Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

arkadaşlar akognon'un olayı nedir anlamadım istatistiklerine baktıktan sonra. ligin başında murcia'ya karşı 4dk süre almış, ardından barcelona'ya karşı 24 dk süre alıp 15 sayı atmış. ardından eurolig maçında efes'e karşı 12 dk süre almış ve bu hafta sonu andorra'ya karşı yine 22 dk süre alıp 20 sayı atmış. neden bu kadar uçurum var maçtan maça aldığı süreyle alakalı acaba? yani ciddi süre aldığı maçlarda gayet iyi katkı vermiş ama bazı maçlarda çok az süre almış. bi sakatlığı mı var desem bi oynamış bi oynamamış yani. bilgisi olan var mı?

Geçen hafta son gün açıkladığımız GSBasket Official takımının kurgusuna bu hafta da devam ediyoruz. Takımın kurgusunu Oğuzhan ile beraber yapıyoruz. Kadro belki çok farklı oyuncular açık etmiyor size ama yine de her hafta kadromuzu takip etmenizi öneririz.

Geçen haftaki takımımız 492.00 krediye kurulmuş bir takım. Haftayı 123.20 puan alarak kapattı. 1425 takımlı ligimizde 214. sırada yer aldı.

Şu anki kadromuza bakalım.

Doncic 33.35
Larkin 40.80
Clyburn 60.95
Singleton 60.95
Clarke 38.25
Simon 52.80
Augustine 49.30
Moerman 52.90
Claver 45.05
Daye 55.20

Biz değişiklikleri kredi odaklı yapmaya karar verdik.

Bu amaçla kadromuzdaki guardlara dokunmadık. Doncic-Larkin ikilisi zaten haftanın en çok tercih edilen guardları olur.

Forvetlerde en çok tercih edilen oyunculardan Clyburn kadroda kalıyor. Beklediğimiz katkıyı alamadığımız Clarke ile de devam ediyoruz. Bu oyunculara bu hafta da güveniyoruz.

Ortalama giriş yapan Singleton ve Simon deplasmanda oynamaları sebebiyle kadromuzda yer almayacak. Bu oyuncuların yerine kredi kazanma amaçlı olarak Kurbanov ve Pappas tercihimiz.

Uzunlarda kadrodan çıkacağımız tek oyuncu Claver. Belki çok yüksek PIR yapabilir biz kadroda düşünmüyoruz. Claver yerine tercih ettiğimiz oyuncu Bamberg'den Melli.

Haftasonu inanılmaz oynayan Daye, Darüşşafaka'nın en önemli hücum opsiyonlarından Moerman tabiki herkesin kadrosunda olduğu gibi bizde de rotasyonda kendilerine yer buluyorlar.

Risk olarak devam ettiğimiz oyuncu ise Augustine. Eğer değişiklik hakkınız varsa ondan da çıkabilirsiniz ama biz çıkmadık.

Toparlarsak;

Doncic - Larkin
Clyburn - Clarke - Kurbanov - Pappas
Daye - Moerman - Augustine - Melli

kadrosuyla bu hafta devam ediyoruz.

Herkese başarılar.

Papas ın beliki kredi artabilir ama CSKA karşısında yumuşak kalacağını ve düşük puan alacağını tahmin ediyorum. Aynı şekilde Hickmana da Blatt önlem alacaktır.

Kredi kazanmak önemli ama tek haftalık da düşünmemek gerekiyor. Örneğin voigtmann 3 yapsa puanını koruyup, 6 yapsa %15 değer artırıyor. Bu durumda 6 yapsa yeter diyerek oyuncuyu almak demek 3 oyuncu değişikliği hakkından 1'ini direkt kullanmak demek. Bu tarzda 3 oyuncu alındığı takdirde hafta bitiminde 3 oyuncuyla da vedalaşmak zorunda kalınıyor. Bu nedenle ederi şimdikinden daha fazla olduğu düşünülen oyunculara yönelmek belki daha riskli ama uzun vadede daha avantajlı.

Geçen hafta ligde iyi sıralarda yer alan iki takımım için çok güzel krediler var elimde ama kararsız kaldım malesef. Bir tanesine Goudelock alabiliyorum. Diğerinde ise çok güzel kredilere 2 veya 3 uzun alabiliyorum. Son saniyeye kadar sık sık değiştireceğim galiba.

Doellman mı Melli mi diye düşünüyorum dünden beri.

Melli'nin iyi PIR getirmesi garanti ama 15 civarında kalırsa değeri artmaz yalnız Doellman 9 PIR yaparsa 9 kredi arttırıyor. Kararsız kaldım. Akşama kadar düşüneceğim tek şey bu herhalde.

