Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Hem Langford'dan hem de De Colo'dan çıkıp o kadar krediyi harcayacak aynı değerde oyuncu kalmıyor ki.(Yani boşa çok kredi çıkıyor demek istediğim) Zaten bahsettiğimiz oyunculardan biri 95 biri 90 kredi. Ama tabi riske girip ikisinden de çıkan olur mu bilemem. Ben de Simon'un bu hafta çok alınacağını tahmin ediyorum. Udoh muhtemelen geri dönecek, Vesely'nin etkisi daha azalabilir. Zizic bir önceki hafta eurolig ribaunt rekorunu kırdı bu sezon için ama Zalgiris maçında çok kötüydü. Milano maçında ben olan takımlarından çıkarıcam. Çok kritik bir hafta olduğu kesin. Benim kafam çok karışık.

Son düzenleme:
Hem Langford'dan hem de De Colo'dan çıkıp o kadar krediyi harcayacak aynı değerde oyuncu kalmıyor ki.(Yani boşa çok kredi çıkıyor demek istediğim) Zaten bahsettiğimiz oyunculardan biri 95 biri 90 kredi. Ama tabi riske girip ikisinden de çıkan olur mu bilemem. Ben de Simon'un bu hafta çok alınacağını tahmin ediyorum. Udoh muhtemelen geri dönecek, Vesely'nin etkisi daha azalabilir. Zizic bir önceki hafta eurolig ribaunt rekorunu kırdı bu sezon için ama Zalgiris maçında çok kötüydü. Milano maçında ben olan takımlarından çıkarıcam. Çok kritik bir hafta olduğu kesin. Benim kafam çok karışık.

Ben en iyi 3 takımımdan birinde de colo yu, birinde de langfordu değiştireceğim. Tabi bu durumda pota altına melli-udoh-kuzmic (interbaskette hafta içi oynamadığı yazılmış)-ayon-parakhouski-jankunas dan kurmak lazım, çünkü krediyi harcayacak başka yer yok.
Guard olarak da heurtel in formu yükseliyor.

Langford dan bir şekilde çıkılır oda Udoh, Melli, Kuzmic pota altı rotasyonu kurabilmek için...Işin kötü tarafı Kuzmic in oynayıp oynamayacağı belli değil ve elini hiç kipirtamadigi söyleniyor..Bu durumda Langford dan boşalacak krediyi yine pota altına yatırmak gerekiyor her halükarda.. Langford un yerine Simon ve Gou en iyi adaylar gibi duruyor..Ben kadroyu kurmak için son ana kadar bekleyeceğim çünkü sakatların durumu çok net değil..

şu anda takımım
james / jovic
langford / de colo / clarke / datome
zizic / jankunas / young / vesely

langford ve de colo için haftalarca düşük kredili oyuncular kattım kadroma. onların arasındaki formda ismi bulmaya çalıştım vs. keza young haftalardır 10 PIR civarı getiriyor. clarke'ı geçen hafta aldım o da 10 PIR getirdi. jovic te 13 getirdi. ondan önce doellman vardı o da pek tek haneye düşmüyodu. fakat langford ve de colo haftalardır bu oyunculardan bile düşük getiriyo uçuk kredileriyle. evdeki hesap çarşıya uymuyo yani. de colo'yu çıkmayı düşünmüyorum. o bi sakatlıktan döndü ve toparlanıyo bence. fenere karşı da geçen seneki oyununu biliyoruz. langford ise yazı tura cidden. çıksam diğer pozisyonlar için harika fırsatlar yaratır ama gider 40 PIR yapar 3 tane oyuncuyla bile kapatamassın açığını. langford sonuçta. açıkçası düne kadar çıkmaya daha yakındım langford'u ama olympiakos'ta spanoulis, lojeski ve young'ın olmayacağı haberi geldi. bu benim için iki açıdan önemli. birincisi en düşük kredili oyuncum young'ı çıkmak zorundayım ki bu beni değişiklik anlamında kısıtlıyor. ikincisi langford'un karşısında daha zayıf bi olympiakos olacak. bu yüzden ben langford'a son bi şans daha vermek istiyorum. bu hafta iyi getirdi getirdi.

