Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

Utah'a Gaines'in son saniye üçlüğü ile 97-96 yenildik. Üzüldüğüm LeBron'un emeğine yazık olmasıydı. 4. periyotta Utah iyi bir ivme yakaladı ve farkı 83-71'de 12'ye kadar çıkardı. Ama ardından LeBron şov başladı. Ve maç 89-85'e geldi.94-92 iken Parker'a faul yapıldı. Ve Parker 2'de 1 attı. Korver şut açısının olmadığı yerden müthiş bir şut çıkardı ve 95-94 oldu. Ilga'ya faul yapıldı. O da 2'de 1 attı. 5 saniye kala top Utah'ta kaldı. Ve ardından da son saniye üçlüğü geldi.

Maçın son anlarında Parker ve Ilga gibi iki tecrübeli oyuncunun o faulleri kaçırmaları gerçekten çok büyük hatalar. Yazık oldu...

Kyle Korver ne blok koydu be LeBron'ın turnikesine. :shock:
Açıkcası ondan sonra 4. periyottaki panya arkasından attığı şut daha normal geldi bana.

Maçı kazandıran 3 sayılık şutu sokan eleman 10 günlük sözleşmeyle takımda bulunuyormuş ve kariyerinin ilk 3 sayılık isabetiymiş :)

hatta maynor takasından sonra almışlardı. Bence iyi bir yedek. Tam bir 'adam atıyo abi ya' tarzı oyuncu.

Clippers 101, Caveliers 102
Cleveland Caveliers, LeBron James'in 32 sayısından 13'ünü son çeyrekte kaydedettiği maçta, son saniyede Clippers'dan Baron Davis'in denediği 3 sayılık basket denemesinden kurtularak, 1 sayı farkla zafere uzandı.

Doğu Konferansı'nın lider ekibinde, Mo Williams 18 sayı kaydederken, midesinde ağrılar olduğu için sabah antrenmanında yer almayan yedek oyun kurucu Delonte West de 29 dakika süre aldığı maçta 14 sayı kaydederek galibiyete destek verdi.

Clippers'da Rasual Butler kariyer rekorunu egale ederken 33 sayı buldu ve Eric Gordon da sezonun en iyi performansını ortaya koyarken 28 sayıyla maçı tamamladı. Clippers'da pivot Chris Kaman devam eden sakatlığı sebebiyle peş peşe 4'üncü maçını kaçırdı ve Al Thornton da sol bileği burkulduğu için bu maçta mücadele edemedi.

LeBron - Kobe çarpıştı ve...
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA)'de gecenin önemli maçında Clevaland Cavaliers, Quicken Loans Arena'da konuk ettiği Los Angeles Lakers'i 93-87 mağlup etti. Süperstar LeBron James 37 sayı, 5 ribaund 9 asistlik performansıyla takımının galibiyetinde başrol oynarken, Lakers'in yaşayan efsanesi Kobe Bryant 31 sayı, 2 ribaund, 4 asistlik performans sergiledi.
Cleveland'da J.J. Hickson 14 ribaund ile kariyer rekoru kırarken, Kobe Bryant bu maçla NBA'de 25 bin sayı barajına ulaşan 15. oyuncu oldu. 31 yıl 15 günlükken bu rekoru kıran Kobe 35 gün farkla Wilt Chamberlain'i geçerek bu rakamı yakalayan en genç isim oldu. NBA'de sayı rekoru ise 38,387 sayı ile Kareem Abdul-Jabbar'a ait.

Cleveland bu galibiyetle son şampiyon Lakers'ı mağlup ederek evinde oynadığı son 15. maçında 14. galibiyetine uzandı. Bundan yaklaşık bir ay önce Christmas gününde Cleveland, Lakers'ı bu sefer deplasmanda 102-87 mağlup etmeyi başarmıştı. Bu arada gecenin diğer maçında ise Denver, LA Clippers'ı evinde 105-85 mağlup etti.

Los Angeles Lakers sıradaki karşılaşmasını cumayı cumartesiye bağlayan gece deplasmanda New York Knicks ile oynarken, Cleveland Cavaliers ise cumartesiyi pazara bağlayan gece sahasında Oklahoma City'i konuk edecek.

23 > 24

Oyla Lakers Çok iyi başlamıştı maça,Ama iyi oldu Lakers-Cleveand karşılaştığı zaman her zaman Clevand'ı tutuyorum.

İlk iki periyotu seyrettim. Kobe oldukça iyiydi.Lebronda Kobe de nerdeyse hiç kenara gelmediler ilk yarı boyunca. sonra uykuya teslim oldum. sabah skora baktığımda şaşırdım açıkcası. İkinci yarı etkili bir lebron varmış sahada sanırım. Kobe de şut isabetinde inanılmaz düşüş yaşamış 2. yarı..

İnternette çok aradım bulamadım ya sonra foruma baktım kimse açık değildi maç konusu açılmamıştı bile link varmı falan bulamadım.. :oops:

Mo'suz çıktığımız bir maçta, Lakers'ı yine yenmek güzel oldu.

NOT: Keşke hep bu formayı giysek :) Yakışıyor...

Teşekkürler Tugay Abi. Ancak ben artık normal sezon maçlarına pek takılmıyorum. Play-Off'lar bir gelsin, o zaman birbirimize yine takılmaya başlarız. :)

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Teşekkürler Tugay Abi. Ancak ben artık normal sezon maçlarına pek takılmıyorum. Play-Off'lar bir gelsin, o zaman birbirimize yine takılmaya başlarız. :)

Uğur, Play-Off'ları beklemeyi öğrendiysen büyük takım taraftarı olmaya başlamışsın demektir kardeşim. :) Şaka bir yana Cavs'ın bu sene doğuda şampiyonluk görmesi gerekiyor şu tabloya bakılarak. Ne Boston ne de Magic'in oyunu gözüme hoş gelmiyor. Sadece Hawks hakkında iyi şeyler düşünebilirim. Cavs için zaten son şans olabilir bu, keza Lebron'ın akıbeti ne olacak belli değil sanırım.

LeBron 37 sayı 9 ribaund 12 asist ile oynadı. Shaq da 22 sayı ile bu sezon en yüksek sayısına ulaştı. Durant de 34 sayı 10 ribaund ile oynadı.

NOT: Cavs'te Mo, Moon, Delonte ve Darnell Jackson oynamadı.

@ Tugay Abi; Ben de artık daha sağlam bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Ancak tabi Play-Off'lardaki atmosfer çok ayrıdır. Orada da bir görmek gerekir.

NBA'de Miami Heat dün gece sahasında, lig lideri Cleveland Cavaliers ile karşı karşıya geldi. Sezon sonu serbest kalacak olan ligin iki süper yıldızı LeBron James ile Dwyane Wade'in buluşması anlamını da taşıyan maçı Cavaliers 92-91 galip bitirdi. 4.1 saniye kala serbest atış çizgisine giden LeBron James, kaydettiği sayılarla maçın skorunu tayin eden isim oldu.

Cavs'ta LeBron, 32 sayı, 9 ribaunt, 4 asist ile takımının en skorer ismi oldu.

iki süper yıldız da 32 şer sayı atarken, skordaki farkı O'neal'lar belirlemiş. Cleveland'ın O'neal'i 19 sayı atarken Miami'deki Jermaine O'neal 18 sayı atmış..:)