#16 Kristijan Nikolov

Bu şerefsiz Turgay hâlâ ihraç edilmediyse asıl hainler bizim kulübün içinde demektir! Hak hukuk bir yere kadar böyle art niyetli satılmışlar karşısında dik duracak, masaya yumruğu vuracak yöneticiler lazım. O yumruk direkt Turgay soysuzunun yüzüne de vurulabilir.

Top hakimiyeti, soğukkanlılığı, şut tekniği falan ne bileyim bu çocuk olucak gibi yani adam olucak çocuk belli olur derler, öyle işte. Kumaşı belli ediyor kendini.

Bu şerefsiz Turgay hâlâ ihraç edilmediyse asıl hainler bizim kulübün içinde demektir! Hak hukuk bir yere kadar böyle art niyetli satılmışlar karşısında dik duracak, masaya yumruğu vuracak yöneticiler lazım. O yumruk direkt Turgay soysuzunun yüzüne de vurulabilir.

bugün yarsuvat'ın disipline gitmesini engellediğini okudum.Doğru mu bilemiyorum

Sicil Kurulu Başkanı, tüzük gereği zorlama nedenler yazarak da olsa ihraç isteminde bulunuyor ama haşmetli başkanımız engel oluyor, daha fazla yolumuza taş koysun diye!

Ligde çok bir beklentim yok artık. Gözden çıkaracaksın bir maçı. Tahkim Kurulu kararına dayalı olarak oynatacaksın Nikolov´u. Verecekler hükmen mağlubiyeti, itiraz edeceksin. Sonra ver elini kargaşa ortamı. Bu çocuğun hakkını yiyen, oynaması için kasıtlı engel olan şerefsizdir.

Sicil Kurulu Başkanı, tüzük gereği zorlama nedenler yazarak da olsa ihraç isteminde bulunuyor ama haşmetli başkanımız engel oluyor, daha fazla yolumuza taş koysun diye!

Ligde çok bir beklentim yok artık. Gözden çıkaracaksın bir maçı. Tahkim Kurulu kararına dayalı olarak oynatacaksın Nikolov´u. Verecekler hükmen mağlubiyeti, itiraz edeceksin. Sonra ver elini kargaşa ortamı. Bu çocuğun hakkını yiyen, oynaması için kasıtlı engel olan şerefsizdir.

Onur Abi.
Sizce korkak Murat Özyer ve şube yönetimi bunu yapacak casarette mi ?
Keşke böyle olsa ama ihtimal vermiyorum böyle bir durum için.

Bu çocukta yeni bir Lakovic potansiyeli var. Yeter ki çizgisini hiç bozmadan bol bol şut çalışsın, fiziğini biraz daha geliştirsin ve özgüvenini hiç kaybetmesin.

Dün de hiç sırıtmadı sahada. 6 sayı 4 ribaund 2 asist. Daha 17 yaşında Kristijan. Aferin sana çocuk.

Maç eksiği de etkili olmuştur tabii ama oyun zekası yok. Hoca da mola alıp uyarmasına rağmen ısrarla topu yarı saha çizgisine kadar sürüp tam çizgiye geldiğinde bacak arasındna topu geçirip orda duruyor el değiştiriyor. Rakip de önünde kalıyor şapa oturuyor. Bunu ısrarla yapmasının beyinsel olarak açıklaması mümkün değil. Hayır hocan da bunu yapma demiş hala yapıyorsun. Oyun zekası desen sıfır topu yarı sahaya geçirip ondan sonra birine verip ayrılmak değil oyun kuruculuk. Tamam git potaya penetre et demiyoruz ama kendi imzasını yaratıp rakip eksiltme beklendik/beklenmedik pas çıkarma gibi hamleler bekliyorsun yok. Pas atacağı adamı (yanımdakiler şahit) 6-7 saniye önce söylüyordum. Yani hiç memnun etmedi beni. Yaşı küçük falan değil. Misal Zaza Pachulia 19 yaşında EL yıldızıydı. Ersan Hİdayet vs 17 yaşında belli eder bir oyuncu, olup olmayacağını. Boşuna ümit bağlamayın vasat takımlarda spor hayatına devam eder evet ama oluru bu. Yani Engin Atsür'ün iki aşil de koptu Nİkolov'a bakınca, Engin 10 sene daha bizde kalsa daha iyi (o arada belki başka biri gelir alt yapıdan vs)

