Galatasaray Odeabank’ın şampiyonluğuyla biten Euroleague Women’ın yeni sezonunun ilk maçında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda BLMA’yı konuk eden Galatasaray Odeabank son çeyrekte 14 sayıdan geri dönerek uzatmaya taşıdığı maçın sonunda 66-59 mağlup oldu.

Galatasaray Odeabank mücadeleye Nuria Martinez – Queralt Casas- Bahar Öztürk – Bahar Çağlar – Kelsey Bone beşiyle başladı. İlk dört dakika sonunda Galatasaray Odeabank boyalı alanda etkili olamazken, BLMA’da orta mesafe şutlarında isabet sağlayamadı ve ilk dört dakika sonunda iki takım da sayı üretemedi. Ingrid Tanqueray – Gaelle Skrela – Valeraine Ayayi – Mistie Bass – Elodie Godin beşiyle maça giren konuk orta mesafeden isabetler bularak skoru 6-0’a getirdi. Galatasaray Odeabank ise ilk sayılarını Bahar Öztürk’ün üçlüğüyle kaydetti ve düşük skorlu geçen ilk çeyrek 8-6 BLMA’nın üstünlüğüyle noktalandı.

İkinci çeyreğe Jelena Dubljevic’in hazırladığı ve Kelsey Bone’un pota altında bitirdiği pozisyonlarla başlayan Galatasaray Odeabank öne(10-8) geçti ve BLMA koçu Valery Demory molayı aldı. Mola dönüşünde konuk ekip 7-0’lık seri yakalarken Galatasaray Odeabank, Kelsey Bone’u boyalı alanda etkili kullanarak oyunu dengede tutmayı başardı. Çeyreğin ikinci bölümünde ise Fransız temsilcisi pota altına indirdiği toplarla etkili olunca 19. dakikada fark dokuz sayıya(20-29) kadar çıktı. Devrenin geri kalanında Galatasaray Odeabank Bahar Öztürk ve Dubljevic’ten isabet bulunca soyunma odasına 31-25’lik BLMA üstünlüğüyle gidildi.

Maçın üçüncü çeyreğine Galatasaray Odeabank potaya giderek hücum etse de isabetler sağlayamadı. BLMA ise şutlarda isabeti sağladı 23. dakikada farkı 12 sayıya (26-38) çıkardı ve Ekrem Memnun molayı aldı. Mola dönüşünde savunma sertliğini arttıran Galatasaray Odeabank beş dakika boyunca rakibine sayı şansı tanımadı ancak hücumda isaetler bulamayınca üçüncü çeyreği 46-34 BLMA önde kapattı.

Dördüncü çeyreğin başında fark bir nebze daha açıldı ve üç dakika sonunda skor tabelasında 38-51 yazıyordu. Ancak Nuria Martinez – Queralt Casas – Bahar Öztürk – Jelena Dubljevic – Kelsey Bone beşiyle birlikte pes etmeyen Galatasaray Odeabank, Nuria ve Dubljevic’in servislerinde Casas’ın dış atışları, Bahar ve Bone’un birebir etkinliğiyle fark tamamen eridi. Mücadelenin normal süresi 56-56 eşitlikle noktalandı.

Uzatmanın başında savunmada vidaları sıkan Ekrem Memnun’un öğrencileri ilk dakikada rakibine sayı şansı tanımadı ve bu sekansı 57-56 önde kapattı. Ancak Mistie Bass’ın attığı sayılarla BLMA üstünlüğü ele aldı ve karşılaşma 66-59 rakip takımın üstünlüğüyle sonuçlandı.

Galatasaray Odeabank – BLMA Maçı Basın Toplantısı

Derya Özyer: Bizim için çok kötü bir geceydi. Açıkçası maçın hiçbir bölümünde ne enerjimiz ne de yapmamız gerekenler yeterli değildi. Enerjimiz yoktu. Maçın son bölümünde çabaladık fakat yeterli olmadı. Çok kötü bir maçı geride bıraktık.

Ayşegül Günay: Kaybettiğimiz için üzgünüz. Bir takım eksiklerimiz var, bu eksiklikler giderildikten sonra daha iyi oynayabileceğimizi düşünüyorum. Kötü bir başlangıç yaptık ama telafi edebileceğimizi düşünüyorum.

Valery Demory: Galip geldiğimiz için mutluyum. Maç boyunca alan savunması yaptık ve Galatasaray Odeabank’ı zor şutlara zorladık. Ribaundlarda önemli bir üstünlük sağladık.

Valeriane Ayayi: Bugün savunmada iyi oynadık. Ribaundlarda üstünlüğü sağladık. Yeteri kadar sayı bulunca da güvenimiz yerine geldi. Kazandığımız için mutluyum.

Galatasaray Odeabank – BLMA Maçının İstatistikleri

GALATASARAY ODEABANK

Nuria Martinez 4 sayı – 6 ribaund – 4 asist,
Kelsey Bone 21 sayı – 5 ribaund – 3 asist,
Ayşegül Günay 3 sayı – 2 ribaund,
Queralt Casas 10 sayı – 1 ribaund – 4 asist,
Deniz Çolakoğlu 2 sayı,
Jelena Dubljevic 6 sayı – 4 ribaund – 2 asist,
Bahar Öztürk 9 sayı – 6 ribaund,
Bahar Çağlar 4 sayı – 6 ribaund

BLMA

Angel Lardy 5 sayı – 1 ribaund – 1 asist,
Ingrid Tanqueray 8 sayı – 6 ribaund – 3 asist,
Mistie Bass 10 sayı – 9 ribaund – 2 asist,
Fleur Devillers 4 sayı,
Valeriane Ayayi 30 sayı – 12 ribaund,
Gaelle Skrella 3 sayı – 2 ribaund – 2 asist,
Elodie Godin 4 sayı -19 ribaund – 5 asist,
Naomi Halman 2 sayı – 3 ribaund

Galatasaray Odeabank – BLMA EuroLeague Women Maçından Kareler

  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • Kızgınız

    Başarısızlık mümkündür, fakat vizyonsuzluk değil; hele ki Galatasaray'da! …
  • Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

    Hayri Pekergin'in kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını kı…
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…