Yeni Sezon Hazırlık Dönemi

Galatasaray Aliağa maçının sonucu resmi sitede toplam "6"! kez okunmuş.Bu kadar ilgi gözlerimi yaşarttı doğrusu.

Avrupa da bir turnuva var sanırsam. Almanya da galiba. emin değilim ama bir turnuva var.

Gökce Başaran' Alıntı:
Avrupa da bir turnuva var sanırsam. Almanya da galiba. emin değilim ama bir turnuva var.

Teşekkür ederim.

Bu arada Almanya'da 3 maç yapacakmışız rakipleri ve tam tarihi bilmiyorum.

Almanya'da üç ayrı kent'te hazırlık maçları yapacakmışız.
23 Eylül-Telekom Baskets Bonn
24 Eylül-Deutsche Bank Skyliners
26 Eylül-En BW Ladwigsburg
Takımlarıyla hazırlık maçları yapacak.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Almanya'da üç ayrı kent'te hazırlık maçları yapacakmışız.
23 Eylül-Telekom Baskets Bonn
24 Eylül-Deutsche Bank Skyliners
26 Eylül-En BW Ladwigsburg
Takımlarıyla hazırlık maçları yapacak.
3 Maç'ın 3'ünüde kaybettik çok umut verdiler bize ! şubeye sahip çıkma vakti

Bandırma sonrası önyargılar kalktı.İstanbul Cup'ta takım omuzlara çıkarıldı.Almanya'da yerin dibine sokuldu.TÜBAD'dan sonra ya küme düşürülür yada şampiyon ilan edilebiliriz.
Forumdaki hava borsadan daha çabuk değişiyor :) Hadi hayırlısı!

Kötü sonuçlar alan takıma süper demiyeceğiz iyi sonuçlar alan takıma'da kötü demeyeceğiz.Takım'daki hava değişirse forum'daki hava'da değişir kimse her zaman olumlu yorum yapmak zorunda değil kimisi takımda bir umut ışığı görür ve destekler kimisi o ışığı göremez ve eleştirir ikisinede kızamazsınız ben jasaitis'in avrupa şampiyonasında oynadığı oyunu görünce çok heyecanlandım ve takım'ın çok iyi olacağını söylemiştim ama ondan sonraki dönemde işler pek iyi gitmedi ve şimdi karamsarım yani forumda eleştirenlerde haklı destekleyenlerde .

Eleştirenlerin çoğu kusura bakmasın ama skorboard'a göre yorum yapıp kendince yap-boz oynayan kişiler! Basketbol bilgileri kıt!

3 maç aldın mı ilk 3 garanti, 2 maç kaybettin mi play-off zorda :)

Hong Kong Borsası bile sizden daha istikrarlı :ehue

beğenmediğimiz ve gönderdiğimiz hüseyin beşok varya büyük kaptan hüseyin telekomu tek başına sırtlıyo resmen son beşiktaş maçında 26 sayı 10 ribaunt 4 asist 4te4 3 lük atmış ya tabii kötü ama ne bileyim cemal nalga heralde kapatır yerini :)

Hüseyin Beşok´u beğenmeyip gönderecek bir hoca yok Türkiye´de. Zaten bu gerekçeyle gönderen kişinin antrenörlük bilgisinden şüphe ederim.

Bizden ayrılma nedeni beğenilmemesi değildi, büyüklerimiz öyle uygun gördü!

Maliyeti ve hedefleri belli olan bu takımda Cemal Nalga´nın yadırganmaması gerekir. Şampiyonluğa oynamamıza rağmen kadromuzda Cemal Nalga var da ben mi bilmiyorum? Burası formamızı giyen oyuncularla dalga geçilecek yer değil!

Hüseyin Besok gibi bu takimin bayrak adamlarindan birini yollamak bu yönetimin büyük bir ayibidir. yazik gercekten. su son iki senede aldigimiz bütün büyük maclari Hüseyin sayesinde aldik. Fener maclarini hatirlayin. Simdi de uzun ariyoruz. olacak is degil gercekten.

Fatih Hısım' Alıntı:
Hüseyin Besok gibi bu takimin bayrak adamlarindan birini yollamak bu yönetimin büyük bir ayibidir. yazik gercekten. su son iki senede aldigimiz bütün büyük maclari Hüseyin sayesinde aldik. Fener maclarini hatirlayin. Simdi de uzun ariyoruz. olacak is degil gercekten.
Aynen öyle bu yönetim futbolda da basketbolda da bayrak adamlarını yollamayı seviyor.
Hüseyin beşok bu forma altında bırakmalıydı basketbolu çok yazık oldu.Hüseyin en önemli yerlimizdi cüneytin yeri kolay dolar ama hüseyinin dolmaz.Hüseyin gibi yerli pivot bulmayı bırak yabancı pivot bile bulmamız kolay değil

Hüseyin gitti artık oldu bitti..Bize bundan sonra gitmeseydi süper olurdu,kötü oldu gibi yorumlar yapmamak düşer..

Transferler için ise şöyle bir değerlendirme;

1-Simas Jasaitis:Jasaitis'i Eurobasket 2009'da hiç tanımasanda izlesen anlarsın nasıl bir oyuncu olduğunu..

Sisteme sadık kalan topu iyi döndüren Litvanya gibi takımlarda çok etkili oluyor.. Kendisi en önemli oyuncumuz önemli olan başı değil sonu Gurovic'i hatırlamak lazım..

2-Darius Washington:Ben kendisini çok izlemememe rağmen nasıl bir oyuncu olduğunu az çok biliyorum..

Yetenekleri muazzam disiplini ,takıma uyumu kötü olan bir oyuncu..

Okan hoca onu adam ederse bence ligin en yetenekleri oyunkurucusu umarım çok başarılı bir sene geçirir..

3-Mike Wilkinson:Mike Wilkinson son alınan yabancı olmakla beraber,en gerekli olan mevkii pivot mevkiine alınması gereken bir oyuncu değil..

Bu sene pivotlarımız Cemal Nalga ve Eren Beyaz..

Ama yinede ben pota altındaki en önemli silahımız olarak görüyorum kendisini..

4-Radoslav Rancik:Radoslav ilk alınan yabancı olmakla birlikte hiç izlemediğim bir oyuncu Can Akan iyi bir oyuncu olduğundan söz etmişti umarım öyledir..

Oyuncu ile ilgili bir bilgim olmadığı gibi,normal olarak yorumumda yok..

5-Can Akın:Her zaman ligin kalburüstü oyunkurucularından bir olan Can bizde patlama yapabilir..

Zaten son 3 sene içinde Efes Pilsen ve Antalya BB'de oynamış..

Transferlerimizden beklentilerin üzerine çıkacak en önemli oyuncu olduğunu düşünüyorum..Ancak imza töreninde söylediği bir söz çok can alıcıydı:

" Gelmeden önce Okan hoca bana hedefimizin ilk 4 olduğunu zaten söyledi.."

6-Eren Beyaz:Eren Beşiktaş'a geldiği ilk sezon onu izlemiştim canlı bir şekilde..

O zaman kendisinde bir ışık vardı..

Ama şu anda ligde 4-5 dakikadan öteye gidemeyeceğini düşünüyorum..

Her şeyi göz önüne aldığımızda takımda büyük bir 5 numara eksikliği var..