Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

LeBron'un yine bir yük treni edasıyla önüne geleni ezdiği bir maç yaşadık. Cavs, son çeyreğe 14 sayı geriden girip geri dönerken başrolü oynadı. 51 sayı 9 rasist 4 ribaund ile galibiyetin baş mimarı oldu. ''KİNG'' LeBron James'ten saygılarla...
Sıradaki maç Knicks ile kendi evimizde...

New York maçını geçtik. Şimdi kendi evimizde Orlando ile oynayacağız. Biz 53-13, Orlando 49-17 yapmış durumda. Bu maçı da alarak yerimizi iyice sağlamlaştırmak gerekli. LeBron haftanın oyuncusu oldu bu arada...

orlcle_090317_14.jpg

NBA'de çarşamba sabaha karşı oynanan karşılaşmada Cleveland Cavaliers sahasında milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu'nun formasını giydiği Orlando Magic'i LeBron James'in etkili oyunuyla 97-93 mağlup etti.

Quicken Loans Arena'da oynanan karşılaşmada ev sahibi ekip Cleveland Cavaliers'ta LeBron James 43 sayı, 12 ribaund, 8 asistlik performanssıyla maçın en skorer ismi olurken Mo Williams 21 sayı 3 asistlik performansıyla takımının en etkili ikinci ismi oldu.

Konuk ekip Orlando Magic'te ise Rafer Alston 23 sayı, 4 asistlik performansla takımının en skorer ismi oldu. Milli Basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu ise 16 sayı, 7 asist, 6 ribaundluk performans sergilerken Dwight Howard 13 sayı, 15 ribaund, Courtney Lee 19 sayı 1 asistlik performans sergiledi.

Kaynak : Sporx.com

Orlando'yu geçip Doğu'da yerimizi sağlamlaştırmanın yanında 54-13 yaparak şuanda NBA'de birinci sıraya yükseldik. Sağolsun bunda 76ers'ın payı yadsınamaz. Teşekkürlerimizi sunuyoruz onlara da... :)
LeBron 43 sayı 12 ribaund 8 asist ile oynadı ve maça damgasını vurdu. Asıl önemli olan attığı son 5 sayı idi. Maç 93-92 Magic lehine iken KİNG devreye girdi ve olayı noktaladı.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Orlando'yu geçip Doğu'da yerimizi sağlamlaştırmanın yanında 54-13 yaparak şuanda NBA'de birinci sıraya yükseldik. Sağolsun bunda 76ers'ın payı yadsınamaz. Teşekkürlerimizi sunuyoruz onlara da... :)
LeBron 43 sayı 12 ribaund 8 asist ile oynadı ve maça damgasını vurdu. Asıl önemli olan attığı son 5 sayı idi. Maç 93-92 Magic lehine iken KİNG devreye girdi ve olayı noktaladı.

Kazanacağız iddiasında bulunmuyorum,yani tabii ki iddialıyım ama şansınız yok falan demiyorum,önce bunu bir söyleyim ki sonradan alay konusu olmayalım... :)

İnşallah siz ikinci olursunuz biz de yedinci,böylelikle ilk turda eşleşiriz sizle Uğur. Ripsiz ve Sheedsiz bu takımın yaptıkları(İvy yi saymıyorum bile) beni fazlasıyla ümitlendiriyor... :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":d476bz2c]Orlando'yu geçip Doğu'da yerimizi sağlamlaştırmanın yanında 54-13 yaparak şuanda NBA'de birinci sıraya yükseldik. Sağolsun bunda 76ers'ın payı yadsınamaz. Teşekkürlerimizi sunuyoruz onlara da... :)

Kazanacağız iddiasında bulunmuyorum,yani tabii ki iddialıyım ama şansınız yok falan demiyorum,önce bunu bir söyleyim ki sonradan alay konusu olmayalım... :)

İnşallah siz ikinci olursunuz biz de yedinci,böylelikle ilk turda eşleşiriz sizle Uğur. Ripsiz ve Sheedsiz bu takımın yaptıkları(İvy yi saymıyorum bile) beni fazlasıyla ümitlendiriyor... :)[/quote:d476bz2c]
Bu saatten bu gazla birlikte bizi Doğu birinciliğinden aşağısı kesmez Alperen. Geri halan 15 maçımızda Boston'ın 4.5 maçlık farkı kapatması pek kolay gözükmüyor. Kısmetse gelin finalde karşılaşalım diyeceğim ama o da pek mümkün gözükmüyor... ;)

Yarı finalde karşılaşma durumunu falan tam olarak bilemiyorum Uğur,yani sıralamayı ezbere bilmesem de öğrenebilirim ama play-off larda farklı bir sistem uygulanıyor bildiğin gibi. Onun için pek bilemiyorum yarı finalde karşılaşabilir miyiz ama ben karşılaşmayı çok isterim Cavsle...

Bad Boy
Pis Piston
Alperen

:) :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
Yarı finalde karşılaşma durumunu falan tam olarak bilemiyorum Uğur,yani sıralamayı ezbere bilmesem de öğrenebilirim ama play-off larda farklı bir sistem uygulanıyor bildiğin gibi. Onun için pek bilemiyorum yarı finalde karşılaşabilir miyiz ama ben karşılaşmayı çok isterim Cavsle...

Bad Boy
Pis Piston
Alperen

:) :)
Ben sana söyleyeyim Alperen;
1-Cleveland
2-Boston (4.5)
3-Orlando (5)
4-Atlanta (14.5)
5-Miami (17.5)
6-76ers (19)
7-Detroit (20.5)
8- Chicago (23.5)
Parantez içinde yazdıklarım takımların Cavs'ten kaç maç geride oldukları...

