Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

LeBron baya hırslı ama benim gibi onu sevenler finalde bekliyorlar bu hırsı ondan.

capt.95d1b9fcc2724e7dae9ffa57033d2efe.cavaliers_pistons_basketball_dtp108.jpg

Film yıldızı LeBron
NBA?in en önemli oyuncularından biri olan, Cleveland Caveliers?ın sayı makinesi LeBron James parkelerden sonra beyazperde de yıldız olmaya karar verdi.

24 yaşındaki basketbolcu ve çocukluğundan beri tanıdığı dört yakın arkadaşının hikayelerinin anlatıldığı ?More Than A Game (Bir Oyundan Daha Fazla)? adlı belgesel filmde, LeBron James ve arkadaşlarının basketbol sayesinde oluşturdukları dostluk bağı, yıldız oyuncunun NBA?de draft edilmesine kadar geçen süreçte yaşadıkları ve nasıl ?Kral? James olduğu izleyicilere aktarılıyor.

James, ?oldukça fazla ilham verici? olduğunu söylediği filminin Avrupa?daki tanıtımı için aralarında Londra ve Paris?in de bulunduğu 3 kentteki promosyon çalışmalarına katılacağını da açıkladı. Filmin Ekim ayında ABD?de gösterime gireceği belirtildi.

milliyet.com.tr

Abi bahsettiğiniz LeBron'un ilk All-Star MVP'liği. O da 2006 yılında. Bunu daha önce birçok kez forumda konuşmuştuk. O maçın her ne kadar LeBron'un ilk All-Star MVP'liği olsa da maç ve LeBron kendine çalışması itibari ile LeBron'un kariyerinde oluşabilecek önemli ve antipatiklik oluşturabilecek hatalardan biriydi. Ama o zaman LeBron daha 21-22 yaşındaydı. Zaten ondan sonraki All-Star'ların hiçbirinde bu hataya düşmedi. All-Star'ın bir keyif, eğlence yeri olduğunu kavradı ve buna göre davrandı.
Ego meselesine gelirsek. Her büyük oyuncunun kişisel egoları ve hep yüksek hedefleri vardır. LeBron'un NBA kariyerinin başlarında egosunu tatmin etmek için kendisine oynadığı ve takımın onun üzerinden döndüğü bir dönem vardı. LeBron gitgide kendini ve basketbolunu olgunlaştırdı. Takımını da oynatan bir oyuncu konumuna geldi. Bu hırsını takımı için kullanmaya ve hep daha iyisini yapmak için amaçladı. Hiçbir zaman pes etmedi ve Spurs ile oynadığımız final serisi dışında hep gerekli yerlerde o direnci gösterdi. Takımı için ne kadar önemli olduğunun bilincinde oynadı. Gitgide kendini öteye taşıdı. Bu sezon da Cavs ile zirve yaptı. LeBron'u bu sezon zor anlar dışında topu elip tek başına hücum ettiğine fazla şahit olmadık. Çünkü takım içinde bir sistem kurulmuştu ve bu işliyordu. O da takımı ön plana çıkararak kendini takımın bir parçası haline getirdi. Gerektiğinde oyuna ağırlığını koydu ve gerekeni yaptı. Bu onun egosunu kısıtladığının kanıtıdır. Maçtan önce ve maç içinde yaptığı hareketler bazı kesime antipatik gelse de LeBron bunu hırsı, konsantrasyonu ve inanmışlığı ile yapıyor...
LeBron yaptıkları ile saygı duyulacak bir oyuncu olduğunu kanıtlıyor. Onu sevip ya da sevmemek kişilerin elinde olan birşey. Ama yaptıkları tarihe geçiyor ve tarihte yerini alıyor. Bu da ona saygı gösterilmesini gerektirir...

Kerem SEÇER' Alıntı:
LeBron baya hırslı ama benim gibi onu sevenler finalde bekliyorlar bu hırsı ondan.
Umarım bu sefer o direnci gösterecektir abi. Bu sefer daha olgun bir LeBron ve daha iyi bir Cavs geliyor. Şampiyonluk vs. değil ilk planda olan. Önemli olan o inancı, mücadeleyi ve agresifliği gösterip, bu iddiada sürekli olacağımızı ispatlamaktır...

