WNBA 2011 Sezonu

Berkan, Whalen - Taj - Moore ne yapmış dedin, ben de ortaya istatistik koydum. Senin, Seimone'nin her şeyi tek başına kazandığını ima etmedim, nasıl ki Diana'nın da o başarılı tek başına kazanmadığı gibi. Tartışmalar elbette olacak ama sen karşısındaki kişiye ''nerenle okuyorsun'' dersen kendini haksız duruma düşürüyorsun, ne olursa olsun, yaptığın çok ayıp. Saygısızlık yapmadan tartışamıyor musun?

Berkan çok ağır saçmalıyosun farkındasın değilmi. Sana sorulan mantıklı sorulara cevap vermek yerine 2000 i görmeyen Uefa hakkında yorum yapmsın diyosun, yapmasın evet şöyle kazandık böyle sistemimiz vardı artılarımız buydu eksilerimiz buydu diye ahkam kesmesin mesela. Sevinsin ama böyle yorumlar yapmasın. Ne bileyim Okan Suat EMre'yi izlemeden şunu başardılar bunu başardılar demesin, Hagi'nin bize kattıkları sadece istatistik kağıtlarındaki asist ve goller değildi. O yüzden o günleri yaşamayan işin tekniğine girmek yerine sadece keyfini çıkarsın. Sana tavsiyem sende izlediğin iki seneyi değerlendir.

Birde sen ve Gazanfer yüzünden iş öyle bi hale geldiki Diana iyi dedik diye Seimone'dan nefret ettiğimizi falan sanıyor insanlar, Seimone bizim sevgilimiz hepimiz onu çok seviyoruz ama bu spora gelmiş geçmiş en büyük oyuncunun Diana olduğu gerçeğini değiştirmez. Phoneix'i geçin allah aşkına 5 numarası her maç orta sahadan 5 tane üçlük deneyen, PG nın ne 0 bile katkı vermediği bir takım, o takım özelinde kimseyi değerlendiremezsin, değerlendirmemelisin. Ben aldığı EL kuplarına takımına yaptığı katkıya bakarım. Seimone'ı belki Işıl'dan bile daha çok seviyorum ama Dİana>Augustus bunu tartışmak bile yersiz.

geçen twitter'da da yazmıştım Şamil 'de güzel açıklamış zaten

Seimone çok güzel oyuncu , ama Taurasi çok büyük oyuncu fark bu..

Çok ilginç tartışmalar dönmüş. Klasik olarak herkesin yaptığı gibi konuya bodoslama dalacağım.

Mone benim kadın basketboluna bakış açımı değiştirdi. Neden?

Çünkü çoğu Erkek Basketbol'cunun yapamadığı, hatta yaptığında yıldız statüsünde sayıldığı Stop Jump Shot var ya, -hah işte bu atış- Mone'nin imza atışı; En rahat kullandığı şutlardı bunlar. Üstelik bu şuta kalkınca "illa potaya göndereceğim" diye bir hırsı da yok. Baktı içeride boş bir arkadaşı var hooop saniyesinde topu ona indiriyordu bizdeyken -ki bunları final serisinde de çok izledik.

Mone'nin gitmesini eleştirenlerden biri de benim. Sırf Diana geldiği için Mone'nin harcandığını düşünenlerdenim. Galatasaray'ımızın Cappie'si olacağını göstermişti bize, Mone. Erkek Basketbolcuları cebinden çıkartıyordu şut stili ile.

Tek başına takım tabirinin karşılığı idi, Çikolata. Biz,(en azından ben) onu gelecek her şampiyonluktan daha da fazla seviyoruz.

Diana Mone'dan daha iyi bir oyuncu mu? Belki..Ama bize Mone'dan daha çok mu katkı verecek? Göreceğiz. Bu anlamda Ceyhun Hoca'yı hiç affetmeyeceğim. Basketbol felsefesini de bu manada hep sorgulayacağım..

Yüreyedur Mone...

