Yeni Koç Kim Olmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ömer Uğurata'nın bu işi götüremeyeği bariz belli. Oktay Mahmuti, Ekrem Memnun boştayken neden düşünmüyoruz?

Sasha Obradovic gibi hocalara gerek yok.Bende Sasha olsam gitmeme Galatasaray'a. Ne proje var ne insan,muhatap var ortada. Resmen başı boşluk ortada. Yönetimin kendinin ilk gitmesi en süper transfer olur.

Mevcut coacha teşekkür etmek istiyorum.Kendisini izleyince, hayat boyu sevmedigim Oktay Mahmuti'yi arar oldum. Bugunleride mi gorecektim ( kendi adıma ) :( Ne Efes Pilsen,Ne Anadolu Efes ne de Galatasaray'ın son donemi. Hep looser oldu. Fenerbahce Ulkerin golgesinde yasadı. Hadi Galatasaray butce diyelim, Jerry Johnson falan olsun. Ya Efes Pilsen gunleri? Damir Mrsic,kovdugu Solomon, istemedigi Mirsad....Her maç şamar oğlanına döndü. Saçma sapan yabancılar transfer etti..(Drew Nicholas..Peh)... AYnı son bizim dönemdeki Alan Anderson yerine, menejer Misko'dan oyuncu alma ugruna!(Buraya dikkat!) Dedovici aldı ve Ergin hocamız mat etti kendisini.Niye Misko'dan oyuncu aldı..Neyse o da bende kalsın. El altından komisyon almak... gunahtır!, derler.. :) Aynı durum su an Futbol takımımızda geçerli. Menejerler Galatasaray klubunu el geçirmiş . İçlerinde kimler var az çok tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
Mevcut coacha teşekkür etmek istiyorum.Kendisini izleyince, hayat boyu sevmedigim Oktay Mahmuti'yi arar oldum. Bugunleride mi gorecektim ( kendi adıma ) :( Ne Efes Pilsen,Ne Anadolu Efes ne de Galatasaray'ın son donemi. Hep looser oldu. Fenerbahce Ulkerin golgesinde yasadı. Hadi Galatasaray butce diyelim, Jerry Johnson falan olsun. Ya Efes Pilsen gunleri? Damir Mrsic,kovdugu Solomon, istemedigi Mirsad....Her maç şamar oğlanına döndü. Saçma sapan yabancılar transfer etti..(Drew Nicholas..Peh)... AYnı son bizim dönemdeki Alan Anderson yerine, menejer Misko'dan oyuncu alma ugruna!(Buraya dikkat!) Dedovici aldı ve Ergin hocamız mat etti kendisini.Niye Misko'dan oyuncu aldı..Neyse o da bende kalsın. El altından komisyon almak... gunahtır!, derler.. :) Aynı durum su an Futbol takımımızda geçerli. Menejerler Galatasaray klubunu el geçirmiş . İçlerinde kimler var az çok tahmin ediyorum.
Sonunda Mahmuti için benim gibi düşünen biri cıktı.
Şu durumda bile istemem Mahmutiyi .

Galatasarayın evlatları var bu durumdan cıkarıcak.Onlara gitsek kafi

Sende kalmasın ya bir şey biliyorsan yaz açık açık. Çünkü Oktay Mahmuti için yapılan komisyon alıyor imalarından ben sıkıldım. Bir bilgisi olan, kaynağına güvenen yazsın hepimiz öğrenelim gerçekleri. Mahmuti babamın oğlu değil ama dedikodular üzerinden yürümemek lazım diye düşünüyorum.

Bu işlerde ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözünü geçtim. Ortak tanıdıklarımız var. İsim vermem. Şu var . Sadece Oktay Mahmuti değil, Tolga Tugsavul da var şimdi diğer kefede. Neyse. Gelelim Mr. Oktay Mahmuti'ye. Aslında başarısız coachları daha doğrusu takımın başarısından ziyade,finans(usd banka hesapları) başarısını düşünen coach-yonetici ve isimlerle hayatta işim olmaz. Yorum bile yapmam. Çünkü Oktay Mahmuti artık ortalıklarda yok. Darüşşafakada zaten neleri başardığı! ortada.. Klüpte söylenenler var ki... Neyse şimdi. Gelelim fi tarihilerinden bir sezona.

