Yeni Grubumuz; Estudiantes, Caserta, Nymburk

• Konbuyu başlatan Dogan Erkal
  • Başlangıç tarihi
Re: Eurocup Grubumuz; Panellinios, Cantu, Gasterra

grubu birinci bitirdik ve rakıpler kesin olarak bunlar olacak demi f2,g1,h2 gelicek 2.turda

Şimdi formata göre konuşursak.

Son 16ya kaldığımız 4lü 4 grup oluşacak.Bizim grubu düşünürsek;

Yeni oluşacak K Grubu;
E1(Galatasaray)
F2
G2
H1

F2(Asefa Estudiantes geleceğini düşünüyorum çünkü Benetton 5-0 la grup liderliğini garantiledi ve son maçını evinde PAOKla oynuyor ve kaybedeceğini sanmıyorum 6-0 la grup birinci olarak çıkacaklar.Asefa Estudiantes evinde galibiyeti olmayan Chorale Roanne ile maça çıkacak ve gruptan çıkmak için kesinlikle kazanması lazım bu maçı kazandıktan sonra PAOK un yenilmesini beklicek.Bennettonun PAOKu yeneceğini farzedersek aynı puana sahip Asefa Estudiantes/PAOK ikilisinden 2li averajı iyi olan(77-72/88-77) Asefa Estudiantes rakibimiz olur.)

G1(Bu grupta iş çok karışık şuan 3/2 galibiyetli 2 takım var(Hapoel Jerusalem-CEZ Nymburk).Şuan Hapoel 2li averajla(91-82/67-73) 1.sırada. 2sininde son maçı evinde 2side kazanırsa Hapoel gelir.2side yenilirse yine Hapoel gelir.Hapoel kazanır CEZ Nymburk yenilirse Hapoel gelir.CEZ Nymburk yener Hapoel yenilirse CEZ Nymburk gelir. Bu sonuca göre %75 Hapoel gelir.) :)

H2(Alba 5-0 la lider durumda.2 sıradaki Pepsi Casertanın 3/2 Galibiyetle 2.sırada son maçta yenilse dahi 2li averajla Krasnye Krylia nın önünde olduğu için kesin olarak rakibimiz Pepsi Caserta)

Buna göre oluşan K grubu;
GALATASARAY
Asefa Estudiantes(İspanya)
Hapoel Jerusalem(İsrail)
Pepsi Caserta(İtalya)

Sonuç olarak böyle bir grupta Hapoel Jerusalem ile son 8e kalırız diyorum.

Biraz uzun bir analiz oldu idare edin :)
Doğruluk payı %99.9 dur. 8)

xaten kuqo nun dediği grup yani f grubu karısık olan ya paok ya asefa..kuqo içine oyle doğmus demek...

Ermal ille su Papadopoulos'u denize dökcem diyor :) varsin Paok gelsin. hem hava gelir taraftara.

Üç sayılık basketler, ikili oyunlar, Savunma derken takımımızın sahada bize keyif veren bir yönüde yapılan Asistler.

GALATASARAY
Hapoel Jerusalem(İsrail)
Pepsi Caserta(İtalya)

Estudiantes yerine Paok'da gelse çok bir şey farketmez. İçerdeki maçları kazandığımız taktirde gruptan cıkarız. Ama tabikide önemli olan lider çıkmak. Biz o güce kesinlikle sahibiz.

GALATASARAY
Hapoel Jerusalem(İsrail)
Pepsi Caserta(İtalya)

Açıkçası su grup hiçte kolay değil.Daha bunun albası-kazanı ( gerçi popoviçin bileği kırılmış) var.3 deplasman maçıda hiç kolay olmayacaktır.israil ve italyan takımınları sahasında iyidir,estudiantes ise sanırım barcayı yenmişti.Umarım iyi bir uzun alırızda,sonraki maçkar için daha rahat konuşuruz.Herşeye rağmen oktay hocaya ve savunmamıza güvenim tam.

Muhtemel rakiplere bakarsak, Abdi İpekçi'de çok maça çıkmış olan Willie Solomon da 1 maçlık bir ziyaret için tekrar dönmüş olacak yüksek olasılık.. Bakalım bu sağlam savunmamız onu da bezdirebilecek mi..

