Euroleague 2016/2017 Sezonu

Ben arastirmaya bayilirim. elle tutulur gozle gorulur tek veri 2008 e dair buldum. 8 yil once 42 milyon usd ile euroleague sampiyon olmus. en yuksek 2. butce ile.

yil 2008 butce 42 milyon usd alkislar Obradovic

yil 2016 butce 9 milyon usd kufurler Ergin Ataman

kaynak:
Budgets of basketball clubs in Europe - BallinEuropeBallinEurope

Eee adam bütçesinin hakkını verip şampiyon olmuş. Ne yapsaydı? Ordan Nba yapıp konferans finalinde falan mı takılsaydı?
Araştırmayı çok seviyorsunuz madem... 2011 Pao ve 1992 partizan bütçelerini de araştırın rica edeceğim...
Siz Obradovic yerinde olsanız düşük bütçeler ile çalışır mısınız?
Size o şartları sağlayan takıma gidersiniz.
En basiti ne biliyor musunuz? Obradovic şuan febe'den ayrılsa sezon sonu bi ton takım kapısında yatar..

Eee adam bütçesinin hakkını verip şampiyon olmuş. Ne yapsaydı? Ordan Nba yapıp konferans finalinde falan mı takılsaydı?
Araştırmayı çok seviyorsunuz madem... 2011 Pao ve 1992 partizan bütçelerini de araştırın rica edeceğim...
Siz Obradovic yerinde olsanız düşük bütçeler ile çalışır mısınız?
Size o şartları sağlayan takıma gidersiniz.
En basiti ne biliyor musunuz? Obradovic şuan febe'den ayrılsa sezon sonu bi ton takım kapısında yatar..

onu da siz arastirin getirin ki hakliyiz diye bangir bangir bagirin. kaynak yok veri yok sadece iskembeden sallamak var. kaynak goster kardesim. bekliyorum. o dedigin yillarin kaynagini toplam butcelerini bir zahmet getir ben de saygi duyayim.

bir adama sans vermeden bu sozu kullanmak cahilliktir. butceyi kimin hakettigine karar veren merci siz mi oluyorsunuz, butce hak edene verilirmis. sen once ver bakayim 20 milyon euro adama, sonra bekle ne oluyor. ondan sonra konusursun haklisin derim. ama ortada bisey yok sen butce hak edene verilir diyorsun,

onu da siz arastirin getirin ki hakliyiz diye bangir bangir bagirin. kaynak yok veri yok sadece iskembeden sallamak var. kaynak goster kardesim. bekliyorum. o dedigin yillarin kaynagini toplam butcelerini bir zahmet getir ben de saygi duyayim.

bir adama sans vermeden bu sozu kullanmak cahilliktir. butceyi kimin hakettigine karar veren merci siz mi oluyorsunuz, butce hak edene verilirmis. sen once ver bakayim 20 milyon euro adama, sonra bekle ne oluyor. ondan sonra konusursun haklisin derim. ama ortada bisey yok sen butce hak edene verilir diyorsun,

Ergin Ataman'ın Efes ve Ülker dönemi bütçeleri nasıldı? Yine en düşük bütçeler miydi? Niye büyük bütçelerle çalışmamış edebiyatı yapıyorsunuz sürekli?

Bu forumda Galatasaray Basketbol takımı ile ilgili düşünceler vs paylaşılıyor diye düşünmüştüm oysaki son bir kaç gündür sadece bütçe üzerinden Fenerbahçe'nin başarılı olup olmadığı tartışılıyor...
https://www.youtube.com/watch?v=aoqTb5SP_Kc

Galatasaray'ın bu yılki bütçesi ile ilgili en birincil ağızdan yapılan bir röportajı buraya koyuyorum....Özellikle 2.46'dan sonrasını bilgilerinize sunuyorum...Saygılarımla

İstatistiklere göre değerlendirme yanlış olabiliyor demek ki. Yani koçun iyi ya da kötü olması sadece galibiyet yüzdesine bakarak değerlendirmek hatalı olabilir. Zira Sarunas bence Zalgiris'te bir karakter oluşturdu, hatta Mahmuti'nin bizde yaptığını Zalgiris'de yaptı diyebilirim, dolayısıyla %18 galibiyet yüzdesine göre değerlendirmem. Aynı şekilde Trinchieri de. Diğer taraftan Obra'dan fazla galibiyet yüzdeleri olan Pascul ve Laso için de efsane koçlar diyemem ama istatistiğe bakarsak Obra Pascual'in eline su dökemez. Hatta Itoudis EL efsanesidir yorumu bile yapılabilir.

Konu saçma bir hal aldı.
Ergin Ataman, Türkiye'nin en kariyerli ve en başarılı antrenörüdür. Ama Avrupa'ya çıkınca işler değişir. Bütçe filanla da açıklanmaz.

