Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Erdal Icelli":3vvc1wux]Acaba bir maclık performansla mı degerlendirme yapılıyor öyle bişey varsa Buck macını bi daha izle derim

İlla çıkartmam lazım yani bütün kötü maçlarını?Benim vurgu yaptığım nokta basketbol bu ne karşıdakini yendiğinin garantisi nede bunu tek oyuncunun yapma ihtimali yoktur.Gördük ki King'de kötü olabliyormuş.Son topta rakibe fual yapıp maçı verebiliyormuş.[/quote:3vvc1wux]

Sonucta oda insan ben hatasız yada man of the mach demiyorum ama cok güveniyorum kendi pozisyonunda onu savunacak bir adam yok resmen ucuyor ve super bitirici her insanın favorisi olur benimde bu 1 mac kötüyse 20 mac iyi kötü macındada cift haneli rakamlarda sonuc olarak detroitide yendik super oynuyla

Sıradaki Gelsin :) :p

Memphis'i de kendi evimizde 94-79 ile 15 sayılık farkla geçerek 44-11 yaptık. Maçta Cavs'te 5 oyuncu çift hanelere ulaştı. Gibson 19 sayı, Mo Williams 18 sayı 6 asist, LeBron 15 sayı 5 ribaund 8 asist, Kinsey 11 sayı, Hickson 10 sayı 9 ribaund ile oynadı.
Diğer tarafta Gay ve Warrick 13'er, Conley 12 sayı ile oynadı.

1.jpg

Sıradaki maç Houston ile deplasmanda...

Cavaliers için berbat bir gece!
NBA'de şampiyonluk hesapları yapan LeBron James'li Cleveland Cavaliers, Perşembe gecesi Houston Rockets'a konuk oldu. Cavaliers, rakibine 93-74 yenilirken tecrübeli forvet/pivotu Ben Wallace'ın sakatlığıyla adeta iki kere kaybetti!
Güçlü rakibi karşısında çok iyi bir savunma yapan Teksas ekibi, Tracy McGrady'nin forma giymediği maçta Yao Ming ile sonuca gitti. Çinli pivot 13/15 saha içi isabetiyle 28 sayı, 8 ribaunt ile maçın yıldızı oldu. Von Wafer 19 sayı, Ron Artest 15 sayı, 4 ribaunt, Luis Scola 14 sayı, 9 ribaunt ile oynadı.

Cavaliers'ta ise LeBron James ve Mo Williams 21'er sayıyla oynarken Zydrunas Ilgauskas 11 sayı, 13 ribaunt ile double double yaptı.

Ohio ekibinde Ben Wallace, maçın ikinci çeyreğinde Yao Ming ile girdiği bir ikili mücadele sonrası sağ ayağından sakatlandı. Doktorlar, yıldız oyuncunun fibula kemiğinde kırık tespit edildiğini ve tecrübeli ismin 4-6 hafta potalardan uzak kalacağını ifade etti.

27.02.2009
Kaynak : Sporx.com

LeBron ve Cavs için kötü bir maçtı..Ben Wallace konusunda kötümser değilim.Varlığıyla da bir yararı yoktu , yokluğunu aramaz Cavs..

Aldığı para LeBron'dan fazla..Hücumda sıfır bir oyuncu , buralara savunmasıyla geldi -ki savunmada çok büyük bir isim lakin Cavs'daki performansı ile Detroit'teki performansı arasında uçurum fark var orası ayrı..Zamanla göreceğiz artık..

Big Ben'in gerçekten Cavs. için kayıp olduğunu düşünmüyorum.Bir oyuncu ancak bukadar odun olabilir.

Denildiği gibi bu takıma savunma gücü için gelmişti fakat Detroit yıllarının yarısı ile oynuyor gözünde hırstan eser yok zaten hücumda iyi değildi şimdi iyice körelmiş.

Bütün bunların yanında takıma 15 milyon dolarlık bir yükü var.Verdiği ise koca bir 0.

İddia ediyorum ki Big Ben'in yokluğunda yol geçen hanı olacak o pota altı... Bir bakalım...

Düzen: Bunu söyler söylemez bir baktım,Pops Mensah Bonsu 11 sayı 6 ribaund yapmış Cavs'e karşı, ilk maçında hem de...

Houston yenilgisinin ardından Spurs galibiyeti ile tekrar kendimize geldik. Houston maçında kötü oynayan LeBron bu maçta 30 sayı 14 ribaund 4 asist ile oynayarak galibiyette önemli rol üstlendi. West'in de katkısı tabiki önemliydi.
Wallace'ın yoklu bizim için büyük bir kayıp değil fakat zaten kısıtlı olan pota altı rotasyonumuz bir darbe daha aldı. Gerçi Wallace'dan da ne kadar verim aldığımız yada daha doğrusu Wallace'ın bize ne verdiği meçhuldü. Şu yüklü kontratından kurtulduğumuz gün sırtımızdan büyük bir yük kalkacak...

