamın birinci ligde neden yer bulamadığını. En az Arda Urcu kadar iyi ve tecrübeli bir oyuncudur oysaki. Murat Yolcu'nun, Umut Tınay'ın oynadığı bir lig bu lig, akıl alır gibi değil. Geçen sene ikinci ligde yer alan Erdemir'in, Banvit'in bile akıllarına yedek olarak almak gelmemiş mi nedir! Öyle pahalı bir adam da olmasa gerek.

Kaan MEMİŞOĞLU' nu cumartesi günü Ankara' da izledim. Ted Kolej-Tofaş macında. Bir 2. lig karsılasmasıydı ama Kaan ben bu lige iki gömlek fazlayım diye bagırıyordu adeta. Karşısında yine yıllarca 1. ligde boy göstermiş Efes Pilsen altyapısından yetişme Bora SANCAR vardı ama yine de çok rahattı. Takımını çok iyi organize etti ve hemen hemen her pozisyonda Bora' yı ekarte etti.

Ayrıca; Ömer ve Mehmet Kahyaoğlu kardeşler ( ki hasta Galatasaraylılardır ) neden düşünülmez bunu da anlayamıyorum.

Burak Gacemer de beni en çok üzen oyuncu.Karşıyakadayken onu izlemeye doyamıyordum.Kardeşi de en az onun kadar guard'dı.Sene sonunda düşünülebilecek çok guard var.Bu seneyi de bir şekilde yedik.Bari gelecek seneyi kurtaralım. :idea:

tek suçlu değil ama insan biraz çaba sarfetse tamam ama diğerleri bile bazen gerçekten sahada herşeyi yapıor .. kardeşim para mara boş. çık sahaya oyna elbet vercekler paranı. Umut Tınay çok üzüyorsun bizi.. çok kırıyosun ıyununla ve mağlubiyetde gülüşlerinle

umutun her halinden belli memnunsuzlugu..yoksa bu kadar kotu bir oyuncu degil..ardanın da dedigi gibi insan sut atmayı unutmaz..ama kendine guvenini kaybetti mi faul bile sokamaz ki bunu telekom macinda gorduk...

ayrica kaan vasatin ustu bir oyuncu olabilir ama murat yolcu bir gomlek ustundur..uzun zamandir seyretmedim ama ari koleji gunlerinden bilirim murati..agir sakatlik gecirene kadar umut vaadeden guardlardandi..kaan icin ayni seyleri soyleyemeyecegim..galatasarayin aradigi kan degil bence..

steve nash gibi oyunuc lazim bize..alti kurtarmaz :)

Bugün şunu yakından çok iyi gördüm UMUT TINAY bu takımda kalmak İSTİYOR.Çünkü bugün elinden geleni yaptı Üstüne 2 tanede üçlük attı.Bu onun en azından isteyince şut atabildiğini gösterdi yine çok UMUTLU değilim ama Kendisine ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

Umut Tınay 3.periyottan maçın sonuna kadar bu sene en iyi performansını gösterdi. beni 00-02 yıllarındaki U.Tınay'a götürdü şimdiye kadar nerdeydin Tın tın Son 6 maçta sana büyük iş düşecek takımın lideri ol ve forma numaran gibi 10 numaralık oyun çıkar. UMUDUMUZSUN UMUT TINAY

SEKO' Alıntı:
Umut Tınay 3.periyottan maçın sonuna kadar bu sene en iyi performansını gösterdi. beni 00-02 yıllarındaki U.Tınay'a götürdü şimdiye kadar nerdeydin Tın tın Son 6 maçta sana büyük iş düşecek takımın lideri ol ve forma numaran gibi 10 numaralık oyun çıkar. UMUDUMUZSUN UMUT TINAY
Ben bunu Daçka maçında görmüştüm onda bu ruh var ama bunu yansıtmak önrmli eğer bu oyununu 6 maça daha yansıtabilirse en azından GALATASARAY'ı kurtaramasa bile kalitesini ortaya KOYAR...

Sezon sonu geliyo malum transfer mransfer var sezon sonunda. E biraz kendini göstermek gerekiyo sezon sonu bir yerlere kapağı atabilmek için.. Çok mu kötü niyetli düşünüyorum bilmiyorum ama ben Umutttaki kıpırdanmayı ona yoruyorum.

