WNBA 2011 Sezonu

Anlamıyorum burdaki simone taurasi karşılaştırması. Tamam bu sene simone yok taurasi var onu takıma adepte edeceğimiz yerde nerdeyse bitirmeye çalışılıyor. Şimdi koskoca galatasaray bir basketçiden yani simondan ibaretmi peki bu kadro seneye şampiyon olursa ne diyeceğiz bırakalım kişileri takımı destekleyelim bu takım ligde sonuncu olacak havası var bazı arkadaşlarda. Ben bu takımın şampiyon olacağına inanıyorum.

Hemen Berkan'cım, ne demek ortaya dökelim rakamları.

Final serisinde;

Lindsay Whalen: 11.7 sayı - 3.7 asist.

Taj : 8.3 sayı - 6.3 ribaund

Moore : 11.3 sayı - 5.7 ribaund - 1.3 asist

Rebekkah : 16.0 sayı - 8.3 ribaund - 2.3 asist.

Phoenix'e gelelim şimdi ;

Dupree: 10 sayı - 6.5 ribaund

Taylor : 7 sayı - 2.5 asist

Bonner: 16.5 sayı - 9 ribaund

Johnson : 5.5 sayı - 5 asist.

Konuşalım mı daha?

Tebrikler "Çikolata Prenses"
Bu sene takımının güçlenmesiyle beraber daha iyi işler yapacağına inanıyordum ama burasını çok tahmin etmiyordum doğrusu. Takımının şampiyonluğu ile beraber bireysel olarak da bu ödül ona çok yakıştı. Bundan sonra belki de aynı şeyleri bizde de yaşar ve yaşatır. Tabi o zamana kadar, neredeyse başarısız olması istenecek seviyeye gelen Taurasi inşallah bize daha çok şey katar, Augustus'un bize verdiklerinin çok daha fazlasını verir.

Anlamıyorum burdaki simone taurasi karşılaştırması. Tamam bu sene simone yok taurasi var onu takıma adepte edeceğimiz yerde nerdeyse bitirmeye çalışılıyor. Şimdi koskoca galatasaray bir basketçiden yani simondan ibaretmi peki bu kadro seneye şampiyon olursa ne diyeceğiz bırakalım kişileri takımı destekleyelim bu takım ligde sonuncu olacak havası var bazı arkadaşlarda. Ben bu takımın şampiyon olacağına inanıyorum.

öyle bir şey yok, yanlış düşünüyorsunuz. Geçen sene Euroelague'de ve sezonun final serisi hariç tamamında Seimone'un birlikte oynadığı kadroya bakın, şimdi Taurasi'nin birlikte oynayacağı kadroya bakın. Bu sene şu takım herhangi 1 kupayı bile alamazsa bu büyük başarısızlıktır ki bunu söylediğime göre takımın zaten kupaları toplamaktan başka bir çaresi olmadığını düşünüyorum.

Ama işte korkumuz bu kadroya bireyselliği her zaman ön planda tutan, en rahat oldukları Amerika Milli Takımı'nın maçlarında bile MVP olabilmek için herkesten fazla şut kullanan bir oyuncuya sahibiz ve inanılmaz paralar harcanarak kurulan bu takımın başarısından bile %100 emin olamıyoruz bu sayede.

Sene sonunda Taurasi zaten bu takımın en fazla sayı bulan oyuncusu olacaktır, ona kuşkum yok ama takıma gereken katkıyı verebilecek mi kıstas o benim için. Tabi bir de ona desteğin alasını veren ezeli rakibimizin taraftarına yaptığı gibi bir gün bizi de yüzüstü bırakabileceği ihtimali de var.

