Colin Kâzım-Richards (Kâzım Kâzım)

Re: Colin Kazım Galatasaray'da..

Servet,Sarp gibiler alemden daha kötü olan davranışı gösterip takımı satıyorlar.Bunlara verilmeyen tepki Kazıma veriliyor.Alem mi daha kötü Takım satmak mı.

Serdar Özkan transfer edildiğinde Kazıma verilen tepkinin yarısı verilmedi.Hangisi daha alemci,bence Serdar.

Alem alem diyosunuz Barışa tek laf yok ama.Alemcinin kralı Barış aslında ama onun mevzusu bile geçmiyor.Kazım bari iyi futbolcu ve alemci ama Barış hem kötü oyuncu hemde alemci.

Kazımın kelepçe olayında çok dalga geçmiştim herkes gibi.Ama Volkan Ballı açıklama yaptı Kazım kelepçe partisinde yok diye ve THe Sun da özür dilemiş adamdan.Bilca,Carlos falan varmış o partide.Kazımın kelepçe olayında olmayabileceğini düşünüyorum.Ama Kazım dışarıdan daha alemci gözüktüğü için ve 5-6 kişiyi gönderemediklerinden dolayı ona yıktılar kelepçe olayını ve toulusa kiraladılar geçen yıl bence.

Takımı satan Serveti trübüne çağıranların Kazıma kızma hakları yok ayrıca.

24 yaşında çok yetenekli,milli takım oyuncusu neticede.Bilmem 40 küsür tanede disiplin maddesi koyulmuş sözleşmeye ve tek taraflı fesih hakkı bizde.Tutarsa tutar tutmazsa da tutmaz.Aydın,Pino ve Serdar ın çok önünde zaten adamın sağ açık performansı.

Ben olsam transfer etmezdim ama edildiğine göre yapacak birşey yok,ortalığı yıkmanında gereği yok.Benim için transferin en kötü yanı oyuncuyu fb nin kovması ve bizim hemen atlamamız.

Ayrıca 2 maç iyi oynadığında da görürüz o zaman verilen tepkiyi hep beraber.

İnanamıyorum şu yazılanlara...

Siz Kazım'ı hazmetmeye devam edin o zaman. Hatta Sami Yen'deki son golü de o atsın.

Sabahın 9undaki idmana alkollü şekilde yetişmeye çalışırken kaza yapan da Kazım değildi zaten.

Başarıya giden her yol mubah değildir. Ben Serdar Özkan geldiğinde de tepki gösterdim, Servet-Sarp-Balta-Barış-Aykut-Ufuk-Aydın-Ayhan bunları da zaten Galatasaray oyuncusu olarak saymıyorum. Tıpkı Kazım'ı da saymadığım gibi.

Yönetim bizim değerlerimizi yozlaştırdı zaten ama taraftar bazında da değerlerimizin yozlaştığını görmek çok üzücü.

Gs caiması ve taraftarı Arif Kocabıyıkı bağrına basmış kabullenmiş zamanında.Arif,Kazım dan daha beter alemciymiş.Çok iyi bir oyuncuymuş ve fb den gönderilmiş biz almışız.Üstelik o zamanlar Gs değerlerine daha çok bağlıymış.

Sonrada Arif 14 yıl sonra gelen şampiyonluğa büyük katkıda bulunmuş,yine avrupada ki büyük başarıya da çok katkı yapmış.

Bu transferlerle GS nin değerleri yozlaşmaz.Nasıl Arif transfer edildiğinde GS değerleri yozlaşmamışsa şimdide yozlaşmaz.

Kazım da bu formayı benimserse,layıkıyla taşırsa,formasını terletirse bir sorun kalmaz.

Daha öncede dediğim gibi ben olsam transfer etmezdim ama artık edilmiş yapacakta birşey yok.Arif nasıl desteklenmişse zamanında ve çok başarılı olmuşsa Kazım da desteklenmelidir.

Şansını kullanamazsa sa gider.Sözleşme maddeleri bizim lehimize.

Diyelim ki şansını iyi kullanamadı ve çirkin hareketler yaptı.Bu durumda GS nin büyüklüğüne gölgemi düşmüş olacak.Hayır.

Can Altay' Alıntı:
İnanamıyorum şu yazılanlara...

Siz Kazım'ı hazmetmeye devam edin o zaman. Hatta Sami Yen'deki son golü de o atsın.

Sabahın 9undaki idmana alkollü şekilde yetişmeye çalışırken kaza yapan da Kazım değildi zaten.

Başarıya giden her yol mubah değildir. Ben Serdar Özkan geldiğinde de tepki gösterdim, Servet-Sarp-Balta-Barış-Aykut-Ufuk-Aydın-Ayhan bunları da zaten Galatasaray oyuncusu olarak saymıyorum. Tıpkı Kazım'ı da saymadığım gibi.

