Yerlilerimiz

bence mithat ve murat takımda kalması gereken isimler... yönetimin bu bütçeyle fazla oyuncu getiremeyeceğini düşündüğümüzde bence tolga ile burak ın değişmesi isabet olucaktır.

Bence Murat Kaya,Tufan Ersöz,Fatih Solak,Mithat Demirel takımda kalmalı.Mithat bana göre tam bir görev adamı iyi bir savunmacı,top getirebiliyor,asist yapıyor.O yüzden seneye yine yedek guardımız olabilir.
Tolga ve Burak bence de bu takımın oyuncuları olamazlar. Onların seviyesinde oyuncular her takımda var. Önemli olan onlardan iyisi bulmak. Ümit Sonkol bunlardan biri olabilir. Ayrıca yabancılardan Graves kesinlikle takımda kalmalı.Fitch ise daha iyisi bulunmadığı takdirde(biraz zor!!!) takımda kalmalı. Seneye Mitchell'ın yerine daha iyi bir guard almalıyız. Buna örnek Marque Perry olabilir. Cemal ise çok mücadeleci ama kısıtlı bir oyuncu.

NOT: Benim Fitch eğer seneye giderse(çok büyük olasılık) yerine eski Telekom'lu Gregory Grays alınabilir. Bana göre çok iyi bir skorer...

Tolga ve Burak kesinlikle gitmeli.Diğer oyuncuların performansı gayet iyi.Mithat bu haftalar kendni göstermeye başladı.Savunma olarak özellikle.Murat Kaya'nın da daha fazla süre alması gerekiyor...

Yabancılardan Graves-Brown kesin kalmalı.Fitch de bence kesinlikle kalmalı ama oldukça az bir ihtimal bu.Mitchell-Fitch ikilisine yerine bir tane NBA patentli oyuncu mutlaka gelmeli ki takımı zor durumlarda düzlüğe çıkarsın

12 oyuncudan 4'ü yabancı 8'i Türk olacagına göre,
Mithat Demirel
Tufan Ersöz
Murat Kaya
Cemal Nalga
Fatih Solak KALMALI, yanına 3 yerli daha gerekli bir Guard bir 2-3 Forvet bir de 3-4 P.Forvet...

murat gitsin dienler kesinlikle basketten anlamıyo heralde adam durmadan zor atışlar mı denesin (zaten fitche bu yüzden yüklenmiyor muyuz)guardlık yapıyo genç ve çok iyi bi şutör.eğer tolga gönderilcekse ondan daha iyi bi oyuncu alınmalı ve öle gönderilmeli çünkü oda tecrübeli ve ribaundlara yardım ediyor.bence kesinlikle mithat gönderilmemeli ondan daha iyi yedek guard bulamayız ligin en iyi savunma yapan oyuncuların başında geliyo

yerlilerin hiç birinin gitmesinden yana değilim sadece sene sonu tolga ve burağın gitmesi gerek tolga sorun değil ama burak takım kaptaın ve yıllarını galatasaray a vermiş.fenerbahce macını kaybetmemızın nedenlerının basında burak sezgın gelıyor.o maçı kazanabilirdik centilmenlik dışı faul yapmsa maç kopmayacaktı.bu hatayı genc adam bıle yapmaz...
her nese artık geçti ama burağın tatlı dille takımdan sene sonu yollanması lazım artık zarar veriyor...

sadece burak'ın gonderılmesı taraftarıyım bende artık bızde mıyadını doldurdu tesekkurler kaptan deyıp yol vermek lazım cunku takıma zararı dokunuyor
murat yunus olayına gelınce cunku cok kısı aynı seyı soylemıs bence cok gereksız olur murat yunus'tan enazından cok daha tecrubelı bır oyuncu murat bızde hocanın ınsıyatıfıyle bole sonuk oynuyor fıtch varken ona pek ıs dusmuyor ve bunu kabullenıyor buyuk kolejde belkı ondan baska oyuncu yoktu ama uzerıne dusenı fazlasıyla yapıyordu her mac takımın bır numaralı oyuncusuydu bence bu degısıklık cok sacma olur

kesinlikle mithat ve murat gönderilmemeli mithattan daha iyi yedek guard bulamayız tolga ve burak gidebilir ama onlardan daha iyi adam almalıyız.murat çok yetenekli çok iyi bi oyuncu tartışılması çok yanlış

Murat Kaya konusunda aceleci olmayın 1 - 2 sene önce Efes ve ülker için adı geçmiş bir oyuncu. Final oynadığımız sezonda ara transferde almaya çalıştık, ancak onlar için çok önemliydi ve vermediler.