şimdi gelelim çıkmak istediğim oyunculara. kadro çok bozuk. keşke baştan aşağı değiştirme şansım olsa. young'ı kesin çıkıcam sakatlığından dolayı. bi tane yüksek kredili oyuncu çıkmam lazım. bu da kesinlikle jankunas olacak. keza bence değeri, getirdiği puanları karşılamıyor. sadece istikrarlı ama belli bişeyin üstüne de çıkmıyor. çıkacağım 3.oyuncu için aklımda vesely ve clarke var. tabi ki clarke daha az güven veriyo fakat kredisi düşük ev olympiakos'ta kısmen zayıf halde geleceği için kazan'a çok da kötü skorlar getirmeyebilir. vesely ise cska'ya karşı, hele bi de udoh dönmüşken sönük kalacaktır bence. hem kredi de getirir bana boş alanlar için. böylece jankunas/young/vesely OUT bence en mantıklı karar oluyor.

gelelim IN'lere. benim bu hafta melli'den çok yüksek beklentilerim var. 40ı zorlayacağını düşünüyorum ama kredim de az tabi. onu alabilmek için bi formül üretmem lazım. young gibi düşük kredili ama potansiyeli olan oyuncu lazım. bu da kesinlikle kenny gabriel olur. oldukça yükselen bi formu var ve süre de alıyor 20 dk üstü kesin. yanına melli'yi alırsam 39,5 kredim kalıyor ve bu krediye alabileceğim en iyi 3 oyuncu doellman, kyle hines ve james augustine. kyle hines ve james augustine teo, de colo düştüğünden beri baya yükseldiler. ama onlar da fenere karşı oynuyor. iki takım açısından da pek kolay maç olmayacaktır. bu 3 oyuncu arasında net karar veremiyorum ama doellman rakipten dolayı daha güvenli tercih gibi geliyor.

eğer melli'yi katmayayım daha dengeli kadro yaratayım dersem de gabriel yine kesin. melli yerine de kuzmic'i almayı düşünebilirim. kuzmic'i alırsam 3. olarak faverani, rudd ya da pleiss'i alma şansım doğar. bu 3 oyuncu arasında da rudd ile faverani arasında gidiyorum.

sizce hangi seçim daha mantıklı olacaktır? ya da başka önerileriniz varsa onlara da açığım.

1)jankunas/young/vesely OUT - melli/gabriel/ doellman&hines&augustine IN

2)jankunas/young/vesely OUT - kuzmic/gabriel/ faverani&rudd&pleiss IN

edit: olympiakos'taki sakatlıklar sonrası birch çok değerli gözükmeye başladı gözüme bu hafta. 3. bi opsiyon geldi aklıma

3) jankunas/young/vesely OUT - birch/gabriel/ayon IN

yine de öbürleri daha da iyi olabilir tabi. bu seçenekler üstünde düşünüyorum. önerilere açığım

Son düzenleme:
şu anda takımım
james / jovic

langford ve de colo için haftalarca düşük kredili oyuncular kattım kadroma. onların arasındaki formda ismi bulmaya çalıştım vs. keza young haftalardır 10 PIR civarı getiriyor. clarke'ı geçen hafta aldım o da 10 PIR getirdi. jovic te 13 getirdi. ondan önce doellman vardı o da pek tek haneye düşmüyodu. fakat langford ve de colo haftalardır bu oyunculardan bile düşük getiriyo uçuk kredileriyle. evdeki hesap çarşıya uymuyo yani. de colo'yu çıkmayı düşünmüyorum. o bi sakatlıktan döndü ve toparlanıyo bence. fenere karşı da geçen seneki oyununu biliyoruz. langford ise yazı tura cidden. çıksam diğer pozisyonlar için harika fırsatlar yaratır ama gider 40 PIR yapar 3 tane oyuncuyla bile kapatamassın açığını. langford sonuçta. açıkçası düne kadar çıkmaya daha yakındım langford'u ama olympiakos'ta spanoulis, lojeski ve young'ın olmayacağı haberi geldi. bu benim için iki açıdan önemli. birincisi en düşük kredili oyuncum young'ı çıkmak zorundayım ki bu beni değişiklik anlamında kısıtlıyor. ikincisi langford'un karşısında daha zayıf bi olympiakos olacak. bu yüzden ben langford'a son bi şans daha vermek istiyorum. bu hafta iyi getirdi getirdi.