O farkları biliyorum Uğur ama mesele o değil. Konferans sıralamaları da etkili oluyor play-off eşleşmelerinin belirlenmesin de,söylemek istediğim bu...

Alperen Kaplan' Alıntı:
O farkları biliyorum Uğur ama mesele o değil. Konferans sıralamaları da etkili oluyor play-off eşleşmelerinin belirlenmesin de,söylemek istediğim bu...
Tamam Alperen dediğini anladım bende. NBA'de sıralama ilk gruplarına göre yapılıyor. Grup liderleri ilk sıraları oluşturuyor ardından normal sırlamaya geçiliyor. Doğu'da 3 grup var. Bunların da liderleri şuanda Cavs, Boston ve Orlando. Ardından sıralama aynen devam ediyor. Bu saatten sonra o durumlar değişmeyeceğinden dolayı bu sıralamada değişmez. He tabi Orlando, Boston'ı yakalar falan o ayrı konu...

Uzatmalarda Portland'ı 97-92 yenerek 55-13 yaptık ve galibiyet serimizi sürdürdük. LeBron 26 sayı 11 ribaund 10 asist ile takımı sırtladı, Ilgauskas da 21 sayı, Mo 12 sayı ile katkı verdi.
Sıradaki maçımız Atlanta ile Gund Arena'da...
cavs3.jpg

LeBron silindir gibi
NBA'de Doğu Konferansı'nın lideri Cleveland Cavaliers perşembe gecesi, ligin flaş ekiplerinden Portland Trail Blazers'ı konuk etti. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçı Cavaliers uzatma sonunda 97-92 kazandı.

Evinde oynadığı 32 maçta 31. galibiyeti alan Ohio keibi ayrıca bu maçta takım halinde sadece 2 top kaybı yaptı ve bu alanda kulüp tarihine geçti.

Cavaliers'ta LeBron James 26 sayı, 11 ribaunt, 10 asist ile takımını zafere taşırken kariyerinin 24. triple double performansına imza attı. Zydrunas Ilgauskas 21 sayı, 5 ribaunt ile oynarken Mo Williams ve Joe Smith 12'şer sayıyla oynadılar. Williams ayrıca yaptığı 2 top kaybıyla takımının maç boyunca yaptığı toplam top kayıplarına imza attı.

Oregon temsilcisi Blazers'ta ise Brandon Roy 24 sayı, 7 ribaunt, 7 asist ile takımının en skorer ismi oldu. Travis Outlaw 17 sayı, 7 ribaunt, Channing Frye 14 sayı, Joel Przybilla 13 sayı, 11 ribaunt ve Steve Blake 12 sayı, 5 ribaunt, 7 asistle maçı tamamladı.

full haberi de verelim:D

bu arada wikipedia dan nba en cok triple double yapanlara baktımda, kobe ve wade kac kez triple double yapmıs bulamadım ugur sen biliyormusun merak ettimde :roll:

not: atlanta macımız nba tv de :)

LeBron'dan ötesi yalan ya tek kişilik takım nba tv'de macın özetini izledim super oynamış takım bu senede şampiyonluklar görecegiz Clevend :) :)

Cleveland:53 Atlanta:35
ilk yarı bitti :)

Nba tv de mac anlatan spiker konusuyor;
2010 icin Wade acıklama yapmıs LeBron New York'a giderse benimde gidecegim yer New York olacak demis. Wade LeBron ile birlikte oynamayı cok istiyormus.

vay anasını LeBron & Wade aynı takımda :shock: 8)

Ozan Kemal Şen' Alıntı:
Cleveland:53 Atlanta:35
ilk yarı bitti :)

Nba tv de mac anlatan spiker konusuyor;
2010 icin Wade acıklama yapmıs LeBron New York'a giderse benimde gidecegim yer New York olacak demis. Wade LeBron ile birlikte oynamayı cok istiyormus.

vay anasını LeBron & Wade aynı takımda :shock: 8)

vay anasını şaka mı bu

lebron-king-james-roi-parquets-mais-aussi-gains-annuels.jpg

Rakip arıyor: 102-96
NBA'de normal sezon heyecanı cumartesi akşamı oynanan maçlarla devam ediyor. Şampiyonluğunun iddialı takımlarından Cleveland Cavaliers, sahasında Atlanta Hawks'ı konuk etti. Quicken Loans Arena'da oynanan karşılaşmayı LeBron James ve arkadaşları 102-96 kazandı.

Clevelan'da Mo Williams 24 sayı 7 asist 2 ribaund ile takımının en skorer ismi olurken; süperstar LeBron James ise 22 sayı 7 ribaund 5 asist ile geceyi noktaladı. Z.Ilgauskas ise 16 sayı 4 ribaund ile skora katkıda bulunan diğer isim oldu. Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Terrance Kinsey ise oyunda kaldığı 1:03 dakika içerisinde sadece bir basket üretebildi ve maçı 2 sayıda tamamladı.

Atlanta Hawks'ta ise güçlü rakibi karşısında Joe Johnson 24 sayı 4 asist 1 ribaund ile takımını skor olarak taşıyan oyuncu oldu. Benchten gelen Flip Murray'in 22 sayılık performansı ise Hawks'a galibiyet için yeterli olmadı. Zaza Pachulia ise karşılaşmayı 6 sayı ile noktaladı.

Bu sonuçla, Cleveland Cavaliers rakibinin 7 maçlık galibiyet serisini de sonlandırmış oldu.