En çok koyan da herkesin artık gereken saygıyı gösterdiği Seimone'a bazı Galatasaray taraftarları saygı göstermiyor. Yeri tartışlıır ama bu kız pozisyonun en iyi 3 isminden biri. Tabi bunu kabul etmeyip Taurasi'nin yanına yaklaşamaz yaa diyenler de yok değil hala. Onlara tavsiyem benim yaptığım gibi normal sezon ve Playoff dahil tüm Minnesota maçlarını izlemeleri ve Seimone'un Taurasi dahil her oyuncuya nasıl üstünlük kurduklarını görmeleri.

Şimdi şöyle bir şey olacak. Seimone 3-4 sene içinde 2-3 WNBA Şampiyonluğu ve MVP ödülünü daha aldığında şimdi ona vasıfsız oyuncu muamelesi yapanlar biz de Seimone'u seviyoruz, biz de çok sevindik diyecekler. Ama işte olur da bir kaza bir şanssızlık olduğunda aynı isimlerin gördünüz mü Seimone'nunuzu diyeceğini de adım kadar kadar biliyorum.

Hemen Berkan'cım, ne demek ortaya dökelim rakamları.

Final serisinde;

Lindsay Whalen: 11.7 sayı - 3.7 asist.

Taj : 8.3 sayı - 6.3 ribaund

Moore : 11.3 sayı - 5.7 ribaund - 1.3 asist

Rebekkah : 16.0 sayı - 8.3 ribaund - 2.3 asist.

Phoenix'e gelelim şimdi ;

Dupree: 10 sayı - 6.5 ribaund

Taylor : 7 sayı - 2.5 asist

Bonner: 16.5 sayı - 9 ribaund

Johnson : 5.5 sayı - 5 asist.

Konuşalım mı daha?

İstersen konuş da, sana Taurasi'nin şampiyon ve MVP olduğu senelerde Pondexter ve Penny'den aldığı skor katkılarını tek tek yazayım mı buraya? Seimone kazandığında ve MVP olduğunda takım arkadaşlarından yardım alıyor, Taurasi kazandığında ve MVP olduğunda tek başına oluyor öyle mi? Komiksin, şu Taurasi'yi savunmaktaki uğraşını da takdir ediyorum hani ama çok şükür her dökümanına verecek cevabım var artık.

Sağolsun Seimone Augustus şampiyn ve MVP artık, o yüzden ;)

Ayrıca Augustusa yardımcı 3 oyuncu (Whalen-Moore-Brunson) toplam 39 sayı ortalaması tutturmuş. Taurasiye yardımcı 3 oyuncu (Penny-Dupree-Bonner) 34 say ortalamasıyla oynamış. Aradaki 5 sayı fark ile Taurasiye kimse yardım etmedi vah vah diyorsan bir daha konuşmak istemezsin zaten

Taurasi'ye yeterli yardım gelmediyse bu Taurasinin bireyselliğini ön plana çıkarmasından kaynaklanıyor. Takım olamadılar işte daha nasıl açıklayayım bilemiyorum ama Seimone olsaydı Phoenix'de Penny ile Seimone şampiyonluğa götürürdü takımı.

İstediğini yapabilirsin, sonuçta rakamlar ve başarılar hiç bir yere gitmiyor. İlk önce Whalen - Taj - Moore napmış dedin yolladım, konuyu değiştirdin. Phoenix'in kağıt üzerinde kadrosu çok iyi dedin, yine verdim rakamları yine cevap yok. Şimdi geçmiş yıllarda yazayım mı falan diyorsun, burada komik olanın kim olduğu çok net ortada. Taurasi'yi savunmak için çok yeterli bir sebebim var, kendisi artık Galatasaray'ımızın başarısı için ter dökecek, dibine kadar savunurum, bunda anormal bir şey yok. Takdir edilmesine de sevindim, ne de olsa bizim oyuncumuz ya!?

Sağolsun Diana geçmişinde öyle şeyler bıraktı ki, senin de basketbolla alakası olmayan argümanlarına verecek tonla cevabım var, kendisi Dünya'nın en iyisi ya, o yüzden.