şimdi gelelim çıkmak istediğim oyunculara. kadro çok bozuk. keşke baştan aşağı değiştirme şansım olsa. young'ı kesin çıkıcam sakatlığından dolayı. bi tane yüksek kredili oyuncu çıkmam lazım. bu da kesinlikle jankunas olacak. keza bence değeri, getirdiği puanları karşılamıyor. sadece istikrarlı ama belli bişeyin üstüne de çıkmıyor. çıkacağım 3.oyuncu için aklımda vesely ve clarke var. tabi ki clarke daha az güven veriyo fakat kredisi düşük ev olympiakos'ta kısmen zayıf halde geleceği için kazan'a çok da kötü skorlar getirmeyebilir. vesely ise cska'ya karşı, hele bi de udoh dönmüşken sönük kalacaktır bence. hem kredi de getirir bana boş alanlar için. böylece jankunas/young/vesely OUT bence en mantıklı karar oluyor.

gelelim IN'lere. benim bu hafta melli'den çok yüksek beklentilerim var. 40ı zorlayacağını düşünüyorum ama kredim de az tabi. onu alabilmek için bi formül üretmem lazım. young gibi düşük kredili ama potansiyeli olan oyuncu lazım. bu da kesinlikle kenny gabriel olur. oldukça yükselen bi formu var ve süre de alıyor 20 dk üstü kesin. yanına melli'yi alırsam 39,5 kredim kalıyor ve bu krediye alabileceğim en iyi 3 oyuncu doellman, kyle hines ve james augustine. kyle hines ve james augustine teo, de colo düştüğünden beri baya yükseldiler. ama onlar da fenere karşı oynuyor. iki takım açısından da pek kolay maç olmayacaktır. bu 3 oyuncu arasında net karar veremiyorum ama doellman rakipten dolayı daha güvenli tercih gibi geliyor.

eğer melli'yi katmayayım daha dengeli kadro yaratayım dersem de gabriel yine kesin. melli yerine de kuzmic'i almayı düşünebilirim. kuzmic'i alırsam 3. olarak faverani, rudd ya da pleiss'i alma şansım doğar. bu 3 oyuncu arasında da rudd ile faverani arasında gidiyorum.

sizce hangi seçim daha mantıklı olacaktır? ya da başka önerileriniz varsa onlara da açığım.

edit: olympiakos'taki sakatlıklar sonrası birch çok değerli gözükmeye başladı gözüme bu hafta. 3. bi opsiyon geldi aklıma

yine de öbürleri daha da iyi olabilir tabi. bu seçenekler üstünde düşünüyorum. önerilere açığım

Ben 2 ve 3 arasında kaldım. Melli daha önce Maccabi'ye karşı 40 PIR getirmişti ama formu ondan sonra biraz düştü. Takımda skor dağılımı daha arttı. Benim takımımda da var en az bir 15-20 getirir diye çıkmıyorum ama yine de onun üzerinde getireceğini sanmam.
Kuzmic Ocak ayının MVP'si seçildi çok formda.Eğer sakatlığı yoksa, Efes karşısında da güvenilir diye düşünüyorum. Kuzmic'in yanında ya Faverani ya da Pleiss'ı seçerdim. Pleiss çok istikrarlı gidiyor.Bourousis karşısında da şansı olacaktır diye düşünüyorum. İçerde de çok iyi oynuyor.
3. seçenekte de Ayon ve Birch faktörü çekici. Birch bu hafta Young'ın yokluğunda Kuzmic'i geçebilir diye tahmin ediyorum. Ayon'da faul problemine girmediği sürece 15 üzeri PIR rahat getiriyor. Baskonia deplasmanı zor olsa da, istediğini çıkarabilir.

