Yeni Transferler Sonrası Kadro Yapısı

Arkadaşlar bence Hosley ve Tolliver ın gelmesinden sonra takımda sanki gruplaşma ve ayrımcılık başladı gibi geliyor.İlk yarı ki performansımızdan daha kötü bir performans ortaya koyuyoruz.Takım sanki sadece Hosley ve tolliver a muhtacmış gibi oyunuyor.bununda en buyuk sorumlusu Koray hocadır.Dikkat edin Murat Kaya nın Atkinsin ve Hüseyinin ve Milojevic in verimliği oldukça düştü.Gurovici hepten kaybettik gibime geliyor.Ayrıca Hosley konusunda inşallah yanılırım ama sanki boşuna buyuk bi beklenti içine girmişiz gibime geliyor.Maç içinde artıdan cok eksisi oluyor.Dün maç 78-78 iken cok kritik boş 3 lüğü atamadı ve inanılmaz bir fast break i kaçırdı.berbart serbest atış atıyor.en önemli sorun takım içinde dayanışma olması.Çoğu arkadaş burda fenerin bizi yeneceğini düşünüyor bunun en öenmli sebebi fenerin bizden sadece daha fazla takım olması ve disiplinli olması.kadrosu bizim kadroyla mukayese bile edilemez.
Çok buyuk uyumsuzluk ve isteksizlik var takımda.inşallah yanılırım.

Re: YENİ TRANSFERLER SORUNU

top hosley deyken bütün oyuncular izliyo birseyler yapsın diye işte bu basketbolda takım içinde yasanabilecek kotu durumlardan biri...huseyin-hosley tartısmasıda cabası...

Bence erken açılmış bir başlık...
Taraftarın bir yenilgiyle birden umutsuzluğa kapılması,takımda ısrarla sorunlar araması anlam veremediğim bir durum.
Bu takımında kötü oynamaya hakkı var.Hele şu durumda. takım kimyasının değiştirilmesini gerektirecek bu iki transferin birden uyum sağlamasını beklemek hayalcilikten başka birşey değil...Birde şu varki artık neredeyse tam kadroyuz (daha sakatlardan tam randıman alamadık)...
Takımda bir isteksizlik de göremedim, Hüseyin,Murat,Graves,Hosley,Tolliver ve hatta Erdem dün elinden geleni yapmaya çalıştı.Sorun oyuncuların birbirine alışmamış olması.Cüneyt'i kenarda görenler ne kadar istekli olduğunu görmedi mi acaba?
Ben bu başlığa katılmıyorum, bu sorunu her takım yaşayabilir,bizde yaşıyoruz.Haftaya CASA maçı ile toparlanır, her geçen hafta daha iyi oluruz.Benim bundan şüphem yok...

Takımın kimyası değişti, sanırım tam kavrayamadınız. Yeni düzen, yeni bir ortam, basketbolda futboldaki gibi hemen bir adamı çıkarıp diğerinin girdiğinde cuk diye oturan bir sistem değildir.

Daha durun geleli 2 hafta oldu, oyunculardan hemen ümidi kestiniz.

Winner oyuncu ise maçta kazandırır aynı zamanda kaybettirirde. Avrupa elenmemiz bu bakıma iyi oldu, daha fazla antrenman yapma fırsatı doğdu takıma.

Her oyuncu gibi Hosley'inde formsuz zamanı olacaktır. Önemli olan takımın bunu kabullenmesi.

Herşeyi FBÜLKER üzerinden yorumlarsanız siz sadece kendi ezik yanlarınızı tatmin etmek için bu takımı desteklemiş olursunuz, oysaki gerçek rakipler Efes ve Telekom.

Bence en büyük sorunumuz 1 numara. En zayıf yanımız maalesef...

Sene başınadn beri kaç kere iyi oynadık.biri ülker macı bide deplasmandaki ewe basket maçı.ben başka hatırlamıyorum.
Bişey daha bu sene futbol ve basketbolda en uyuk yatırım yaptıpımız senelerden biri tarihimizdeki.ama gel gelelim erkek basketbol bayan basketbol ve futbol takımnın antrenörlerin hepsi değişti.buda çoğu şeyi belli ediyor.sorunların nerden kaynaklandığını.