Beyler saygısızlık yapmak istemem ama merak ettim sadece başlıkta yazmışınız "Kralı ile YENİDEN doğan takım" benim sorum yeniden doğduğunuza göre daha öncede bi sıra doğmuşunuz acaba bu hangi yıllardan bahsediyorsunuz :=)
Bence başlık Kralı ile Doğan takım olsa daha iyi olurdu::)
Ama bu sene inşallah şampiyonsunuz,gönlüm sizinle cideen

Eser Atalay' Alıntı:
Beyler saygısızlık yapmak istemem ama merak ettim sadece başlıkta yazmışınız "Kralı ile YENİDEN doğan takım" benim sorum yeniden doğduğunuza göre daha öncede bi sıra doğmuşunuz acaba bu hangi yıllardan bahsediyorsunuz :=)
Bence başlık Kralı ile Doğan takım olsa daha iyi olurdu::)
Ama bu sene inşallah şampiyonsunuz,gönlüm sizinle cideen
Aslında dediğin doğru abi. Ama ben çok fazla olmasın diye yeniden ifadesini ekledim. Yoksa Cavs tarihindeki en büyük başarıyı LeBron ile bu dönemde yakaladı.
Şampiyonluk temennin için de teşekkürler. Her ne kadar zor olsa da... Ama LeBron'un olduğu yerde bir kez daha düşünmek gerekir...

LeBron Cavaliers?a Hayat Verdi

Cleveland Cavaliers, Philips Arena?da karşılaştığı Atlanta Hawks?ı LeBron James?in bitime 1.6 saniye kala bulduğu basket ile 87-88 mağlup etti.

46.galibiyetini elde eden Cleveland Cavaliers?da LeBron James 26 sayı- 6 ribaund- 11 asist ve 2 blok ile gecenin yıldızı olurken, Litvanyalı pivot Zydrunas Ilgauskas 17 sayı- 11 ribaund ile double double yaptı.

Cavaliers?da Mo Williams 20 sayı- 3 ribaund, Delonte West 12 sayı- 2 ribaund- 3 asist, ilk beşte oyuna başlayan Anderson Varejao ise 7 sayı- 7 ribaund ile mücadele etti.Atlanta Hawks (33-26) cephesinde Joe Johnson 21 sayı- 5 ribaund- 4 asistlik performansı galibiyet için yeterli olmazken, Marvin Williams 14 sayı- 10 ribaund, Al Horford ise 10 sayı- 10 ribaund ile double double yapan isimler oldular.
Hawks?da kenardan gelen Ronald Murray 14 sayı, Zaza Pachulia ise 11 sayı- 8 ribaund ile maçı tamamladı.

Basketbolseverler

LeBron 2'de 1 attı son saniyelerde , Joe Johnson'un son atışı da yürekleri ağızlara getirmişdir.

Cavs belki zorlanıyor ama kazanmayı iyi biliyor maçlarda.Yenilgilerde eşit durumdalar Lakers ile bugün itibariyle ama Cavs iki maç geriden geliyor..

Taner Abi'nin de dediği gibi zor da olsa kazanmaya devam ediyoruz. LeBron birkaç maçtan beri üst düzeyde değildi bu maçla birlikte tekrar kendine geldi. Atlanta ters gelebilen bir takım. Onları deplasmanda yenmek zor oldu. Ama kazanarak 46-12 yaptık.
Şimdi sırada Miami deplasmanı 2003 Draftının NBA'e sunduğu iki süperstarın düellosu var...

2.3C5A

Muhteşem Duello LeBron ve Cavaliers'ın
NBA'de gecenin sonucu en çok merak edilen mücadelesinde Cleveland Cavaliers, Miami Heat'i 107-100'lük skorla mağlup ederken, LeBron James ile Dwyane Wade sergiledikleri performanslarla dikkat çekti.

American Airlines Arena'da oynanan karşılaşmada 6/7 üç sayı isabetiyle oynayan LeBron James, karşılaşmayı da 42 sayı- 8 ribaund- 4 asist ile tamamladı. Mo Williams 30 sayısının yanında 7 ribaund ve 7 asist ile önemli bir katkı sağlarken, Litvanyalı Zydrunas Ilgauskas da 12 sayı- 15 ribaund ile double double yaptı.

Miami Heat'te ise Dwyane Wade, 41 sayı- 7 ribaund- 9 asist ve 7 top çalmalık rakamlar elde etmesine karşın takımını galibiyete taşıyamadı. Ev sahibi Miami Heat'te ayrıca Jermaine O'Neal 16 sayı- 8 ribaund, çaylak Mario Chalmers 15 sayı- 3 asist ve Jamario Moon da 11 sayı- 8 ribaund ile mücadeleyi noktaladı.

basketbolseverler.com

Beklediğim gibi bir maç oldu. 2003 Draftının 2 en öenmli oyuncusu karşı karşıya geldi ve bir düelloya tanıklık ettik. Ama bunun yanında Cavs özellikle Mo'dann da karkı alınca galibiyeti aldık. LeBron iyi bir performans sergiledi. 42 sayı 8 ribaund 4 asist. Mo da 30 sayı 7 ribaund 7 asist ile oynadı. İyi gidiyoruz. 47-12 olduk. Sıradaki maçımızda Gund Arena'da Bucks ile...

