2016/2017 Transfer Dönemi ve Kadro Yapılanması

Önümüzdeki sene için ligde dikkatimi çeken oyuncular Trabzondan Gani, Ted'den Sanikidze, Beşiktaştan Volters ile Lampe, Banvitten Moerman, Karşıyakadan Can ve Kenan, Uşaktan Paul Harris.

Daha önce yazmıştım sanırım Murcia'da oynayan Scott Wood iyi bi şutör. Zaragoza'da hafta içinde bize karşı 15 sayıyla oynayan Jelovac da dikkat çekici bir isim, Erceg kadar olmasa da şutu iyi sayılır. Erceg'den daha kalıplı ayrıca.

Gelecek sezon Avrupada oynayanlardan kısa savunmacı için Draper ya da Hammonds; şutör olarak Dairis Bertans, Scott Wood, Arturas Milaknis, Andy Rautins, Dwight Hardy, Matt Gatens, Jamar Smith ya da Matt Janning; forvet için Jeff Brooks, Viktor Sanikidze, Stevan Jelovac ya da Leon Radosevic; pivot için Khem Birch, Jarvis Varnado, Erik Buckner, Ognjen Kuzmic, Colton Iverson, Harvey Grant gibi isimler düşünülebilir.

Khem birch birdahaki sezon mutlaka alinmali.Oyun zekasi dusuk amerikali atlet oyunculardan kesinlikle degil.Bilegi yumusak ve cok iyi ribaunt u var,kolay kolayda pes etmiyor savunmada.Suanda bizde olsa net favori biz olurduk ligde.Bu benim yorumum.

Khem birch birdahaki sezon mutlaka alinmali.Oyun zekasi dusuk amerikali atlet oyunculardan kesinlikle degil.Bilegi yumusak ve cok iyi ribaunt u var,kolay kolayda pes etmiyor savunmada.Suanda bizde olsa net favori biz olurduk ligde.Bu benim yorumum.

Birch herhangi bir takımı favori yapacak bir oyuncu kesinlikle değil. Marc Gasol'den bahseder gibi bahsetmişssiniz Lasme'nin ham hali bir adam Birch. İşlenirse Lasme'nin daha iyisi olabilir ama şu haliyle Lasme'nin altında bir oyuncu. Ligdeki dengeleri falan da değiştiremez abartmayı bırakalım artık.

Küçük takımın fazla süre ve imkan bulduğu için istatistik yapan adamlarına büyük oyuncu muamelesi yapmaya gerek yok. Oly istedi diye abartıldıkça abartıldı , Oly en son trabzonun beğenmediği Odom'u da transfer etti. Oyuncuyu ne amaçla ne rolde istedikleri de önemli. Birch bahsedildiği kadar iyi bir oyuncu da değil bahsedildiği kadar potansiyelli de değil.

Acin bakalim ozaman draftexpress'ten potansyellimi degilmi yazilardan bir bakalim.Ben gordugumu yazarim duydugumu degil.Olypiacos a transfer olma ihtimalinide sizden duyuyorum daha onceden bilmiyordum.Veselyle udohu denize doktugunu canli gozlerimle izledim.Ha bunun disinda ncaade'de 10 un uzerinde macini izledim.Kendi yorumumdada bahsettigim gibi bu benim fikrim diye yazdim.Ayriyetten oyuncunun istatistik yapmaylada hic alaksi yok tamame mucadele icin kasan bir oyuncu.Oyuncunun çabasi ve yapabildikleri ortada.Takimi uşak diye klasik bir onyargi yorumu yapmissiniz.2 defa izleyerek bir adami yorumlayamazsiniz.

Cemil Bey burada oyuncu istatistiklerini yazınca sanki oyuncuyu hiç izlememiş ve takip etmediğimiz, sadece istatistiklere göre yorum yaptığımız sanılıyor maalesef.

Sezon başında Pargo'ya 2 milyon $ verip geri kalan oyuncuları atlet oyunculardan kurabilir ve şu an çok farklı şeylerden bahsedebilirdik.

Acin bakalim ozaman draftexpress'ten potansyellimi degilmi yazilardan bir bakalim.Ben gordugumu yazarim duydugumu degil.Olypiacos a transfer olma ihtimalinide sizden duyuyorum daha onceden bilmiyordum.Veselyle udohu denize doktugunu canli gozlerimle izledim.Ha bunun disinda ncaade'de 10 un uzerinde macini izledim.Kendi yorumumdada bahsettigim gibi bu benim fikrim diye yazdim.Ayriyetten oyuncunun istatistik yapmaylada hic alaksi yok tamame mucadele icin kasan bir oyuncu.Oyuncunun çabasi ve yapabildikleri ortada.Takimi uşak diye klasik bir onyargi yorumu yapmissiniz.2 defa izleyerek bir adami yorumlayamazsiniz.

Küçük şeylere gereğinden fazla anlam yüklemeyin. Birch'ün Udoh ve Vesely'i denize döktüğü falan yok. İlk 25 dakika uşak takım halinde feneri sürklase etti bunun sebebi ne Birch ne Harris ne de Uşaktaki herhangi birisi. Fenerin maça konsantre olmaması . Sonrasında hop bi dakka dediler ne Birch haldı ne Harris ne de uşak takımı. 15 dakikada 15 sayı geriden 15 sayı öne geçtiler. Fenerin amacı da konsantrasyonu da yönü de eurolig bu nedenle şans basketiyle giresunu yeniyorlar ama ardından avrupanın en zor deplasmanlarından birine gidip 15 bin kişi önünde rakibini hiç umut vermeden yirmiye yatırıyorlar. Sonra yine uşakta konsantrasyon sorunu yaşıyorlar. Çünkü final foura oynayan bir takım için dandik bir normal sezon maçının bir önemi yok. Birch'ü al koy Malaga'ya çıkart Vesely'nin karşısına maç sonunda parkeden kazırsın. Üstünden geçer Vesely Birch'ün