Yabancı Dizi Önerisi

tamamiyle izledigim butun dizileri yaziyorum.

dexter - inspector morse - prison break - pride and prejudice - black mirror - sherlock holmes - game of thrones - ve aklima gelmeyen bir kac tane daha- hepsi mukemmel otesiydi diyebilirim.

La casa de papel'i bitirdim. Öncelikle son zamanlarda bu kadar overrated bir şey izlediğimi hatırlamıyorum. Tamam diğer dizilere göre konusu, kurgusu farklı. Oyunculuklar da iyi denilebilir. Ama bu kadar abartılmasını doğru bulmuyorum. Kült, efsane olacak potansiyelde değil sırf konusu farklı diye. Seneye unutulur zaten. Bu popüler kültür denen şey dünyanın en pislik olaylarından biri. Bundan 2 ay önce böyle bir diziyi bilen 100 kişi bile yoktur ama şimdi ünlüler bile izliyor. Çok matahmış gibi bir de instaya falan koyuyorlar "bakın ben popüler kültürün köpeğiyim herkesin izlediğini izliyorum" diye. İyi halt ettin.

Sadece bu diziyle alakalı değil geçen Doğu Ekspresi diye bir şey hype'lendi biliyorsunuz. Geçen sene "Kars'a trenle mi gidilir hiç birşey yok orda, bedava bilet verseler gitmem" diyecek tipler, birden ünlenince bu geziyi günler öncesinden bilet ayartıyordu. İşte biz buna popüler kültürün yavşaklığı diyoruz.

Gideceğim, izleyeceğim varsa bile bu özentilikten dolayı soğuyorum. Bilmiyorum sadece ben mi öyle düşünüyorum... Biraz özgün ve özgür olun. Kapitalizmin ve popüler kültürün esiri olmayın. Eyyorlamam bu kadar...

Son düzenleme:
La casa de papel'i bitirdim. Öncelikle son zamanlarda bu kadar overrated bir şey izlediğimi hatırlamıyorum. Tamam diğer dizilere göre konusu, kurgusu farklı. Oyunculuklar da iyi denilebilir. Ama bu kadar abartılmasını doğru bulmuyorum. Kült, efsane olacak potansiyelde değil sırf konusu farklı diye. Seneye unutulur zaten. Bu popüler kültür denen şey dünyanın en pislik olaylarından biri. Bundan 2 ay önce böyle bir diziyi bilen 100 kişi bile yoktur ama şimdi ünlüler bile izliyor. Çok matahmış gibi bir de instaya falan koyuyorlar "bakın ben popüler kültürün köpeğiyim herkesin izlediğini izliyorum" diye. İyi halt ettin.

Sadece bu diziyle alakalı değil geçen Doğu Ekspresi diye bir şey hype'lendi biliyorsunuz. Geçen sene "Kars'a trenle mi gidilir hiç birşey yok orda, bedava bilet verseler gitmem" diyecek tipler, birden ünlenince bu geziyi günler öncesinden bilet ayartıyordu. İşte biz buna popüler kültürün yavşaklığı diyoruz.

Gideceğim, izleyeceğim varsa bile bu özentilikten dolayı soğuyorum. Bilmiyorum sadece ben mi öyle düşünüyorum... Biraz özgün ve özgür olun. Kapitalizmin ve popüler kültürün esiri olmayın. Eyyorlamam bu kadar...
Kesinlikle öyle. Toplumca bazı şeylerin kölesi olduk. İnsanlar Instagram'a story atmak için maçlara gider oldu.

Popüler kültür serisine yeni bir malzeme daha eklendi. Müslüm Gürses. Adam ölmeden önce kıro denilen, dinleyicilerine hakaretler edilen Müslüm Gürses yine aynı kişiler tarafından şimdi "Baba" olarak lanse ediyorlar. Ulan sizin kadar ikiyüzlü bir kitle daha görmedim. Biz okul yıllarında dinlerken müzik zevkimizle dalga geçenler şimdi aynı şarkıları "en çok ben dinliyorumm" yavşaklığını elinde bulunduruyorlar. Helal olsun size. Kör ölür badem gözlü olur hesabı, keşke Müslüm Gürses, Neşet Ertaş gibi efsaneleri öldükten sonra değil ölmeden önce kıymetini bilseydiniz.

Ne aradığınıza göre değişir. Uzay sevenler battlestar galactica isimli diziyi kesinlikle izlemeliler bence. Mükemmeldir. Güncel bir dizi değildir biteli oldu 10 sene filan ama çok iyidir.

Kuzenim ısrarla izle dediği için yeni izlemeye başladım güzel diziymiş. Bu arada dizinin açılış sahnesinde Shelby atla gidiyor ya o zaman anladım ingiliz atlarının ününü. Çok büyük hayvanlar.