Errick McCollum

Mccollum'un hiçbir büyük maçta iyi gününde olması mümkün değil zaten.Zayıf takımlara karşı olursa olur iyi günü.Tamamen Ataman'ın yaptığı yanlış transferlere yeni bir halka.Bu kaçıncı hatalı seçimi ataman'ın say say bitmez.
Vou,jawai,aradori,nolan,erceg,macvan,mccollum.2 sezonda 7 tane hatalı yabancı transferi.Zaten 2 senede 12-14 civarı yabancı alıyoruz,yarısı yanlış transfer.Özel bir şirketin personel müdürü olsa şimdiye çoktan kovmuşlardı.

Eklemek istediğim bir nokta daha var bu arkadaşla ilgili.

Bana mı öyle geliyor bilmem ama turnikeye girerken,giriş şekli ve akabinde ki atışı çok amatör geliyor bana.Bugüne kadar hiçbir üst düzey oyuncuda görmediğim garip bir tarz.Sanki tek pota maç yaparken sayı tutsun diye kenardan aldığın oyunu pek bilmeyen çocuklar gibi bir turnike stili var.Şutları da garip bir şekilde dönüyor potadan.Sert bir biçimde panyaya çarpıp çemberin bir köşesinden sertçe sekip uzaklaşıyor.

Şutlarında da bombe yok,çok düz atıyor,bizim eski Hairston tarzı bir şutu var sanki.Boş kalırsa iyi şutör de yinede,keşke boş bıraksalar.

Akıllı oyuncu değil, at gözlüğüyle oynuyor, 1 değil 2 de olmaz ilk 5te olmaması lazım. Bazı maçlarda oyun çok sıkıştığında açsın diye tek başına oynayabilir çünkü 5e karşı 1 mantığında bir oyuncu oyun kur denince kafası karışıyor besbelli iyi yapabileceği şeyleri de yapamıyor. 6. adam olarak kullanılabilir. Şafak veya Göksenin oturtulabilir ilk 5'e belki Schilb. Transfer yapma şansımız varsa kimse bir Arroyo beklemiyor zaten devamlılığı olan, ne vereceği belli olan ve 1 numara olan bir oyuncu alınsın yeter. Genel hattıyla kadro çok iyi, Schilb de oynamaya başladığında Dorsey uyum sağladığında çok çok iyi olacak. Schilb, Micov, Sinan oyun kurucu eksikliğini kapatabilecek oyuncular. Tek kişi eline bakan bir takım haline gelmeyi de hiç istemiyorum doğrusu.

Yarın çıkıp yine bir maçta 30 küsür sayılar da atabilir, mevzu o değil. Mevzu; PG rolünü verdiğimiz oyuncunun bu kadar düşük bir oyun zekasına ve oynatabilme kabiliyetine sahip olması.

Günündeyse yüksek skor yapan, gününde olmayıp tek artısı olan skorer kimliğini bulamadığı maçlarda ise takıma büyük zarar veren bir oyuncu profili McCollum.

Açıkçası Carlos Arroyo tecrübesini tattıktan sonra inanılmaz boşlukta hissediyorum kendimi, çok net.

Mccollum'un hiçbir büyük maçta iyi gününde olması mümkün değil zaten.Zayıf takımlara karşı olursa olur iyi günü.Tamamen Ataman'ın yaptığı yanlış transferlere yeni bir halka.Bu kaçıncı hatalı seçimi ataman'ın say say bitmez.
Vou,jawai,aradori,nolan,erceg,macvan,mccollum.2 sezonda 7 tane hatalı yabancı transferi.Zaten 2 senede 12-14 civarı yabancı alıyoruz,yarısı yanlış transfer.Özel bir şirketin personel müdürü olsa şimdiye çoktan kovmuşlardı.

Erceg, Aradori ve Macvan'ın neresi hatalı transfer? Tam olarak?

Erceg'i beğenmem. Baskıcı ve koşan bir 4 numara değil. Ergin Ataman'ın böyle bir 4 numarayı tercih etmesi hata değil. Tercih meselesidir.

Yarın çıkıp yine bir maçta 30 küsür sayılar da atabilir, mevzu o değil. Mevzu; PG rolünü verdiğimiz oyuncunun bu kadar düşük bir oyun zekasına ve oynatabilme kabiliyetine sahip olması.

Günündeyse yüksek skor yapan, gününde olmayıp tek artısı olan skorer kimliğini bulamadığı maçlarda ise takıma büyük zarar veren bir oyuncu profili McCollum.

Açıkçası Carlos Arroyo tecrübesini tattıktan sonra inanılmaz boşlukta hissediyorum kendimi, çok net.