Ama işte korkumuz bu kadroya bireyselliği her zaman ön planda tutan, en rahat oldukları Amerika Milli Takımı'nın maçlarında bile MVP olabilmek için herkesten fazla şut kullanan bir oyuncuya sahibiz ve inanılmaz paralar harcanarak kurulan bu takımın başarısından bile %100 emin olamıyoruz bu sayede.

Sene sonunda Taurasi zaten bu takımın en fazla sayı bulan oyuncusu olacaktır, ona kuşkum yok ama takıma gereken katkıyı verebilecek mi kıstas o benim için. Tabi bir de ona desteğin alasını veren ezeli rakibimizin taraftarına yaptığı gibi bir gün bizi de yüzüstü bırakabileceği ihtimali de var.

http://czechrepublic2010.fiba.com/p.../sid/4730/tid/379/accumulated-statistics.html

Evet Amerika milli takımında herkesten çok top kullanmış fazlasıyla baksanıza rakamlara...

Geldik 2.yazdığına Fener mi kolladı bu kadını ahahahahaha hayatımda duyacağım en komik cümleyi yazdın tebrik ederim seni, Fener kadın için avukat bile tutmadı bu kadın gidip kendi avukatını tuttu cebinden parasını verip her türlü hakkını zorlayıp ben dopingli değilim dedi. Doping damgası yediği ilk gün ülkesine dönerken kimse yolcu etmedi o taraftarlar ve yöneticiler mi savundu? bak bilmediğin araştırmadığın şeyleri sallama burada bildiklerini yazıyosan yazarsın insanları yanlış yönlendirmenin anlamı yok.

İşin diğer komik yanı da 2 senedir WNBA izliyorum diyen adam kalkmış burada Phoneix'in şampiyon olduğu dönemlerde Penny ve Cappie'nin rakamlarını vereyim mi diyor evet o dönemleri izlememiş birisi diyor bunu sadece istatistiklere bakarak. Bu arkadaş Spartak'ın son 2 Avrupa şampiyonluğundaki final fouru da izlememiştir kesin ya da Fenerdeki Taurasi'yi de izlememiştr özellikle Euroleague'de.

Phoneix'in kadrosu daha iyiymiş, guardı ve pivotu olmayan takım nasıl daha iyi kadroya sahip olabilir biri bunu bana açıklasın Allah aşkına ama bu arkadaş açıklamasın ciddi anlamda bilen varsa açıklasın. Sen Taurasi'nin başarısız olmasını Galatasaray'ın şampiyon olmamasını da iste bu sene de sene sonunda gelip çıkarsın söylersin bunları.

Geçen seneki ilk 5 ligde:

Işıl,Seimone,Tamika,Bahar,Fowles

Bu seneki ilk 5:

Işıl,Taurasi,Alba,Bahar,Fowles

Madem Seimone dhaa iyi Tamika da çok daha iyi Alba'dan şu an her haliyle, geçen seneki ilk 5'imiz daha iyiymiş bu sene eklenen bench oyuncuları, senin mantığınla bu takım geçen sene de çok büyük işler yapmalıydı bu sene 1 kupa bile alamazsak başarısızlık yazmışsın ya ona yanıt olarak söylüyorum bunu da geçen sene başarılıydık yani öyle mi?

İstediğini yapabilirsin, sonuçta rakamlar ve başarılar hiç bir yere gitmiyor. İlk önce Whalen - Taj - Moore napmış dedin yolladım, konuyu değiştirdin. Phoenix'in kağıt üzerinde kadrosu çok iyi dedin, yine verdim rakamları yine cevap yok. Şimdi geçmiş yıllarda yazayım mı falan diyorsun, burada komik olanın kim olduğu çok net ortada. Taurasi'yi savunmak için çok yeterli bir sebebim var, kendisi artık Galatasaray'ımızın başarısı için ter dökecek, dibine kadar savunurum, bunda anormal bir şey yok. Takdir edilmesine de sevindim, ne de olsa bizim oyuncumuz ya!?