Geçmiş sayfalarda yapılan tartışmaları okumadan kendi fikrimi yazayım.
Öncelikle Seimone hani klişe bir tabir olacak ama bizden biri diyebileceğimiz, bizim takımı çok benimsemiş bir oyuncu.
Bu WNBA şampiyonluğuna ve MVP olmasına çok ama çok sevindim. Kendisini de çok seviyorum, herkes seviyor.
Hatta sezon başı bizim Taurasi hamlesinden sonra Fenerbahçe Augustus'a teklif yapar mı diye korkmadım değil, gitse de çok üzülürdüm.
Belki bu sene olmaz ama ilerleyen senelerde yine takımımızda görmeyi çok istiyorum.
sahi Avrupa'da transfer yaptı mı bu sezon ?yapmıştır da nereye yaptı ? ben o kısmı kaçırdım :)

Taurasi'ye gelince onun da oyunculuğunu,kariyerini tartışmak yersiz bence.
Bu oyunun en iyilerinden, kimilerine göre en iyisi.
Umarım bu sene oynayacağı oyunla takımımızı da şampiyonluğa taşır.

İkisini de teknik olarak karşılaştırma yapılabiliriz, herkesin de tercihi farklı olabilir.
İkisi de iyi oyuncu.
Bizim teknik ekip Taurasi'yi tercih etti, şu dakikadan sonra Seimone'a kariyerinde başarılar dileyip (bir gün geri dönmesini bekleyerek-ben öyle yapıyorum) Taurasi'ye desteğimizi vermeliyiz. Seimone'nın yerine tercih edildi diye Taurasi'ye sırt çevirilmemeli.
Son kez tekrar edeyim ben olsam ben Seimone'ı tercih ederdim ama bizim teknik ekip Taurasi dedi, bu saatten sonra yapacak bir şey yok.

Çünkü çoğu Erkek Basketbol'cunun yapamadığı, hatta yaptığında yıldız statüsünde sayıldığı Stop Jump Shot var ya, -hah işte bu atış- Mone'nin imza atışı; En rahat kullandığı şutlardı bunlar. Üstelik bu şuta kalkınca "illa potaya göndereceğim" diye bir hırsı da yok. Baktı içeride boş bir arkadaşı var hooop saniyesinde topu ona indiriyordu bizdeyken -ki bunları final serisinde de çok izledik.

tamam çok güzel yazmışsın , çokta doğru şimdi bunları 2'yle çarp ve Taurasi'yi izle tek yapman gereken o =)

Playofftaki Phoenix-Lynx maçlarını izle sonra gel söyle ne söyleyeceksen. Daha maçları izlemeden Taurasi savunmaya çalışınca, wikipediadan bakıp ooo TAurasi dünyanın en iyisi diyen insanlardan farkın kalmıyor.

Arca Diananın kadrosunu biliyoruz ne demek? Fianl serisinde Whalen, Taj, Moore ne oynadı mesela finallerde? Phoenix'in kadrosu da kağıt üstünde Lynx kadar iyidir. Ama takım olamamak böyle birşey işte. Lynx= Galatasaray, Phoenix= Efes Pilsen (geçen seneki).

2 senedir takip ediyorsun maçları ve wikipedia falan deyip millete saygısızlık yapıyorsun..Nasıl bir yüz bu anlayamıyorum..

İkincisi takım olabilmekten bahsetmişsin..Ama öyle bir bahsetmişsin ki sanki Minnesota Augustus sayesinde takım olmayı başarmış,Phoenix Dee yüzünden başaramamış..Şu alıntı yaptığım yorumuna bir bak yani,ne alakası var tartışılan konuyla senin ileri sürdüğün tezin?

Bu konuyla ilgili çok güzel bir benzetme yaptı Emre twitterda.Mone Alex ise Dee Hagi'dir diye..İsimlere takılmayın,karakterleri de karşılaştırmayın,oyun ve kariyer olarak bakın..

Ben de şöyle bir benzetme yapayım.

Dee= Kobe
Angel= Lebron (Özellikle dünkü maçı izleyenler karakter ve saçmalama olarak da benzediğini göreceklerdir)
Mone= Wade veya Durant

Sen demiştin galiba Berkan gelmiş geçmiş en iyi oyuncu belki Dee olabilir ama şu an en formda iki isim Angel ve Mone diye..Evet olabilir..Buna kimse karşı çıkmıyor..Bana şunu söyle Wade mi daha iyi basketbolcu Kobe mi? Tartışması var mı? Yok. Ama Wade daha formda ve ben Wade'i Kobe'den daha fazla severim..Yine de Kobe'den daha kötü diyemem..

