Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

Alperen açık konuşmak gerekirse meşhur indiana maçı gibi olursa Detroit'den Lebron'a doğru hareketlenenin akıl sağlağından şüphe ederim. :) :)

Eren Aydın' Alıntı:
Alperen açık konuşmak gerekirse meşhur indiana maçı gibi olursa Detroit'den Lebron'a doğru hareketlenenin akıl sağlağından şüphe ederim. :) :)

Jason Maxiell kendisi halledemez de yanına Amir Johson'u alır,Rasheed de iyi gazlar bu iş hallolur... :)

Alperen inan sizinkiler LeBron'a bulaşmak istemez. Sonra neler olabileceğini az çok kestirebilirler heralde. Posterlik smaçlar, Kaan Kural'ın benzetmesiyle önüne geleni bir yük treni gibi ezer, sonra bir daha zor durursunuz...
Bu pazarlama konusunda ise haklısın. Son zamanlardaki politikaları LeBron-Kobe kıyaslamaları, Boston-Lakers efsanesini yeniden canlandırmak, bu sene de finalde LeBron-Kobe düellosunu yaşatmak amaçları arasında gibi görünüyor... Ama bu dediğim gibi bizim başarımızı ve nerden nereye geldiğimizi, saygıyı hak ettiğimiz gerçeğini değiştirmez...
Palace'ta neler olacağını göreceğiz. Ben en kötü 1 maç alır, evimizde 4-1'le kapatırız diyorum. Ama zorlu maçlar olacaktır. Umarım bu sefer daha adaletli olur da yendiğimizde daha iyi sana takılabilirim... :)

Eren Aydın' Alıntı:
İşte doğru mantık budur. Şu NBA'de Howard dışında LeBron'la teke teke girmeye kalkanın bende akıl sağlığından şüphe ederim... Adam 110 küsür kilo çoğu kas...

Bak diyorum ki Sheed gazlayacak,Amir Johnson ve Jason Maxiell beraber dalacak. Sonra da Rasheed üzerinde zafer fotoğrafı çektirecek. :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
Bak diyorum ki Sheed gazlayacak,Amir Johnson ve Jason Maxiell beraber dalacak. Sonra da Rasheed üzerinde zafer fotoğrafı çektirecek. :)
Doğrudur. Rasheed'in taktiği budur. Arkadan gazı ver, ardından zaferin üstüne otur. Ama bu şekilde bile LeBron'u zor alırlar... :)
Yalnız arkanıza falan dikkat edin Varejao yine bir sinsilik peşinde olabilir...

Yüzünüze güler, size sıcak davranır arkanızdan vurur sizi. Özel yetiştirilmiş bir ajandır kendisi. Masum gibi görünen yüzü ile kendini çok iyi kamufle edebilen son nesil bir ajan: Anderson Varejao... :)

Varejao'dan o Zizis'e yaptığı hareketten sonra kelimenin tam manasıyla iğrendim diyebilirm,yani nasıl bir insandır bu bilemiyorum.

Evet seri dedigim yere dogru gidiyor 4-0 8)

Alperenden Lebron yorumu almak istiyorum olayları hakem hatalarını bi tarafa bırakıp her türlü sizi yeneriz böyle fenerbahcelilik yapmayın yok hakem yok olaylar gecelim beyler bayanlar :)

Evet Alperen sana yeni avatar resmini yolluyorum Lebron görmüş masum köylü :p

nba_a_wallace2_395.jpg

Göker Abi gözünü seveyim yardım et yahu.. :)

Lebron yorumu yapayım,kendisi insan üstü bir herif. Ama çok antipatik. MJ öyle mi idi? Bugün herkes onu çok seviyor çünkü tırnakları ile bir yerlere gelmişti. Sternland'in çabaları ile kazandığı maçlara bakmaksızın hala da hakemleri eleştirmek,bana karşı faulleri çalmıyorlar demek iğrendirici.

Hatırlamıyorum hangisi idi ama All-Star'ın birinde yaptığı o hareketler korkunç. Bunun için nefret ediyorum ondan.

