Colin Kâzım-Richards (Kâzım Kâzım)

Re: Colin Kazım Galatasaray'da..

Ali Sami Yen´de son golü senin atıcağın aklımın ucundan geçmezdi. :)

Akşam ki maçta çok beğendim Kazım´ı.
Sürekli rakibi rahatsız ediyor, ceza sahasını karıştırıyor. Umarım böyle devam eder, fayda sağlar.

'Fenerbahçe armasını hiç öpmedim'

Karşılaşma sonrası basın mensuplarının karşısına çıkan Kazım, bir soru üzerine, ?Fenerbahçe'de oynarken takım armasını hiç öpmedim. Ailemin tamamı Galatasaraylı. Sadece Galatasaray armasını öptüm? dedi.

Transferiyle ilgili eleştirileri de yanıtlayan milli oyuncu, ?Taraftarın tepkisi futbolculuğuma değil, Fenerbahçe?den gelmiş olmama... Bunu anlayabiliyorum. Arsenal taraftarıyım ve 2000?deki UEFA Kupası Finali?nde hangi tarafı tutacağım konusunda kararsız kalmıştım? diye konuştu.

Murat, maç başlığında korktuğum oldu diye de yazdım. Averaj hesabının önemli olmadığı bir yerde, maç 2-1 olmuş zaten vermeyiz o noktadan sonra, ama beyefendi popülizm uğruna her türlü saldırıyor. Kaptanına saygın olsun bari.

Maçı koparacak olsaydın azcık beceri ile ilk girdiğin pozisyonları gole çevirirdin. Yoksa maç kopmuşken, cillop ara pasıyla açık alanda kaleciyi geçip boş kaleye ben de atarım.

Maç sonrası da artist artist laflar, yok Fener armasını öpmedim, o kulüpte neler olduğunu bilmiyorum, ailem Galatasaraylı falan filan. Geçeceksin bunları.

Zamanında Rangers, Celtic'den Katolik bir oyuncu almıştı. O sezon Rangers taraftarı, sezon biletlerini stadın önünde yakmışlardı ve o oyuncuyu hiç bir şekilde kabullenmemişlerdi. Ben de Kazım'ı kabullenmiyorum, Kazım'dan gelecek hayır hiç gelmesin diyorum.

Can Altay' Alıntı:
Murat, maç başlığında korktuğum oldu diye de yazdım. Averaj hesabının önemli olmadığı bir yerde, maç 2-1 olmuş zaten vermeyiz o noktadan sonra, ama beyefendi popülizm uğruna her türlü saldırıyor. Kaptanına saygın olsun bari.

Maçı koparacak olsaydın kalecinin üstüne kafa vururken, direklere top nişanlarken onları bir zahmet gole çevirseydin. Maç sonrası da artist artist laflar, yok Fener armasını öpmedim, o kulüpte neler olduğunu bilmiyorum, ailem Galatasaraylı falan filan. Geçeceksin bunları.

Kabullenirsin,yada kabullenmezsin.Kazım'ı istemeyedebilirsin,nefrette edebilirsin.Buna hiç bir şey diyemem,Kendi tercihin,kendi görüşün neticede.

Ancak şu yukarıdaki eleştirilerin Kazım geldiğinden beri onlarca sitede yapıldığını gördüğüm en anlamsız,en uç eleştiriler.Yok görmedim böylesi komplo teorileri.

bende kazım'ı sevmiyorum da;

Maçı koparacak olsaydın azcık beceri ile ilk girdiğin pozisyonları gole çevirirdin. Yoksa maç kopmuşken, cillop ara pasıyla açık alanda kaleciyi geçip boş kaleye ben de atarım.

bu ne allah aşkına :)

Doğan, öndeyken ve son dakikalarına girilmiş bir maçta yorulmuş bir 2. Lig B kategorisi takımına karşı saldırmak kolay. Lincoln'ün 9 kişiye karşı top sektirmesi gibi bir şey oldu o son gol.

Aslantepe'de ilk golü de o atsın, rahat edelim. Sonra da Kaaazııım, Kaaazıııım.