Bu forumda herkes dua bile etmiştir, Alan Anderson'ı alalım sakın Savovic ve Dedovic gelmesin Besiktaşı eleyelim diye .Ama yok. 2000 li yılların ortalarından sonuna kadar Fenerbahce Ulker'i geçememekle,Tuncay Özilhanın paralarını abuk sabuk transferlere yatırarak kendi kariyerini sıfırlamıştır.

Ergin Hocamız gelmeden bir sezon önce, yarı final serisindeki manzarayı herkes biiyor. Saha avantajı verildi. % 100 Oktay Mahmuti yüzünden. Niye? Misko Raznatovic malum Beobasket Turkiye ligini ele geçiren bir menejer. Oktay Mahmuti Balkanlardan gelme,keza Misko ile aynı topraklardan.Aralarındaki ilişki arkadaşlık boyutu son derece üstte. Derler ya şirket içinde şirket kurma. Bazen aralarında anlaşmazlıklar olduysada..

2011 senesinde tam 8 Misko Beobasket oyuncusu olan Galatasaray takımına sonradan gelen Dedovic ve Savovic..Biz o gun bu 2 ismi alırken,boşta olan Alan Anderson,Law ve Dorsey varken, Beobasket Misko dostundan sanki devlet malzeme ofisinden alınıyormuş gibi..Dorsey ve Law'ı alan Olympiakos Avrupa Şampiyonu oldu ve biz malum Bjk'ye elendik.

Law ve Dorsey Beobasketin adamı olmadığı için..Sırf para uğruna. Komisyon uğruna. Bilen biliyor herşeyi.Ateş olmuş alev dumanlar 2010 u koyu renklerde kaplamıştı.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz tamamen dedikodu kaynaklı, dedikoduyu normalleştiren bir sözdür. Dolayısıyla onu geçelim.

bilmiyorum ne kadar zamandır forumdasınız ama bahsettiğiniz dönemlerin hepsini takip etmiş biriyim. Bu yazdıklarınızın hiçbiri mahmutiyi komisyoncu yapmaz. Başarısız diyebilirsiniz ama komisyoncu çok başka bir şey. Varsa somut bilgileri olan açıkça anlatsın ondan sonra konuşalım. Bir insan hakkında böyle konuşmak kolay olmamalı. Yıllardır Mahmuti hakkında böyle dedikodular üretilir ama herhangi somut bir şeye rastlamadım.

Galatasaray Basketbol'u Mahmuti'den önce ne kadar başarılıydı da o gelince looser oldu ben anlamadım. Alan Anderson demişsiniz o dönem teklifi kendi reddetti üstüne kaç sene NBA'de oynadı adam. Dorsey boşta değildi sezonun ortasında Laboral'den Olympiakos'a geçti. Acie Law o dönem Partizan'dan Olympiakos'a geçti nerde boştaymış? Hadi Savovic neyse ki o dönem Songaila'yı baya eleştirmiştim Dedovic 10 senedir Euroleague'de oynuyor. Ayıptır ayıp, eleştiri yapacaksanız yapın da insana durduk yere çıkıp komisyoncu demeyin bari.

Galatasaray Basketbol'u Mahmuti'den önce ne kadar başarılıydı da o gelince looser oldu ben anlamadım. Alan Anderson demişsiniz o dönem teklifi kendi reddetti üstüne kaç sene NBA'de oynadı adam. Dorsey boşta değildi sezonun ortasında Laboral'den Olympiakos'a geçti. Acie Law o dönem Partizan'dan Olympiakos'a geçti nerde boştaymış? Hadi Savovic neyse ki o dönem Songaila'yı baya eleştirmiştim Dedovic 10 senedir Euroleague'de oynuyor. Ayıptır ayıp, eleştiri yapacaksanız yapın da insana durduk yere çıkıp komisyoncu demeyin bari.
Kaldı ki dedovic o dönemde genç olmasına rağmen gayet iyi katkı vermişti. Savovic de çok düşük bir paraya oynuyordu ve onun da katkı verdiği maçlar hatırlıyorum. Çok kötü transfer diyemem Galatasaray tarihinde çok daha kötü transferler vardır

Dönemin yönetiminin Ataman'ın Mahmuti'ye göre tercih edilebilir olması fikrine katılıyorum bence de daha iyi koç ama sezonun o döneminde iyi oyuncu alacak bütçe çıkmadı zaten. Alan Anderson'lar falan yanından geçemezdik o paralarla. Kaldı ki adam yıllarca NBA'de oynadı onun üstüne.