Umut Tınay bu seviyede bir performans gösterseydi en sezon başı Jacobson'ı PG oynatırdık,ne de Johnson'u 40 dakika oynatırdık.Şimdiye kadar neredeydin Umut? :evil: :evil:

ozzy' Alıntı:
Sezon sonu geliyo malum transfer mransfer var sezon sonunda. E biraz kendini göstermek gerekiyo sezon sonu bir yerlere kapağı atabilmek için.. Çok mu kötü niyetli düşünüyorum bilmiyorum ama ben Umutttaki kıpırdanmayı ona yoruyorum.

Bunun adı profesyonellik, kötü düşünmek değil. Sezonun tamamına bakınca meselenin özü olsa olsa budur.

umut 4pnt 2rb 4as
Ben maçın son çeyreğini izledim, orada Keep'e güzel bir asist yaptı ama istatistikleri öle çok parlak değil. Seyretmedğimden soruyorum, nesi iyiydi Umut'un bugün? Savunmada falan mı iyiydi özellikle. Ben 10 5 5 gibi birşeyler yaptı sandım da.

Umut zaten çok fazla süre bulamadı. Özellikle topun el yaktığı son dakikalarda oyundaydı ve itiraf etmek lazım iyi bir oyun sergiledi. Özellikle Keep ile iyi ikili oldular, ikili oyunlar ve Keep e verdiği asistler ...

Bence bu başlık kapanmalı, Umut en iyi maçlarından birini çıkardı bugün. Bizim hayal ettiğimiz takımda belki ona yer yok ama bugün maçı izleyenler ondan önce kimlerin gitmesi gerektiğini bir daha düşünsün.

Oyuncumuza saygısızlık etmemeliyiz bence. Kötü şut atıyor olabilir ama bugün verdiği mücadeleyi ben alkışlıyorum. Eğer diğer oyuncularımız onun gibi mücadele etse bu maçı alırdık inanın bana. Umut ile ilgili 2 pozisyon oldu ve hakemler onun aleyhine düdük çaldılar. Birincisi fast break te, diğeri son dakikalarda. Hücüm faul yerine bize faul verdiler.

Çok yazık gerçekten..

gerçekten iiydi bugün. ama bunun 1 maça endeksli olmaması gerekir.. umut tınay ın burada tek söz oyununaydı ancak bugün gördükki kıpırdanma var...

Bence de 3.periyotta takimin canlanmasinda bir ara katkisi oldu ama koc gereginden fazla onunla oynadi, Johnson'u kenarda unuttu. Arada Umut gereksiz zorlamalar da yapti 4 e 1 giderken pasi gece verdi ve hucum faul yapti.

3. periyoda umut ile basladik ve Johnson oyuna girdiginde 4. periyodun ortalariydi. O dakikadan sonra da Ron oyuna soguk girdi ve pek birsey yapamadi. Brian'in da koyu oynadigi bir macta Johson'u isindirmak icin daha fazla caba sarfetmeliydik. Onun katkisi olmadan bu macin kazanilmasi zordu, nitekim kazanamadik

dawkins' Alıntı:
Bence de 3.periyotta takimin canlanmasinda bir ara katkisi oldu ama koc gereginden fazla onunla oynadi, Johnson'u kenarda unuttu. Arada Umut gereksiz zorlamalar da yapti 4 e 1 giderken pasi gece verdi ve hucum faul yapti.

3. periyoda umut ile basladik ve Johnson oyuna girdiginde 4. periyodun ortalariydi. O dakikadan sonra da Ron oyuna soguk girdi ve pek birsey yapamadi. Brian'in da koyu oynadigi bir macta Johson'u isindirmak icin daha fazla caba sarfetmeliydik. Onun katkisi olmadan bu macin kazanilmasi zordu, nitekim kazanamadik

almeida - dawkıns
evet fast breakteki faul yapışı hatta bulunduğu yer itibarıyle çok yanlıştı. dip çizgiye kadar gelmıstı artık.

o gitsin bu gitsin kim oynayacak artık soyler mısınız. takım bu halıyle boyle...