Can Altay' Alıntı:
Doğan, öndeyken ve son dakikalarına girilmiş bir maçta yorulmuş bir 2. Lig B kategorisi takımına karşı saldırmak kolay. Lincoln'ün 9 kişiye karşı top sektirmesi gibi bir şey oldu o son gol.

Abi olmaz öyle şey ama yani biraz sakinleşip 1 ay sonra şu yazını okusan sende gülersin emin ol :)

Şimdi o pozisyondan biraz önce Emro Çolak soldan yardırdı,İnsua destek verdi sonraki pozisyondada Culio asist yaptı Kazım gol attı.Hani böyle gidersek 2. golden sonra saldıran kim varsa populist mi olmuş oluyor?

Şimdi o atılan son gol Kazım'a değilde Kewell'a denk gelmiş olsa yada Pino atmış olsa dermiydin 'Kaptanına saygın olsun bu ne populistlik' diye?

Başından beri ben de sevmediğimi dile getiriyorum ama ne bileyim tepkiler çok anlamsızlaşmaya başladı sanki. Yahu bu kulüp ilk kez 2011 yılında böyle bir adım atmadı, zaten olan şeyler vardı ve Kazım da bunların sonuncusu.

Kazım'ı sevmeyebilirsiniz ki bende sevmiyorum. Ama sevmiyoruz diye de anlamsız eleştiriler yapmamalıyız. Daha önce de söyledim Kazım'ın bize kendini sevdirmeye değil saygımızı kazanmaya uğraşmalı. Örnek olarakta ayhan abisini alsın. Hala sevmem kendisini ama saygı duyuyorum.
Onun dışında o formayı Kazım'a gelene kadar haketmeyen adamlar var. Kazım kelepçeli parti yapmış banane, sahada takımını satmaktan iyidir. Ve bunu yapan adamlar bu takımda hala oynuyor. (tamamen şahsi görüşümdür)

Doğan Sağlam' Alıntı:
[quote="Can Altay":1jx3mkju]Doğan, öndeyken ve son dakikalarına girilmiş bir maçta yorulmuş bir 2. Lig B kategorisi takımına karşı saldırmak kolay. Lincoln'ün 9 kişiye karşı top sektirmesi gibi bir şey oldu o son gol.

Abi olmaz öyle şey ama yani biraz sakinleşip 1 ay sonra şu yazını okusan sende gülersin emin ol :)

Şimdi o pozisyondan biraz önce Emro Çolak soldan yardırdı,İnsua destek verdi sonraki pozisyondada Culio asist yaptı Kazım gol attı.Hani böyle gidersek 2. golden sonra saldıran kim varsa populist mi olmuş oluyor?

Şimdi o atılan son gol Kazım'a değilde Kewell'a denk gelmiş olsa yada Pino atmış olsa dermiydin 'Kaptanına saygın olsun bu ne populistlik' diye?[/quote:1jx3mkju]

Doğan dönüp tekrar düşündüm, evet biraz anlamsız olmuş. Nefret gözümü bürümüş demek ki. Ama kabullenemiyorum, kabullenmek istemiyorum.

Bu konuda da uzunca bir süre yazmayacağım, anlamsızlaşıyorum.

Vallah KAzım demiş ki Ailemin tamamı GS'lı. Ben o takımın armasını hiç öpmedim ama bu armayı öptüm. Bu hoşuma gitti. Ki hatırlamıyorum gerçekten FB armasını öptüğünü.

Bu arada maç sonrası eski Açığa geldi. Fenerin hatırını sorma isteğimize olumlu yanıt evrdi eliyle kalp işareti yaptı. :)

Şu andan itibaren en büyük dileğim Kazım'ın GS'ın tarihine gececek kadar iyi bir oyun sergilemesi ve uzun yıllar GS'da kalması. Çünkü ALi Sami Yende son golü atan adamın aklımızda da iyi bir hatıra bırakması gerekiyor bence. Artık Kazım'ın yanındayım umarım başarılı olur. Allah onu da bizi de utandırmasın.