Yönetim bizim değerlerimizi yozlaştırdı zaten ama taraftar bazında da değerlerimizin yozlaştığını görmek çok üzücü.
abi bende fenerde oynasam içerim yani o durumdan bakmak lazım olaya adam ne yapsın .. bilmiyorum benim o kadar kinim yok adama bir daha aynı hataları yaparsa tabiki tepkimizi koyarım ama şu anda kafasını gerçekten futbola vermiş hagide durmadan gaz veriyor böyle giderse gerçekten iyi olur bugün oyuna girdikten sonra gerçekten nasıl değiştirdiğini gördük hayırlısı diyorum ..

Bugün golden sonra Yeni Açık tribünden yükselen '' KAZIM fenerin A...S...'' tezahüratına maç esnasında alkış ile karşılık verip maç içerisinde ki gol atma azmi çalışkanlığı ile artı kazandı benim tarafımdan ancak eski yaşantısını sürdürürse kesinlikle en büyük tepkiyi de bende görecek ancak insan geçmişinde hata yapsada bundan ders çıkartıp kendini futbola adayıp GALATASARAY'a faydalı olacak her insana kapımız ve kalbimizin açıktır...

Maçtan yeni geldim canlı canlı tv açısı olmadan Kazım'ı oradaki herkes gördü.Maça giden herkes girdikten 10 dk sonra 'helal olsun adama' demeye başaladı.Öyle bir mücadele gösterdi.

2 topu direkten döndü, 1 asist yaptı 1 de gol attı.Tekrar diyorum böyle devam etsin isterse barda yatsın kalksın.Hatta beraber içelim hiç sıkıntı değil.

Doğan Sağlam' Alıntı:
Maçtan yeni geldim canlı canlı tv açısı olmadan Kazım'ı oradaki herkes gördü.Maça giden herkes girdikten 10 dk sonra 'helal olsun adama' demeye başaladı.Öyle bir mücadele gösterdi.

2 topu direkten döndü, 1 asist yaptı 1 de gol attı.Tekrar diyorum böyle devam etsin isterse barda yatsın kalksın.Hatta beraber içelim hiç sıkıntı değil.
Şunu facete yazsan direk beğen tuşuna giderdi faremin ok işareti. Kazım top oynasın da maçtan sonra ne yaparsa yapsın inanın hiç farketmez. ' bira da ben ısmarlarım dicem ama para onda var o ısmarlasın 8)

İlk maçlarda kendini kanıtlamak adına böyle oynması gayet doğal önemli olan 8-10 maç sonra ne yapacagı.Touluse başkanıda geçen sene Kazım ilk maçlar gayet iyiydi onu almayı düşünüyorduk ama sonrasındaki performansı çok kötü oldu ve kulübüne tekrar döndü tarzı birşeyler söylemişti.

Hırslı başlayacağı belliydi zaten. Bugünün en iyilerinden biriydi. Tvde dikkatimi çekti. Ofsayt olarak iptal edilen golünde armayı öpüp tribünlere gidiyordu.. Bana kendini kanıtlayamaya çalışacak gibi geliyor ancak ipin ucunu her an kaçırabilir belli olmaz...

Sami Yen'deki son golü onun atmış olması da biraz garip geliyor insana..

Bu arada Colin Kazım bu akşam açıklama yaparken Arsenal taraftarı olduğunu belirtti.

Gel de sevme şimdi.. Heheh. :)

Tugay Aktepe' Alıntı:
Bu arada Colin Kazım bu akşam açıklama yaparken Arsenal taraftarı olduğunu belirtti.

Bırak şimdi Tugay, adamı sevmene bahaneyi koskoca Arsenal kulübünde mi buluyosun :) :) Hee LFC'den büyük değil o ayrı :p

Tugay Aktepe' Alıntı:

Zaten Tugay'ı şah mat edeceksen ya Roma'dan Totti'den vuracaksın yada Arsenal'den.

Kazım doğru yoldasın dostum ;)

Doğan Sağlam' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":2vy5h8fy]Bu arada Colin Kazım bu akşam açıklama yaparken Arsenal taraftarı olduğunu belirtti.

Zaten Tugay'ı şah mat edeceksen ya Roma'dan Totti'den vuracaksın yada Arsenal'den.

