Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

148+Langford Lull Clyburn.Udoh sakatlanınca yerine Vesely'i almıştım.Kalan puanım Brown'a yetseydi alacaktım ama iyi ki yetmemiş.Kuzmic'i aldım.Bu hafta sıralamada epey bi yükselirim.Oyunla ilgili hedeflerim hafta birinciliği, sıralamada ilk 100'de olmak ve ligde 10'da olmak.

Llull
Wanamaker
De Colo
Langford
Schilb
Simon
Melli
Jankunas
Tomic
Zizic

Şeklindeydi bu haftaki kadrom 172.9 ile kapatıyorum haftayı,Tomic i saymazsak güzel kadroydu aslında Tomic fena batırdı.Simon,Schilb,Zizic beklentimin üstüne çıktı.Jankunas çok daha iyi alabilirdi ama canı sağolsun zamanında az kazandırmadı bana

daye-pleiss-moerman. bu 3ünden hangisi bu hafta için daha uygun sizce

Daye bir iyi bir kötü oynuyor. Şutu girdiğinde alınabilir. Maccabi'ye karşı da şans oyunları gibi olacaktır. Pleiss içerdeki son 2 maçta daha iyi oynamış. Eğer faul problemine girmezse daha çok sahada kalacaktır. Colton İverson karşısında şansı yüksek diye düşünüyorum. Moerman da son 2 maç gayet iyi oynamasına rağmen bence yine de bir risk. Ben olsam Pleiss'ı seçerdim. Sonra Daye, sonra da Moerman. Hem Pleiss'ın kredisi daha düşük. Kredi imkanı verir.

Bende Pleiss i seçerdim, ama aynı fiyata kredi garantisi de olan Faverani de var artık ama sanırım Pana deplasmanına gidecek Barca, ne kadar güveniliri bilmem.

Melli iç sahada 20'nin altına düşmez rakip fark etmeksizin. Parakhouski de Udoh olmayacaksa yüksek PIR getirir. Hatta İstanbul'daki maçta bile iyiydi. Enteresan Melli'nin tersine Parakhouski deplasmanda iyi. Vesely de diğer tercih olabilir. Brown almak için de uygun bir hafta ama sonrası meçhul.
Bir haftalığına Bogdan'dan çıkıp Honeycutt almak gibi bir niyetim var.
Faverani hiç güven vermiyor ama kredi sıkıntısı çeken varsa bulunmaz nimet. Barca karşısında Singleton'u da tercih edebilirim Bogdan yerine.
Doncic-James
De Colo-Bogdan-Datome-Langford
Udoh-Parakhouski-Tomic-Ayon
en iyi kadrom bu şekilde.
Udoh-Tomic ve Bogdan'dan çıkıp Honeycutt (Singleton)-Melli-Vesely almak niyetindeyim.
Guardlar güven vermiyor ama garanti guard da yok gibi duruyor.

Melli iç sahada 20'nin altına düşmez rakip fark etmeksizin. Parakhouski de Udoh olmayacaksa yüksek PIR getirir. Hatta İstanbul'daki maçta bile iyiydi. Enteresan Melli'nin tersine Parakhouski deplasmanda iyi. Vesely de diğer tercih olabilir. Brown almak için de uygun bir hafta ama sonrası meçhul.
Faverani hiç güven vermiyor ama kredi sıkıntısı çeken varsa bulunmaz nimet. Barca karşısında Singleton'u da tercih edebilirim Bogdan yerine.
Doncic-James
Udoh-Tomic ve Bogdan'dan çıkıp Honeycutt (Singleton)-Melli-Vesely almak niyetindeyim.