Asıl pozisyonu PG olmayan birine PG rolü vermek McCollum'un değil, staffın sorunu.

Asıl pozisyonu PG olmayan birine PG rolü vermek McCollum'un değil, staffın sorunu.

İşte arkadaşların bu oyuncuyu eleştirirken bu farkı farkederek yazmaları lazım,kaç defadır yazıyoruz E.McCollum'dan hem takımı oynatma,asist yapma ve skor üretme görevi verir ve o şekilde verim isterlerse her zaman beklentilerin altında kalacağını yazdık,adama kızmaya gerek yok çünkü adamın rolu ve potansiyeli belli sadece skor üretmek kritik anlarda veya rakibi şaşırtmak için oyuna alıp skor üretmesini bekleyeceğiz onun haricinde her zaman veya önemli her maçta ilk 5 içinde oyuna başlatılması,takıma liderlik yapmasını beklemek yanlış olacak ve başından beri diyoruzki bu kadroya yazık olmaması için sağlam bir pg alınması şşaarrtt oğlu şart.(y)

İşte arkadaşların bu oyuncuyu eleştirirken bu farkı farkederek yazmaları lazım,kaç defadır yazıyoruz E.McCollum'dan hem takımı oynatma,asist yapma ve skor üretme görevi verir ve o şekilde verim isterlerse her zaman beklentilerin altında kalacağını yazdık,adama kızmaya gerek yok çünkü adamın rolu ve potansiyeli belli sadece skor üretmek kritik anlarda veya rakibi şaşırtmak için oyuna alıp skor üretmesini bekleyeceğiz onun haricinde her zaman veya önemli her maçta ilk 5 içinde oyuna başlatılması,takıma liderlik yapmasını beklemek yanlış olacak ve başından beri diyoruzki bu kadroya yazık olmaması için sağlam bir pg alınması şşaarrtt oğlu şart.(y)

iyi güzel de pg alacak bütçe yok

Bu transferlerin neresi hatalı ?
Hepsi de çok iyi isimler.
Takımda yeterli katkıyı verememişse ne yapılabilir ?
Ülker ve Efes' te aynı sıkıntıyı çekiyor.
Transferler isim olarak çok iyi ama gerekli katkıyı sağlayamadılar.
Buna hatalı transfer denmez, dikiş tutturamayan transfer denir.

Ayrıca daha 3 maç oynamış Eric'e hatalı transfer demekte ilginç olmuş..

Şunları not ettim:) Yarın hepiniz dediklerinize pişman olacaksınız.:)

Eric, Efes maçı özelinde bakarsak erken 2 faul alması sebebiyle oyunda tam duramadı ritmini bulamayınca da 6 sayıda kaldı. Onun 15 sayı altında kaldığı ender maçlardan biri olarak yazın bunu.

Kobe'nin bile 6 sayıyla bitirdiği bir ton maç var.

Ha evet takıma bir PG lazım. daha doğrusu Jamont Gordon'un sağlam halinden biri lazım. Çünküiçeri GÜÇLÜ penetre edecek biri lazım. Bu arada Dorsey gibi birine top indirecek biri lazım. Bak Sinan o güçlü girişi yaptı 1 kere Dorsey bastı smacı.

Eric iyi adam görülecek onun skorerliği

Arkadaşlar biraz daha sabır. Oyuncunun oyun sitilini beğenmeyebiliriz ama artık oyuncunun yeteneklerini eleştirir olduk. Errick tarz olarak hep böyleydi. Bu takımda da oynatan bir gardın yanında da çok iş yapar bence. Desteğe devam. Birazda sabır arkadaşlar. Bu takım bizim 3 maçtan bir şey olmaz, bu oyuncu gitsin, şu gelsin demek için ne bütçemiz var ne de artık o düzen var...

Yarın birgün biraz daha adapte olup,her maç belli bir ortalamanın üzerinde katkı verebilir.Potansiyeli var fakat bu takımın,tüm takımı oynatacak oyun kurucu ihtiyacı var ve bu oyuncu mccollum değil gibi duruyor.İlerleyen dönemde içinden bambaşka bir oyuncu çıkmazsa durum tatsız.

Ayrıca aradori,erceg,macvan büyük hedef kovalayan takım oyuncusu değiller.Bu takımın adı gaziantep belediyespor yada ted kolej olsa bu isimler fena değil,alınabilir dersin ama euroleague oynayan,ligde şampiyonluk hedefleyen Galatasaray için aradori,erceg,macvan,bitik domercant,bitik jawai,bitik vouigkas net hatalı transferdir ve Ergin Ataman sürekli yapıyor bu hatalı transferleri.