Kobe içinde aynı şeyleri söyleyebiliyor musunu? Kobe şampiyonlukları aldığında kim vardı yanında? Önce Shaq,Horry,sonra Gasol,Odom..Diyebiliyor musun Kobe'nin etrafında iyi oyuncular vardı ondan kazandı diye?

Futbolda bizim için Hagi neyse kadın basketbolda da Mone o bizim için..Ne yeri unutulur ne hakkı yenir..Umarım bir gün de geri döner..Ama onun yerine gelen Taurasi'nin hakkını yemek,kariyerini,yaptıklarını görmezden gelmek,ona ve sadece hakkını veren insanlara saygısızlık yapmak doğru şeyler değil..Ağzına gelen şeyi söyleyip duruyorsunuz..Bir de haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz..İyi o zaman ben de kendimi haklı göreyim bir şekilde sana istediğim gibi saydırayım mesela olur mu?

Ayrıca şu sen ve Gazanfer'in de sürekli bir şeyleri sahiplenmeniz de gına getirdi..Bu gereksiz tartışmaları siz başlatıyorsunuz.Sonra da Galatasay'ı sadece biz seviyoruz,Augustus'u sadece biz destekliyoruz moduna giriyorsunuz..Yetmiyor en ufak bir Seimone başarısında veya Evren başarısızlığında alın işte size kapak olsun modunda konuşmaya başlıyorsunuz..Kimsenin Augustus'u sevmediği yok.Dee'yi daha üstün görmeye de hakkı var herkesin..Taurasi Seiomone'dan daha iyi denilmemiş de sanki kimse kusura bakmasın ama Augustus'un anasına sövmüşler gibi tepki gösteriyorsunuz..

Dee= Kobe
Angel= Lebron (Özellikle dünkü maçı izleyenler karakter ve saçmalama olarak da benzediğini göreceklerdir)
Mone= Wade veya Durant

çok klas benzetme olmuş bu..

Sezon başlamadan dediklerimin aksine Seimone iyi bir yıl geçirip süperstar apoletini takmış durumda. Artık rahatlıkla Pondexter ve Angel gibi isimlerle kıyaslanıp, kişisel bakış açılarına göre daha ileride de görünebilir.

Fakat Dee ile kıyaslanmaya başlaması için arada bir 5 yıl var. Hem de Mone ne yaparsa yapsın, Dee'nin bu sürede hiçbir şey yapmaması gereken bir beş yıl. Anca o zaman hee denir o kıyaslamaya.

Berkan çok ağır saçmalıyosun farkındasın değilmi. Sana sorulan mantıklı sorulara cevap vermek yerine 2000 i görmeyen Uefa hakkında yorum yapmsın diyosun, yapmasın evet şöyle kazandık böyle sistemimiz vardı artılarımız buydu eksilerimiz buydu diye ahkam kesmesin mesela. Sevinsin ama böyle yorumlar yapmasın. Ne bileyim Okan Suat EMre'yi izlemeden şunu başardılar bunu başardılar demesin, Hagi'nin bize kattıkları sadece istatistik kağıtlarındaki asist ve goller değildi. O yüzden o günleri yaşamayan işin tekniğine girmek yerine sadece keyfini çıkarsın. Sana tavsiyem sende izlediğin iki seneyi değerlendir.

O iki seneyi degerlendirdigimde Diananin Seimonedan arti ozelligini goremedigim dedigimde Diananin kariyerindeki tum basarilariyla degil o iki sezonki performansiyla cevap verilsin abi o zaman. Daha onceki sezonlara girildiginde Diananin yaninda onun kadar yetenekli baska isimleri goruyorum oynadigi takimlarda. Ve surda Dianayi oven en iyi kadin basketbolcu diyen insanlarin cogu da direkt basarilarini baz alarak, Diananinin tek macini bile izlemeden bunu diyor. Performansa bakilirsa bu sene dunyanin en iyi 3 oyuncusu Angel, Seimone ve Cappie'dir. taurasi basarisiz olursa bana supriz olmayacak ama bazilarinin gozunde oyle bir ilahlastirildi ki tek basina kupalar kazandircak, Augustusu cebinden cikaracak saniyor.

