Aydan Siyavuş

Re: Aydan Siyavuş anılıyor (11.01.2008)

Asuman KAYA' Alıntı:
Allah rahmet eylesin...

Mekanı cennet olsun inşallah...

Aslantepe'ye salon yapılsın... salona da Aydan hocanın adı verilsin...

+1905

Hiç sanmıyorum yalnız bu salon olayının olacağını vizyon ve beceri gerektiren bir iş maalesef bizim yöneticilerimizde bunlar bulunmuyor orada yeni bir dünya inşa ediyorsun ama kapalı spor salonu projende yok pes...

Re: Duayen Siyavuş'u Rahmetle Anıyoruz

Aydan Siyavuşu Eczacıbaşını üstüste şampiyon ettiği yıllarda tanıdık ilk. Bizim o zamanlarda müessese takımlarıyla rekabet edecek bir kadromuz yoktu. Eczacıbaşını yenmek büyük bir başarı sayılırdı. Hatta bir sene fenerbahçeyle düşmeme mücadelesi yapıyorduk. tabi karşı tarafın başarısı bizde hazımsızlık yaratıyordu. ve o büyük hocaya onun fiziki durumuyla ilgili sataşıyorduk. o hiç oralı olmadan işini yapıyordu. Hayatta duyduğum en büyük utançlardan biridir onun aleyhinde tezahurat yapmış olmak. Birçok değeri Türk basketboluna kazanan bu büyük hocayı rahmetle anıyorum.

daha o öldüğünde 17 yaşındaydım ve gurbetteydim ama aydan siyavuşun galatasaraya ama özellikle türk basketboluna katkılarını bilecek çağdaydım
nur içinde ya t hocam adını bi salona veremedi bu camia :(

Galatasaray'ın Duayen hocası , 11 yılda unutulur mu ?
Onu unutanlar ve kendilerini basketbolseven diye nitelendirenler düşünsün !
Ben ve benim gibi düşünen herkes adına , nur içinde yat , basketbol duayeni Aydan Siyavuş ...

aB.jpg

Dipnot : Yaşı gereği sayın Sivayuş'u tanımayan arkadaşlarıma 5 dakikalarını ayırıp , cnbc gibi önemli bir kültürü veya msn gibi yeri doldurulmayacak muhabbetlerini birgün olsun ikinci plana atıp , hem Galatasaray , hem de basketbol camiası için ''yeri doldurulmayacak'' bu önemli kişinin hayatı okuyun.Saygılarımla

Bugün ölümünün 12. yıldönümü.Ruhun şad olsun Aydan Siyavuş...
Edit:Bir gün erken davranmışız ama önemli değil, niyet belli olduktan sonra.

Büyük bir ayıp ettik, unuttuk koca tarih'i.. Erdal yazmış ya "ne kadar vefalıyız?" diye, işin aslı öyle değil. Ne kadar aptalmışız, unuttuk ölüm yıldönümünü! ( En azından kendi adıma konuşayim )

Rahmet ve özlemle anıyoruz, nur içinde yat..

Aydan Siyavuş'u Saygıyla Anıyoruz

aB.jpg

11 Ocak 1998 günü kötü bir haberle başlıyorduk güne. Sadece Galatasaray'ın değil Türk basketbolunun da unutulmaz isimlerinden Aydan Siyavuş, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda ediyordu.

Antrenörümüzün bu acı sürprizi için gazeteler, "Bir gün önce G.Saray'ın Tuborg'u yendiği maçta büyük bir heyecan yaşayan ve takımını başarıyla yöneten Siyavuş, son iki ay içinde yaptığı rejim sonucunda 15 kilo vermişti." diye yazıyordu.

12 Ocak 1998'de, yani tam 11 yıl önce Siyavuş'u ebediyete uğurladık. Unutulmaz antrenörümüzün ismi, bugün sadece kaplerde değil, Galatasaraylı taraftarların pankartlarında da yaşıyor ve bizimle birlikte basketbol maçlarımıza tanıklık ediyor.

Re: Aydan Siyavuş'u Saygıyla Anıyoruz

Basketbolumuzun Gündüz Kılıç'ı, Jupp Derwall'i, bize çığırlar açan adam.

Rahat uyu, şampiyonluklar, başarılar yolda.

Aydan Siyavuş Spor Salonu.

Büyük basketbol adamı, efsane teknik direktörümüz Aydan Siyavuş'u rahmetle anıyorum. Koç denince aklıma ilk gelen, başka takımlarda görev yaparken diğer takım seyircilerinin oyuna müdahale eden heyecanlı ve enerjik hareketleri sebebiyle "sinirlenme şişkoooo, otur yerineee!" diye tezahürat yapıp kızdırmaya çalıştığı, ama aslında basketbol bilgisi ve beyefendiğiliğyle her basketbol seyircisinin kendi takımının başında görmek istediği, Aydın Örs'lerin, Ergin Ataman'ların yolunu açan efsane koçumuz......Nur içinde yat!

Dipnot : Yaşı gereği sayın Sivayuş'u tanımayan arkadaşlarıma 5 dakikalarını ayırıp , cnbc gibi önemli bir kültürü veya msn gibi yeri doldurulmayacak muhabbetlerini birgün olsun ikinci plana atıp , hem Galatasaray , hem de basketbol camiası için ''yeri doldurulmayacak'' bu önemli kişinin hayatı okuyun.Saygılarımla

Galatasaray ve Türk basketbolu adına bu kadar emek vermiş, mihenk taşı niteliğinde bir insan hakkındaki kaynakların kısıtlı olması çok üzüntü verici. Kıytırık bir wikipedia sayfası dışında neredeyse elle tutulur bir yazı yok hakkında...