Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

Bir uzun kadromuza katmamız gerekiyordu. Bu da Joe Smith oldu. Joe tecrübesi ile bize önemli katkılar verebilir. Wallace'ın yokluğunda yaşayacağımız açıklığı kapatabilir...

Müzmin sakatlarda Gooden'da iyidir en azından takımda olacağı vakiit belli katkısı belli.Tecrübesi üst düzey.Yaşına rağmen iyi bestlenirse Mo ve Lebron tarafından iyi bestlenirse var olan istatistiklerinin üstüne rahat çıkar.

lebron_575.jpg

Cavaliers Play-off?u Garantiledi
Cleveland Cavaliers, Quicken Loans Arena?da konuk ettiği Milwaukee Bucks?ı 91-73 mağlup ederek play-off?a kalmayı garantiledi.

Bu sezonki 48.galibiyetini elde eden Cleveland Cavaliers?da LeBron James 23 sayı- 8 ribaund- 4 asist ile takımının en etkili ismi olurken, Mo Williams 15 sayı- 3 asist, Zydrunas Ilgauskas 14 sayı- 5 ribaund, Delonte West ise 13 sayısını, 3 ribaund, 4 asist ve 8 top çalma ile süsledi.

Ev sahibi ekipte kenardan gelen Wally Szczerbiak 11 sayı- 3 ribaund, ilk beşte başlayan Anderson Varejao ise 6 sayı- 9 ribaund ile oynadı.

Milwaukee Bucks (29-35) cephesinde Richard Jefferson 29 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olurken, Luc Richard Mbah a Moute 12 sayı- 7 ribaund, Ramon Sessions ise 10 sayı- 6 ribaund- 8 asist istatistikleri ile mücadele etti.

basketbolseverler.com

Dün gece saat 3 gibi rem uykusundayım pcden maçlara bakıyordum tvde açık bi haber duyar gibi oldum "allaha döndüm yüce rabbim bana cleveland dedi"
lan ne oluyor dedim ne alaka birisinin içine gene le bronun yüzüğü mü doğdu?
meğer olay unakıtan ın karısının nba yorumu değil efendisinin kalbiyle ilgili bir vecizesiymiş:=)
Benim de içime cleveland doğdu o ayrı tabii

48-12 yaparak play-off'u garantiledik fakat önümüzde iki tane önemli maç var. İlki Boston maçımız. Bu akşam TD Banknorth'a gidiyoruz. Boston'ın da 48-14'e yapmış bir durumda. Önemli bir maç. Bu maçı alarak Doğu liderliği konusunda bir adım daha atmış olacağız.
Ardında da 2. Miami maçımıza çıkacağız. Gund Arena'da ikinci LeBron-Wade düellosu yaşanma ihtimali yüksek. bizi geçen maçta oldukça zorlamışlar. Ama gülen biz olmuştuk.
Bakalım iki gün de iki maçtan nasıl çıkacağız...

Eser Atalay' Alıntı:
Dün gece saat 3 gibi rem uykusundayım pcden maçlara bakıyordum tvde açık bi haber duyar gibi oldum "allaha döndüm yüce rabbim bana cleveland dedi"
lan ne oluyor dedim ne alaka birisinin içine gene le bronun yüzüğü mü doğdu?
meğer olay unakıtan ın karısının nba yorumu değil efendisinin kalbiyle ilgili bir vecizesiymiş:=)
Benim de içime cleveland doğdu o ayrı tabii
:)
Artık herkesin dilindeyiz abi...

B_14509445fc68dbe32deb6bd3ea83a40c.jpg

NBA'de cumartesi sabaha karşı oynanan bir değer maçta Kevin Garnett'ten yoksun sahaya çıkan Boston Celtics, Cleveland Cavaliers'ı 105-94 mağlup etti.
TD Banknorth Garden Arena'da oynanan karşılaşmada Paul Pierce 29 sayı 9 asist ile ev sahibi ekip adına en skorer isim olurken Leon Powe 20 sayı 2 asislik performansı ile galibiyette önemli rol oynadı.