Hapoel Jerusalem yerine Cajasol bekleniyordu bir süredir.Grup baya karıştı sanırsam.

Ben Solomon'un olduğu bir takım asla rakip olarak tercih etmezdim. Hele ki bu point gurdlarımızla. Tutku da Taylor da çocuk gibi kalıyor Solomon'un yanında. He diyorsanız ki bu maç 5e 5 o ayrı derim. Ama inşallah Jerusalem'in 2 numarası kısadır da Taylor ya da Tutku onla eşleşir , Evren tutar Solomon'u...

Deniz nasıl çocuk gibi kalıyorlar anlamadım. Bildiğim kadarıyla Taylor'la aralarında 3 cm fark var. Tutku'da Solomon'dan daha uzun. :)

Tabi farklı bir noktaya değinmek istediysen orasını bilemem :) .

Bu arada Solomon'u Caner tutar ;) .

Caserta istediğim bir rakipti, Jarusalem'in kaliteli bir kadrosu var özellikle B.Randle kadromuzda görmek isteyeceğim etkili bir uzun; Deniz Solomon için dediklerine bir yonden katılıyorum, aradaki fark aslen kol boylarında. Taylor'a göre oldukça uzun kollara sahip Solomon. Solomon'u buyuk ihtimal, Evren-Caner donusumlu olarak savunacaktır. Başabaş oynarız Jarusalem'le de. Asıl istemediğim rakip Estudiantes'di. Bireysel anlamda çok ustun oyuncuları yok ama muthiş disiplinli, birbirlerini tamamlayan, geleneği olan bir takım Estudiantes.

Takımızın oyuncu bazında atletizm ve sertlik konusunda biraz sorun yaşayabileceğini dusunuyorum. Takımın en atlet oyuncusu Evren daha sonra Göksenin ve Shipp. Shipp bir siyahi için aman aman atlet olmasa da kalın oldugu için biraz avantajlı. Bu üçlü ve takım içerisinde en sizeli-atletin Shipp oldugu bir takımda fiziksel açıdan sorun yaşabiliriz. Shumpert, Haluk, Caner ve uzunlarımızın hiçbiri aynı zamanda guçlü, atlet ve yeterince hızlı değil. Maçlarda ara ara bunun sıkıntısını yaşıyoruz.

Geçen haftasonu trtde banttan estudiantes-cajasol maçı vardı. İkisi de olası rakibimiz olduğu için izledim. Bir kere kadrolarında önemli oyuncular var.
Estudiantesin pota altı zayıf. Cajasoldeki Paul Davis 30 syı attı (10 sayı ort.). Medley, Jiri Welch gibi yaratıcı oyuncuları var. Guardları çok parlak değil (eski Bjkli ellis ve bi ispanyol). Deplasmanda yenmek zor olabilir ancak Abdi İpekçide kazanırız.

grubumuz paok,hapoel pepsi caserta

edit: eurocupın sitesine bakınca son maçlar tamamen aklımdan gitmiş grupların bittiğini düşünerek yazdım :p

Caserta'nın İtalya lgindeki durumu pek iç açıcı değil 3-6 ile sondan üçüncüler Cantu 6-3 ile 4. sırada (ki evimizde rahat yendiğimiz Cantu İtalya liginde Roma'nın ve Eurocup grubunda namağlup olan Benetton'un önünde).

Grup G'den CEZ Nymburk'u tercih ederim rakip olarak ama Hapoel grup liderliğine daha yakın gibi (tabi bu grupta tüm takımlar 3-3'de bitirebilirler ama Averajından dolayı Riga'nın lider olması imkansız gibi Cajasol'unda oldukça zor hem Riga kazanmalı hem de Hapoel'i deplasmanda en az 8 sayı ile yenmeleri gerek)

Paok ve Estudiantes arasında net bir tercih yapamadım ama Yunanistan deplasmanı daha sert olabilir sanki .

Sonuç olarak bu tur doğal olarak daha zor olacak ama

PAOK mu Estudiantes mi derseniz ben PAOK'u tercih ederim açıkçası.

Yunanistandaki oyuncuların grevi sorunları vs. gibi şeyleri de göz önünde bulundurursak, Estudiantes bizi PAOK'tan daha fazla zorlayacak kesinlikle.