Dursun Başkan Divan Kurulu Toplantısında Gs Basketbol Takımının son yıllardaki Bütçesini açıkladı
2013: 20.5 milyon Dolar derecemiz Top8, sonuç 3-0 Barca üstünlüğü
2014: 20.5 milyon Dolar derecemiz 2G 12M ile top 16 grup sonunculuğu
Görüldüğü üzere çok ciddi bütçeler verildi Ergin Hocaya..

Basketbolda veriler çok sağlıklı paylaşılmadığı için takım bütçeleri net olarak bilinmiyor ama bazı şeyler malumun ilanı.. Mesela Milano bütçesi bizimkinden fazladır Çünkü Gentile Hickman Radu Dragic Simon gibi adamların olduğu bütçe en azından bir fikir verir. Ne bunu ne de aksini gösterme olanağı maalesef çok yok..
Takım kadrolarına bakarsın, oyuncu değerlerine bakarsın ve bir fikir edinirsin.. Pao'nun 2011'de 8 kişilik rotasyon ile şampiyon olurken, bir önceki sezondan Saras, Pekovic, Spanoulis gibi büyük kontratlı oyuncuları kaybetmiş ve yerini doldurmamışken bu sonuca varmak çok zor olmasa gerek. Bu sporu ve piyasayı biraz takip etmek yeterli..

Bak kardesim sen once benim agzimdan Ergin hoca obradan daha iyidir lafini bulup cikaramazsin bir yerlerden ben de biliyorum ki obradovic iyi bir hoca, ama yuksek butcelerle basarili olmus iyi bir hoca, biri dedi ki gecmiste kucuk butcelerle sampiyon olmus bende kaynak gosterdim 2008 de 42 milyon usd en yuksek 2. butce. baska bir bilgi bulamadim. bilen varsa kaynak gostersin hangi yilda ne kadar parayla sampiyon olmus.

kaynak gostererek mesajlarimi yaziyorum. yine de olmuyor. obradovic yuksek butcelerin iyi hocasidir. bu konu benim icin kapanmistir......

1992 Partizan ile Euroleague'i kazandığında elindeki takım 22 yaş ortalamasına sahip ve 2 İspanyol hariç tamamı Sırp oyunculardan oluşmuş. O seneki bütçeyi şu an bilmek imkansız ama bu istatistiklerden düşük bir bütçe olduğu anlaşılıyor. Ayrıca o sene Partizan'ın kupayı kazanması beklenmediği de her yerde yazar. Yani Obradovic 31 yaşında koçluğunun ilk senesinde 22 yaş ortalamalı takımla Euroleague'i ve ligi bir arada kazanmış, büyük bütçelerin koçu olarak başlamamış kariyerine.

1992 Partizan ile Euroleague'i kazandığında elindeki takım 22 yaş ortalamasına sahip ve 2 İspanyol hariç tamamı Sırp oyunculardan oluşmuş. O seneki bütçeyi şu an bilmek imkansız ama bu istatistiklerden düşük bir bütçe olduğu anlaşılıyor. Ayrıca o sene Partizan'ın kupayı kazanması beklenmediği de her yerde yazar. Yani Obradovic 31 yaşında koçluğunun ilk senesinde 22 yaş ortalamalı takımla Euroleague'i ve ligi bir arada kazanmış, büyük bütçelerin koçu olarak başlamamış kariyerine.

Herşeyi geçtim Fener bu paraları hep harcıyordu.. İlk kez Avrupa'da bu kadar dominant hale geldiler.. Evet Obradovic büyük bütçeler ile çalışıyor, çünkü büyük bütçeleri ona emanet etmeyi uygun görüyorlar.. Ha şu da var; Ben de Obradovic'in yerinde olsam büyü bütçe isterim..

Bence itoudis biraz kıyak başladı kariyerine, banvit iyi bir sezon geçirdikten sonra yüksek bütçeyle tanıstı ve kupasını aldı.. Aslında yüksek bütçeleri yönetmekte zor.. Baskı altındasın, başarı beklentisi vs..