Sağolsun Diana geçmişinde öyle şeyler bıraktı ki, senin de basketbolla alakası olmayan argümanlarına verecek tonla cevabım var, kendisi Dünya'nın en iyisi ya, o yüzden.

Whalen-Taj-Moore- Brunson'un katkısını inkar eden yok zaten Arca, nerenle okuduğunu merak ediyorum ama bu isimler final serisinde bir adım geriye giderken Seimone gaza bastı ve şampiyonluğu getirdi. Bunlardan sadece Brunson Augustusa ayak uydurabildi. Taurasinin maçlarını sanırım izlemedin, izleseydin şu kadar şut kullandı bak aynı gibi komik argümanlarla gelmezdin. Augustusun 10 şutundan 8'i belli, sistemli hücum sayıları Taurasininki ise bireysel zorlama, kendisine aşırı güvenden kaynaklanan ve takımına oldukça zarar ettiren hücumlar.

Playofftaki Phoenix-Lynx maçlarını izle sonra gel söyle ne söyleyeceksen. Daha maçları izlemeden Taurasi savunmaya çalışınca, wikipediadan bakıp ooo TAurasi dünyanın en iyisi diyen insanlardan farkın kalmıyor.

http://czechrepublic2010.fiba.com/p.../sid/4730/tid/379/accumulated-statistics.html

Evet Amerika milli takımında herkesten çok top kullanmış fazlasıyla baksanıza rakamlara...

Geldik 2.yazdığına Fener mi kolladı bu kadını ahahahahaha hayatımda duyacağım en komik cümleyi yazdın tebrik ederim seni, Fener kadın için avukat bile tutmadı bu kadın gidip kendi avukatını tuttu cebinden parasını verip her türlü hakkını zorlayıp ben dopingli değilim dedi. Doping damgası yediği ilk gün ülkesine dönerken kimse yolcu etmedi o taraftarlar ve yöneticiler mi savundu? bak bilmediğin araştırmadığın şeyleri sallama burada bildiklerini yazıyosan yazarsın insanları yanlış yönlendirmenin anlamı yok.

İşin diğer komik yanı da 2 senedir WNBA izliyorum diyen adam kalkmış burada Phoneix'in şampiyon olduğu dönemlerde Penny ve Cappie'nin rakamlarını vereyim mi diyor evet o dönemleri izlememiş birisi diyor bunu sadece istatistiklere bakarak. Bu arkadaş Spartak'ın son 2 Avrupa şampiyonluğundaki final fouru da izlememiştir kesin ya da Fenerdeki Taurasi'yi de izlememiştr özellikle Euroleague'de.

Phoneix'in kadrosu daha iyiymiş, guardı ve pivotu olmayan takım nasıl daha iyi kadroya sahip olabilir biri bunu bana açıklasın Allah aşkına ama bu arkadaş açıklamasın ciddi anlamda bilen varsa açıklasın. Sen Taurasi'nin başarısız olmasını Galatasaray'ın şampiyon olmamasını da iste bu sene de sene sonunda gelip çıkarsın söylersin bunları.

Geçen seneki ilk 5 ligde:

Işıl,Seimone,Tamika,Bahar,Fowles

Bu seneki ilk 5:

Işıl,Taurasi,Alba,Bahar,Fowles

Madem Seimone dhaa iyi Tamika da çok daha iyi Alba'dan şu an her haliyle, geçen seneki ilk 5'imiz daha iyiymiş bu sene eklenen bench oyuncuları, senin mantığınla bu takım geçen sene de çok büyük işler yapmalıydı bu sene 1 kupa bile alamazsak başarısızlık yazmışsın ya ona yanıt olarak söylüyorum bunu da geçen sene başarılıydık yani öyle mi?

