2016 WNBA draftında ikinci sıradan seçilen Moriah Jefferson ile bir senelik sözleşme imzaladık. Bu yazıda Moriah’ın geçmişinden çok, geleceğinizden bahsedeceğiz.

Moriah, takımımızdaki en büyük eksikliklerden birisi olan “penetre eden oyuncu” açığını çok iyi kapatabilecek bir oyuncu. Deliciliğinin yanında şutunun da olması  kendisini daha tehlikeli kılıyor. Geçen senenin büyük bölümünde takımımızda olan Jewell Loyd gibi Moriah Jefferson da ilk Avrupa deneyimini Galatasaray’da yaşayacak. Bu açıdan ilk haftalarda Avrupa’ya uyum süreci geçireceği aşikar.

Keşke bu tür gelecek vaat eden oyuncularla uzun soluklu sözleşmeler imzalayabilsek lakin şubeye verilen “önem” dolayısıyla böyle potansiyelli oyuncular kulüpte ikinci senelerini göremiyor. En son Alba Torrens gibi bir yıldız, uzun soluklu takımda kalmış ve işin sonu ELW şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Moriah, fiziki anlamda çok kuvvetli olmasa da hareketli kollarıyla top çalma potansiyeli yüksek bir oyuncu. Takımımızda bu kategoride Işıl gibi bir isim varken Moraih’ın eklenmesi de takıma büyük katkı sağlayacaktır.

Moriah’a Avrupa serüveninde başarılar diliyor, takımımızla uzun soluklu başarılı sezonlar geçirmesini temenni ediyoruz.

Enes Kömürcü

Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…