Kazım doğru yoldasın dostum ;)[/quote:2vy5h8fy]

Doğan biliyor formülü zaten de bu kadar deşifre etmeyin be abi. :)

Ayrıca Doğan, biz Kazımı konuşmaya devam edelim o da böyle oynamaya devam etsin. Hani ne bileyim birgün de Sarpı,Barışı tartışalım şurda ve sen onları savun diyeceğim ama... Tutulacak hangi yanlarını bulursun, orası ayrı bir dert abi. :)

Tugay Aktepe' Alıntı:
Doğan biliyor formülü zaten de bu kadar deşifre etmeyin be abi. :)

Ayrıca Doğan, biz Kazımı konuşmaya devam edelim o da böyle oynamaya devam etsin. Hani ne bileyim birgün de Sarpı,Barışı tartışalım şurda ve sen onları savun diyeceğim ama... Tutulacak hangi yanlarını bulursun, orası ayrı bir dert abi. :)

Abi yetenekli adamları tartışalım biz hani Ayhan bile desen eyvallah konuşa konuşa 1 level daha atlatırız adama 33ünden sonra ama Mustafa ve Barış'ın oluru yok be kardeşim.Maliyeti kurtarmıyorlar öyle adamlar :p

Söyleye söyleye yaptım,son golü beyefendiye attırdım.Takımın beter hali yüzünden saha içinde parladı kabul ediyorum.Oyuna girmese muhtemelen dönmeyecekti maç.İhtişamlı gecenin tatsız bitmemesinde bir numaralı faktör oldu,daha iyi bir başlangıç olamazdı.
Yalnız tribünle iki diyaloğa girdi diye her şey pozitif olmasın lütfen.2008 popülizmi yüzünden bu haldeyiz.2008 şampiyonluğunu getiren adamların çoğuyla 3-4 kez küsüp barıştık.Ciddi akıl karmaşası var tribünde.

Onur Uncu' Alıntı:
Söyleye söyleye yaptım,son golü beyefendiye attırdım.Takımın beter hali yüzünden saha içinde parladı kabul ediyorum.Oyuna girmese muhtemelen dönmeyecekti maç.İhtişamlı gecenin tatsız bitmemesinde bir numaralı faktör oldu,daha iyi bir başlangıç olamazdı.
Yalnız tribünle iki diyaloğa girdi diye her şey pozitif olmasın lütfen.2008 popülizmi yüzünden bu haldeyiz.2008 şampiyonluğunu getiren adamların çoğuyla 3-4 kez küsüp barıştık.Ciddi akıl karmaşası var tribünde.

Onur tribünün aklını karıştıran bu oyuncular zaten yoksa ben taraftarın çok suçu olduğunu düşünmüyorum.

Bugün maça gidenler özellikle cevap verirse sevinirim;Servet nasıl oynadı?
Kabul etmesi zor belki ama bugün bu mabedde son maç olduğunun bilincinde 90 dakika top oynayan,tıpkı eski Servet gibi canını dişine takan her topa atlayan,geirdeyiz diye gidip gol arayan bir tek Servet vardı.
Bu bize yaptıklarını,sebep olduklarını unutturdu mu peki?Hayır.Ancak bu kadar ayrım yapabilecek taraftarın sayısı genelin %10'u belki vardır.Dolayısı ile geri kalan %90 sahaya bakıyor gödüğüne 'koçumsun' diyor.Buda Onur senin dediğin karmaşayı getiriyor.

Yüzde 90-10 oranlamasına üzülerek katılıyorum.Neden böyle olduğunu irdelemeye kalksak boyumuzu aşar. :) Toplumun genel yapısına uzanır konu.
Bu kadar git gelli oyuncular takımın omurgasını oluşturunca uzun vadeli plan yapmak söyle dursun,iki hafta sonrayı kestiremiyoruz.Galatasaray forması bol geliyor yerli kadronun geneline.

Onur Uncu' Alıntı:
Yüzde 90-10 oranlamasına üzülerek katılıyorum.Neden böyle olduğunu irdelemeye kalksak boyumuzu aşar. :) Toplumun genel yapısına uzanır konu.
Bu kadar git gelli oyuncular takımın omurgasını oluşturunca uzun vadeli plan yapmak söyle dursun,iki hafta sonrayı kestiremiyoruz.Galatasaray forması bol geliyor yerli kadronun geneline.

Aynen öyle bu oranın oluşması tamamen sosyal bir durum.Hatta çoğunluklada sosyoekonomik.

Özellikle Servet için dediğine sonuna kadar katılıyorum.Servet,özgüveni yerinde,adam gibi topunu oynayabilen bir yani çarkları işleyen bir düzende on numara top oynar herkeste alkışlar.Ancak bizimkisi gibi bir durumda kaldıği anda bitmiştir bu oyuncu.Bu bahsettiğim tamiyle oyunla alakalı saha dışı olayları hiç irdelemiyorum bile.

Kazım'ın ise bu takımı sırtlama duygusunu hissettikçe dahada olgunlaşacağını daha iyi olacağını tahmin ediyorum.Maç sonu yorumunu izledimde geldiğinden beri verdiği hiç bir röpörtajda fb'nin adını dahi anmıyor.Son derece mantıklı cevaplar veriyor.Konuştuğunun %60'ı kadar akıllanmış olsa bize yeter .