Verdiğin linke bakılırsa Diana'nın en fazla şut atan ve 2lik yüzdesi en düşük 2-3 oyuncudan biri olduğunu görebiliyoruz.

Arca bana istatistiklerini yazarsa ben de ona istatistikleriyle cevap veririm, WNBA'i iki senedir izlemek ondan önceki seneleri bilmeme anlamını taşımaz. Bu mantıkla forumda çoğu kişi 2000 yılındaki UEFA kupamızdan bahsetmemesi gerekir, sonuçta çocuktuk daha ne kadar takip edebiliriz dimi? Ayrıca burda finalleri izlemeyip istatistikle cevap vermeye çalışan Arca oluyor.

Geçen seneki ilk 5'imiz daha iyi zaten ama kadro genişliği bakımından geçen seneki kadromuz şuanki kadronun altında ezilir. Gintare ve Doneeka varken Avrupada şimdi Prince, Tina gibi çok özel oyunculara sahibiz, milli takımında en önemli 3. oyuncusu Şaziyeyi de eklersek buna bu seneki kadronun başarısızlığa tahammülü yok.

Bende arca arkadaşla bu konuda hem fikirim. Yzısınada katılıyorum şu tartışmalar simonu savunmak bize ne getirecek şu anda. Oyuncumuz değilki oyuncularımıza moral verelim ayrıca simonu kimse inkar etmiyorki avrupa kupası aldığımız o günü elbette unutmuyoruz müthiş oynamıştı ona haksızlık yapanda yok bu sene bu tercihler yapılmış en azından baskette müthiş ivme yakalanmasına vesile olan hakan üstünberge güvenelim oda basketten anlıyorki bu şubenin başında ne yaptığını neyin doğru olduğunu o biliyordur heralde.

http://www.wnba.com/media/lynx-trophy-100711.jpg

http://www.wnba.com/video/wnba/2011/10/07/20111007augustusmvpdesktopmov-1863736

"We fun together , we fight together"

Şu gözyaşları hepimize bir şeyler anlatıyordur. Şu anda da muhtemelen Dünya'nın en mutlu kadın basketbolcusu Mone. O sakatlıktan çıkıp şampiyon oldu takımı. MVP ödülünü kazandı. Ama bu karşılaştırmayı bir türlü anlayamadım. İlk günden beri. Hep bir kıyaslama çabası. Seimone üzerinden Taurasi'ye, Taurasi üzerinden Seimone'a vurma çabası. Taurasi'yi sevmiyorum ama geçen sene herkesin-genelleme kötü bir şeydir tabi çoğunluğun diyelim- en nefret ettiği biri olmasına rağmen şu anda bu kadar savunanı olması bile bu oyunda ne kadar önemli bir yerde olduğunun kanıtı.Diana kendini kanıtlayalı çok oldu ama Seimone için hikaye daha yeni başlıyor. Umarım bundan sonra o eşsiz saf yeteneğinin üstüne mental özelliklerini daha da güçlendirerek koyar. İkisinin de kariyeri bittiğinde o zaman oturur istatistikleri konuştururuz. Ama şu anda yapılmasın bu. Hepimiz Mone'u çok seviyoruz. Bırakın hep Galatasaraylı Seimone olarak kalsın. Bu saçma kıyaslama bazılarını Dee'den bazılarını Mone'dan soğutuyor.

dipnot: Galatasaraylı Seimone olarak kalsın dedim çünkü hepimiz biliyoruz bir gün dönecek.

Bende arca arkadaşla bu konuda hem fikirim. Yzısınada katılıyorum şu tartışmalar simonu savunmak bize ne getirecek şu anda. Oyuncumuz değilki oyuncularımıza moral verelim ayrıca simonu kimse inkar etmiyorki avrupa kupası aldığımız o günü elbette unutmuyoruz müthiş oynamıştı ona haksızlık yapanda yok bu sene bu tercihler yapılmış en azından baskette müthiş ivme yakalanmasına vesile olan hakan üstünberge güvenelim oda basketten anlıyorki bu şubenin başında ne yaptığını neyin doğru olduğunu o biliyordur heralde.