İyi bir koç getirmek için önce sağlam bir ekonomik yapı lazım. Çünkü getireceğimiz koçların hiçbirisi bir Zeljko Obradovic kadar popüler olan ve sırf onunla çalışmak için maddi fedakarlık yapılacak hocalar değiller. FB'nin Obra döneminde kurduğu kadroların Obra çevresinde gelişen bir popülerlik nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Obra olmasaydı bu seviyede kadroyu kuramazlardı bana kalırsa. Üstelik, hangi Avrupa kupasında oynarsan oyna, (BCL, EuroCup ya da EuroLeague fark etmeksizin) zaten ciddi yatırımlar yapmak zorundasın. Hiçbir koç, sağlam yatırımın yapılmadığı ve belli bir başarı potansiyeli olmayan bir kulübe gelmek istemez zaten. Sağlam bir ekonomik yapı için de vizyonu olan, en azından GS armasının rekabet ettiği her yerde başarılı olması gerektiğini savunan bir yönetime ihtiyacımız var. Bu tipte bir yönetim gelirse, ekonomik durumlar ne olursa olsun rekabetçi takımlar yaratabilecek bütçeler ortaya çıkar. Bu yönetim mesela, sürekli basketbolun getirisi yok diyerek konuyu çeviriyor ancak 13M € gömdükleri Mbaye Diagne'nin bize getirisi ne, onu da sorgulamak lazım. O 13M €'ya EuroLeague'de play-off savaşı veriyorlar ki, EuroLeague'de play-off savaşı veren bir takım olmaya şu raddede hangi Galatasaraylı hayır der bilmiyorum.

Ardından, bana kalırsa takımın başında en çok görmek istediğim koç Andrea Trinchieri. Üstte bahsettiğim maddi şartlar gerçekleşirse neden gelmesin? Partizan'da da çalıştı, ki o dönem Partizan EuroCup takımıydı. Seviye açısından sorun olabileceğini düşünmüyorum yani. Kendisi bu yıl Bayern Münih'te iyi işler yapıyor. Bizim gibi basketbol tarihi olan, basketbol taraftarı yaratma potansiyeli daha büyük bir kulübe gelmek onun için de iyi olacaktır. Ama çıkıp da Trinchieri'nin eline Göksenin Köksal, Ayberk Olmaz gibi elemanları verirsen bu eleman da başarısız olur. O yüzden hocaya rebuild konusunda tam yetki verilmeli. Kimse çıkıp zaten elimizdeki kadrodan daha uyumsuz ve gamsız bir kadro kuramaz. Dolayısıyla, GM'inden tut malzemecisine kadar hocaya kadro konusunda güven verilmeli.

Dediğim gibi, önce önümüzdeki 2-3 yıl kulübü fonlayabilecek bir sponsor, futboldaki şişkin maaşlar yerine basketbol, voleybol gibi sporlara cüzi miktarda yatırım (basket takımı için 5M € bütçe çıkar diye düşünüyorum ilk sezon için, ama bu forumdakiler benden daha fazla bilgi sahibidirler yorumlarınızı merak ediyorum) ve ardından gelebilecek düzgün bir koç ile (önerimi yukarıda verdim) onun kuracağı kadronun "branşı olmaz ehueheu" tayfayı bile basketbola çekecek kadar başarılı olacağına inanıyorum.

Şampiyonluğu ergin hoca ile yakalasak da basketboldaki esas çıkışımız ve takım olma olgumuz oktay mahmuti ile başladı. Keşke tekrar gelse oktay hoca, efsanemizdir.

Türk sporunun temeli gs fb rekabetidir onların futbola bizim de basketbola yatırım yapma zamanımız geldi üst üste f4 oldugu senelere bakarsak gs yarışmanın içinde idi ergin hocanın gidişi birlikte basketbolumuz da geriye gitti hem milli takım hem de kulüp takımları açısından her ne kadar efes yatırım yapsa da bir yere kadar gidebiliyor bence son maçlar da bu durumu gösteriyor

Yeni Koç kim olmalı..Sezon sonuna kadar devam etsin şu an ki coach. Yerli olacaksa : Imparator Ataman . Yabancı olacaksa : Andrea Trinchieri. Baskada alternatif yok. Trinchieri gelecekse Basketbol departmanı komple değişmeli. Çetin Yılmaz GM olabilir.

Bizim basketbola yatirim yapmamiz lazim onumuzde ki 10 senede fenerin cok gerisine dustuk sampiyonluk sayisi olarak bunu dengelememiz lazim en azindan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...