şu anda takımım
james / jovic

Aslında ben olsam Zizic , Young, Vesely'den çıkardım. Zizic geçen hafta bana çok kaybettirdi. Ne zaman alsam kaybettirdi. Gerçi ben almayınca 18 ribaund yaptı , onun kaymağından yiyemedim maalesef. Ama Zizic'ten çıkarsan da fazla kredi kalmıyor elinde. Jankunas'tan daha fazla kredi geliyor. Langford'dan çık diycem ama karar vermişssin bu hafta da şans vermeye. Ben çok kararsızım. Sanırım en iyi takımımda Langford'dan çıkıcam. Ama hala sürekli karar değiştiriyorum. Ligdeki son maçta ve son 3 eurolig maçlarında etkisizdi. Olympiakos'tan Spanoulis ve Lojeski gelmiyormuş ama onlar zaten savunmacı oyuncular değil. Bu demek oluyor ki Papanikalau gibi savunmacı oyuncular daha çok oynayacak. Olympiakos rakiplerini çok düşük skorlarda tutan bir takım. Langford'u da iyi savunurlar gibime geliyor.

şu anda takımım
james / jovic

Aklını karıştırmak gibi olmasın ama düşük krediden Augusto Lima'ya da bakabilirsin. Son haftalarda fena değil, ilk maçtada Barcelona'ya karşı çok iyiydi. Tabii riskli bir tercih.

Ben 2 ve 3 arasında kaldım. Melli daha önce Maccabi'ye karşı 40 PIR getirmişti ama formu ondan sonra biraz düştü. Takımda skor dağılımı daha arttı. Benim takımımda da var en az bir 15-20 getirir diye çıkmıyorum ama yine de onun üzerinde getireceğini sanmam.
Kuzmic Ocak ayının MVP'si seçildi çok formda.Eğer sakatlığı yoksa, Efes karşısında da güvenilir diye düşünüyorum. Kuzmic'in yanında ya Faverani ya da Pleiss'ı seçerdim. Pleiss çok istikrarlı gidiyor.Bourousis karşısında da şansı olacaktır diye düşünüyorum. İçerde de çok iyi oynuyor.
3. seçenekte de Ayon ve Birch faktörü çekici. Birch bu hafta Young'ın yokluğunda Kuzmic'i geçebilir diye tahmin ediyorum. Ayon'da faul problemine girmediği sürece 15 üzeri PIR rahat getiriyor. Baskonia deplasmanı zor olsa da, istediğini çıkarabilir.

Aslında ben olsam Zizic , Young, Vesely'den çıkardım. Zizic geçen hafta bana çok kaybettirdi. Ne zaman alsam kaybettirdi. Gerçi ben almayınca 18 ribaund yaptı , onun kaymağından yiyemedim maalesef. Ama Zizic'ten çıkarsan da fazla kredi kalmıyor elinde. Jankunas'tan daha fazla kredi geliyor. Langford'dan çık diycem ama karar vermişssin bu hafta da şans vermeye. Ben çok kararsızım. Sanırım en iyi takımımda Langford'dan çıkıcam. Ama hala sürekli karar değiştiriyorum. Ligdeki son maçta ve son 3 eurolig maçlarında etkisizdi. Olympiakos'tan Spanoulis ve Lojeski gelmiyormuş ama onlar zaten savunmacı oyuncular değil. Bu demek oluyor ki Papanikalau gibi savunmacı oyuncular daha çok oynayacak. Olympiakos rakiplerini çok düşük skorlarda tutan bir takım. Langford'u da iyi savunurlar gibime geliyor.

