2009-2010 Euroleague Sezonu

Şampiyon kim olacak?

• Kullanılan toplam oy
    77
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Greer ve Solomon çok yalnış tercih. Bunun sıkıntısını şimdiden çekmeye başladılar. Geçen seneyi bile mumla arar Fenerbahçe Ülker.

Lietuvos Rytas - Efes Pilsen : 77-70
Partizan - Unicaja Malaga : 64-72
Lottomatica Roma - Caja Laboral : 77-65
AJ Milano - Panathinaikos : 67-75
BC Khimki - Real Madrid : 84-81

Efes Pilsen'de ilk maçta işler hiç yolunda gitmedi. Pota altında oldukça etkisiz kaldı lacivert-beyazlılar ve ribaundlarda 35-23, bloklarda ise 9-4 Lietuvos üstünlüğü vardı. Nachbar ve Kasun henüz ritim bulamamış görünüyorlar, Santiago pek verimli olamadı Kaya ise skora yansıtamadı oyununu. Ermal'de bu maçta forma giymedi. Genel anlamda kötü bir başlangıç oldu ama şu görüşümü tekrar edeyim. Kasun-Nachbar ikilisi ligde mutlaka bir arada oynamalılar ritim bulmaları için. Yabancı kontenjanını; Smith, Bootsy, Shumpert (bence Smith olmalı) üçlüsünden birini dışarıda bırakarak kullanmalılar yoksa şu haliyle pek başarılı olacaklarını sanmıyorum..

Genel olarak haftayı yorumlarsak beklediğimden farklı skorlar aldığımı belirtmek isterim.

Real Madrid sezona oyun olarak iyi başlamasa da kazanma alışkanlığından ve Khimki'nin yıllardır takım olamama sorunundan dolayı Khimki'yi yener diye düşünüyordum ama yanıldım.

Cibona da bu sezona en büyük hayal kırıklığı ile başlayan takımların başında geliyor. Fena da kurmadılar hani kadroyu. Bu kadronun verebileceği bu olmamalıydı.

Lietuvos ise pozitif yönde şaşırttı. Geçtiğimiz sezonlardaki kadro kalitesinde değiller bence.

Efes'in yarattığı hayal kırıklığını söylemeye gerek yok.

Lottomatica da yine favori olmadığı bir maçı kazanarak başlayanlardan. Aslında Carl English, Lofton gibi oyunculardan kurulu Caja Laboral'in de geçmiş sezonlardaki takım olma olayını beceremeyeceği de belliydi.

Milano da sürpriz yapabilirdi aslında. İyi kadroları var. Ama Pana'nın tecrübesi yetti. Milano yine de kolay maç vermez bu sene.

Prokom da EWE Baskets'i yenemedi ya galibiyet alamaz artık.

Maçtan geldim nette takip ettim Asvel maçını da. Asvel'i destekledim ama olmadı.

CSKA da inanılmaz hayal kırıklığı yaratıyor. Geçen hafta zorla kazandılar ama Lottomatica acımadı CSKA'ya. Pashutin'e güle güle demeli CSKA. Tamam zayıfladılar biraz ama kendi sahalarında Roma'ya maç verecek kadar değil.

Bu seneye ligde iyi başlayamayan (0-4) Unicaja da Olympiakos'u farklı yendi. Unicaja'nın bulunduğu durumu düşündükçe inanılmaz skor ya. Ligde 0-4 Avrupa'da 2-0. İlginç. Ki ben de yeni kadrolarını pek beğenmiyorum.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Maçtan geldim nette takip ettim Asvel maçını da. Asvel'i destekledim ama olmadı.

CSKA da inanılmaz hayal kırıklığı yaratıyor. Geçen hafta zorla kazandılar ama Lottomatica acımadı CSKA'ya. Pashutin'e güle güle demeli CSKA. Tamam zayıfladılar biraz ama kendi sahalarında Roma'ya maç verecek kadar değil.

Bu seneye ligde iyi başlayamayan (0-4) Unicaja da Olympiakos'u farklı yendi. Unicaja'nın bulunduğu durumu düşündükçe inanılmaz skor ya. Ligde 0-4 Avrupa'da 2-0. İlginç. Ki ben de yeni kadrolarını pek beğenmiyorum.

Kerem işin garibi CSKA'yı yıkan isimler TR'de beğenilmeyip gönderilen iki ABD'li...
Efesten Andre Hutson ve Telekomdan Kennedy Winston...
Acaba TR'den ayrıldıktan sonra büyük aşamamı kaydettiler :)

29.10.2009
Montepaschi Siena - Zalgiris Kaunas : 84-64
Regal FC Barcelona - Cibona Zagreb : 81-59
Efes Pilsen - Partizan Belgrade : 77-67
Entente Orleanaise - Lietuvos Rytas : 62-69
Union Olimpija - Maroussi BC : 75-81
Caja Laboral - Maccabi Electra Tel Aviv : 86-81
BC Panathinaikos - BC Khimki : 101-66

Kerem SEÇER' Alıntı:
Graves mükemmel gidiyor :)
Önümüzdeki hafta İstanbul'a geliyorlar, bakalım belki Fenerbahçe Ülker'e saklıyordur kendini :)

Şaka bir yana Barcelona karşısında 22:17 dakika oynamış ve 0/7 atış isabetiyle yine 0 sayı ile maçı tamamladı. İlk hafta da Siena karşısında 15:24 dakika sahada kalıp 0 sayı ile tamamlamıştı maçı..

Laboral - Maccabi maçı her iki takımda eski güçlerinde olmasa da keyifliydi. Perkins dümene geçine zorlanıyor organize olmakta Maccabi. Splitter'e de birebirde çözüm bulamayınca yardım götürmek zorunda kaldılar, bu da yanılmıyorsam 14-0 gibi bir seri yakaladıkları 3. çeyreğin sonu ve 4. çeyreğin başı hariç bir türlü tam oturtamadıkları savunma düzeninin bozulmasına yol açtı. Böyle olunca Marcelinho Huertas'ın boş üçlüklerini ve kritik anda bomboş bir koridor bulup bıraktığı turnikesini seyrettik, maç tam ortadayken.

Graves de tam beklediğim gibi girdi Euroleague'e.

Efes yine zorlandı ama bu sefer kazanmayı başardı. İşlerin kağıt üstünde temellenmediğinin çok iyi bir örneği aslında Efes Pilsen, kadro muazzam ama en az bir aylık periyot lazım onlar hakkında daha net konuşabilmek için. Denemeler yapıyor Ergin Ataman.

Bugün salonun dolu oluşu da çok önemliydi ayrıca, Ankara'dan da otobüs kalktı maça mesela. Abdi İpekçi'yi bir derbi maçı harici böylesine dolu görmeyi, hele ki bir Efes Pilsen maçında dolu görmeyi özlemişiz cidden. Azalmaz, artarak devam eder umarım.

Bu arada Avrupa basketbolu ile alakalı çok fazla Türkçe site yok malumunuz. Avrupa basketbolu bilgisine çok inandığım, güvendiğim bir arkadaşım yeni blog açtı. Blog yeni olsa da fikirin üstünden epey zaman geçti ve bu dönemde ortaya muazzam bir site çıkardı maliano. Bilgi konusunda zaten bir numaraydı benim gözümde, teknik detaylarla birlikte çok daha güzel bir yapı çıktı ortaya. Bir göz atmanızı tavsiye ederim..

http://maliano.blogspot.com/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...