Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz sezonu yine hüsran ile kapadık. Sezona şampiyonluk hedefi ile girip, Ekrem Memnun gibi oldukça iyi bir koç ile anlaştık. Ligde son kazandığımız şampiyonlukta (2000) Ekrem Memnun takımın başındaydı.

Sezon ortasında son saniye basketi ile gelen Türkiye Kupası iyice umutları arttırmışken, Ekaterinburg’da Euroleague finallerinde alınan 3 mağlubiyet moralleri oldukça bozdu. Zamana ilerledikçe yaşanan mali sorunlar, Whalen gibi takımın o zamana kadar en iyi oyuncularından birini vurdum duymazlık ve ihmal sonucu kaçırmak beklentileri iyice azalttı.

Sezon finaline geldiğimizde kimsenin çok fazla umudu olmayan takım deplasmanda ilk Fenerbahçe maçını kazanıp kendi sahamıza 1-1 eşitlik ile döndüğünde yine herkes şampiyonluk kelimesini telaffuz etmeye başladı. Son maça Ataşehir’e taşınan seride ne yazık ki yine nefesimiz yetmedi.

Transfer döneminde “küçülme” kelimesi oldukça kullanılmaya başlandı. Sylvia, Ann Wauters gibi yüksek kontratlı oyuncular ile anlaşma yenilenmedi. Şaziye İvegin’e verilen söz tutulmadı ve deyim yerindeyse zorla kulüpten uzaklaştırıldı. Pota altına Kelsey Bone gibi tecrübesiz ve genç bir oyuncu alındı. Begüm Dalgalar gibi geçtiğimiz sene çıkış yapan bir oyuncuyu bile ikna edemedik ve hedefleri bizden çok daha düşük olan Beşiktaş’a kaptırdık Muhtemelen önümüzdeki günlerde Mersin Belediyesi’ne bonservis ödenerek Shavonte Zellous alınacak. Genel tabloya baktığımızda en fazla 1 milyon dolar gibi bir rakam daha az harcamış olacağız geçen seneye oranla. Yani sözde adı küçülme. Ve ne yazık ki bunun en büyük sebebi Whalen olayını idare edemeyenler oldu. Galatasaray’ın milyon dolarları çöpe atıldı ama her hatada olduğu gibi bunun da sorumlusu başkaları gösterilip kimse vebalini çekmedi.

Yeni sezon elbette yeni umutlar ile dolu. Fakat kadro kalitesine bakıldığında Türkiye Ligindeki rakibimiz  ve hedefini bu sene kendi sahasında Euroleague şampiyonluğu olarak koyan Fenerbahçe ciddi anlamda güçlendi. Ekrem Memnun bu zorlu yolda belki de tek umut kaynağımız, tek güvendiğimiz insan. Şube idaresi yaptığı hatalar ile yine önüne taş koymaya çalışmaz ise mucizenin peşinde koşacağına eminim. Kadro olarak rakibimiz kadar iyi değiliz belki ama oldukça karakterli ve hırslı oyuncularımız var. Ellerinden geleni sonuna kadar yapacaklardır. Ekrem hocaya ve oyuncularımıza yeni sezonda başarılar dilerim.

Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Uzunların Zaferi | Galatasaray DS – Darüşşafaka Tekfen

Son 7 günde arka arkaya alınan Tofaş ve Trento yenilgilerinden sonra Darüşşafaka maçının ö…