Udoh, ilk Kazan maçında da yok gibiydi. Parakoushki enteresan bir pivot, ben bu hafta olan takımlardan çıkartmayacağım ama olmayan bir takımada almayı düşünmüyorum.
Brown bence de iy ibir fiyata geldi, iki hafta üstüste takımlarımızı yolda bırakmazdiye düşünüyorum.
Melli kime karşı oynasa alınır bence.
Ayon da yükselen formuyla buradayım diyor.
Jankunas ilk Cska maçında deplasmanda 30 küsür getirmişti, haftalardır idare ediyor, bu hafta ilk maçta gene 20 lere çıkabilir, sonraki maçta da Daçkayla oynayacaklar ben deneyebilirim.
Singleton ve Honeycutt hakkındaki düşüncelerimi paylaşmıştım. Bence Galatasaray - Dacka ve Milano - Oympiacos maçlarını kaçırmamak lazım.
Datome ve Vesely tercih edilebilir bence de.
Zirbes in yokluğu da Galatasaray ve Kazan karşısında Iverson u akla getiriyor.

Ben genelde oynanacak 2 maça göre program yapmak istiyorum. Bu yüzden Cska, Dacka, Fenerbahce, Galatasaray (bizim maçta kimi seçmek lazım bilemiyorum), Maccabi (muhtemelen Rudd ve Gou/Weems den birisini alırım, Iverson da güvendiğim isimlerden değil ama Zirbes yokken düşünülebilir belki.) ağırlık vermek isteyeceğim yada arada kaldığımda oyuncu seçimimi etkileyecek takımlar olacak.

Wanamaker-James
Langford-De Colo-Bogdanovic-Singleton
Melli-Kuzmic-Rudd-Pleiss

en iyi takımım. Bogdanovic-Singleton-Kuzmic out , Sinan-Goudelock-Brown in.

Rudd'ı çıkartmak içimden gelmiyor çünkü hem Miller hem Zirbes yok süreleri artacaktır. Bize karşı iyi bir performans göstereceğini düşünüyorum. Singleton zaten sakat. Goudelock'tan çok emin olmasam da nedense bize karşı iyi oynayacağını düşünüyorum. Bizim maçta yüksek bir skor bekliyorum o yüzden. Hem Sinan hem de Goudelock'ın yüksek PIR getirebileceğini düşünüyorum. Sinan son maçlarda çok formda Maccabi maçı da müsait bunun için. Bir tek Kuzmic-Brown değişikliğinden emin değilim. Geriye çok kredim kaldığı için Brown'ı seçtim. Daçka karşısında tekrar iyi oynar mı bilemiyorum.Son maçta -2 PIR getirmişti iyi ki de seçmemişim o zaman. Kuzmic Baskonia deplasmanına gidiyor. Baskonia kendi evinde çok iyi savunma yapıyor. Kuzmic zorlanabilir diye düşündüm. Tibor ligdeki Büyükçekmece maçında çok formdaydı. İyi de süre aldı. Maccabi maçına da yansıyabilir diye düşünüyorum.
Edit:Tabi bu hafta iki maç olduğunu unuttum. Bu değişiklikleri sadece bir maça bakarak yaptım.Belki değişiklik te yapabilirim.

Son düzenleme:
Doncic-James

Doncic dün sakatlanmış,Brose ye karşı oynamayabilir.Ona göre kadro kurmanızda fayda var

Bu hafta Singleton'dan beklentim büyüktü ama sakat olarak gözüküyor. Sürpriz denemek isteyen varsa Devin Smith ve Causeur'ü öneririm ama garanti veremem tabii. Tahmin sadece, benim gibi alternatif takımlarınızda kullanabilirsiniz

Wanamaker-M.James, De Colo,-Langford-Bogdanovic-Singleton, D.Brown-Jankunas-Rudd-Pleiss olan kadromda geçen haftaki Udoh un sakatlığı planlarımı alt üst etmişti..Udoh u tutup Brown-Melli takası yapacakken maalesef Brown tutmak zorunda kaldım ve resmen patladı...O yüzden D.Brown u bu hafta elimden çıkarıp mutlaka Melli yi alacağım..Singleton sakat onuda Hanga-Simon ikilisinden biriyle takas edeceğim.. Geriye Jankunas ı takas etmek kalıyor...Jankunas i Vessely, Kuzmic veya Voigtmann üçlüsünden biriyle takas etmeyi planlıyorum...