1ee9e3852eb0253724339722f2dac29e-getty-86012965gs001_cleveland_cav.jpg

Cleveland işi bitirdi: 78-99
NBA'de pazartesi sabaha karşı oynanan Doğu Konferansı Çeyrek Final 4. maçında Clevelan Cavaliers deplasmanda Detroit Pistons'ı 99-78 mağlup ederek seride durumu 4-0 yaptı ve Doğu Konferansı'nda yarı finale çıkan ilk takım oldu.

The Palace of Auburn Hills'te oynanan karşılaşmada Clevelan Cavaliers'te LeBron James 36 sayı, 13 ribaund, 8 asistlik performansı ile galibiyetin mimarı olurken Mo Williams 24 sayı, 4 asist ve Delonte West 12 sayı, 5 asist, 3 ribaundluk performansları ile galibiyete katkıda bulunan diğer isimler oldular.

Bu mağlubiyetle Playofflara veda eden Detroit Pistons'ta ise Antonio McDyess'in 26 sayı, 10 ribaundluk performansı takımını kurtarmaya yetmezken Rodney Stuckey 14 sayı, 6 asist ve benchten gelen Will Bynum 22 sayılık performanslarıyla skora katkıda bulunan diğer isimler oldular.

Kaynak : Sporx.com

Alperen'in üstüne gitmeyin fazla :)
Clevelandseverler olarak sayımız baya fazla ama seneye sanırım başka bir takımda toplanacağız. Çünkü Clevelandsever değil LeBronseveriz hepimiz galiba :) Ama bakarsınız bu başlık yeniden doğan bir başka takım için devam eder :)

Çok bozuldum çok. Hele maçın son çeyreğinde süpürüldüğümüz belli olduğu sırada reklamlarda Tyshaun Prince'in o meşhur İndiana serisinde Reggie Miller'a arkadan gelip yaptığı inanılmaz bloğu gösterdi. Aynı kişi misiniz siz dedim içimden,tüylerim diken diken oldu. Bir dönem daha,bir hanedan daha böylelikle sona ermiş oldu. Ama..

Ama ne kadar şanslıyız ki Joe Dumars gibi bir GM'e sahibiz. Önümüzdeki sezon için Bad Boys Three hazırlanmaya başlıyor. Toplam 36 MD gibi bir boşluk kalacak salary de ki İvy kesin gidecek(20),Sheed kalırsa orta seviye bir kontrata tamam diyecek,Hermann'ın kontratı zaten çok düşük. Geriye 27-28 MD gibi bir boşluk mutlak suretle kalacaktır. 10 MD gibi bir paraya da(daha düşük hatta) Mehmet Okur ile bir kontrat yapıp,sonraki sezon da boşa çıkacak süperstarlardan birini kadromuza katıp,ki biz Bosh'u istiyoruz, ligin en üst seviyesine iki sene içerisinde tekrar erişmiş olacağız. En kötü anımızda bile Play-Off yaptık,seneye de yapacağız gibi duruyor. Daha sonra beklesin bizi NBA şampiyonlukları.

2010 yılında oluşması muhtemel çekirdek kadroyu yazayım buraya da:

PG:Rodney Stuckey 8)
SG:Richard Hamilton
SF:Tyshaun Prince takas edilebilir,belli değil.
PF:Chris Bosh
C:Mehmet Okur

Şimdi yeri sağlam olan yedekler:Will Bynum,Aaron Affalo,Jason Maxiell(tam değil),Amir Johnson.

Hasılı kelam...

Detroit Pistons'ı desteklediğim için ,gelip geçici heveslere değil;Pistons gibi bir imparatorluğa taptığım için kendimle gurur duyuyorum.

Elveda 08-09,Merhaba Gelecek 10 sezon...

Nasıl ki biz o başarıları yakalarken göğsümü gere gere Pistonsluyum,dediysem;şimdi de en az o kadar gururla söylüyorum bu lafı...

Cavs li arkadaşları da tebrik ederim.

