2015-2016 Sezonu Transfer Haberleri ve Kadro Yapılanmamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Erceg ile Bargnani'yi kiyaslanmasi bile sacma bence. Ercg resmen elini havaya kaldirip neyi bekliyordu anlamak guctu! Bargnani'nin savunmasi Dorsey'den daha iyidir! Evet...Motive olmus Dorsey'den bile. Blok ve ribaundlardaki muthis enerjisi ve uzerine sut tehditi.. Dorsey'de serbest atis ve sutlar insani cileden cikariyordu.

Nba'de 5 sayi ortalamasinin ustune cikamayanlar, Avrupa'ya gelip kral oluyorlar. Bargnani'nin bu sezonunu saymazsak, gecen yil dahi 15 sayi ortalamasi vardi ki oynadigi takimda da 2 net yildiz var. Fiziksel kuvvet olarak Erceg'i gectim Avrupa'nin tum PF'lerinden iyidir ki zaten Nba'de bunu saglayabilecek besinler, antremanlar oyunculara aktariliyor. Lasme ve Caleb gibi defansta ve hucumda savasan iki uzunumuz varken ustune Bargnani'yi eklemek pastanin cilegi olur.

Nba'de 5 sayi ortalamasinin ustune cikamayanlar, Avrupa'ya gelip kral oluyorlar. Bargnani'nin bu sezonunu saymazsak, gecen yil dahi 15 sayi ortalamasi vardi ki oynadigi takimda da 2 net yildiz var. Fiziksel kuvvet olarak Erceg'i gectim Avrupa'nin tum PF'lerinden iyidir ki zaten Nba'de bunu saglayabilecek besinler, antremanlar oyunculara aktariliyor. Lasme ve Caleb gibi defansta ve hucumda savasan iki uzunumuz varken ustune Bargnani'yi eklemek pastanin cilegi olur.

Bargnani bizim için şu zamanda bulunmaz hint kumaşı değerinde olmalı.
Bargnani olmazsa kim olsun daha ?

Bargnani solenenlerin aksine tam aradigimiz oyuncu savunma yapmio falan gibi seyler yazilmis hayret...ayrica cogu beyaz uzuna gore kuvvetli ve kaliplidir insallah olur ama zor gorunuyor

Yüzde yüz katılıyorum.

Bence çok zor bu transfer fakat başarabilirsek gerçekten büyük iş yapmış oluruz.

Bargnani sadece Nbade değil salon turnuvasında bile savunma yapmayacak bir adam. Geçen sene İrfan Beyin dediği gibi milli takımımıza karşı da onun bu yönünü epey kullanmıştı koç. Avrupa Nba falan hiç farketmez. Bahsedilen oyuncular Vesely olsun Udoh olsun Datome olsun fark yarattılar Bargnani de yaratır tabi ama biz 80 sayı atıyoruz,Bargnani gelince 20 attı diyelim 25 30 da yedirir. Yıldız peşinde koşmanın gereği yok,eksiğimize yönelik transfer yapalım.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bargnani konusunda daha net bir fikir edinmek için geçen yıl güz dönemi oynanan Eurobasket 2015 Türkiye-İtalya maçını izleyebilir. Bargnani'nin Avrupa'da oynadığı en son turnuva

[video=youtube;ZLm9zNPMvaM]https://www.youtube.com/watch?v=ZLm9zNPMvaM[/video]

Bargnani savunması kötü yazmısınız da neye göre kötü? Mesela Datome savunması berbat diyorlardı NBA'de şutu çok iyi olmasına rağmen süre alamıyordu ama Avrupa'ya geldi savunma açıkları belli olmuyor hatta iyi sayılır dün 3 blok yapmış. Bargnani de aynı Datome gibi savunması NBA'e göre kötü ama Avrupa için yeterli. Erceg'le kıyaslamak bu adama hakarettir, adam yıllardır NBA'de oynuyor 1. sıradan draft edilmiş.

Davis'in hem ozguveni yerine gelmis hemde fiziksel olarak sahada kendini daha rahat hissediyor, hareket kabiliyeti duzelmis adamin resmen. Saha disindan cok rahat hissediliyor, ilk geldigi donemdeki gibi ayaklari yerde oynamiyor tum maci.

Bargnani'nin teklifimizi reddetmesine rağmen Ergin Ataman'ın hala olabileceğini söylemesi bilinçli yapılan bir algı yönetimi bence.Global anlamda bozulan kulüp imajına pozitif etki edecek bir adım oldu, iyi de oldu.Ama içimde hep ukte kalacak Bargnani...Bence gelseydi müthiş işler yapacaktı.Sağlık olsun.İnşallah takımımıza enerji katacak bir oyuncu bulunup alınır.

Bargnani'nin teklifimizi reddetmesine rağmen Ergin Ataman'ın hala olabileceğini söylemesi bilinçli yapılan bir algı yönetimi bence.Global anlamda bozulan kulüp imajına pozitif etki edecek bir adım oldu, iyi de oldu.Ama içimde hep ukte kalacak Bargnani...Bence gelseydi müthiş işler yapacaktı.Sağlık olsun.İnşallah takımımıza enerji katacak bir oyuncu bulunup alınır.
Reddetmesi derken? Kaçırdığım bişey mi var?

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reddettiğini söyleyen kim?

Ciddi istiyorsak bu iş olur bence. Ki söylenenlere bakarsak teklifimiz ciddi gibi. Milano önümüzdeki yıl için istiyor kendisini. Oly istedi ama EL transfer dönemi kapandığı için şu an bir teklifleri yoktur. Bizim dışımızda Bargnani için ciddi paralar verecek başka bir kulüp yok şu an avrupa piyasasında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...