2010 NBA Transfer Dönemi

NBA'de transfer döneminin başlamasıyla birlikte gözler yıldız oyuncuların vereceği kararlara çevrildi.

LeBron James'in hangi takımı tercih edeceğini Perşembe günü açıklayacağını belirtmesinin ardından; ESPN, yıldız oyuncular Dwyane Wade ve Chris Bosh'un Miami Heat çatısı altında bir araya geleceğini iddia etti.

Haberde, Bosh'un Florida temsilcisi ile 6 yıl için 125 milyon dolar ya da 5 yıl için 96 milyon dolarlık bir sözleşme imzalayabileceği ifade edildi. Haberde ayrıca, iki oyuncunun kararlarını bugün açıklamasının beklendiğinin de altı çizildi.

Miami Heat, daha önce yaptığı açıklamada, LeBron James'in vereceği karara göre hareket edeceğini belirtmişti. Ancak Florida ekibi, bu transferi gerçekleştirmesi halinde LeBron'un kararını beklemeden hareket etmiş olacak.

LeBron James, hangi takımın formasını giyeceğini yarın yapacağı 1 saatlik basın toplantısında açıklayacak.

Haber daha kesin değil.

Oldu olacak NY'da, Miami'de, Jersey'de ve Chicago'da insanlar meydanlara toplansın. Lebron'un kararını beklesinler, Olimpiyatlar kendi şehirlerinde mi yapılacak diye, aman lebron onların şehrinde yıllığı 20 milyona basketbol oynayacakmı diye :)

New York, Amare ve Lebronla neler yapar ? Kadroda kimler var ? Bulls ve Boozer 'ın gerçekleşmesi Jazz'ın pota altını süzgece döndürür orada ne gibi hamleler olacak acaba...

Bu arada bende James'in NY'ye ye gideceğini düşünüyorum.

İster misiniz Adnan Başkan futbol için açıklayacağı transferlerde basketbol şubesine Lebron takviyesi yaptık desin.. :)

Bu arada James'in Bulls'a gideceğini düşünsem de günlerdir, Clippers için acaba diyorum yani... Zayıf ihtimal ama işte.

artık ipin ucu kaçtı.. kimin, ne dediği belli değil.. o yüzden ben de okumayı falan da bıraktım bu haberleri. imza atılınca anlarız.. lebron o tv açıklamasını yapacaksa bence new york'a gidecek.. Böyle ulusal kanalda, canlı yayınla ancak New York'a gidilir.. Öte yandan bir sürü haber dolanıyor.. Brian Shaw , Cleveland'da kaldı demiş, Miami Herald gazatesine göre gizlice Miami'ye gelip Pat Riley ile toplantı yapmış. Yok, en yakın arkadaşı Jay-z böyle demiş. Ben bıraktım artık peşini.. Akşam o tv programı olursa, herhalde olay netleşir.

Lebron olayı netleşince gerisi çorap söküğü gibi gelecek zaten. Herkes birilerini bekliyor..

Bosh Miami'ye gidince Toronto'nun son sıralara demir atması kaçınılmaz görünüyor. Bir çok maçta takımı taşıyan isimdi. Bakalım Hidayet n'apacak?

clippers gitmek daha mantıklı bence kesinlikle.new york tamam iyi teklif veriyor ama new yorkun kadrosu lebrondan ne olacak o belirsiz.o kadroyu korursa olur.clippers öyle değil.bir süperyıldızla uçaçak bir kadro.
PG:baron davis
SG:eric gordon
SF: ?
PF:blake griffin
C:chris kaman
clippers daha mantıklı eğer yüzük istiyorsa.sonuçta hep söylüyorum hazır kadro ve baron davisle müthiş bir ikili olabilir.
bence clippersa gitmeli.

Lebron kendinden nefret ettirme seanslarına devam ediyor. Miami Beasley'yi postalayabilirse max'a yakın bi kontrat daha verebiliyor sanırım.
Lebron hayyata Clipps'e gitmez. O takıma girip de normal çıkan bir adam görmedim. Şehrin havasından suyundan dicem ama aynı şehirde nerdeysebir şampiyonluk kutlanıyo yıllardır :) New york'ta ise güzel çekirdek kurmuş olurlar. Hele bir de Lebron'U aldıktan sonra T-mac'i vet min.'e tutarlarsa skandal olur ki daha Curry'nin kontrat senesi olmasından yararlanıp alabilecekleri bi 10 m. usd civarı bi adam daha olabilir sezon ortası takasıyla.

Kendi adıma James'in Clippers'a gitmesini isterim.Ama tvde canlı yayınla açıklanacağına göre çok büyük ihtimal Knicks'e gidiyordur.

Bosh ve Wade'in bir araya gelmesi heyecan verici olur.Fakat yanlarına önemli bir kaç takviye daha lazım.Pota altına Haywood iyi olurdu.

NTVSpor Basketsever programında yapılan ankete göre Lebron New Jersey'e gidecek. İlginç tercihleri olmuş kullanıcıların çoğunun... :)

konyaliportlandlilar' Alıntı:
Lebron nereye gider ? İşte cevabı..