Wanamaker-M.James, De Colo,-Langford-Bogdanovic-Singleton, D.Brown-Jankunas-Rudd-Pleiss olan kadromda geçen haftaki Udoh un sakatlığı planlarımı alt üst etmişti..Udoh u tutup Brown-Melli takası yapacakken maalesef Brown tutmak zorunda kaldım ve resmen patladı...O yüzden D.Brown u bu hafta elimden çıkarıp mutlaka Melli yi alacağım..Singleton sakat onuda Hanga-Simon ikilisinden biriyle takas edeceğim.. Geriye Jankunas ı takas etmek kalıyor...Jankunas i Vessely, Kuzmic veya Voigtmann üçlüsünden biriyle takas etmeyi planlıyorum...

Jankunas en iyi iki maçını Daçka ve Cska karşısında oynamış, gene bu iki takıma karşı oynayacak. Gene aynısı olur diye söylemedim ama böyle de bir durum var.

Jankunas en iyi iki maçını Daçka ve Cska karşısında oynamış, gene bu iki takıma karşı oynayacak. Gene aynısı olur diye söylemedim ama böyle de bir durum var.

Haklısın ama Jankunas çok güven vermiyor..Son 8 maçında araya sadece 25 PIR sıkıştırmış ve diğer rakamları 11-14 arası...Udoh dönene kadar kredi kaybetmek istemiyorum..O yüzden aklımda evinde çok iyi oynayan Baskonia ve Voigtmann ile alternatifi olmayan Vessely var...Ya da Jankunas ı tutup kalan kredimle Pleiss-Kuzmic takasıda yapabilirim karar veremedim henüz..

Llull -Simon-Tomic OUT
Heurtel-Goudelock-Derrick Brown İN

Heurtel
Wanamaker

De Colo
Langford
Goudelock
Schilb

Melli
Brown
Jankunas
Zizic

Dünya 53.sü kadrom bu hafta bu şekilde oldu.Aslında Doncic de sakatken Llull çıkarasım yoktu ama diğer bölgelere de para açılsın diye böyle yaptım.

Son düzenleme:
Geçen hafta Langford hamlesi yerinde olsa da parçalar çok vasattı yine de ortalama ile yola devam ettik. Şimdi leş guard rotasyonuna çeki düzen verme hamlesini yapalım. Ergin Fiti'ye kafayı takmış vaziyette. Birini övdü mü ömür billah tahammül eder durur ona. Milano gibi tanıdığı bir takım da olunca fiyat olarak eli çok güçlendirici 1 hamle dedim ve yeniledim takımı. Haftaya da pivotlar üzerinden bir değişiklik yaparsak evladiyelik hale getiririz.

Fitipaldo
Rice

De Colo
Langford
Bogdanovic
Clyburn

Melli
Tomic
Pleiss
Brown

Tam 1 patates haftası geçirmişiz. Skandal yani şu oyuncularla bu puan. Neyse artık şiraze biraz kaydı ama yapacak bir şey yok. Denemeye devam ;

Fitipaldo
Wanamaker

De Colo
Langford
Bogdanovic
Clyburn

Melli
Dunston
Pleiss
Vesely

Her ne kadar Türk oyuncu olmasa da buram buram milliyetçilik kokan 1 rooster oldu. Hayırlısı.

Bu hafta kadromu

Singleton -> A.Hanga
D.Brown -> N.Melli
Pleiss ->O.Kuzmic

şeklinde değiştirdim. 2 haftadır Udoh un sakatlığı bütün planlarımı alt üst etti..Geçen hafta çıkarcağım D.Brown u bu hafta çıkarmak zorunda kaldım ve çok kredi kaybettim..

Wanamaker
M.James

De Colo
Langford
Bogdanovic
A.Hanga

N.Melli
Jankunas
O.Kuzmic
V.Rudd