2023-24 Trendyol Süper Lig (Futbol)

Atama ile federasyon başkanının seçilmediği ve tüm spor kurumları özerk olduğu gün temiz olacak ligler. Eğer Ankaragücü'ne ağır ceza verilseydi milat olacaktı ama yukarıdan müdahele ile oda olmadı.

normal, gelir desen yok,
TL deger olarak hergün eriyor, acigi kapatmak icin kendi sirketinden tonlarca para koyman gerek bunu kim yapar ?
Ülkenin en büyük ticaret hacmi bu adamlarda onların yönettiği kulüpte batıyorsa biz duruma şükredelim. Para var diye bilinçsizce harcama yaparsan durum bu olur en son Belhanda 2 milyon euro civarı para alıyordu Balotelli ve Niang'ı saymıyorum bile.

normal, gelir desen yok,
TL deger olarak hergün eriyor, acigi kapatmak icin kendi sirketinden tonlarca para koyman gerek bunu kim yapar ?
Murat Sancak yapiyordu senelerdir. kaldı ki bu alelade bir Anadolu takımı değildi. çıktığı ilk günden beri zirveye oynayan, sonunda emeğinin karşılığını alıp bu sene Avrupa yapan bir takımdı adana demir. Beşiktaş ve trabzonspor'un bu kadar arkada kaldığı, başakşehir'in ilk 6 denklemiyle alakasının olmadığı bir dönemde şu takıma gereken özen gosterilse 3. olur Avrupa ligi kovalardı bu yıl ads. bu potansiyel de vardı hem kulüp hem taraftar bazında.
Bence kendisi politikaya atılacak. genel seçimlerde vekil olacağı konuşuluyordu zaten sonra kendisinden daha önde gelen isimler yüzünden ismi arkalara düştü diye okumuştum. yerel seçimlerde girer işte siirt olur Adana'da yerel bir belediye olur falan fişman. kulüpten el çektiriyorlardır. adam da parasını aldıysa eğer kulüpten ads'nin batması normal. bundan sonraki süreci nasıl yonetecekler acaba, ads bu kadar basit güme gitmemesi gereken bir kulüp bence.

Murat Sancak yapiyordu senelerdir. kaldı ki bu alelade bir Anadolu takımı değildi. çıktığı ilk günden beri zirveye oynayan, sonunda emeğinin karşılığını alıp bu sene Avrupa yapan bir takımdı adana demir. Beşiktaş ve trabzonspor'un bu kadar arkada kaldığı, başakşehir'in ilk 6 denklemiyle alakasının olmadığı bir dönemde şu takıma gereken özen gosterilse 3. olur Avrupa ligi kovalardı bu yıl ads. bu potansiyel de vardı hem kulüp hem taraftar bazında.
Bence kendisi politikaya atılacak. genel seçimlerde vekil olacağı konuşuluyordu zaten sonra kendisinden daha önde gelen isimler yüzünden ismi arkalara düştü diye okumuştum. yerel seçimlerde girer işte siirt olur Adana'da yerel bir belediye olur falan fişman. kulüpten el çektiriyorlardır. adam da parasını aldıysa eğer kulüpten ads'nin batması normal. bundan sonraki süreci nasıl yonetecekler acaba, ads bu kadar basit güme gitmemesi gereken bir kulüp bence.
3üncü olsan ne farkederki? Bu ligde ücüncü olsan bile aldigin para cok komik.

Biz gecen sene sampiyon olduk aldigimiz ödül 200 Milyon TL = 6 Milyon Euro...

Eger Sampiyonlar Liginden gelen 30 Milyon Euro olmasa veya Sponsor destekleri olmassa cidden komik rakamlar aliyosun

Ali Koc Fenerbahceye simdiye kadar 200 Milyon Dolar vermis.

Fenerbahceyi ayakta tutan Ali Koctur zaten yoksa bu basarisizlikla borc iki-üc katina cikardi.

Bizim zengin baskanimiz yok ama gayrimenkullerimiz var allahtan onlar sayesinde borc kapanacak

Konyaspor’un 3 gun once bize gosterdigi dirence bak bir de bugun ilk yaridaki haline bak :) Bu olay bu sezon ilk kez olmuyor.Basaksehir,Rize,Hatay,Kasimpasa ve Istanbulspor’un bize karsi oynadiklari maclara bir de Fb’ye karsi oynadiklari maclara bakin.

Bence bu sezon ne hakem ne baska birsey.Beni en cok rahatsiz eden durum bu.Kesinlikle bir dolaplar donuyor.Artik bu kuluplerin baskanlari 4 tane Arcelik bayisine mi sattilar kendilerini yoksa Yapi Kredi’den faizsiz kredi karsiliginda mi sattilar bilmem de bu sezonun 2010/2011 sezonundan bile kirli oldugunu biliyorum.

Konyaspor’un 3 gun once bize gosterdigi dirence bak bir de bugun ilk yaridaki haline bak :) Bu olay bu sezon ilk kez olmuyor.Basaksehir,Rize,Hatay,Kasimpasa ve Istanbulspor’un bize karsi oynadiklari maclara bir de Fb’ye karsi oynadiklari maclara bakin.

Bence bu sezon ne hakem ne baska birsey.Beni en cok rahatsiz eden durum bu.Kesinlikle bir dolaplar donuyor.Artik bu kuluplerin baskanlari 4 tane Arcelik bayisine mi sattilar kendilerini yoksa Yapi Kredi’den faizsiz kredi karsiliginda mi sattilar bilmem de bu sezonun 2010/2011 sezonundan bile kirli oldugunu biliyorum.
Stoperleri Kahraman, forvetleri Gedikli ilk kez ilk 11 çıkıyor.
Bize karşı devleşen kalecileri yanından geçen topa müdahale edemiyor.
Bize karşı geride bekleyen 8 kişi savunma yapan takım bugün savunmayı orta sahada kuruyor.
Etimle, kemiğimle bu sene bu ligten iğrendim.

Benim idrak edemediğim bazı noktalar var ligde bu sezon.
1- Bu ligdeki takımlar gerçekten tamamen çöp mü yoksa Fener ve Galatasaray haddinden çok fazla mı mükemmel ?
2- Bu Fener madem bu sezon süper güç, herkesi tokatlıyor goller atıp ve Galatasaray iyi değil ; yahu o zaman bunlar bize Kadıköy'de kendi seyircisinin önünde kazanmayı bırak, gol atmayı da bırak, nasıl ŞUT bile çekemediler ? Ve sezonu çok da iyi geçirmeyen ya da en azından geçen sezona göre bir tık aşağıda seyreden Galatasaray'a karşı neden pozisyona dahi giremiyorlar ama sonraki maçta kaldıkları yerden ezbere adisyon 3-4-5 sallamaya devam ediyorlar diğer kulüplere ? Ve bu nasıl tesadüftür ki bu adamların yenildiği tek takım düşmanları olan Trabzonspor.