-Chicago Bulls: LeBron Chicago?ya gitmeyecek. Eğer oraya giderse her zaman Jordan ile kıyaslanacak. Bu durum adamı gerer. Hatta kariyerinin sonunda altıdan az yüzüğü varsa kendini hırsından öldürebilir bile. Kendini bu yarışa sokmak istemiyor. Basketbol psikolojik bir oyundur ve tabii ki LeBron bunun farkında.

-Miami Heat: LeBron lige adımın attığı ilk günden itibaren kral ilan edildi. Artık kendisi de buna inanıyor. Krallar yalnızdır. LeBron bir üçleme ile cheat yapıp şampiyonluk yaşamak istemiyor. Hem zaten bu formül ile Celtics şampiyon oldu. Artık bir orjinalliği kalmadı. LeBron yenilikçi bir adam, işini zor yoldan, kendi bildiği gibi yapmak istiyor. LeBron başkalarının adımlarını takip edecek adam değil.

-New York Knicks: Tamam New York iyi şehir, hoş şehir ama LeBron hayatta gitmez. Gitmez çünkü Amare?ye kesin kıl oluyor. LeBron öyle afra tafralı, megaloman adamla bu saatten sonra uğraşmaz. Ayrıca Knicks LeBron?a o kadar uzun süre yavşadı ki artık kabak tadı verdi. Sıktılar çocuğu.

-Los Angeles Clippers: Bir kere Los Angeles?ın takımı Lakers?tır kardeşim. Clippers çocukları çıkıp namağlup şampiyon bile olsalar bu değişmez. Clippers?ta uzun yıllardan beri süre gelen bir karizma yoksunluğu var. Basketbolda karizma çok önemlidir. Zaten Baron Davis de artık baydı, bu takımdan bir cacık olmaz dedi ve kendini film ortamlarına verdi. LeBron tüm bunların farkında ve Clippers?a gitmek istemiyor.

-New Jersey Nets: İşte bu takıma gider abicims. Pek çok sebebi var. Bir kere Jay-Z ile kankalığını ilerletecek. Bu LeBron için çok önemli. LeBron?da kendi çevresindeki herkesi ezik olarak görme sendromu var ama Jay-Z ile karizmalarının denk olduğunu hissediyor. Bu yüzden kendisinin Rap dünyasındaki karşılığı olan Jay-Z abisi ile alemlere akmak istiyor.

Sonra Prokhorov var. Rus milyarder LeBron?a kesinlike kayıt dışı kalacak olan dudak uçuklatıcı teklifler yaptı. ?Benle takılırsan sırtın yere gelmez? dedi.

Son ve en önemli etken ise LeBron?un bu Nets takımında önceden alıştığı gibi kral rolü yapabilecek olması. Bu takımda Nets çocuklarının LeBron abisi olabilir. Bu Nets çocukları sorgusuz sualsiz LeBron?un egosal krallığını kabul ederler. Ama hakkaten yetenekli çocuklar ona lafım yok. Ayrıca bu genç yeteneklerden kurulu takımın geçen sene neredeyse rekorlar kırarak ligin dibini boylaması LeBron?u çeken etkenlerden bir tanesi. Adam gelip geçen senenin sonuncu takımını şampiyon yapacak. Sonra herkes kral kral diye uluyacak. LeBron böyle okazyonların adamı.

Konyalıportlandlılar değilde konyalınetsliler gibi konuşmuşlar :)

Bu Lebron'un canlı yayınını nereden izleyeceğiz acaba ?

Burak Barut' Alıntı:
Konyalıportlandlılar değilde konyalınetsliler gibi konuşmuşlar :)

Bu Lebron'un canlı yayınını nereden izleyeceğiz acaba ?

Atdhe.net verecekmiş canlı yayınla Barut. Zaten ilk 10 dakikada açıklayacakmış nereye gideceğini, geri kalan 50 dakika geyik yapacaklarmış. :)

İnternetten link bulsak mı Kosavalı :D

Bu Lakers'a nasıl ısınırım diyordum iki ihtimal vardı ;

1-Lakers-Galatasaray maç yapacaktı.

2-Hidayet ya da Mehmet oraya gidecekti :)

Burak Barut' Alıntı:
İnternetten link bulsak mı Kosavalı :D

Bu Lakers'a nasıl ısınırım diyordum iki ihtimal vardı ;

1-Lakers-Galatasaray maç yapacaktı.

2-Hidayet ya da Mehmet oraya gidecekti :)

ULUSA SESLENİŞ

http://atdhe.net/20429/watch-lebron-james

http://atdhe.net/20441/watch-lebron-james

--------------------------------------------------------

Hedo'nun gelmesini bir taraftan isterken diğer yandan da istemiyorum. Şimdi herkes Lakerslı olmaya kalkışır güzel ülkemde ve bayağı bir takım olur çıkarız. Yok,yok gelmesin biz böyle iyiyiz... :)

Lakers ne zaman Galatasaray'la maç yapar dersen de artık ülker tarafından Lakers Albeni, Lakers Biskrem uygulaması dostluk maçları için uygun görülebilir. :)