EL | Galatasaray: 70 - Ekaterinburg: 71

EuroLeague' de namağlup yoluna devam eden iki takımın maçı. İki takımda oynadığı 5 maçı kazandı.

Ekaterinburg - Novi Zagreb 83-77
ZVVZ USK Prague - Ekaterinburg 71 - 78
Ekaterinburg - CCC Polkowice 66-57
USO Mondeville - Ekaterinburg 55 - 82
Ekaterinburg - Perfumerias Avenida 94-62

Daria Korenko G 1.77 14.04.1993 Neryungri (RUS)
Daria Levchenko GF 1.79 21.07.1994 Moscow (RUS)
Maria Stepanova C 2.03 23.02.1979 Shpakovskoe (RUS)
Anastasia Tochilova SF 1.74 13.05.1993 Sverdlovsk Reg. (RUS)
4Olga Arteshina F 1.88 27.11.1982 Samara (RUS)
5Anete Jekabsone G 1.77 12.08.1983 Riga (LAT)
6Silvia Dominguez G 1.66 31.01.1987 Montgat (ESP)
7Sandrine Gruda C 1.93 25.06.1987 Cannes (FRA)
9Quanitra Hollingsworth C 1.96 15.11.1988 Pertsmouth, VA (USA)
13Candace Parker F 1.93 19.04.1986 St. Louis, MO (USA)
14Deanna Nolan G 1.83 25.08.1979 Flint, MI (USA)
15Tatiana Popova G 1.79 17.09.1984 Moscow (RUS)
21Anna Petrakova PF 1.89 04.12.1984 Budapest (HUN)
22Ewelina Kobryn C 1.93 07.05.1982 Tarnobrzeg (POL)
32Diana Taurasi G 1.82 11.06.1982 Glendale, Los Angeles, CA (USA)

İnsanların Braga maçını izleyecek olması sıkıntı yaratacak gibi görünüyor, salona gelecek seyirci açısından.
Fakat geçtiğimiz günlerde bir kulüp yetkilimizin açıklamasına denk gelmiştim, salonda büyük ekrandan yayın yapabiliriz diye. Telif hakları alınır ve böyle bir organizasyon yapılırsa, normal şartlarda beklenenden dahi daha fazla taraftar önünde oynayabilir takım, ki bunu da sonuna kadar hak ettikleri ortada.

Şube yönetimi çok güzel bir organizasyona imza atabilir çarşamba günü. Telif hakkı vs. sorun olabilir ama istendikten sonra çözülemeyecek sorun yok ve bu takım sonuna kadar hak ediyor daha fazla seyirciyi. Eğer organizasyon olur da salona daha fazla taraftar çekilebilirse bedenler Abdi İpekçi´de akıllar Portekiz´de olmamalı, bir anlamı, maça bir etkisi olmalı o kalabalığın. Maç bitene kadar akıllar da bedenler de İpekçi´de olmalı.

Çok zorlu bir maça çıkacağımız aşikar, rakibimizde yakından tanıdığımız Taurasi var en başta, sonrasında Parker, Nolan...

Taraftarınla birlikte savaş!

Zor maç kazansakda kaybetsekde kızlara güvenim sonsuz . Sezoun başından beri zor maçlar kazandılar zaten bu maç çok şeyi değiştirmeyecek önemli olan F8 öncesi tur ve tabiki F8 .. Umarım kazanırız..

Şu maçı Erkek Takımı maçı ile aynı gün oynatmak için genel menajerimizin Women Eurolague yönetimine yapacağı bir isteği olamaz mıydı ? Ne olurdu yani iki maçıda aynı gün yapmak ? Hiç mümkün değil miydi ?

Dev ekran organizasyonu olmazsa lütfen öne alınsın şu maç.20-30 kişi fark etse bile değerli.
Takımın yarısı yokken büyük işler yaptı Ekrem Memnun.Ters bir skor çıksa bile karakterden ödün verilmesin yeterli.