Alperen Kaplan' Alıntı:

Lebron yorumu yapayım,kendisi insan üstü bir herif. Ama çok antipatik. MJ öyle mi idi? Bugün herkes onu çok seviyor çünkü tırnakları ile bir yerlere gelmişti. Sternland'in çabaları ile kazandığı maçlara bakmaksızın hala da hakemleri eleştirmek,bana karşı faulleri çalmıyorlar demek iğrendirici.

Hatırlamıyorum hangisi idi ama All-Star'ın birinde yaptığı o hareketler korkunç. Bunun için nefret ediyorum ondan.
Bu yoruma aynen katılıyorum.İçimi okumuşsun adeta Alperen. :) Lebron İnanılmaz derecede basketbol oynayan,yeryüzünde seyredilmesi en keyif veren basketbolcuların başında gelsede saha dışındaki hareketleri ve kişiliğiyle NBA deki en sevimsiz, en antipatik oyuncularında başında geliyor maalesef.

M.Curry, 3. Maçı Onur Savaşı İlan Etti

Detroit Pistons koçu Michael Curry, bu gece The Palace'da oynanacak olan maçı ''Onur Savaşı'' olarak adlandırdı ve fiziksel olarak eskisi gibi olamasalarda oyuncularından Pistons ruhunu yansıtmalarını istedi.

Bu gece Pistons'ın kaybetmesi halinde seride 3-0 geriye düşeceklerinin ve süpürülme tehlikesini hissedeceklerinin farkında olan M.Curry, oyuncularından gururlarının ayaklar altına alınmamasını istedi ve yüreklerini ortaya koymalarını gerektiğini söyledi.

''Yüreğimiz ve onurumuzla oynamak zorundayız. Fiziksel olarak bazı oyuncular eskisi gibi olmasada yüreklerini ortaya koyacaklardır. Pistons'da oynuyorsan bunu yapmalısın. Eğer kaybedersek hep birlikte ölmüş olacağız. Bunun için kazanmak zorundayız.'' dedi.

-------------------------------------
NbaTurka

Curry doğru olani yapmış. Şu 3. maç Detroit için çok önemli. Bu maçta mağlubiyet gelirse iş süpürülmeye gider ve her ne kadar zayıfladığı görülsede Detroit'in ne hallere düştüğünün son resmi olur...

The Palace Sunar ; Ruhsuzlar Ordusu

NBA Play-Off 2009/Doğu Konferansı ilk tur üçüncü maçında seride 2-0 geride olan Detroit Pistons, Palace of Auburn Hills'de taraftarının önünde rezil bir basketbol oynarken Cleveland Cavaliers'a 79-68 kaybederek 3-0 geriye düştü ve süpürülmeyi beklemeye başladı.

Richard Hamilton haricinde takımdaki bütün oyuncular ruhsuzluk abidesi olarak sahaya çıkarken, serinin yerlerdeki ismi Prince'de yine yerlerde bir performans ortaya koydu.

Hamilton maçı 15 sayı-8 ribaunt-6 asistle oynarken, Stuckey 12 sayı-5 asist, Prince 7 sayı-5 ribaunt, McDyess 8 sayı-8 ribaunt ve Wallace 5 sayı-7 ribaunt yaptı.

Cavaliers'da James 25 sayı-11 ribaunt-9 asist yaparken, Ilgauskas 13 sayı-6 ribaunt ve benchten gelen Joe Smith 19 sayı-10 ribaunt yaptı. Cavs'de West-Williams ikilisi toplamda 18-1 şut isabetinde kalırken 4 sayı yapabildiler.

Serinin 4. maçı yine The Palace'da oynanacak.

---------------------------
Cavaliers karşısında seride 3-0 geriye düşen Detroit Pistons'ta koç Michael Curry, faturayı bir anlamda Wallace ve Prince'e keserken, Hamilton'ın ise morali oldukça bozuktu.

Curry, yaptığı açıklamada maç öncesi kazanmaya odaklandıklarını ve Wallace-Prince ikilisinden beklentileri olduğunu söylerken hem Wallace hemde Prince'in ihtiyaç duydukları anda isteklerine cevap vermediğini söyledi.

Hamilton ise maç sonrası yaptığı açıklamada, ''Yalan söylemeyeceğim bu durum beni öldürüyor.'' dedi.