Pappas geçen haftadan çoğu takımımda vardı, bazı takımlarımda mecburen kadroda kaldı. CSKA deplasmanında çok beklentim yok açıkçası. Bir yandan da 4 kredi bile alsa maksimum artışı sağlayacak. Ben değişiklik hakkı olan kadrolarda Pappas-Lojeski değişikliği yaptım. Bir takıma da Sinan'ı aldım. Aslında Sinan en alınası gibi duruyor fakat haftaya elden çıkarmak şart, bu da sadece bir takımım için uygundu.

akognon'la ilgili bilgisi olan yok mu? sakatlığı falan bişeyi var mı bu adamın? neden bu kadar uçurum var maçtan maça aldığı süreler arasında acaba

akognon'la ilgili bilgisi olan yok mu? sakatlığı falan bişeyi var mı bu adamın? neden bu kadar uçurum var maçtan maça aldığı süreler arasında acaba

Akognon'u deneme aşamasında gibi düşünün. Beaubois sakatlandı, lig maçlarında fazla süre alıyor ama EL'de ne vereceği tam bilinmediğinden çok süre almayabilir. Beaubois iyileşince de akıbeti belli değil. Çok güvenmemek gerek.

Akognon'u deneme aşamasında gibi düşünün. Beaubois sakatlandı, lig maçlarında fazla süre alıyor ama EL'de ne vereceği tam bilinmediğinden çok süre almayabilir. Beaubois iyileşince de akıbeti belli değil. Çok güvenmemek gerek.

diğer pozisyonlar için lojeski ve melli'yi çok almak istediğimden pg pozisyonuna 30 kredim falan kalıyor. doncic'i de ucu ucuna kaçırıyorum. yine de kalan alternatifler arasından en iyisi akognon gibi duruyor bence siz ne dersiniz? haftasonu lig maçında da 20 sayı atmış yani şans bulacaktır diye düşünüyorum. zalgiris'te uygun bi rakip

Printezis ve melli arasında cok kalıyorum. Oly formda, 2 hafta evinde oynayacak, melli de gününde olursa 30 bile yapabilecek bi adam

Dentmon ı tutmaya çalışıyorum ama o zamanda forvet için 23 Puan kalıyor. Pivotlarda bir değişklikla tutayım diyorum o durumda da
Augustine-Mitrovic yerine Birch ve Melli oluyor. (Melli yi de almaya çalışıyorum)

son saatler ve hesaplar :)

Clyburn hemen herkeste vardır, takılmıyorum. Bu hafta hemen hemen tüm takımlarıma Printezis-Lojeski aldım, sonuçtan memnunum. Fakat Birch kredi kaybettirdi, ciddi sıkıntıya sokuyor beni. Çıkarsam diğer bölgelere istediğim hamleleri yapamayabilirim, kalsa 10'u geçemiyor pek. Sıkıntılı oldu orası.

Melli, Daye, Moerman ve Printezis haftanın bankolarıydı uzunlarda. Genelde 3'ünü tutmaya çalıştım. Doncic, Zisis, Pangos, Larkin ortalama takımlarımdaki guardlardı. İyi takımlarımda Llull-Larkin ve Wana-Larkin yapmıştım. Llull ve Wana kredi kaybettirdi, üzdü.

Hickman'ın kötü yapması güzel oldu benim açımdan. Sonuçta geçen hafta coşanlar Hickman, Doelman, Toko ile coştu. Yarından beklentim Toko ve Doelman'ın kötü yapması olacak.

GSBasket'teki en iyi 2 takımım;

Austin Daye: Larkin-Doncic | Miller-Clyburn-Pappas-Lojeski | Printezis-Moerman-Birch-Augustine

Russdicilous: Larkin-Doncic | Lojeski-Clarke-Pappas-Clyburn | Printezis-Moerman-Daye-Augustine

Dentmon ı tutmaya çalışıyorum ama o zamanda forvet için 23 Puan kalıyor. Pivotlarda bir değişklikla tutayım diyorum o durumda da
Augustine-Mitrovic yerine Birch ve Melli oluyor. (Melli yi de almaya çalışıyorum)

son saatler ve hesaplar :)

Dentmon'ı tutup, aynı kadroya Melli ve Printhezis alabilmek için aynı zorlukları ben de yaşadım yaşıyorum. Sonuçta bazı kadrolardan pappas, wll clyburn, toko shengela ve daye'nin en az 2 veya üçünü aynı anda çıktım. Kredi falan umrumda olmadı. Ben de taktı mı takıyorum Melli Printhezis Dentmon bu hafta favorilerim. Pappas ve Toko ortalama pır alır.

Nedense bu hafta Will Clyburn'den çok beklentim yok. İçgüdü diyelim. Zaten 10 alırsa kredisi aynı kalacak, 15 alırsa 70 oluyor. Çok garip ikisini de yapabilir.

Jankunas'ı hiç düşünmedim çünkü kredim yetmiyor. :)

Mantıklı bir tercih olabilirdi.

Bu arada Doellman'da karar kıldım.

Melli'yi GSBasket hesabımızdan duyurduğumuz kadro dışında tercih etmedim.

Jankunas'ı hiç düşünmedim çünkü kredim yetmiyor. :)

Mantıklı bir tercih olabilirdi.

Bu arada Doellman'da karar kıldım.

Melli'yi GSBasket hesabımızdan duyurduğumuz kadro dışında tercih etmedim.

Kredi yetmiyorsa yapacak bir şey yok tabi :)
Doellman ve Melli^nin bu hafta iyi getirileri olabilir ama nedense bu ikisi de her zaman için bir risk barındıran tipler gibi geliyor bana, Jankunas ise akarı kokarı olmayan tiplerden :D