Harun Taşkapılı' Alıntı:
Sene başınadn beri kaç kere iyi oynadık.biri ülker macı bide deplasmandaki ewe basket maçı.ben başka hatırlamıyorum.
Bişey daha bu sene futbol ve basketbolda en uyuk yatırım yaptıpımız senelerden biri tarihimizdeki.ama gel gelelim erkek basketbol bayan basketbol ve futbol takımnın antrenörlerin hepsi değişti.buda çoğu şeyi belli ediyor.sorunların nerden kaynaklandığını.
Demekki maçları takip izlemiyormuşsun ne diyeyim başka...
Bir takım kötü oynayarak ligde ikinci sırayı alacak...
eğer maçları izlemediysen hatırlayamazsın tabi, ama eğer izlediysen sakatlara, sorunlara rağmen bu takım çok iyi maçlar çıkardı...

Konuyu açan arkadaş sanki takımın içinde gibi 1. ağızdan yazmış herşeyi. Yazının inandırıcılığını azaltan bir olay bu.
Ayrıca bir oyuncuyu şut sokamadı diye eleştirmek olmaz Wade dün akşam iki tane son saniye basketi kaçırdı, kötü oyuncu mu?
Koray Hoca'nın röpörtajında:'Bir arada idman yapamadık veya yeterince taktik çalışamadık.' diyor.
Karşıyaka maçını haketmedik bu çok açık. Aynı şekilde Erdemir maçınıda çok haketmedik ama kazandık. Erdemir oyuncularu akıl almaz atışlar kaçırdı pota altından. Eğer objektif olarak takım izlenseydi bu ve bunun gibi konuların geçen hafta açılması lazımdı. Zaten eminimki bu haftada yensek böyle bir konu olmayacaktı. Koray Hoca zaman lazım takımın oturması için dedi. Bu iki oyuncu ile setlerimizin çoğu değişecek belki. Bazı oyuncularımız yeni rollerine alışacak. Bunlar 1 haftada olacak olay değil.

Harun Taşkapılı' Alıntı:
Arkadaşlar bence Hosley ve Tolliver ın gelmesinden sonra takımda sanki gruplaşma ve ayrımcılık başladı gibi geliyor.İlk yarı ki performansımızdan daha kötü bir performans ortaya koyuyoruz.Takım sanki sadece Hosley ve tolliver a muhtacmış gibi oyunuyor.bununda en buyuk sorumlusu Koray hocadır.Dikkat edin Murat Kaya nın Atkinsin ve Hüseyinin ve Milojevic in verimliği oldukça düştü.Gurovici hepten kaybettik gibime geliyor.Ayrıca Hosley konusunda inşallah yanılırım ama sanki boşuna buyuk bi beklenti içine girmişiz gibime geliyor.Maç içinde artıdan cok eksisi oluyor.Dün maç 78-78 iken cok kritik boş 3 lüğü atamadı ve inanılmaz bir fast break i kaçırdı.berbart serbest atış atıyor.en önemli sorun takım içinde dayanışma olması.Çoğu arkadaş burda fenerin bizi yeneceğini düşünüyor bunun en öenmli sebebi fenerin bizden sadece daha fazla takım olması ve disiplinli olması.kadrosu bizim kadroyla mukayese bile edilemez.

--Bu başlık için gerekli açıklama Koray Hoca ile yapılan söyleşide var .Dkkatle okursanız söylediklerinizin hepsinin cevabı orada mevcut.

İnşallah yanılırım.ayrıca cok da iyi takip ederim maçları çoğu maçada giderim bahçeşehirde oturmama rağmen.bu sene basket de şampiyon olursak futbolda ki kadar değerli olur.ama ben hem erkeklerde hem bayanlarda inanmıyorum.benle beraber inanmayan cok arkadas var bu forumda.herkes maçlar oyananmadan telekoma ülkere yenilmekten bahsediyorve lig 4.cüğülüğü konuşuluyor. bunun nedenitakımın sene başından beri performansı.5 buyuk maçta 1 galibiyet ligde.2 efes yenilgisi telekom ve beşiktaş yenilgileri.avrupayı zaten saymak bile istemiyorum.
inşallah beklentilerimizi karşılarlar ve el ye katılan 3.takım olabiliriz bu sene.3 takımla katılma ihtimalimiz varmış