Cleveland Cavaliers'ta ise Maurice Williams 26 sayı 2 asist ile takımı adına en skorer isim olurken LeBron James karşılaşmayı 21 sayı 5 asist ile tamamladı.

Kaynak : Sporx.com

Maçı malesef izleyemedim. Kazansaydık liderliği sağlamlaştırırdık ancak olmadı.
Bu akşamki Miami maçını alarak telafi edebiliriz...

Lebron_Wade_300_060312.jpg

NBA'de pazar sabaha karşı oynanan mücadelede Cleveland Cavaliers, sahasında Miami Heat'i 99-89 mağlup etti.

Quicken Loans Arena'da oynanan mücadelede, Cavalierslı guard Mo Williams 29 sayı 3 asist ile maçın en skorer ismi olurken süper yıldız LeBron James 14 sayı, 10 ribaunt, 12 asist ile maçı triple double yaparak tamamladı.

Ohio ekibinde ayrıca Delonte West 19 sayı, 6 asistlik performansıyla dikkat çekerken sakat olan Ben Wallace'ın yerine ilk beşte oynayan Anderson Varejao 12 sayı, 7 ribaunt ile maçı tamamladı.

Konuk ekip Miami'de ise ligin sayı kralı Dwyane Wade'in 25 sayı, 8 ribaunt, 12 asist, 4 top çalmalık performansı mağlubiyeti engellemeye yetmedi. Florida ekibinde ayrıca Jermaine O'Neal 19 sayı, çaylak Michael Beasley ise 17 sayı, 5 ribauntla mücadeleyi tamamladı.

gece maçı 1 periyot kaçırsamda izledim hakemler kesinlikle miaminin hakkını yediler fark 6 sayıyken wade e yapılan bariz faulu çalmadılar ve ardından wade hem teknik yedi hemde 2. tekniği olduğu için maçı terk etti yoksa clevendın çok çok zorlanacağı belliydi

Miami'yi 99-89 geçtik. Özellikle ilk çeyrekte yaptığımız 28-14'lük skor bizi rahatlattı ve devamı geldi. 3. çeyrekte Miami farkı tek hanelere indirdi ama maçı aldık. İlk çeyrekte Miami'nin top kayıpları, bizim iyi savunmamız ve topu iyi dolaştırmamız ile 14 sayılık farkı yakaladık. Devrede böyle geçti. Maçı da 99-89 kazanarak 49-13 yaptık.
Maçın en skoreri Mo oldu. Mo 29 sayı ile oynadı. West ile gerçekten iyi anlaşıyorlar. West de 19 sayı ile oynadı. LeBron kendini fazla zorlamadı. 14 sayı 10 ribaund 12 asist ile tripple double yaptı. Çok ekstra işler yapmadı ama gerektiğinde katkıyı verdi. Yanılmıyorsam 9 sayısını ilk devrede atmıştı.
Miami'de ise Wade 25 sayı 12 asist 8 ribaund ile oynadı. JO 19 sayı ile oynadı fakat bir ara Kaan Kural'ın da dediği gibi kara deliğe döndü. Ona geen top direk Cavs'deydi. Beasley de 17 sayı ile oynadı.
Artık konferans liderliği için krtik dönemdeyiz. Cavs 49-13, Boston 49-14 yapmış durumda. İkisinin de fikstürleri yakın. Ayrıca Cavs, kendi evinde Boston'ı ağırlayacak. Zamanını net bilmiyorum. Cavs evinde 28-1 yapmış durumda...