Bu yazdığım isimlere Pocius'u eklemedim mesela.O transfer yanlışı değildi,tutmadı sadece.Pocius örneği ile değerlendirilebilir hatalı transfer mi değil mi bu yazılan oyuncular.

Henüz resmi maçlar başlamadan McCollum'un Panionios'la maçlarını izlemiştim. Kendisiyle ilgili yorumum küçük takımların büyük skoreri izlenimi verdiği yönündeydi. Yorumum 1-2 sayfa arkada duruyor.

Ancak Efes maçı üzerinden McCollum'u eleştirmek ve bu kanıya varmak ona büyük haksızlık olur. Huertel'in sakatlığı ofansif olarak Efes'i negatif etkilese de defansif anlamda son derece sertleşmelerine yol açtı.

Tyus, Brown, Dunston üçlüsüyle bana göre Avrupa'nın en sert uzun rotasyonuna sahipler. Şu anda Avrupa'da penetre üzerinden skor bulmaya alışık hiçbir kısa o uzunlar karşısında normal skorunu bulamaz.

Mccollum çok değerli bir skorer. Yalnız combo guard, saf bir PG değil. Artıları ve eksileri var ama kesinlikle çok değerli bir kısa. Yanında topa yön veren bir oyun kurucu ile oynarsa hem onun için hem de takım için daha faydalı olacaktır.

Yarın birgün biraz daha adapte olup,her maç belli bir ortalamanın üzerinde katkı verebilir.Potansiyeli var fakat bu takımın,tüm takımı oynatacak oyun kurucu ihtiyacı var ve bu oyuncu mccollum değil gibi duruyor.İlerleyen dönemde içinden bambaşka bir oyuncu çıkmazsa durum tatsız.

Ayrıca aradori,erceg,macvan büyük hedef kovalayan takım oyuncusu değiller.Bu takımın adı gaziantep belediyespor yada ted kolej olsa bu isimler fena değil,alınabilir dersin ama euroleague oynayan,ligde şampiyonluk hedefleyen Galatasaray için aradori,erceg,macvan,bitik domercant,bitik jawai,bitik vouigkas net hatalı transferdir ve Ergin Ataman sürekli yapıyor bu hatalı transferleri.

Bu yazdığım isimlere Pocius'u eklemedim mesela.O transfer yanlışı değildi,tutmadı sadece.Pocius örneği ile değerlendirilebilir hatalı transfer mi değil mi bu yazılan oyuncular.

Bu dediğin isimlerin çoğu geçmişte Pana, Oly, Madrid ve Maccabi geçmişleri olan oyuncu.
Bu isimler kesinlikle hatalı transferler değil.
Dikiş tutturamayan isimler sadece.
Eğer dersen sakat Jawai ve Domercant'ta ısrar etmek hata, işte o zaman sana katılırım.
Ama ilk alındıklarinda çok yerinde ve doğru transferlerdi. Ama malesef beklenilen katkıyı alamadık.

Saha içinde laf dinliyor.Mütevazi ve pozitif bir kişiliği var,bunlar önemli artılar.Fizik dezavantajı çok dikkat çekiyor.Tam aradığımız oyuncu olmasada,yavaş yavaş daha iyi olacak gibi,dün iyi oynadı.

Kesinlikle iyi niyetli bir oyuncu.Kendisinden istenileni elinden geldiğince yapmaya çalışıyor. Şimdiye kadar oynadığı takımlar içerisinde en iddialı takımda olduğunun farkında.

Yalnız bu adamı oyun kurucu olarak düşünmek en başta kendisine haksızlık. Bırakın oyun kurmayı, top getirmeyi bile bilmiyor. Topu getirirken, rakiple topun arasına vücudunu koyarak dripling yapacağına, direk rakibe yüzünü dönüyor ve rakibin topa müdahale şansını artırıyor.

Ancak iyi bir delici. Vesely ve Udoh'a karşı penetrelerinde hiç geri adım atmadı. Eğer Huertas'la birlikte oynasaydı, kendisinden Sİena'daki Mccaleb katkısını alırdık. Hatta şutunun ondan da iyi olduğu düşünüldüğünde daha fazlasını da alırdık

Açıkçası Çin'e gitmeli diyordum düne kadar. Ancak Ergin Hoca Mccolumn'ı harika kullanıyor. Mccolumn'da egolarını bir tarafa bırakmak için elinden gelen herşeyi yapıyor. Ben 2 ay sonraki Mccolumn ile şimdiki arası dağlar kadar fark olacağını düşünüyorum. Sözlerimi dünkü maçtan sonra geri aldım. Tabiki sadece dünkü maça bakarak yazmıyorum bunları, Hapoel ve Antep maçlarında da egolarını dizginliyordu, gelişme var, umuyorumki çok daha iyi olacak...