Hakan Üstünberk kendisinden isteneni yapıyor yani bir isim verilince bunu ne yapacağız hoca demiyor zaten dememeli de hocaya güvenmek zorunda. Ceyhun Hocanın her istediği yapıldı. Hakan Üstünberk'e güvenim sonsuz zaten ama Ceyhun Hoca'ya güvenim de sıfır.

Berkan Playoff'larda bütün maçları izledim, Phoenix kadrosunda can çekişen Dee'yi, oturmuş ve işleyen bir sistemde çok iyi performans veren Mone'yi gördüm teşekkür ederim. Ne yapmış dediğinde, ortaya istatistikleri dökmek pek anormal değil, sonuçta sahaya koydukları katkıları çok net görebiliyorsun. Futbol ile basketbol konusunu benzeştirmeni ise yorumsuz bırakıyorum.

Phoenix'in başarısızlığında, sistemsiz oynamalarını Diana'ya bağlaman yanlışın ta kendisi. Neden teknik heyetin onları iyi bir yapıda birleştirmediğini söylemiyorsun, sahada her şeyini veren Dee'ye çamur atacağına?

En son yazdığında saygısızlık yaptın, görmemezlikten geliyorum. Saygı kuralları çerçevesinde tartışabileceksen kapım her zaman açık, ancak tekrarı olmasın.

Günlerdir süren bu tartışmanın, nasıl ve hangi laf ile başladığını hepimiz biliyoruz. Diana Taurasi'yi savunan herkes, Seimone'nin kötü bir oyuncu olduğunu söylemiyor, daha alt seviyede olduğunu söylüyor. Yazılan hiç bir şey silinmedi, arka sayfalara gidilerek neyin ne olduğu görülebilir.

Görmemezlikten gelip ne yapacaksın Arca, ceza mı vereceksin? Ben hiç ceza almadım ama bazen keyfi davranıp ceza vermenize çok sinir oluyorum. Zaten forumda bu kadar çok yönetici olmasıda çok saçmaya neyse yeri burası değil.

Ben sana, ''Saadet, nerenle okuyorsun ya, öyle şey mi olur'' desem, bu hakarete girmiyor mu? Hakaretin sonucu da forumda cezadır, forumda çok yönetici olduğunu düşünüyorsan gidip şikayetini ilgili bölüme yazabilirsin.

Arca pardon da ben hic bi zaman Augustus tek basina savasiyor digerleri yardim etmiyor dememisken sen bana Brunson-Taj-whalenin katkida bulunmadigini soyledigimi ima edersen ve ben bunu soylememissen o cumle hakaret icerigi tasimaz.

Ilginc.

Tartismalari cok detayli okumadim ancak "Dee'nin Galatasaray'da etrafindaki kadroya bakin, bir de gecen sene Seimone'nin etrafindakileri dusunun." diyen ve bu seneki Phoenix vs. Minnesota karsilastirmasiyla Seimone > Dee sonucuna ulasmaya calisan ismin ayni olmasi ne kadar ilginc bir tesaduf degil mi?

Bir tarafimdan anlamis sayilmamak icin bos bir vaktimde daha detayli okuyup ona gore cevap yazayim.

Tabii bu arada Mone'nin gidisine, Dee'nin gelisine ve Ceyhun Hoca'ya bu denli sert tepkiler gosterenlerin ayni kisiler olmasi da ayri bir mevzu konusu.

Allah korusun, bu sene basarisiz olursak, nedenlerinden biri de taraftarimizdaki bu kafa yapisi olacak. Kotu performans durumunda salonlarda olacaklari gozumde canlandirabiliyorum. Tabii bu isimler maca gideceklerse...