Yorum sert biliyorum ama GS birilerinin kariyerini şekillendireceği yer değil. Kariyerlerin GS'ı şekillendireceği yer

Abi o adamlar 19'unda EL yıldızıydı NBA'e gitti. Yani bu sınıftan çok çok farklıydı. 19 yaşında bir oyuncunun bileğinin bu kadar düzgün olması, en azından rotasyon oyuncusu olmasına yeter. Evet yaşı büyük ama altyapıyla resmi maç bile yapamayan oyuncuya karşı fazla sert. 1-2 sene 1 numara üzerinde durulur, hakikaten durulur. Olur olmaz tartışılır. Olmadı diyelim, 2 numarada şutör bir oyuncuya evirirsin. Çünkü yetenekli. Sahada durmayı biliyor bir defa.

Bu çocuğu ya yıldızı olacak, ya da koybolup gidecekmiş gibi bir yükün altına sokmak bence doğru değil. Başarının veya GS'de oynamanın şartı yıldız olmak değil. Misal, Ender çok mu parlak bir oyuncu? Değil tabi, ama rotasyonda takımın önemli bir parçası. Oynarken pek beğenmiyoruz ancak sakat olunca arıyoruz. Nikolov da gelecekte belki yıldız olmaz ama rotasyonda iyi bir yerli alternatif olabilir.

Kaldı ki, o çok övülen Kenan'ı görüyoruz. FBÜ'de kenarda havlu sallamaktan öteye gidemiyor. Kolay değil bu seviyelerde alt yapılardan gelip takır takır oynamak...

Yeni bir Cemal Nalga vakası

Cemal için Milli takımın değişilmez pivotu olcak, Nba gidicek felan diyenler vardı zamanında bu forumda :) Adam topu elinde tutamazken Nikolovda farklı bir rengi bu durumun.

Malesef forum genç oyuncu öldürmeyi çok güzel biliyor...
Ben Sertaç Şanlı iyi bir rotasyon oyuncusu olarak dediğimde tüm forum ondan hiçbir şey olmaz deyip üzerime gelmişti. Şimdi aynı şeyi Nikolov'a yapıyorlar... Bakıyorum Sertaç Şanlı herkesin kadrosunda. Ne değişti iki senede ? Oyuncu biraz gelişim gösterdi değil mi ?
Bu oyuncu ileride iyi bir oyuncu olacak. Belki yıldız da olur.
Ama oynaması lazım. Şu ana kadar hiç bir üst ligde oynamamış, ligde dahi oynamayan ama bir anda tek oynama şansı kurtlar sofrasında oluşan 19 yaşında bir gençten bahsediyoruz...
Sabırlı olun diyicem ama bu forumda sabır kelimesinin anlamını genç oyuncular için bilen yok malesef. Aslında Türkiye'de yok. Kenan gibi bir yetenek karşıyakada kaybolup gitti...
Bu arada...
Zaza Pachuila Euroleague'de 4-5 iyi maç çıkardı. Ama hiçbir zaman yıldız olmadı. Hiçbir zamanda olamazdı, o sene Zaza'nın mevkisine Ülker 2 oyuncu aldı. O da oynamayacağını anlayıp kaçtı...
Hidayet çok özel bir yetenekti. Oynadı ve yıldız oldu. Ancak Ersan değil Eroleague oynamak ligde dahi doğru düzgün oynamadan NBA'e kaçtı. Yine Ülker'in hatalı transfer politikaları yüzünden...
Maelsef genç oyuncuların kıymetini bilen bir ülke değiliz.
KSK, TOFAŞ ve Efes olmazsa basketbolumuz malesef bir alt lige kayar...

1 yıllık alt yapıda süre alma şartı sağlandığı takdirde, önümüzdeki sezon inşâallah onu yerli statüsünde ve lig müsabakalarında temaşaya nail olacağız. :))

Nihat bey; oyuncumuzun lisansı bulunmadığı ve bu sezon için 10 oyuncu kontenjanı dolu olduğundan, sanırım ligde ondan mahrum kalacağız.