Euroleague nin açık ara favorisine karşı oynayacağımızı düşünüyorum.Bu sene ne Spartak ne Perfumerias Avenida nede geçen senenin süpriz takımı Rivas eski gücünde değil Ros Casares in zaten olmadığını düşünürsek Euroleagude bu haftaki maçın erken final niteliğinde olduğunu düşünüyorum şuana kadar oynadığımız en zorlu rakiple karşılaşıyoruz.Gönül isterdiki tam kadro olup çalışma fırsatı bulup UMMC ile karşılaşmayı ama sezon başından beri şanssızlıklar takımlarımızın peşimizi bırakmıyor.Takımın ortaya koyacağı oyun ve karakter ilerisi için çok önemli.

bu maç lig tv de 18:00 olarak reklam geciyor ama heryerde mac 20:00 baslayacak yazıyor..hangisi doğru bunların yaa

vay maç sonunda dev ekranda Şampiyonlar ligi maçımız yayınlanacakmış . Cafeye gitsek 10 TL ye izleyeceğimiz maçı hem 6 TL verip basket maçımızı izleyeceğiz hem de süper bir şekilde maçımızı izleyeceğiz herkesi bekliyoruz arkadşlar .

EL Woman'ın en büyük favorisi ile sezonun en önemli maçlarından birisni oynayacağız. Kaybedebiliriz, fark yiyebiliriz fakat maçta takımımızın ortaya koyacağı karakter ilerisi için çok önemli.

Diana Taurasi: Galatasaray taraftarı için mutluyum, basketbolda iyi takımları var,futbolda ligde ve Şampiyonlar liginde çok iyi gidiyorlar.

[video=youtube;covR2WG8tNI]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=covR2WG8tNI[/video]

Taurasi olmasa onları yeneriz diyeceğim ama Tauras faktörü ile bizden 2-3 gömlek üstünler bence. Yenilirsek bile 10 sayıdan fazla fark yemeyiz inşaAllah. Oyunculara ve koça güvenim tam. Şampiyonlar ligi maçı olmasa en az 7000-8000 taraftar olurdu bence--ki buda ciddi bir avantaj olurdu bizim için--. Başarılar Sarayın Sultanları...

Ben bu takıma güveniyorum her zaman, yıllardır aradığımız mücadele ve takım oyunu ümitlendiriyor, heyecanlandırıyor beni. Fowles'in de oynamasıyla yarın kazanma şansımız var her türlü, inanın takıma, son topa kadar mücadele edeceğiz gene, dış şutlarda biraz iyi olursak kazanırız.

Tanju'nun ağzına sağlık. Ben de bu takıma güvenenlerdenim. Yarın bizim açımızdan maçın kilit oyuncusu Whalen ve sakatlıktan ne durumda döndüğünü test edeceğimiz Sylvia olacak. Avrupa basketbolunda Sylvia apayrı bir konumdadır. Gruda ve Parker'a karşı Sylvia-Sancho ikilisi iyi bir eşleşme yaratacak. Dominguez'e oyun imkanı yaratmazsak (ki burada iş Işıl'a düşüyor) oldukça güzel ve başabaş bir maç olacak diye düşünüyorum.

Maçta büyük ihtimalle az kişi olacak ama maç beklediğimiz gibi geçerse maçın sonuna kadar salondan kimse ayrılmayacaktır. Ama maçın skoru ne olursa olsun rakipte şunu biliyor ki GS savaşan direnen bir takım oldu. Daha önemlisi takımın rotasyonda direk katkı veren Nevriye Şaz ve ALba gibi 3 oyuncusundan da yoksun çıkacak maça. UMMC oyun kurucu pozisyonunda alışa gelmiş alışkanlıklarının dışına çıkmak zorunda kalacağından (Sue Bird) Bireysel oyuna yönelecektir. Onları olabildiğince bireyselliğe sevkedersek mesajı verebiliriz.

Kazanırız kaybederiz orasını bilemem ama son topa kadar mücadele ediyor bu takım o bile yeter.UMMC güçlü hatta favorisi ama herşey sahada bitiyor ortaya yürek koyuyor bu takım fark ne olursa olsun sonuna kadar arkasındayız koçun ve takımın.Ben çok güveniyorum takımımıza allah yardımcımız olsun.