Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin yedinci haftasında Galatasaray Odeabank Abdi İpekçi Spor Salonun’nda İstanbul Üniversitesi BGD’yi ağırladı. Ekaterinburg deplasmanından uzatmaya oynayarak bu karşılaşmaya çıkan Sarı – Kırmızılılar son bölümde maça ortak olsa da karşılaşma 62-55 konuk takım lehine sonuçlandı. Bu sonuç Galatasaray Odeabank’ın TKBL’deki ilk mağlubiyetini aldı.

Maça Nuria Martinez – Ayşegül Günay – Şebnem Kimyacıoğlu – Sancho Lyttle – Nevriye Yılmaz beşiyle başlayan Galatasaray Odeabank, maça tutuk başladı. İlk hücum girişiminde sayıyı bulamayan Sarı – Kırmızılılar rakip boyalı alanını zorlayarak Nevriye ve Şebnem üzerinden skor üretti. Özge Yavaş – Şaziye İvegin Üner – Shenise Johnson – Artemis Spanou – Courtney Paris beşiyle başlayan İstanbul Üniversitesi BGD ise maça Spanou’nun üçlüğüyle başladı. Karşılıklı basketlerle geçilen ilk çeyrekte Courtney Paris’in oyunun iki yönünde de baskın olması dikkat çekti. Çeyrek sonunda skor 23-14 İstanbul Üniversitesi BGD’nin lehineydi.

İkinci çeyrek Sancho Lyttle’ın serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle başladı. İstanbul Üniversitesi BGD ise Kamile Nacickaite’nin üç sayılık isabetiyle çeyreğe giriş yaptı. Bu bölümde Jelena Dubljevic – Sancho Lyttle – Nevriye Yılmaz’ı birlikte parkeye sürerek üç uzuna dönen Ekrem Memnun’un hamlesiyle Galatasaray Odeabank üst üste basketler buldu. Devreye altı dakika kala skor 28-22 konuk takım lehine oldu ve İstanbul Üniversitesi BGD koçu Fırat Okul molaya başvurdu. Takımlar moladan Şebnem ve Nacickaite’nin karşılıklı sayılarıyla döndü. İstanbul Üniversitesi BGD koçu Okul’a çalınan teknik faul sonrasında savunmasını sertleştiren Galatasaray Odeabank kenardan gelen Kelsey Bone’dan gelen sayılarla farkı azaltırken İstanbul Üniversitesi BGD ilk devreyi 32-29 üstünlükle bitirdi.

Üçüncü çeyreğe Galatasaray Odeabank Şebnem ve Nevriye’nin yay gerisinden bulduğu isabetlerle birlikte 8-0’lık seriyle başladı ve durum 37-32 Sarı – Kırmızılılar lehine çevrildi. Şebnem’in etkili oyununa İstanbul Üniversitesi BGD pota altında Courtney Paris’i kullanarak yanıt verdi. 10-0’lık bir İstanbul Üniversitesi BGD serisi ardından iki takımın hücumda zorlanmasıyla son 10 dakikalık bölüme 51-41 İstanbul Üniversitesi BGD önde girdi.

Son 10 dakika İstanbul Üniversitesi BGD’den Courtney Paris’in etkili oyunuyla başladı. Galatasaray Odeabank, Nevriye – Bone ikilisiyle birlikte pota altındaki üstünlüğü sağlayarak oyunu dengelemeyi başardı. Şebnem Kimyacıoğlu’nun üçlük isabetleriyle birlikte 11-0’lık Galatasaray Odeabank serisi geldi ve fark bir sayıya (54-55) kadar düştü. Son bölümde serbest atışlardan sayılar bulan İstanbul Üniversitesi BGD karşılaşmayı 62-55’lik sonuçla ayrıldı.

Galatasaray Odeabank – İstanbul Üniversitesi BGD Maçı Basın Toplantısı

Ekrem Memnun: Bizim açımızdan çok kötü bir mağlubiyet oldu. Çok basit hatalar yaptık. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. İyi oyuncuları olan bir takımla oynadık. Onlar da cezalandırdı. Maçla ilgili söylenecek çok fazla bir şey yok. Alan savunmasına iyi hücum edemedik. 9 faul atışı kaçırmışız. 7 tane üçlük yemişiz, bunların 6 tanesi ilk yarıda. Boyalı alanda % 37’yle hücum edemezsiniz. İstanbul Üniversitesi BGD’yi kutluyoruz.

Şebnem Kimyacıoğlu: Sonuçtan mutlu değiliz. İyi bir takımla oynadık. Onların bizden daha iyi bir şekilde maça başladığını düşünüyorum. Sürekli geriden gelerek onlara yetişmeye çalıştık. Ancak gücümüz yetmedi.

Hasan Fırat Okul: Maçın ilk dakikasından itibaren zor bir maç olacağı belliydi. Böyle de oldu. Galatasaray seyircisi önünde böyle bir atmosferde oynamak bizim için zordu. Bu durum bizi motive etti. Fark bir sayıya inse dahi oyuncularım inançlarını kaybetmeyip mücadele etmeye devam ettiler. Bir gün hazırlanarak bu maça çıkabildik. Zor bir maçtı. Ligin namağlup takımını devirdik. Bu sonuçtan ötürü çok mutluyuz.

Şaziye İvegin Üner: Bugün bizim için önemli bir maçtı. Avrupa’da çok iyi bir maç oynayarak buraya geldik. Farklı bir galibiyet almıştık. Öyle bir maçın ardından bizde rehavet olabilirdi. Ancak bu durum hiç olmadı. Çok iyi oynadık, istediklerimizi yapmak için her şeyi sergiledik. Galatasaray Odeabank’ı da mücadelelerinden ötürü tebrik ediyorum. Onlar da zor deplasmandan geldiler. Galibiyet için çok mutluyuz.

Galatasaray Odeabank – İstanbul Üniversitesi BGD Maçının İstatistikleri

GALATASARAY ODEABANK

Nuria Martinez 5 sayı 5 ribaund 4 asist,
Kelsey Bone 9 sayı 5 ribaund,
Ayşegül Günay 2 sayı 1 ribaund,
Nevriye Yılmaz 11 sayı 6 ribaund 2 asist,
Deniz Çolakoğlu,
Jelena Dubljevic 8 sayı 6 ribaund 1 asist,
Sancho Lyttle 4 sayı 6 ribaund 3 asist,
Şebnem Kimyacıoğlu 16 sayı 2 ribaund 2 asist,
Bahar Çağlar 1 ribaund 1 asist

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ BGD

Kamile Nacickaite 13 sayı 4 ribaund,
Şaziye İvegin Üner 7 sayı 2 ribaund 1 asist,
Özge Yavaş 5 sayı 2 ribaund 2 asist,
Courtney Paris 16 sayı 17 ribaund 2 asist,
Artemis Spanou 5 sayı 4 ribaund 1 asist,
Shenise Johnson 10 sayı 7 ribaund 6 asist,
Nevin Vatansever 6 sayı 9 ribaund 2 asist

Galatasaray Odeabank – İstanbul Üniversitesi BGD Maçından Kareler

  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • Kızgınız

    Başarısızlık mümkündür, fakat vizyonsuzluk değil; hele ki Galatasaray'da! …
  • Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

    Hayri Pekergin'in kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını kı…
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…