Bir de PAOK'un Fenerbahçe maçlarında yaptığı tribün bizimkileri de heyecanlandırmıştır, sahipsiz bırakmak istemeyeceklerdir PAOK maçında salonu, hele bir de PAOKlular gelirse. PAOK ile Abdi İpekçi'deki maçımız sezonun en iyi tribünlerinden biri olur şüphesiz.

Pepsi Caserta zaten kesinleşti. 2 maçı da kazanmalıyız bu takıma karşı.

Nymburk ve Hapoel'e gelince, Hapoel'den deplasmanda maç almak zor. Geçen seneden hatırlıyoruz, evlerinde çok etkililer. Buradan da evimizde fire vermeden ayrılırsak yolumuz açık.

Gönlümden geçen Nymburk-PAOK-Pepsi Caserta üçlüsüyle eşleşmek. 3 galibiyetle de turlarız büyük ihtimalle ama buradan alınacak 4 galibiyet ideal hedef olur ve ileriki aşamalarda bizi rahatlatır.

Dimitris Diamantidis röportajında dinlemiştim yunanistandaki durumdan bahsederken. Pana ve Olimpiakos dışındaki tüm takımların ekonomik bakımdan zor günler geçirdiğini falan söylüyordu. Sonuçta bir yunan takımı ve deplasmanı her zaman heyecan vaadediyor. Ben de grupta Paok olmasını isterim açıkçası...

Biz bence kesinleşen takımlar olarak Caserta'nın yanına Jerusalem'i de ekleyelim. Çünkü ikili averaja bakıldığında grupta liderlik için çekiştikleri Nymburk'dan şuan +3 üstünler. Genel olarakda +17 ye +12 üstünlükleri var. Buradan da liderliği vermeleri büyük mucize olur artık.

Gelelim 2.gruba

İçeride 3'de 3 yapma ihtimalimiz kim gelirse gelsin çok yüksek ama asıl önemli olan alınması gereken en az 1 dış saha galibiyeti. Hapoel Jerusalem içerde yenilmesi çok zor bir takım. Paok'da aynı şekilde. İtalya deplasmanlarında ise galibiyet çıkarmak bu saydığım 2 takıma oranla daha kolaydır ama genel olarak İtalya deplasmarıda her zaman zor diyebiliriz.

Ben Estudiantes'i Paok'a tercih ederim. Bildiğim kadarıyla Estudiantes'in seyircisi, Paok'un ise taraftarı var. Ben her zaman seyircili deplasmanı tercih ederim :) . Çünkü o deplasmanları düşük tempoda akıllı oynayarak kazanabilirsin :) .

Bu arada Fixtürümüzde at,vs,vs,at,vs,at olursa süper olur :)

Emin Doğanca' Alıntı:
Biz bence kesinleşen takımlar olarak Caserta'nın yanına Jerusalem'i de ekleyelim. Çünkü ikili averaja bakıldığında grupta liderlik için çekiştikleri Nymburk'dan şuan +3 üstünler. Genel olarakda +17 ye +12 üstünlükleri var. Buradan da liderliği vermeleri büyük mucize olur artık.

Hapoel son maçı alırsa zaten lider olacak.Hapoel kaybeder ve Nymburk kazanırsa Çek takımı grup lideri olacak.

Averaj hesabına girmek için her ikisininde kaybetmesi lazım ki o zaman herkesin puanı eşit olacak ve genel averaja bakılacak ki bu durumda Cajasol'un bile liderlik şansı olur (8 sayı farkla kazanırlarsa).

Öte yandan Riga görece daha zayıf bir kadroya sahip Nymburk kendi sahasında yener gibi geliyor deplasmanda da yenmişlerdi.

Cajasol şu ana kadar Eurocup'da pek iyi gözükmesede iyi bir kadroya sahip (TArıq Kırksay,Bullock,vs) ve sonuçta bir ACB takımı gerçi geçen hafta kendi sahalarında fark yediler ama yine de Deplasmanda maç kazanma olasılıkları Riga'dan fazla.

Özet olarak Nymburk Riga'yı kendi sahasında kesin yener biizm rakibimizi Hapoel-Cajasol maçı belirler yüksek olasılık Hapoel olur Nymburk'da gelebilir.