BBL'de Transfer Hareketleri ve Sezon Hazırlıkları

Bo ve Huertel ismi Efes için konuşuluyor.Draper varken Bo yerine Huertel'i tercih ederim. Şu anda piyasada alınabilecek oyun zekası en yüksek PG belki de. Basketbol Dünya Kupası'nda da etkili performans gösterdi.Beğendiğim bir oyuncu yalnız savunma yapmayı hiç sevmiyor, kenarda Ivkovic varken biraz daha iyi savunma yapması muhtemel.Huertel-Draper iyi bir ikili olur Efes için bu hamle şart.

Akatlar’da düzenlenen Banvit-TÜBAD Turnuvası finalinde Darüşşafaka Doğuş, Beşiktaş Integral Forex’i 67-64 yenerek şampiyon oldu.

BEŞİKTAŞ İNTEGRAL FOREX (64) : Patrick Miller 10 (2 ribaund – 4 asist), Muratcan Güler 6 (2 ribaund – 1 asist), Enes Berkay Taşkıran 5 (3 ribaund – 1 asist), Caner Erdeniz 5 (2 ribaund), Cem Coşkun, Doğukan Şanlı, Jajuan Johnson 11 (7 ribaund – 2 asist), Hilton Armstorng 9 (9 ribaund – 2 asist), Tyler Stone 8 (2 ribaund – 1 asist), Ryan Broekhoff 10 (7 ribaund), Doğan Şenli (1 ribaund)

DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ (67) : Taylor Brown 12 (6 ribaund), Mehmet Yağmur (2 ribaund), Erbil Eroğlu (1 ribaund), Metin Türen (1 ribaund – 1 asist), Renaldas Seibutis 12 (4 ribaund – 2 asist), Lynn Greer 9 (2 ribaund – 1 asist), Gasper Vidmar 4 (6 ribaund – 1 asist), Jamon Lucas 2 (3 ribaund – 6 asist), Ermal Kurtoğlu 2, John Shurna 5 (2 ribaund – 3 asist), Ersin Dağlı 14 (2 ribaund – 1 asist), Göksenin Köksal 7 (4 ribaund – 1 asist)

1.Periyot : 13-16

2.Periyot : 17-15 (30-31)

3.Periyot : 18-16 (48-47)

4.Periyot : 16-20 (64-67)

Oktay Mahmuti,Greer ve Shurna yerine daha kaliteli 2 isim seçmiş olsaydı ciddi şekilde şampiyonluk adayı olurdu Daçka. Ben ligte yarı finalden öteye geçeceklerini sanmıyorum.

Bo ve Huertel ismi Efes için konuşuluyor.Draper varken Bo yerine Huertel'i tercih ederim. Şu anda piyasada alınabilecek oyun zekası en yüksek PG belki de. Basketbol Dünya Kupası'nda da etkili performans gösterdi.Beğendiğim bir oyuncu yalnız savunma yapmayı hiç sevmiyor, kenarda Ivkovic varken biraz daha iyi savunma yapması muhtemel.Huertel-Draper iyi bir ikili olur Efes için bu hamle şart.

Huertel iyi isim bence de. Ama o gelirse 8.yabancıları olmuş olacak. Bence Draper ve Janning ligte kenarda kalacak isimler olacak Efes'te.

yine cok yanlis yorumlar görüyorum. Niye PG sartmis Efes icin. Ivkovic in röportajlarini okuyalim:

“Yunanistan’da 14 yıl çalıştım. Obradovic de orada çalıştı. İkimiz de önemli takımları çalıştırdık. Yunanistan Milli Takımı’nda mücadele eden oyuncuların kulüp takımlarında koçlarıydık. Milli takımda büyük başarılar elde ettiler. Şimdi Obradovic’in Fenerbahçe Ülker’de büyük hedefleri var. Bizim de Anadolu Efes’te büyük hedeflerimiz var. Benim elimde şu an Avrupa Şampiyonalarında genç ve ümitlerde altın madalya kazanmış milli takımlardan birçok oyuncu var. Sayın Tuncay Özilhan’a da daha önce söylediğim gibi başlıca hedefimiz bu oyuncuların yetişmelerine en iyi şekilde katkıda bulunup, onları Türk basketboluna hediye etmek. Tabi bunun için de zamana ihtiyacımız var. Bu önümüzdeki birkaç senelik dönemde olabilecek şeyler. Gençler için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