langford konusunda ne karar verirsem vereyim emin olamam zaten. açıkçası olympiakos'un bu kadar eksikle geleceği haberinden önce çıkmaya daha yakındım ama spanoulis, lojeski, young, papatreou olmadan geliyolar. printezis ve mantzaris'in de ufak sakatlıkları olduğunu söylemiş interbaskette birisi. böylesine zayıf bi olympiakos yakalamışken kazan varını yoğunu ortaya koyacaktır diye düşünüyorum. dediğin gibi karşısında papanikalou gibi savunmacı oyuncuların daha çok süre alması muhtemel ama skor üstünlüğünü eline geçirirse kazan bu direnci kırabilir. bunun baş mimarı da ya langford ya parakhouski olur. tabi dediğim senaryo gerçekleşmeyebilir yani. senin dediğin de çok mantıklı. langford konusunda karar vermek çok zor.

zizic konusuna gelince, ben de zizic'i bi çıkartıyorum bi alıyorum ve senin gibi aldığım haftalar düşük, çıkarttığım haftalar yüksek getiriyo. bi türlü yararlanamadım ondan. langford'u çıksam çıkmayı düşünebilirim ama şimdilik langford'u tutmaya daha yakın olduğum için zizic'in kalması daha mantıklı gözüküyor. keza o da milano'ya karşı oynayacak. yüksek PIR için gayet uygun bi rakip. onu çıkarıp jankunas'ı tutarsam daha fazla düşük kredili oyuncu almam gerekecek. bu tarz oyuncuları da fazla bulundurmak kötü olur benim için. hali hazırda clarke, jovic falan varken daha fazla riske gerek yok. jankunas da hiç güven vermiyor. 10-15in üstüne çıkamıyo yani çok sıkıldım artık ondan.

yazdığım seçeneklere gelince, hepsinin ayrı avantajları var. karar vermek çok zor benim için. şu an için 2. seçeneğe biraz uzağım çünkü kuzmic'in bi sakatlığı olduğu konuşuluyo. elinde çok fazla ağrı varmış ve son maçta da sakat sakat oynamış. oynayıp oynamayacağı belli değil. oynasa bile %100 ile sahada olur mu muamma. o yüzden kuzmic ne kadar formda olsa da bu hafta biraz kumar gibi geliyo bana. pek bulaşmak istemiyorum. 1. ve 3.seçeneklere bakarsak melli'den beklentim yüksek. iç sahada zaten 20den aşağı getirmiyo kolay kolay ölüsü bile. evet biraz formsuz son zamanlarda ama biraz da hissi olarak beklentim var. diğer yandan alacağım 3. kişi olarak da en mantıklısı hines gözüküyor bence. son maçta baya yüksek getirdi. fener maçlarını sever ve sonraki iki maçı da cska'nın içerde pek zor olmayan maçlar. alırsam bikaç hafta tutabilirim de.

diğer yandan birch-ayon ikilisi cidden çok çekici gözüküyo. birch ne kadar dengesiz ve güven vermeyen bi oyuncu olsa da bu kadar sakatlık varken skor yükünü çekmek zorunda printezis ve papanikalaou ile birlikte. 25 civarı getirebilir. ayon'dan zor baskonia deplasmanında pek beklentim yok ama açıkçası. 10-15 civarında kalacaktır diye düşünüyorum. yani bana yine en mantıklı seçenek melli-hines gibi geliyo. bu ikilinin 40+, birch-ayon ikilisinin 30-35 getireceğini düşünüyorum.

bu hafta çok kritik cidden. düşündüğüm kararlar arasında uçurum farklar oluşabilir ve batabilirim de çıkabilirim de. en mantıklısını vermek için düşünüyorum. langford hala aklımı kurcalıyo. langford-young-vesely çıksam kc rivers-melli-birch gibi bi 3lü alabilirim mesela. bu da çok güzel bi seçenek ama langford gidip 35 PIR yapar kafamı taşlara vururum :D karar vermek çok zor cidden bu hafta