3.jpg

Miami maçını 3. çeyrekten itibaren izledim Cavs kaçtı Miami kovaladı diyebiliriz. Güzel maç oldu Miami yakalıdığı fırsatları değerlendirebilseydi galip gelebilirdi. Ama o kadar kolay sayıları kaçırdılarki haliyle mağlubiyette kaçınılmaz oldu. Maçta gönlüm Miami'den yana olsada Cavs tarafarlarını tebrik ediyorum. :) Benim merak ettiğim birşey var maçta diskalifiye olan Wade ceza alacakmı?

nba_g_james_576.jpg

Cavaliers 50. Galibiyetini Aldı
Cleveland Cavaliers, Staples Center?da karşılaştığı Los Angeles Clippers?ı 83-87 mağlup ederek bu sezonki 50.galibiyetini elde etti.

Cavaliers?da maça damgasını vuran LeBron James 32 sayı- 13 ribaund- 11 asistlik performansı ile triple double yaptı.

Konuk ekipte LeBron James dışında Mo Williams 14 sayı- 4 asist, Zydrunas Ilgauskas 16 sayı- 8 ribaund, Anderson Varejao 8 sayı- 10 ribaund, kenardan gelen Joe Smith ise 6 sayı ile mücadele etti.

Los Angeles Clippers cephesinde Zach Randolph 20 sayı- 12 ribaund- 6 asist ile takımının en etkili ismi olarak göze çarparken, Al Thornton 20 sayı- 9 ribaund, Eric Gordon 14 sayı- 5 ribaund- 3 asist, Baron Davis 12 sayı- 6 asist, kenardan gelen Marcus Camby ise 8 sayı- 7 ribaund ile oynadı.

basketbolseverler.com

LeBron'ın liderliğinde Clippers'ı 87-83 geçerek 50-13 yaptık. Bu maç ile birlikte yine 50-13'te olan Lakers ile eşitlenmiş olduk. Sıradaki maçımız Phoenix ile deplasmanda...

lebron-king-james-roi-parquets-mais-aussi-gains-annuels.jpg

Arizona'dan LeBron geçti
NBA'de Perşembe gecesinin önemli maçında Doğu Konferansı lideri Cleveland Cavaliers deplasmanda, playoff'a kalma mücadelesi veren Phoenix Suns'a konuk oldu. US Airway Center'daki mücadelede Cleveland Cavaliers, yıldız basketbolcusu LeBron James'in etkili oyunuyla rakibini 119-111 yenerek bu sezonki 51. galibiyetini elde etti.

Salonu dolduran yaklaşık 19 bin basketbolsever karşısında müthiş bir oyun ortaya çıkaran LeBron James, 10/24 saha içi şut isabeti ile oynadığı karşılaşmayı 34 sayı, 10 ribaunt, 13 asistle tamamladı ve 'triple-double' yaptı. LeBron James, üst üste 3. maçında 'triple-double' yaparak dikkat çekti. James ayrıca, bu sezon altıncı, kariyeri boyunca ise 23. kez bunu başardı.

Mo Williams ürettiği 30 sayıyla galibiyette büyük pay sahibi oldu. Williams iki takımın bu sezonki ilk buluşmasında da 44 sayı atarak kariyer rekoru kırmıştı. oyuna sonradan dahil olan Sasha Pavlovic 16, Zydrunas Ilgauskas ise 15 sayıyla mücadele ederek Cleveland'ın galibiyetine katkı sağladılar. LeBron James'in forma giydiği maçlarda Cleveland'ın Phoenix deplasmanında henüz galibiyeti bulunmuyordu.