belli burda ana hedeflerden biri altin madalya kazanan genc oyunculari yildiz seviyesine cikarip hem Efes icin hemde türk basketbolu icin bir cigir acmak. elin yabancisiyla final 4 yapacagina genclere zaman tani 2 yil sonra onlar tasisin seni oraya hep. sürekli gencler oynasin oynasin diyoruz ondan sonra yok PG eksik yok su eksik bu eksik. toplum olarak biraz daha sabirli olmaliyiz. Efes te bu yil hedefin final olmadigi cok acik. bellik uzun vadeli düsünülüyor ve bence dogru yapiliyor. Gelecek yil Cedi, Furkan ve Okben bu takimi sirtlayacak kivama gelirse daha iyi anlasilacaktir bu.

O saydigin oyuncuların hiçbirinin oyun kurucu eksikliğiyle ilgisi yok. Fener için desen haklısın da Efes'te genç guard da yok.

Efes ve FbÜlker guard arıyormuş.Efes Laborale Planinic-Heurtel takasını önermiş ama ret yemişler haliyle.FbÜlker için de Heurtel ve Kopponen isimleri geçiyor.Ruslardan oyuncu koparmak zor pek sanmıyorum Koponen işini.

Bo için Astana,Laboral ve Efes gündemde imiş ama fiyatı birazz tuzluymuş.

Efes sanırım mali olarak sınırına dayanmış olacak ki hem Planinici tazminatıyla yollayıp hem Heurtele buy out+maaş verecek durumda değil.Gerçi her kulüp için zorlayıcı bir şey bu durum.Ama biz Efes'ten pek alışkın değiliz :D

Heurtel'in adı hem Efes'le hem de Fenerbahçe Ülker'le geçiyor.Ama Efes'e daha yakın gibi gözüküyor yabancı kaynaklara göre.
Heurtel Efes'e ilaç olur.
Ama bence FBÜ'nün ihtiyacı olan bir oyuncu değil.Çünkü Hickman ve Kenan gibi iki tane oyun kurucuları var.Ayrıca 2 tane de şutör guardları var.Bunun yanında Emir gibi de kısa forvetten topa yön verebilen bir oyuncuları var.Heurtel'i almak yerine kısa forvetteki eksikliği Maciulis-Markoishvili tarzı bi 3 numarayla gidermeleri gerek.Serhat bu takımda 10lu dakikalarda süre alacak kalibrede bir oyuncu değil.

Fenerbahçe Ülker'de transferi kim yapıyor nasıl yapıyor anlamak çok zor.Bu kadar fazla bütçeyle bu kadar fazla oyuncu transfer ediyorsun.Ama hala da yanlış kadro mühendisliğinden kaynaklanan gözle görülür eksikliklerin oluyor.Çok acayip ya..

Konya Hakeem Warrick'i almış...
Sean Williams - Hakeem Warrick pota altından adam geçer top geçmez....
Konya eğer bu iki sorunlu oyuncudan verim alırsa ciddi bir play off adayı olur...

Jamont Gordon Tofaş işi olmadı mı ya herhangi bir olumlu ya da olumsuz haber duymadım ama jamontla ilgili herhangi bişey yok sanki olmamış gibi bir atmosfer var üzülürüm eğer öyleyse,Jamontu yeniden izlemek isterim ve gücünü yeniden toplayıp yeniden takımımızın formasıyla görmeyi de tabi ki

Ücretinin 200 bin dolar olduğuna pek inanasım gelmiyor. Açıklanan meblağ bu olsa bile, el altından bir o kadar daha ödenmiştir.

Jamont Gordon Tofaş işi olmadı mı ya herhangi bir olumlu ya da olumsuz haber duymadım ama jamontla ilgili herhangi bişey yok sanki olmamış gibi bir atmosfer var üzülürüm eğer öyleyse,Jamontu yeniden izlemek isterim ve gücünü yeniden toplayıp yeniden takımımızın formasıyla görmeyi de tabi ki
bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok mu