Aklını karıştırmak gibi olmasın ama düşük krediden Augusto Lima'ya da bakabilirsin. Son haftalarda fena değil, ilk maçtada Barcelona'ya karşı çok iyiydi. Tabii riskli bir tercih.

kenny gabriel yerine ilk onu düşündüm aslında ama aralarında sadece 7 kredi olmasına rağmen çok kısıtlıyo beni. 39 krediye iyi uzun bulurken 32 krediye bulamıyosun. yoksa augosto lima çok daha güvenilir bence de

Langford'dan bu hafta da çıkmam muhtemelen. Çıkarsam Udoh alırım ama sakatlık sonrası CSKA karşısındaki Udoh ile Oly karşısındaki Langford arasında fark yok. Seçim hakkımı başka yerlere kullanırım.
Melli bu haftaki favorim, Maccabi uzun rotasyonu da kısıtlı. +25 yapar diye düşünüyorum. Jankunas da diğer garanti isim gibi.
Bu hafta Vesely yerine Faverani düşünüyorum. Kredi garantisi bir tarafa Zalgiris deplasmanında kredi getirecektir, formu fena değil.
Bu hafta olmasa bile haftaya Brown alacak şekilde kadro ayarlamasını öneririm. 6 maç üst üste +20 yapacak fikstürleri var gibi.

langford'u çıkmaya karar verdim. noldu oldu artık. net bi karar almam lazım. haftaya da real madrid'le oynayacaklar. bu hafta iyi getirse bile haftaya yine garanti değil. iyi getirecek uzunlar katabilirim onun yerine kadroya. langford-young-vesely OUT yapınca elimde 172.27 kredi kalıyor 1sg/sf ve 2 pf/c için. kadromu tekrar hatırlatayım:

james / jovic
.............. / de colo / clarke / datome
zizic / jankunas / .......... / ..............

bu hafta en yüksek beklentim olan uzunlar melli ve birch. onları birlikte katmak istiyorum kadroma. geriye kalan kredimle de yükselen formuyla kc rivers'ı ekleyeceğim

Vesely'den bu hafta da çıkılmaz.Langford-Simon Young-Lima Zizic-Melli değişikliklerini yapardım ben olsam.Birch ve Gabriel fiyatlarına daha iyi alternarifler var.Lima Doellman Ayon Melli Rudd Faverani Pleiss Simon Singleton Sinan havuzundan kredine uygun değişiklikler yaparsan tatmin edici skorlar elde edersin diye tahmin ediyorum.

Ben kendi kadromun değişikliklerini yaptım ama boş zamanlarda girip farklı varyasyonlar deniyorum.Şu anki durumda Langford'dan çıkasım gelmiyor.Ayrıca kafamda Derrick Brown'ı almak da var.Derrick Brown son 3 maçta kötü skorlar getirse de bunun sebebi son iki maçta yaptığı top kayıpları ve fauller.Muhakkak tekrar 80li kredileri görecek performanslar gösterecektir.

Eğer Spanoulis ve Lojeski oynamayacaksa Birch verimli olurmu bilmiyorum, genelde asist üzerinden smaçla sayı buluyor. Erick Green belki denenebilir.

ve bu durumda langford u çıkarma kararımı da tekrar gözden geçirmem gerekebilir...

Şu an için Langford dan çıkmadım ama elim bi gidip bi geliyor çıkarmak için kesin olmamakla beraber son kadrom

Wanamaker
James

De Colo
Langford
Simon
Hanga

Melli
Ayon
Vesely
Faverani

Bogdanovic-Simon, Zizic-Faverani, Kuzmic-Melli değişiklikleri yaptım..Kuzmic in sakatlığı yine problem çıkardı..

Vesely'den bu hafta da çıkılmaz.Langford-Simon Young-Lima Zizic-Melli değişikliklerini yapardım ben olsam.Birch ve Gabriel fiyatlarına daha iyi alternarifler var.Lima Doellman Ayon Melli Rudd Faverani Pleiss Simon Singleton Sinan havuzundan kredine uygun değişiklikler yaparsan tatmin edici skorlar elde edersin diye tahmin ediyorum.