Cleveland mağlubiyetiyle üst üste 6. yenilgisini alan ve son 6 sezondaki en kötü mağlubiyet serisini yaşayan Phoenix'te ise Matt Barnes'ın 21, Steve Nash'in ise 20 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Kaynak : Sporx.com ve İHA

LeBron son 3 maçında tripple-double yaptı. Yeniden vites yükseltmeye başladı. Çünkü LeBron biraz kendimni arkaya atıp Mo'yu öne çıkararak dinleniyordu. Anlaşılan yaramış tekrar ağırlığını koymaya başladı.
Sacramento deplasmanına gidiyoruz...
Bu arada LeBron yeniden MVP'lik sıralamasında 1 numaraya yükselmiş.
1-LeBron James 28.3 sayı 7.5 ribaund 7.2 asist (Cavs 51-13)
2-Dwayne Wade 29.7 sayı 5.5 ribaund 7.7 asist (Miami 35-29)
3- Los Angeles Lakers 28 sayı 5.4 ribaund 4.9 asist (Lakers 52-13)
Bu arada bu üst üste tripple-double yapma rekoru kimde bilen var mı? Yanılmıyorsam Jordan'da olması lazım 7 ile ama yanlış da olabilir...

NOT: Teşekkürler Veysel. Yazıyı yanlış okumuşum...

Bu arada LeBron'un Barbosa'ya ve Richardson'a yaptığı bloklar gerçekten güzeldi. Barbosa'nın topunu resmen tokatladı. Artık klasikleşen arkadan gelip topu panyaya tokatlama ile noktalanan bloğunu yaptı. Richardson'ında smacını önledi...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Hiç dikkat etmemiştim LeBron'lu Suns maçlarına ama hiç yenilmemişiz. O zaman şunu söyleyebiliriz: Nedir bu Suns'ın LeBron'dan çektiği? ;)
LeBron son 3 maçında tripple-double yaptı. Yeniden vites yükseltmeye başladı. Çünkü LeBron biraz kendimni arkaya atıp Mo'yu öne çıkararak dinleniyordu. Anlaşılan yaramış tekrar ağırlığını koymaya başladı.
Sacramento deplasmanına gidiyoruz...
Bu arada LeBron yeniden MVP'lik sıralamasında 1 numaraya yükselmiş.
1-LeBron James 28.3 sayı 7.5 ribaund 7.2 asist (Cavs 51-13)
2-Dwayne Wade 29.7 sayı 5.5 ribaund 7.7 asist (Miami 35-29)
3- Los Angeles Lakers 28 sayı 5.4 ribaund 4.9 asist (Lakers 52-13)
Bu arada bu üst üste tripple-double yapma rekoru kimde bilen var mı? Yanılmıyorsam Jordan'da olması lazım 7 ile ama yanlış da olabilir...

uğur yazıyı iyi oku sunsın mı lebrondan çektiği yoksa lebronun mu sunstan çektiği

suns4.jpg

Bu adam uzaylı olmalı!
Cavaliers onunla zirveye oynuyor! NBA, onunla değerleniyor! Onu bir kez izleyen bir daha unutamıyor! Üç maç arka arkaya triple double yapma başarısı gösteren Cleveland Cavaliers'ın süper yıldızı LeBron James, takımının Cuma gecesi deplasmanda Sacramento Kings'i uzatmada 126-123 yendiği maça damgasını vuran isim oldu.

Cavaliers'ta LeBron James 22'si son çeyrek ve uzatmada olmak üzere 51 sayı atıp 4 ribaunt, 9 asist, 3 blok yaparak maçı domine etti. Anderson Varejao 18 sayı, 12 ribaunt ile maçta double double yapan tek isim oldu.

Ev sahibi Sacramento'da ise Kevin Martin 34 sayı, 6 ribaunt ile rakibine direndi. Bobby Jackson ve Jason Thompson 19'ar sayı, 6'şar ribauntla oynarken adı son günlerde Fenerbahçe Ülker ile anılan Willie Solomon 18 sayı, 5 ribaunt ile başarılı bir performans ortaya koydu.

Aynı zamanda iki eski Fenerbahçe Ülker'li oyuncunun buluşmasına sahne olan maçta Solomon'un 18 sayısına karşı Cavaliers'lı Tarence Kinsey 8:18 dakikada yüzde yüz isabetle 7 sayı kaydetti.

Bu galibiyetle Cavaliers, Merkez Grubu şampiyonluğunu da garantilemiş oldu.