----------------------------------

Ne yalan söyleyim Rip'in durumundayım ben de. Yazık yani yazık, önümüzdeki yıla bakacağız artık ama Pistons gibi bir takım en azından süpürülmemeli. Gelecek sezonla ilgili birşeyler Pistons bölümüne karalarım,bu seri bitti artık.

Öte yandan bu sezon play-off larında takımımın elenmesi ile birlikte desteklediğim takım Mr. Big Shot ve arkadaşlarının takımı.

cledet_090424_11.jpg

cledet_090424_14.jpg

cledet_090424_12.jpg

cledet_090424_15.jpg

cledet_090424_21.jpg

Mo ve West'in kötü şut attıkları bir maçta Pistons'ı Palace'da yenmeyi bildik. Geçenlerde yazmıştım savunma diye. Bunu bir kez daha gösterdik. Detroit'i kendi evinde 68 sayıda tuttuk. Tamam Detroit eskisi gibi değil ama sonuç Detroit ve kendi evinde oynuyor. LeBron 5'te 0 üçlük attığı bir maçta 25 sayı 11 ribaund 9 asistle maçı bitirdi. Takım olarak 4/22 gibi berbat bir üçlük performansı ile oynadığımız bir maçı kazanmak güzel. Joe Smith'in bize katkılarının ne olacağını ilk geldiğinde belirtmiştik. Bize benchten gelerek önemli skor katkıları yapacak ve pota altında zaman zaman yaşadığımız skor kısırlığını bir nebze azaltacaktır diye. Play-Off'larda bunu gösteriyor. Ayrıca her ne kadar kazma, odun vs. desek de rotasyonu genişletecek olan Ben Wallace geri döndü.
Bu maçla birlikte seri bitti. 4. maçı alıp Detroit süpürülmekten kurtulmak isteyecektir. Ancak LeBron da Cavs'in gücünü göstermek ve Detroit'in zirvede olduğu yıllara inat seriyi 4. maçta bitirmek isteyecektir...

Clevend cok ayıp ediyor Detroit gibi bi takıma bu yapılmaz bundan bi kac sene önce yarı final hatta final oynayan takımın geldigi hale bak içler açısı ilk turda süpürülecekler ama Perşembe'nin gelişi Çarşambadan bellidir sezon sonlarına dogru olası Clevend eşleşmesinde süpürüleceklerini söylemiştim yok canım hadi ya o kadar da olmaz gibi tepkiler almıştım ama işte sonuç ortada ruhsuz bi takım bireysel performansların yetersizligi ve ilk turdan bye bye,denilecek bişey yok tüm Detroit fanlarına geçmiş olsun

LeBRON ve Tayfası bu sene Şampiyonlugun en büyük adayıdır.

Alperen Kaplan' Alıntı:

Alperen 2 sene önceki All-Star maçıydı LeBron'a hediye edilen ve sadece onun egolarını ''tatmin'' etmek için oynanan o maç görümünde ki saçmalık ! LeBron'u bende sevmiyorum ama başkalarının görüşleri veya ona ''tapacak'' kadar olan inançları inan ki geçici bir heves.Çünkü King LeBron basketbol yetenekleri olarak çok ''üstün'' bir insan fakat işte Majesteleri Michael Jordan , Larry Bird , Magic Jonhson , Wilt Chamberlain , Kerim Abdulcabbar , Jonh Stockton , Karl Malone , Charles Barkley , Clyde Drexler ve daha ilk başta aklıma gelmeyen diğer ''gerçek'' basketbol oyuncularından farkı tüm isimlerde olan LeBron'da OLMAYAN ''saygı'' ve bitmek tükenmek bilmeyen King EGOLARI'dır.İşte LeBron takımını şampiyon yapsada her maç 30 sayı , 15 ribaund ve 10 asistlik ''olağanüstü'' bir performans sergilesede ve hatta NBA finallerinin mvp'si olsada ne yazık ki sadece bunlara sahip , fakat sevgi ve saygı gibi satın ALINAMAYAN değerlerin her zaman KAYBEDENİ olacaktır.Şimdi King'ten beklediğin şey var , o da tatmin edilemeyen egoları arasında süpürgesi ile yapacağı şovunu nasıl bir iticilik ile yapacağıdır !!!