Ben kendi kadromun değişikliklerini yaptım ama boş zamanlarda girip farklı varyasyonlar deniyorum.Şu anki durumda Langford'dan çıkasım gelmiyor.Ayrıca kafamda Derrick Brown'ı almak da var.Derrick Brown son 3 maçta kötü skorlar getirse de bunun sebebi son iki maçta yaptığı top kayıpları ve fauller.Muhakkak tekrar 80li kredileri görecek performanslar gösterecektir.

udoh hafta sonu döndü. gayette etkili döndü. ayrıca şimdi cska'ya karşı sert bir maç oynanacak. udoh dönmese bile vesely'nin maçları değil bunlar. hele bi de udoh dönmüşken vesely'den pek beklentim yok benim. birch normal şartlarda güven veren bi oyuncu değil ama olympiakos'ta bu kadar eksik varken skor yükünü başka kim çekecek? birch-printezis-papanikalaou arasında paylaşılacaktır skor. 20+ bekliyorum ben ondan. lima, gabriel'den daha kesin bir oyuncu bunun da farkındayım ama aralarındaki 7 kredi fark beni öbür pozisyonlarda zorluyo. ama zaten langford'u çıkarak farklı bi değişikliğe gitme kararı aldım o yüzden gabriel'e lima'ya falan bulaşmıyorum.

Eğer Spanoulis ve Lojeski oynamayacaksa Birch verimli olurmu bilmiyorum, genelde asist üzerinden smaçla sayı buluyor. Erick Green belki denenebilir.

ve bu durumda langford u çıkarma kararımı da tekrar gözden geçirmem gerekebilir...

mantzaris, papanikalaou, hackett falan besler bence birch'ü. çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum o konuda. kazan da öyle çok sert pota altı savunması yapan bi takım değil. yeteri kadar top kullanırsa yüksek skor bulacaktır bence. açıkçası ben de başta langford'u çıkma kararı almıştım, sonra olympiakos'taki eksikleri duyunca tutmayı düşündüm. fakat dün bayça oral'ın söylediği mantıklı geldi. o açıdan bakmamıştım. spa, lojeski falan zaten öyle savunmacı oyuncular değil. şimdi papanikalaou'nun vb. savunmacı oyuncuların süresi artacak. langford'u kitleyebilirler yine. olympiakos zaten bunu en iyi başaran takım. langford haftasonu ligde de çok kötü oynamış. haftaya da real'le yapacaklar. tutmak, çıkmaktan daha riskli geldi bana açıkçası.

langford'u çıkmaya karar verdim. noldu oldu artık. net bi karar almam lazım. haftaya da real madrid'le oynayacaklar. bu hafta iyi getirse bile haftaya yine garanti değil. iyi getirecek uzunlar katabilirim onun yerine kadroya. langford-young-vesely OUT yapınca elimde 172.27 kredi kalıyor 1sg/sf ve 2 pf/c için. kadromu tekrar hatırlatayım:

james / jovic
.............. / de colo / clarke / datome
zizic / jankunas / .......... / ..............

bu hafta en yüksek beklentim olan uzunlar melli ve birch. onları birlikte katmak istiyorum kadroma. geriye kalan kredimle de yükselen formuyla kc rivers'ı ekleyeceğim

sg/sf pozisyonuna daha güvenilir birini mi alsam diye düşünüyorum ama birch'ü de çıkarmak istemiyorum. aklıma gelen değişiklikler:

1) kc rivers/ melli / birch IN

2) simon / melli / hines&doellman&lima IN

3) schilb / melli / faverani&rudd&pleiss IN

4) papanikalaou/ melli / faverani&rudd&pleiss IN

bu seçenekler arasında düşüneceğim bugün. langford/young/vesely OUT konusunda kesin karar verdim eğer başka bi sakatlık falan çıkmazsa.