Öncelikle şunu bilmek gerekir, çok iyi bir oyuncun olabilir ( yetenek, altyapı eğitimi vb. konularda). Fakat burda önemli olan oyuncunun tek başına değil takım içinde iyi oyuncu olması.

İşte bu noktada koça çok büyük görev düşüyor. Bu konuda Murat Kaya için senenin tümüne yayılan bir istikrar sergileyemediniz.

Burak'ın yerine sırasıyla 1- Cevher Ozer 2- Mutlu Akpınar
3- Polat Kocaoglu 4- Caner Topaloglu

İsmet kiraya gidebilir alpella'ya misal,
yedek guard icin 1- Barıs Ermis 2- Hakan Koseoglu

D.Brown yerine 1-M.Slaugherts 2- B.Boddicker olabilir

Tolga Son 2 Maçta Çok İyi Performans sergiledi. Dışarıdan Atışlarda Çok Faydası Oldu Son 2 Maçtada. İnşallah Daha İyi Olur.

takımda kalması gerktiğini düşündüğüm oyuncular
darell mitchell
mithat demirel
gerald fitch
tufan ersöz
murat kaya
graves
fatih solak

bunlar dışında kalması gereken olduğunu düşünmüyorum
neden tolga yok diyceksiniz 1 sezon boyunca tolganın arkasında durdum destekledim ama artık bize vereceği şeyler bukadar yaş sorunu var
burak ta tüm tarftarın gözünden düştü avrupada ona yer yok

fitch mutlaka kalmalı ayrıca fitchin anlaşacaı onun kadar iyi bir yıldız daha getirilip yabancı transferi kapanmalı.
yerli transferde çok ama çok seçiçi olmamız gerkiyor.
1 numarada-ender aslan,barış ermiş,tutku açık
2 numara ve 3 numaraya ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum
4-5 numaradada-bu sene iyi bir sezon geçiren umut görür,cehver özer,erdem türetken, gbi maliyetlerinin ucuz olduğunu tahmin ettiğim oyuncularla anlaşılması gerktiğinin düşüncesindeyim

en önemli nokta takımın iskeleti kesnlikle bozulmamalı
ismet ve altayda yeni çıkan antalya takımlarında birine gönderilip tecrübe kazandırılmalı yoksa sonları MEHMET BARAS olacak

bence kalacak oyunculara ülker serisinde oyuncularımızın göstereceği performansa göre karar vermeliyiz!!!
şuan hepimiz graves'i beğeniyoruz ama küçük maçlarda iyi oynadı efes ülker ve tt maçlarında etkisizdi mitchell'da öyle fitch biraz iyiydi ülker maçı hariç!!!
yerli yabancı tüm oyuncularımız ülker maçlarında gerçek performanslarını ortaya koyarlar umarım ve biz bu turu geçeriz!!!
birde murat hocanın bize söylediği bir sözü tırnak içinde yazıyorum ''Seneye avrupa'dayız yerli yabancı daha kaliteli oyuncular transfer edeceğiz bu sene ilk tercihlerimizdeki transferleri yapamadık''

Bence kadro korunmali 1-2 kisi disinda hersey yolunda..kadroyu korursak seneye daha guclu oluruz..
Ornek olarak => Bjk'nin bu seneki hali..tum takim degisti..Kerem tunceri gitti takimin hali..
Bizde de 1-2 kisi disinda heeeersey yolunda..2 seneye kalmaz sampiyonluk gorecegiz..bakin gorun!! olacak bu is!

Bence tufan bu sene gidebilir ben istemem ama elde tutmak oldukça zor efes adamla ciddi ciddi ilgileniyor bana göre daçkadan Erdem Türetken alınabilir.iyi bir oyuncu dış atışı iyi savunması sert ve iyi.Solak olması sayesinde karşısındaki rakibe avantaj sağlayabilir.eğer tufan ın efese gideceği doğruysa erdem düşünülebilir.yabacılardan da brown ve mitchell gonderilmeli.fitch zaten gidici.gravesi tutmamız lazım.mittchellın yerine malik brownun yerine marcus slaugteri alırsak ki hayal.tam süper olur.

tufan'in aklı varsa gitmez efes'e..efes'e gidenlerin hallerini gorduk..
Ornek: Arda Vekiloglu => ondan neler beklioduk ne oldu.. :)

Burak kaptanımız gitmemeli :)
Cemal hücum yönünü geliştirmeli..
Tufan asla gitmemeli gitmemesi için herşey yapılmalı...

tufanın galatasarayla 3 senelik kontratı var. Hiç bir yere gitmez. ayrıca bu takımda olmaktan inanıyorum ki o da çok memnun! içimizden biri diye boşuna demiyoruz.