Seri başlamadan 4-0 demiştim seri bitti gene 4-0 diyorum :)

Alperen kısada olsa öz bi seri oldu sizide tebrik ediyorum playofflara katılmak bile bi başarıydı diger sene görüşmek üzere tekrardan ;)

Yolumuza devam inşallah LeBRON aynı performansı diger serilerdede gösterir cok memmunum takımdan herkes işini yapıyor serilere saten hep 2-0 önde başlıyoruz saha avantajı bizde oldugu icin inşallah devamıda gelir

Seriyi 4-0'la bitirip dinlenmeye çekilmemiz güzel oldu. Ben Detroit'in herşeye rağmen sahasında 1 maç alabileceğini tahmin ediyordum ancak buna ne Detroit'in hali ne de LeBron izin vermedi. Ozan Kemal zaten birkaç foto ile özeti yapmış. Bundan sonra yolumuza devam edeceğiz. Miami-Atlanta serisinden kim gelirse yıpranmış olarak gelicek. Benim tercihim Miami olması yönünde. Çünkü Atlanta daha ters bir takım. Miami ise Wade üzerine kurulu bir takım. Ayrıca Wade-LeBron düellosu için de bu güzel olur.
Alperen ben de sana fazla üzülmeni tavsiye etmem. Sonuçta sonu belli olan bir yoldu sizin için. Önemli olan önümüzdeki senelerde nasıl bir yapılanma içinde, neler yapacağınız. Ama biz hep buralardayız. LeBron gerekli yerlerde yine devreye girmek üzeri hazır. Bekleriz...

Kerem SEÇER' Alıntı:
Alperen'in üstüne gitmeyin fazla :)
Clevelandseverler olarak sayımız baya fazla ama seneye sanırım başka bir takımda toplanacağız. Çünkü Clevelandsever değil LeBronseveriz hepimiz galiba :) Ama bakarsınız bu başlık yeniden doğan bir başka takım için devam eder :)
Abi seneye değil ondan sonraki sene yani 2010 yazında LeBron Free Agent oluyor. Ama bu yaz bir hamle yapma şansımız olabilir. Wally'nin 13.75 MD'lık sözleşmesi bitiyor... 2010 yazı sadece LeBron'ın free agent olmasından ötürü değil bizim de önemli bir bütçe yaratmamız açısından değerli. Ben Wallace'ın 14 MD'lık, Ilgauskas'ın 11.5 MD'lık sözleşmeleri bitiyor. Gerçi bu yaz Ilgauskas'ın sözleşmesi bitiyor. Ancak 1 sene uzatma opsiyonu var Ilgauskas'ın...

Beklemekten sıkıldık...
Atlanta mı Miami mi kim geleceksen gelsin artık...
Ama bir LeBron-Wade çekişmesi izlemek fena olmaz...

LeBron-Wade çekişmesi yerine LeBron-J.Smith çekişmesine hazır olun.Bu seride bloklar havada uçuşacaktır.Hele J.Smith LeBron'a sağlam bi blok yaparsa-ki tahminim yapar-LeBron da intikam için fırsat kollayacaktır.Sonunda yine LeBron üstünlük sağlar Smith'e ama LeBron'un en zayıf tarafı oyunu kişiselleştirmesi.Böyle ikili düelloya girerse kazanan Hawks olur.Cleveland ummadığı bi şekilde de bitirebilir sezonu.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
.Sonunda yine LeBron üstünlük sağlar Smith'e ama LeBron'un en zayıf tarafı oyunu kişiselleştirmesi.Böyle ikili düelloya girerse kazanan Hawks olur.Cleveland ummadığı bi şekilde de bitirebilir sezonu.