Dee= Kobe
Mone= Wade veya Durant

çok klas benzetme olmuş bu..
Bu benzetmeye ben de katılıyorum. Wade ve Seimone'u ileri düzeyde severim. Ama Kobe ve Diana'nın bu oyun için çok ayrı oyuncular olduğunu görmek lazım. Kabullenmek lazım.

Sezon başlamadan dediklerimin aksine Seimone iyi bir yıl geçirip süperstar apoletini takmış durumda. Artık rahatlıkla Pondexter ve Angel gibi isimlerle kıyaslanıp, kişisel bakış açılarına göre daha ileride de görünebilir.

Fakat Dee ile kıyaslanmaya başlaması için arada bir 5 yıl var. Hem de Mone ne yaparsa yapsın, Dee'nin bu sürede hiçbir şey yapmaması gereken bir beş yıl. Anca o zaman hee denir o kıyaslamaya.

Komik bir yaklasim :)

Bu mantikla sezonluk performanslari kiyaslayamayiz yani? Ya da C. ronalda ile messiyi kiyaslayamayiz? ronaldonun ard arda laliga sampyonluklari yasatmasi, ust uste yilin en iyi oyuncusu odulu almasi lazim.

Diana 2 sene oncesinin en iyisi olabilir ama artik degil, bunu gormemek icin niye direniliyor bilmiyorum.

Berkancım belki anlamak istemiyorsun ama asıl senin durumun komik. Bu kadar insan Diana daha iyi derken sen yeldeğirmenlerine karşı gidiyorsun don kişot gibi. Diana Mone dan daha iyi diyen herkese aksini ispatlamak gibi bir zorunluluğun yok. Saygı duymak zorundasın insanların fikirlerine.

Bana sacma gelen herseye cevap veririm ve o yuzden de bu tartisma surup gider boyle. WNBA bittigine gore konu kilitlense daha mantikli olur gibi geliyor.

Kobe artik düşüşe gecer, Durantin yillari baslar... Takimimiza gelmis gecmis en iyi oyuncusunu mu almak istyoruz yoksa 2011in en iyisini yani en fazla olumlu katki verecek olani mi? taurasi diyenler isminden dolayi diyor.

Bir tek sen izlemiyorsun ve bilmiyorsun bayan basketbolunu, Taurasi diyenlerinde de kendince sebepleri vardır o yüzden saygı duymak zorundasın nasıl kendi fikrine saygı duyulmasını istiyorsan.

Berkan iyice obsesifleşmişsiniz İlahlaştırılan Diana'mı yoksa sizin sapkın tutumunuzla Augustus mu, Şakamı yapıyosun abicim. Diana daha iyi bir oyuncu dedik diye ilahmı yaptık. Wnba performansında sonra gelip bunları yazdın sanki olum kız gittiğinden beri şöyle böyle diye yazıyosunuz onun performansı sizin bu sapkınlığınızın üstüne geldi sadece. Koç Angel'i de istiyordu keşke onu alsalardı da sizin bu saçma sapan yorumlarınıza maruz kalamsaydık diycem ama bişey değişeceğini sanmıyorum, çünkü takmışsınız.

Berkan yazdıklarını okuyormusun yazdıkların birbirini tutmuyor. Emin ol istisnasız herkes hemde senden çok daha fazla Semione'yi bu takımda görmek isterdi ve ileride göreceğine inanıyor. Ama sen ve bir iki kişi daha o kadar akılsızca bir takıntıya girdiniz ki Dee vs Semione kıyaslaması yaptınız. İşte saçmalık burada başlıyor. Çünkü bu gerçekleri bilen gören insanlar doğru olanı yazdılar ve sonucu sanki siz Semione sever diğer taraf (ben dahil) anti Semione ci olduk.
Dee>Semione bu kadar basit. Ama 2011 wnba yılı için diyorsan Semione>Dee ama bu da bir şey değiştirmez.