Gece maci izledim. Cok acik soyluyorum hakemler macin skoruna etki etti. Cavsin lehine bos fauler calindi.
Turkiyede bizim macimizda olsa idi kiyamet kopardi,

Lebron ilk yarida iki kere ayni pozisyonu yapti kosede. Rakipleri faul yapmamis iken 2 kere hakemler 3 atis verdi. 4 ceyrek skor [CLE 85-91]
iken Chalmers topu orta sahaya getirdi ve elinden firlati. Hakemler oyunu devam etirdi. Ama acik ve net gorulduki. Miami Koc'u Spoelstra o an mola istedi. Ama hakem oyunu devam etirdi.

Burda Chalmersin orta alanda beklemesi lazim idi mola aldirmak icin. Tecrubesiz oldugu icin bu hatayi yapti ama bu inkar etmez hakemler Spoelstranin mola istedigini gormeliydi ne olursa olsun. Hakemler gormemis pozisyonu. Bu pozisyon neden onemli baskin Chalmersin rakip potaya firlatigi topu varejao aldi pota altinda. Uzun bir pas ile topu Mo Williamsa bulusturdu ve skor [CLE 88-91] oldu.

7:52 [MIA 91-80]. 0:13 [CLE 107-100]. Miami 4. ceyrek 91-80 onde iken.
Mac'a 0;13 saniye kala 107-100 yenik durumda. Burda Cavs'in 27-9 serisi var.

Dwayne Wade cok begendim. dwayne wade poster'i vardi solanda ve burasi benim evim diye yaziyor idi ustunde.
Dwayne serbest atis atar iken. Mvp Mvp diye seyircinin bagirmasi hos idi.
Bizde Graves icin onerilmis idi forumda. Hickson'a pota altinda bir blok vurduki wade harika idi. Smaclari olsun, oyunu komple oynamasi, Assistler'i, macin 4. ceyreginde Lebrondan oyle bir top caldikii. Bir kosu yapti Lebronun arkasinda caldi topu. Lebron ne olup bittigine sasirdi.

Birde Jamario Moon ile Alley Ooplar'i var idi gorulmeye degerdi. Jamario Assist'i yapan oyuncuydu. Wade ise ucarak bitirdi pozisyonu.
Wade 41 s, 7 r, 9, a, 7, T.c ne denilebilirki bu performansa. Sampiyonluga oynayan takimda olsa idi wade kesinlik ile Mvp olmali idi.
Miamide oynamasina ragmen hakkediyor Mvp. Mvp gibi oynuyor.

Gecelim Lakabi King James olan Lebron'a. Muthis bir ucluk yuzdesi ile oynadi dun gece. 6-7. bu demek oluyorki 18 sayi ucluk yuzdesinden atmis.
Ve bir tane kacirmis. 10-10 serbest atis. Muthis. Lebron gibi bazi maclarda sikinti ceken adam 10 tane serbest atisin hepsini sayiya cevirmis. Lebron-Wade duelosunu Lebron onde goturuyor idi. Ama Assitler'de wade onde idi.

4. ceyrek Wade 7.52 saniye kala maca. 38 sayi. Lebron 6.51 saniye kala 34 sayi. Lebron sonra agirligini koydu ortaya. Ve maci Mo ile Aldilar. Ozellik ile Mo Williamsin son dakika oz guven ile attigi serbest atislar Miamiyi bitirdi. Cunki Mo Nba en iyi serbest atis kulanan oyuncularindan. Cavs topu ona verdi ve Miamili oyuncular istemese bilene ona faul yapmak zorunda kaldilar. Bu acidan Cavs sansli. Hic kimse kolay gecti zannetmesin.
Cok zor gecti Cavs acisindan mac.

0:33 [CLE 101-95] mac [CLE 107-100] bitti.
Ve son 6 sayinin hepsini Mo serbest atisindan atti.
Miami direnmeye calisti ama yetmedi. Kendi sahalarinda maglubiyeti onliyemediler.

Joe Smith yuvaya dönüyor

Oklahoma City Thunder ile yollarını ayırdıktan sonra ligin gözde free agentları arasında yer alan Joe Smith, eski takımı Cleveland Cavaliers ile anlaştı. 34 yaşındaki power forvetin bir yıllığına Ohio ekibiyle kontrat yapacağı öğrenildi.
1995 yılı NBA Draftı'nın bir numarası olan Smith, bu sezon 36 maçta Thunder forması giydi ve 6.6 sayı, 4.5 ribaunt ortalamalarıyla oynadı.

Cavs taraftarı Gooden'ı beklerken Joe Smith'i gördüler takımda.Yaşıyla,tecrübeleriyle takıma büyük katkı yapacaktır yalnız.