Valla LeBRON kim gelirse gelsin kişileştiriyor özellikle bu isim Wade olsaydı düşünemiyorum.Ancak blok düellosuna dönerse seri her iki tarafta zararlı cıkabilir :) Bi tarafta Smith bi tarafta L23 inanılmaz.Playoff 'da kolay mac olmaz bu serinin Detroit gibi kısa sürecegini zannetmiyorum seriyi Cavs 4-2 gibi bi sonucla alcak ama Ben Wallace ve Varajeo'a büyük iş düşüyor pota altını karıştırmaları lazım son darbeyi herzaman ki gibi KRAL vuracak 8)

tx_lebron-050409e.jpg

MVP ödülü LeBron'a gitti
NBA'de 2008-2009 sezonunun MVP'si belli oldu. Lig yönetimi tarafından yapılan açıklamada bu unvanın sahibi, Cleveland Cavaliers'ın süper yıldızı
LeBron James'in oldu. Süper forvet 109 ilk sıra oyu ve 1,172 puan toplayarak bu odule layık görüldü. Kobe Bryant 698 puan, Dwyane Wade 680 puan, Dwight Howard 328 puan ve Chris Paul 192 puanla LeBron'u takip etti.

Kia Motors tarafından verilen ödülün yapılacağı tören yeri olarak, lisesi olan St. Vincent-St. Mary High School'u seçen James'e takım arkadaşları da törende destek verecek.

LeBron James, tarihinin en başarılı sezonunu geçirerek 66 galibiyetle NBA'de lig lideri olan Cavaliers'a 28.4 sayı, 7.6 ribaunt, 7.2 asist ve 1.7 top çalma ortalamalarıyla büyük katkı sağladı. LeBron aynı zamanda, resmi olarak 1973-1974 sezonundan beri istatistiği tutulan top çalmalar da hesaba katıldığında sayı, ribaunt, asist ve top çalma kategorilerinin hepsinde takımının liderliğini üstlenen dördüncü oyuncu oldu. (Larry Bird
1985-86; Grant Hill, 1996-97; Kevin Garnett, 2002-03)

Kaynak : Sporx.com dış haberler

Evet beklenilen kişi, aynı zamanda bu ödülü bu sezonki ve NBA kariyeri boyunca yaptıkları ile hak eden kişi aldı. LeBron bu ödülü sonuna kadar hak etti. Helal olsun... LeBron'u NBA Draft olmadan önce istatistik, videolar vs. ile takip eden draft olduktan sonra da yakından takip eden bir LeBronsever olarak LeBron'un buralara gelmesine çok sevindim. LeBron yetenekleri ile bunları ve daha fazlasını yapabilecek bir oyuncu. Kişisel kariyer olarak şu an alabileceği en üst düzey ödüllerden birini aldı. Hatta en zorlarından birini. Koskoca bir NBA Maratonu boyunca en iyi performans sergileyen oyuncu oldu. Yeteneklerini hırsı ve kazanma azmi ile birleştiren daima ileriyi hedefleyen LeBron sonunda en tepeye çıktı. Bu ödülü almasında tek etken bu seneki bireysel performansı değil. Takımını ne kadar yukarılara çıkardığı 2003'ten önce adeta yokları oynayan bir takımın 2009 yılında normal sezonu en iyi galibiyet yüzdesi ile bitiren takım olmasında en önemli pay onu aitti. Basketbolun bütün güzelliklerini bünyesinde barındıran LeBron bu ödülü sonuna kadar hak etti...
LeBron için hedefler daha bitmedi. Şimdi sırada takımını en tepeye çıkarma vakti...
Atlanta serisine gelirsek ilk maçı 99-72 kazandık. Uzun bir zamandan beri dinleniyorduk, bu ritm kaybettirir mi diye düşünüyordum ama iyi atlattık. MVP ''KİNG'' oyuna ağırlığını koydu ve 34 sayı 10 ribaunt ile oynadı. Mo 21 sayı, West 13 sayı 9 asist ile katkı yaptı. Atlanta'da Josh Smith 22 sayı, Bibby 19 sayı ile oynadı...

forum kapalıyken atlantayı da supurduk :ehue
boston-orlando birbirini yora dursun yine dinleniyoruz. seriden kim gelise gelsin bence 4-1 (en kotu ihtimal 4-2) geceriz :p

Forum kapalıyken Eren Aydın'ın Facebook'ta yazdığı post;
Cavs serisi maçlarında 5,6 ve 7. maçların yanına 'if necessary' yerine 'will not necessary' yazsalar daha iyi olur :) :)

Yeterlidir heralde :)

Bu takım Şampiyon Olacak !!! Alperen hergün olmayalım diye dua etsede duayla buralara gelmedik bedduyla elenelim :) :)