Beko Basketbol Ligi 2009/2010

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bazı şeylerin farkına varmak için ağızlarının yanması gerekiyormuş demek ki. Bugüne kadar adildi de, şimdi mi adil olmamaya başladı?

İkisi çok çok farklı şeyler bence. Birinde ligdeki yerini garantileyen bir takımın maçlarını idman temposuna çekmesi sözkonusu. Ki aynı durumda biz olsak çok rahat şekilde bize ne yahu, bize mi güvendiler derdik, derdim en azından. Tamam, o hareketleri ile ligin dengesini bozmuş olabilirler ama sonuçta bunu kimsenin yargılama hakkı yok. Zira sonda o esnekliği sağlamak adına bütün sezon çalıştılar. Bitime bir ay kala da yerlerini garantileyerek play-off öncesi uyku moduna aldılar takımı. Biz olsak şayet, biz de süre almayan oyuncularımızı oynatıp olası bir sakatlıktan takımı korumaya çalışırdık diye düşünüyorum. Bilmem yanlış mı düşünüyorum.

Turgay Demirel Fiba başkanlığı seçimini kaybetmiş?

Fener Gordan Giricek'in anlaşmasını feshetmiş.

Bu Gordan Giricek şimdi kime girdi? ;)

Final serisi başlıyor

20 Mayıs Perşembe
20:00 Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker (Ayhan Şahenk)

22 Mayıs Cumartesi
18:00 Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker (Ayhan Şahenk)

25 Mayıs Salı
20:00 Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen (Abdi İpekçi)

27 Mayıs Perşembe
20:00 Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen (Abdi İpekçi)

30 Mayıs Pazar
18:00 Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker (Ayhan Şahenk)
(Gerekirse)

02.06.2010 Çarşamba
20:00 Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen (Abdi İpekçi
(Gerekirse

Bursa'nın futbolda yaptığını şimdi sen yap Efes kalpler seninle.

İlk yarı sonucu Efes Pilsen 29-44 Fenerbahçe Ülker.

Çok moral bozucu bir ilk yarı oldu,Fenerbahçe zaman zaman resmen ezdi Efes'i ama Sinan Güler Efes'i ayakta tutuyor.Kinsey çok iyi bir maç çıkarıyor Fenerbahçe'de,Mirsad'ın kaşı açıldı yine herzaman ki gibi garip garip hareketler yapıyor serinin diğer maçlarında mutlaka olay çıkaracaktır Mirsad bugün onun sinyallerini verdi.

Efes'in bu maçı döndürmesi için C.Smith'in ikinci yarıda müthiş bir performans göstermesi lazım,yoksa ne yazık ki 1-0 öne geçecek Fener.

Maçı Fenerbahçe Ülker 78-62 kazandı ve 1-0 öne geçti,bugün gördüğüm tablo devam ederse Fenerbahçe ya 4-0 yada 4-1'le Efes Pilsen'i geçer ve Şampiyon olur.Ben bıktım artık,Türk Basketbolundan soğumak üzereyim,Önümüzdeki sezon'da birşey değişmeyecek,ondan sonraki sezon'da değişmeyecek,Eğer Efes Pilsen kapatılmazsa yıllarca Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen final serileri izleyeceğiz,Biz ve diğer takımlarda 3.lüğe,4.lüğe sevinir duruma geleceğiz,Böyle bir ligi izlemesemde olur benim için herkes herşeyi kabullenmiş zaten,hiçbir kulübün Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker serilerini bozmak gibi bir düşünceside yok,herşeyi kabullenenler doya doya Fenerbahçe Ülker'in,Efes Pilsen'in şampiyonluklarını izleyebilirler.

Medical Park Trabzonspor'dan transfer

Türkiye Basketbol İkinci Ligi?nde şampiyon olan ve 1. Lig?e yükselen Medical Park Trabzonspor, kadrosunu güçlendirmek için Amerikalı oyuncu Derrick Obasohan?ı transfer etti.18 Nisan 1981 Houston doğumlu ve 1,99 boyunda olan Derrick Obasohan, Fransa 1. Ligi?nin sayı kralı oldu.

2009-2010 sezonda 30 maçta ortalama 34 dakika oynayan ABD'li basketbolcu, 19,8 sayı ortalaması, %37?lik 3 sayı başarı oranı, %81?lik serbest atış başarı oranı elde etti. Obasohan sırasıyla 2004 - 2005 sezonunda Etzella Ettelbruck, 2005 - 2006 sezonunda Verviers-Pepinster, 2006 - 2007 sezonunda Hyères Toulon, 2007 - 2009 sezonunda Strasbourg, 2009 - 2010 sezonunda Hyères Toulon takımlarında forma giydi.

Trabzonspor Basketbol Başkanı Saner Ayar, yaptıkları transferlerle Beko Basketbol Ligi?nde önemli başarılar elde edeceklerini belirtirti. Genel Koordinatör Doğan Hakyemez, Trabzon?luların gurur duyacakları bir takım yaratmak için büyük bir çaba harcadıkları belirtirken, takımın ana sponsoru Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta?nın maddi manevi her türlü katkıyı verdiğini söyledi. Antrenör Alaaddin Yakan ise Derrick Obasohan?ın çok kaliteli bir oyuncu olduğunu ve takıma çok fayda sağlayacağını ifade etti.

Re: Beko Basketbol Ligi 2010/2011

Son sözü Fener söyledi

BEKO Basketbol Ligi play-off final serisi üçüncü maçında Fenerbahçe Ülker, 18 sayı öne geçtiği maçta Efes Pilsen önünde oldukça zorlanırken, 11 saniye kala Roko Ukic 'in turnikesi ve de son saniyede Mirsad Türkcan 'ın Ender Arslan 'a yaptığı blok sayesinde karşılaşmayı 72-70 kazanıp seride 2-1 öne geçti.

Ah be Efes ah.

42-32 ilk yarı sonunda efes önde.

Efes'te iyiki sinan güler var,ne yazık ki bu adam hakettiği değeri göremiyor Efes'te.İlk yarıda daha 3 hücum ribaunt'u aldı sinan güler,yeri geldi fenerin uzunlarıyla pota altında o savaştı.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
42-32 ilk yarı sonunda efes önde.

Efes'te iyiki sinan güler var,ne yazık ki bu adam hakettiği değeri göremiyor Efes'te.İlk yarıda daha 3 hücum ribaunt'u aldı sinan güler,yeri geldi fenerin uzunlarıyla pota altında o savaştı.

Bayram belkide senin bu mesajından sorna olsa gerek. Sinan oyunun başında 4 ribaunt aldı bir daha da ortada gözükmedi:) Eliyle verdi maçı efes. Maç kazanmasını bilmiyor bu takım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...