Harun Taşkapılı' Alıntı:
İnşallah yanılırım.ayrıca cok da iyi takip ederim maçları çoğu maçada giderim bahçeşehirde oturmama rağmen.bu sene basket de şampiyon olursak futbolda ki kadar değerli olur.ama ben hem erkeklerde hem bayanlarda inanmıyorum.benle beraber inanmayan cok arkadas var bu forumda.herkes maçlar oyananmadan telekoma ülkere yenilmekten bahsediyorve lig 4.cüğülüğü konuşuluyor. bunun nedenitakımın sene başından beri performansı.5 buyuk maçta 1 galibiyet ligde.2 efes yenilgisi telekom ve beşiktaş yenilgileri.avrupayı zaten saymak bile istemiyorum.
inşallah beklentilerimizi karşılarlar ve el ye katılan 3.takım olabiliriz bu sene.3 takımla katılma ihtimalimiz varmış
Bayan takımını bilemem ama en azından onlardan bir ders çıkar.Ligin en iyi kadrosuna sahip ve kağıt üstünde şu an lider olması gerekirdi ama ne durumda olduğu ortada.
Erkek basketbol takımı ise sene başından bu yana yaşadığı sakatlıklara rağmen ligde ikinci sırada.
Senin ve arkadaşlarının yaptığı kendinizi aşağı görmekten, rakipleri göklere çıkarmaktan başka bir şey değil.Oysa onlar bizden korkuyor...Şimdi o 1-5 dediğin olayda play-off a kadar 4-5 olacak.
Ama seni sonunda sen ve senin gibi düşünenlere ben demiştim demekten büyük bir zevk alıcağım.Bu takım herkesin şaşkın bakışlarıya finale gidecek,şampiyonda olacak.
Ve şunu söyliyim play-off daha başka süprizlerede imza atacak...

Harun Taşkapılı' Alıntı:
Dostum transferler'den önce sanki çok bütünlük vardı takımda.Takımın hali pek iyi değildi en azından istatistik olarak birşeyler üretebilen 2 yeni yabancı geldi.

Futbol maçı başlıklarına yazdığım gibi buraya da yazıyorum.
Bu taraftara yıldız oyuncu haram...

Bu asla Hüseyin'e inanmadığım,onu haksız bulduğumu göstermez.Hatta tam aksi,bir tartışma varsa, görmeden bile bu konuda Hüseyin'in haklı olduğunu düşünürüm.

Yıldız oyuncuların kaprislerini çekmek zorunda değiliz tabii ki. Taraftar olarak da,teknik ekip olarak da... Fakat bu asma,kesme,yollama meraklılarını görünce yıldız oyuncuların yanında oluyorum onların tüm kaprislerine rağmen. Hosley geldiğinde burada naralar atan arkadaşlarımız şimdi kendisini henüz 2-3 maç oynamışken takımdan kovuyor.Kimse maç psikolojisini düşünmüyor.Helal olsun valla.
Bu vakitten sonra yönetimden yıldız oyuncu,kaliteli transfer beklemiyorum.
Hatta nerede çer çöp varsa toplasınlar.

Hosley ve Tolliver şu an için gelmiş en iyi iki oyuncudur bence. Daha fazla ne bekleniyor ki hem?

Geleli daha birkaç gün olmuş. Yapacaklarını da en iyi şekilde yapıyorlar. Play-off'lara kadar daha da iyi olacaklar, takıma daha fazla ısınıp daha fazla uyum sağlayacaklar.

Biz rakiplerden değil, rakipler bizden korksun.

Graves,Tolliver,Hosley üst düzey oyuncular ...
Hüseyin'de yerli olarak üst düzey bir oyuncu ...
Performans olarak olmasa'da isim olarak üst düzey gurovic ve kalitesini tartışamayacağımız milojevic ...
Murat kaya gibi bir yerli oyuncumuz var,cüneyt gibi bir tecrübe var ...

Fena sayılmayız ... İş koray hoca'da ...

Burak Barut' Alıntı:
Bu takım şampiyon olmaz.
Hakan'ın 16 tane asist yapmasını engelleyemeyen takım zaten şampiyon olmasın.

Burak Hakan 16 asistmi yaptı yurtta kaldığım için bakamadım maça.Sadece sonucu görmüştüm ama Hakan bu kadar asist yaptıysa düşündürücü!

tolliver-hosley geldiğinden beri 5 maçta 4 yenilgi aldık. Kötü bir dönem geçirdiğimiz belli. Fener maçına kadar kayıpsız gelmeliyiz ve o maça kadar artık takımda dengeler oturmalı.