Errick McCollum

Īsmail Şenol onun hakkında maç içinde fazla basketini hatirlamazsiniz ama bir bakmisin 17-18 sayıya çıkmış diyerek bahsetti. Ben memnunum ondan. Iyi niyetli ve kendini geliştiriyor. Savunmada sezon başına göre daha iyi. Eksiklikleri var. Özellikle dış şutunu geliştirirse avrupa içinde elit bir skorer olur. Ayrıca ikili oyun sonrası topu uzunla buluşturmayor. Bunu da geliştirmeli.

Bize katkısı çok oldu. Ancak eurocup son maçlarında iyi savunmalar da sönük kaldı bence. Eğer seneye THY Euroleaguet gidersek çok başarılı olacağını inanmıyorum. [h=2][/h][h=2][/h]

Mccollum'un tek istikrarsız olduğu konu üçlükler bir de bazen çok top kaybı yapabiliyor. Bunları da düzelttiği zaman durdurulamaz bir oyuncu haline geliyor. Özellikle faul alma konusuna James Harden kadar başarılı. Mccollum'u bu performansıyla seneye elde tutmamız çok zor olacak.

Mccollum'un tek istikrarsız olduğu konu üçlükler bir de bazen çok top kaybı yapabiliyor. Bunları da düzelttiği zaman durdurulamaz bir oyuncu haline geliyor. Özellikle faul alma konusuna James Harden kadar başarılı. Mccollum'u bu performansıyla seneye elde tutmamız çok zor olacak.
Aynen öyle..şimdiden yeni sözleşme için bir yoklamak lazım,çok istiyorsa belli bir bonservisle Nba çıkışı koyarsın,Nba'e gitmek isteyen oyuncuyu zaten tutamazsın ama Nba'in kendisi için çok iyi bir tercih olacağını düşünmüyorum

Eric Maynor'u Nba'den hatırlayanlar vardır. Fizik olarak cok benziyorlar birbirlerine McCollum ile ve bu fizikte guardlar Nba'de tutunamıyor haliyle. O yüzden hiç düşünmesin bence kıta değiştirmeyi.

Seneye takımda kalmalı uyumlu ve karakterli bir oyuncu, bu sene tek guard olması sebebiyle de sıkıntılı zamanlar yaşadık. Seneye top hakimiyeti yüksek ve oyuna yön verecek iyi bir guardla daha iyi olacaktır.

Seneye takımda kalmalı uyumlu ve karakterli bir oyuncu, bu sene tek guard olması sebebiyle de sıkıntılı zamanlar yaşadık. Seneye top hakimiyeti yüksek ve oyuna yön verecek iyi bir guardla daha iyi olacaktır.
kesinlikle ben de organizasyon yapabilecek bir guard ile çok daha verimli olacağını düşünüyorum

Mccollum'un son 5 Eurocup maçında verimlilik puanı ortalaması 23 (sezon ortalaması 21.9) Asist ve defansif katkılarında da gözle görülür bir artışın yanı sıra istatistiksel anlamda da artış var. Mccollum'u beğenmemek olabilir ama son dönemde ciddi savunmalara karşı performansının düşmesi konusunu çok anlayamadım açıkçası. Tam tersi, kendisinden ne beklenildiğini her geçen gün daha iyi kavrıyor gibi.

Mccollum'un son 5 Eurocup maçında verimlilik puanı ortalaması 23 (sezon ortalaması 21.9) Asist ve defansif katkılarında da gözle görülür bir artışın yanı sıra istatistiksel anlamda da artış var. Mccollum'u beğenmemek olabilir ama son dönemde ciddi savunmalara karşı performansının düşmesi konusunu çok anlayamadım açıkçası. Tam tersi, kendisinden ne beklenildiğini her geçen gün daha iyi kavrıyor gibi.
Ben de aynen bu şekilde düşünüyorum,kendinden bekleneni iyi kavramaya ve oyunun olgunlaştırmaya başladı,sezon başında birkaç maç takımdan ayrı takılan bir oyuncu gibiydi,şimdi ise takımın en önemli skor parçası olarak gayet verimli bir şekilde oynuyor ve sezon başında euroleague oyuncusuna evrilmesi kendisi açısından en büyük kazanım olacaktır demiştim,kendisi bir euroleague oyuncusuna büyüyerek evriliyor bence.

Mccollum'u da mı gönderiyoruz ? Sanki tutabilir miyiz onu düşünmek daha doğru :) .Ayrıca genel olarak bir önceki sezonu takımında geçirmiş oyuncunun hem uyum sorunu olmaz hemde alacağın katkının alt sınırı az çok bellidir.Yaş veya sakatlık sorunu olmazsa en az bir önceki sezonki kadar katkı alırsın.Yeni gelen oyuncu her kim olursa olsun risk taşıyor.Biz Aradoriyi aldığımızda herkes havalara uçtu hiç katkı alamadık.Real'im Novgorad'dan aldığı uzun oyuncu geçen sezonun çok altında kaldı mesela.Performans açısından riskin yanısıra karakter uyumu meselesi de var Nolan Smith geçen sene bu nedenle elimizde patladı.Sezon başı forumda adı çok geçen Tony Mitchell bu sezon hiçbir takımda tutunamadı benzer şekilde.

Mccollum Lasme ve Micov kalmalı bence. Sakatlıktan sonra her maç üzerine koya koya gidiyor, seneye yanına iyi bir guardla daha da büyük bir oyuncuya dönüşecek inşallah. Ayrıca savunmasındaki gelişim beni çok şaşırtıyor