Sühan Cem' Alıntı:
Vallah KAzım demiş ki Ailemin tamamı GS'lı. Ben o takımın armasını hiç öpmedim ama bu armayı öptüm. Bu hoşuma gitti. Ki hatırlamıyorum gerçekten FB armasını öptüğünü..

Sühan abi bugün Fener'in fedaisi Fanatik gazetesinde gördüm resimle beraber. 7. haftada Kadıköy'de oynanan G.Birliği maçında armayı Fener armasını öpmüş kendisi..

Kazım kardeşimizin kuyruk acısı olduğu için fazla coşmuş, biraz fazla sıkmış... Çenesi çalışmak yerine futbolunu konuştursun yeterli. Daha fazlasına lüzum yok.

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
Sühan abi bugün Fener'in fedaisi Fanatik gazetesinde gördüm resimle beraber. 7. haftada Kadıköy'de oynanan G.Birliği maçında armayı Fener armasını öpmüş kendisi..

Kazım kardeşimizin kuyruk acısı olduğu için fazla coşmuş, biraz fazla sıkmış... Çenesi çalışmak yerine futbolunu konuştursun yeterli. Daha fazlasına lüzum yok.

Can bende tüm resimlere baktım armayı falan öpmüyor adam.İki ayrı maçta oyuna girmeden önce adının yazılı olduğu tarafı öpüyor.Yani formanın arkasını.Hatta bir resimde formanın üst tarafını öpüyor ki ozaman oyuncu isimleri üste yazılıyor diğerinde altını öpüyor oda o kural değişten sonraki dönemden.

Doğan Sağlam' Alıntı:
Can bende tüm resimlere baktım armayı falan öpmüyor adam.İki ayrı maçta oyuna girmeden önce adının yazılı olduğu tarafı öpüyor.Yani formanın arkasını.Hatta bir resimde formanın üst tarafını öpüyor ki ozaman oyuncu isimleri üste yazılıyor diğerinde altını öpüyor oda o kural değişten sonraki dönemden.

http://fanatik.ekolay.net/Kazim-bunu-ha ... 208560.htm

Resim bu... Ben çok detaylı incelememiştim şimdi dikkatimi çekti armayı öpmediği haklısın Doğan abi.

Benim asıl dikkatimi çeken ise tarafsız(!) gazetecilik.. Adamlar sanki Fenerbahçe'nin resmi sitesi falan filan gibi atlamışlar hemen. Bir de başlığa bakın.. KAZIM BUNU HATIRLAMAN LAZIM.. Size kaldı Kazım hemen saldırın.. Hey allahım. Ben bi önyargı yapıyorum bilmiyorum ama bu Fanatik gazetesi cidden benim sinirimi bozuyor bazen. Fotomaç'ın kolpa haberlerinden dolayı spor gazetesi olarak el mahkum almak zorunda kalıyorum..

Aslında gazetelerin bu tavrı benim çok hoşuma gidiyor.Kazım'ın neler yapabileceğinin farkında fb'liler.Eee geldiğinden beridir kendini cidden toplamış bir havası var,hatta dün lösemili çocukları ziyarete gittiler kaptanla beraber orada ellerinde forma kalmayınca kendi üstündeki eşofmanı çıkartık uA mensubu bir kardeşimize verdi Kazım.Dolayısı ile fb'liler çok rahatsız bu durumdan,başarılı olmasını istemedikleri içinde gazetelere saldırın,açığını bulun talimatı yolluyorlar.Bakın görün Kazım'ın ilk gece dışarı çıkması nasıl 'Kazım alemlerde' yada 'Kazım eskisi gibi' vs başlıklarla süslenecek.

Bizim GS'lılar olarak bu oyuna düşmeyip adamı sürekli performansına göre tarafsız şekilde yargılamamız lazım.

Alacağın paranın karşılığını versin.. Fenerliymiş , Ailesi Galatasaray lıymış bence bunları geçelim.. Bi tek bizim ülkede bu kadar çok konuşuluyor oyuncunun tutttuğu takım..

Burda asıl problem bence şu diğer büyükler denen takımlarda tutarsızca hareketler sergileyen yada başarısız performaslar sergileyen kişilere niye can simidi oluyoruz... bizde patlama yapar diye.