Bank Asya 1. Futbol Ligi

[qute="Tugay EREN"]
Emre Doğan' Alıntı:
[quote="Tugay EREN":23wvq5nh]bu sezonda hiç bir izmir takımı süper lige çıkamaz. :oops:[/qote]

Gavur İzmirin takımının süper ligde ne işi var kardeşim :) :) :) :)[/qote]
ben gavurmuyum. :oops:
[/quote:23wvq5nh]

Yok be kardeşim dalga geçiyorum ben :) Ben 10 sene İzmirde yaşadım. Özellikle Bucasporun çıkmasını da gönülden isterim :) Yanlış anlama için kusura bakma :)

Kadir ÖZCAN?a ve takımına hakaret!!!!Lig bizim için bitsede onurumuz için sahada elimizden geleni yapacağımızı düşünmediler.
Kadir ÖZCAN Adanaspor ile oynadığımız maç sonrasında basın açıklaması için yerini alır ve ? Bu şehirde bulunmaktan mutluyum, keşke Adananın takımları süper lig?de yer alsa der? sonrasında ise o iğrençlik barındıran sorular gelir.

Bu olaya şahit olan Adanalı bir gazeteci yaşanan bu olay sonrası aşağıdaki yazıyı kaleme almış, kendisine objektif yaklaşımından ötürü teşekkür ediyoruz.

Yazar:Hüseyin Ataş

Adanaspor, sinir harbi şeklinde geçen ve Yakubu?nun 3 tane kaleciyle karşı karşıya gol kaçırdığı Kartalspor maçından 1-0?lık galibiyetle ayrılmayı başardı.

Kartalspor gerçekten çok iyi mücadele etti ve Yakubu bunların birini atsa bence Adanaspor?un geri çevirme şansı yoktu. Gol gerçekten zorlaya zorlaya geldi. Adanasporlu futbolcular çok istedi galibiyeti. Gol 85. dakikadan sonra gelince 5 Ocak?ın basın tribünü de bir rahat nefes aldı ve bazı basın mensuplarından (!)? bu takım her maçı böyle oynasa şampiyon olur? gibi saçma tepkiler geldi.

Bu saçma ve art niyetli düşünce ürünleri kendisini Kadir Özcan?ın basın toplantısı sırasında da gösterdi. Bir basın mensubu Özcan?a, ?Her maç böyle oynasa Kartalspor daha üst sıralarda olurdu?? dedi bir diğer gazeteci ise, ?Kartalspor her takıma aynı mı mücadele ediyor böyle iyi bir takım geçen hafta Hacettepe?ye nasıl mağlup oldu??? dedi.

Söyleyenler gerçekten bunları iyi niyetle mi söyledi bilemem ama dışarıdan gözüken gerçekten ağır bir ithamdı. Nitekim Özcan da öyle düşündü ve bir anda patladı. Çok ağır sözler söyledi dakikalarca bağırdı, basın toplantısında. Kendisini sakinleştirmeye çalışan Adanaspor Basın Danışmanına dahi çıkıştı. Lafının sonunda, ?Ben Trabzonluyum, ben milli takımda görev aldığım her yerde onurumlar çalıştım, futbolcularım da onurlarıyla mücadele ettiler. Adanaspor hak etti mi sanki de siz hala başka şeyler düşünüyorsunuz?? dedi. Adam gerçekten çok kötü oldu, bağırdıkça bağırdı, giderken de bir basın mensubu, ?Burası Adana hoca yeter bağırıp durma?? diyebildi. Ben yorum yapmıyorum, yorum sizin.

Tekrar fark ettim ki gazeteci, taraftar fark etmez başarıyı dahi kaldırabilmek, onu yaşayabilmek bir erdem meselesi. Nasıl bugün galip gelince sahaya girip futbolcusunun formasını zorla alan ya da benzer olaylarla galibiyeti gölgeleyen taraftar başarıyı kaldıramadıysa, Adanasporlu gazeteciler de başarıyı kaldıramadı, yaşayamadı. Lafa ?böyle bir futbol şehrinde bulunmaktan mutluyum, keşke Adana?nın da takımları Süper Lig?de yer alsa?? diye başlayan bir adama sinir krizi geçirtmek gerçekten zordu.

Bu yazı tamamen objektiftir arkadaşım, elini vicdanına koyup düşünebilen her insan zaten olayın talihsizliğinde hemfikir olacaktır. Bu olay Demirspor maçında da yaşansa yazardım kesinlikle. Bu olayın Demirspor?u, Adanaspor?u yok bu Adana?nın meselesi.

Ayrıca kimseyi kızdırmak ya da galibiyetin gölge düşürmek istemem, Adanaspor çok istedi iyi oynamasa da kazanmayı bildi. Derdimi umarım anlatabilmişimdir.

Kaynak : Kartalspor.org

Bu senede İzmir'den bir takım çıkmazsa daha da bekleriz biz İzmirliler.Altay yıllardır çıkamadı.Bu sene Buca bu şansı eline geçirmişken 2. olup çıkması lazım.

bucaspor inşallah korur yerini.3.ncü olursa o zamanda 3 tane izmir takımı play off oynuyacak.bu seferde konyaspor aradan sıyrılır çıkar süper lige. :(

Berkan Karadurmuş' Alıntı:
Hadi Rize al Buca' dan puanı; Adana 2' de 2 yap ve gelsin süper lig :)
Rize aldı Buca'dan puanı , Adana'da kazandı.
Son haftaya aynı puanda giriyorlar.
Ama aralarındaki 2 maçıda Buca kazandığı için Buca Erciyes'i yenerse Süper ligde.
Adanaspor Kardemir Karabük ile oynayacak.

Tam iletimi editliyordum ama önce gelmiş mesaj :) 1-0' dan 2-1 çevirince o heyecandan Buca' ya iki maçta 4 puanın yettiğini unuttum. 1' ini aldılar puanın ama umarım son hafta takılırlar!

Berkan Karadurmuş' Alıntı:
Tam iletimi editliyordum ama önce gelmiş mesaj :) 1-0' dan 2-1 çevirince o heyecandan Buca' ya iki maçta 4 puanın yettiğini unuttum. 1' ini aldılar puanın ama umarım son hafta takılırlar!
berkan rahat ol takılırlar. ;)
izmir takımları asla çıkamaz. :(

Yıllardır Altay'dan beklenilen süper lig Bank Asya'ya bu yıl yükselen Buca'dan geldi.Bir İzmirli olarak çok mutlu oldum.Uzun zamandır süper lige hasretti şehir.

Playoff karşılaşmaları öncesi Karşıyaka ve Altay'ın form durumu iyi.Adana'nın gücü zaten ortada.Playoff maçları çok çekişmeli geçeceğe benziyor.