Büyük hocalar büyük bütçelerle çalışır. Obradovic kariyeri bitene kadar bu bütçelerle çalışmaya devam edecek. O bütçeleride ona verecek bir kulüp sürekli çıkacak.

ekleme yapmak istiyorum bu yazılanlara. 1990'da başlayan malum Yugoslavya'nın iç savaşı döneminde Partizan iç saha maçlarını kendi evinde değil İspanya'da oynamak zorunda kalmıştı yanlış bilmiyorsam Barcelona'nın sahasında oynamışlardı tüm sezonu. 22 yaş ortalamalı bir takımı bütün sezon deplasman oynayıp İstanbul'da şampiyon yapmış Obradovic. Artık şu Obradovic mevzusu son bulsun lütfen. Obradovic kendini kanıtlayana kadar tabi ki kimse ona büyük bütçeler vermedi herhalde İtioudis bu konuda en şanslı adam. Bir sene Banvit sezonundan sonra ulaştı o büyük bütçelere.

ekleme yapmak istiyorum bu yazılanlara. 1990'da başlayan malum Yugoslavya'nın iç savaşı döneminde Partizan iç saha maçlarını kendi evinde değil İspanya'da oynamak zorunda kalmıştı yanlış bilmiyorsam Barcelona'nın sahasında oynamışlardı tüm sezonu. 22 yaş ortalamalı bir takımı bütün sezon deplasman oynayıp İstanbul'da şampiyon yapmış Obradovic. Artık şu Obradovic mevzusu son bulsun lütfen. Obradovic kendini kanıtlayana kadar tabi ki kimse ona büyük bütçeler vermedi herhalde İtioudis bu konuda en şanslı adam. Bir sene Banvit sezonundan sonra ulaştı o büyük bütçelere.

İtioudis'in bu bütçeye erişmesinin asıl sebebi obradovic ile 13 yıl beraber çalışması.

Ayrıca Ergin hoca F4 yaptığında avrupada euroleague olarak 2 organizasyon vardı. Ergin Hoca suproleague'de F4 yaptı. Suproleague FIBA'nın organizasyonu idi
Diğer organizasyonın adı da bildiğimiz euroleague'di.

https://en.wikipedia.org/wiki/2000–01_Euroleague
https://en.wikipedia.org/wiki/2000–01_FIBA_SuproLeague

İtioudis'in bu bütçeye erişmesinin asıl sebebi obradovic ile 13 yıl beraber çalışması.

Ayrıca Ergin hoca F4 yaptığında avrupada euroleague olarak 2 organizasyon vardı. Ergin Hoca suproleague'de F4 yaptı. Suproleague FIBA'nın organizasyonu idi
Diğer organizasyonın adı da bildiğimiz euroleague'di.

https://en.wikipedia.org/wiki/2000–01_Euroleague
https://en.wikipedia.org/wiki/2000–01_FIBA_SuproLeague

Maalesef burada da bir bilgi eksikliği var. Ergin Ataman 1999-2000 sezonunda Final 4 yaptı Efes Pilsen'le ve o sezon ikili bir yapı yoktu sadece Euroleague vardı. FIBA (Suproleague) ve (ULEB) Euroleague ayrımı 2000-2001 sezonunda ortaya çıktı ve sadece 1 sene sürdü, sonrasında günümüzdeki Euroleague formatı devam ediyor zaten.
2000-2001 sezonu devam ederken Ergin Ataman Efes'ten istifa etti ve yerine yardımcısı Oktay Mahmuti geldi ve o sezon Suproleague'de Final 4 yaptı. Her iki yılda da Efes yarı finalde Obradovic'in Panathinaikos'una elendi. Bazıları 2001 Final Four'unu takımlar iki ayrı organizasyona dağıldığı için kolay bulur, kişiye göre değişen bir durum ancak Ergin hocanın Final 4 yaptığı sezon böyle bir durum yoktu belirteyim.

Maalesef burada da bir bilgi eksikliği var. Ergin Ataman 1999-2000 sezonunda Final 4 yaptı Efes Pilsen'le ve o sezon ikili bir yapı yoktu sadece Euroleague vardı. FIBA (Suproleague) ve (ULEB) Euroleague ayrımı 2000-2001 sezonunda ortaya çıktı ve sadece 1 sene sürdü, sonrasında günümüzdeki Euroleague formatı devam ediyor zaten.
2000-2001 sezonu devam ederken Ergin Ataman Efes'ten istifa etti ve yerine yardımcısı Oktay Mahmuti geldi ve o sezon Suproleague'de Final 4 yaptı. Her iki yılda da Efes yarı finalde Obradovic'in Panathinaikos'una elendi. Bazıları 2001 Final Four'unu takımlar iki ayrı organizasyona dağıldığı için kolay bulur, kişiye göre değişen bir durum ancak Ergin hocanın Final 4 yaptığı sezon böyle bir durum yoktu belirteyim.

Bu noktayı kaçırmışım, bilgilendirme için teşekkürler

Fenerbahçe-Unics maçında savunma adına pek bir şey gibi duruyor. Bunda takımların dar rotasyona sahip olmaları etken olabilir.

Herşeyi eleştiriyor hiçbişey beğenmiyorsunuz diyorlar ya. İstediğim takım, Koç, Staff Unics Kazan'da mevcut. Sertler, takım savunması üst düzey, Planlama doğru ve koç ile staff her an maçın içinde. Şöyle oyna 10 fark ye ne olacak kim ağzını açacak ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi