Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Clyburn hemen herkeste vardır, takılmıyorum. Bu hafta hemen hemen tüm takımlarıma Printezis-Lojeski aldım, sonuçtan memnunum. Fakat Birch kredi kaybettirdi, ciddi sıkıntıya sokuyor beni. Çıkarsam diğer bölgelere istediğim hamleleri yapamayabilirim, kalsa 10'u geçemiyor pek. Sıkıntılı oldu orası.

Melli, Daye, Moerman ve Printezis haftanın bankolarıydı uzunlarda. Genelde 3'ünü tutmaya çalıştım. Doncic, Zisis, Pangos, Larkin ortalama takımlarımdaki guardlardı. İyi takımlarımda Llull-Larkin ve Wana-Larkin yapmıştım. Llull ve Wana kredi kaybettirdi, üzdü.

Hickman'ın kötü yapması güzel oldu benim açımdan. Sonuçta geçen hafta coşanlar Hickman, Doelman, Toko ile coştu. Yarından beklentim Toko ve Doelman'ın kötü yapması olacak.

GSBasket'teki en iyi 2 takımım;

Austin Daye: Larkin-Doncic | Miller-Clyburn-Pappas-Lojeski | Printezis-Moerman-Birch-Augustine

Russdicilous: Larkin-Doncic | Lojeski-Clarke-Pappas-Clyburn | Printezis-Moerman-Daye-Augustine

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Miller benimde 2 takımımda vardı ilk haftadan beri. Sağolsun çok güzel kredi getirdi ama sanırım veda zamanı kendisine.

Aynı kadro ile yola devam ediyorum.6 oyuncu kredisini düşürmesine rağmen 487,5 kredi 118 puan topladım.
4 tanesi ucu ucuna düşürdü kredilerini bu hafta telafi ederler umarım.

L.Doncic 29
S.Jovic 55

N.De Colo 100
D.Thomas 47
G.Köksal 26
Z.Dragic 52

K.Brich 44
A.Moerman 46
A.Tyus 53
J.Dorsey 43

Dragic'ten çıkma zamanı geldi.Thomas gene rezil attı ama şutları girerse 20+ yapması muhtemel, Doncic oynamadan kredi yüksetti...Doncic ve Moerman adamdır :) Göksenin yarın bir süpriz yapsa keşke ne güzel olur. Brich'in iki tane tip basket ve bloğunu yazmamışlar oda kredi düşürdü ama Spa reis onuda besleyecektir.Yarın De Colo,Joviç ve Tyus'dan 20+ bekliyorum. Dorsey tam bir bomba - de olabilir + da :))

Bu arada...

Most-bought players last week
1.Luka Doncic 11.181
2.Sinan Guler 9.109
3.Nikos Pappas 6.555
4.Khem Birch 6.362
5.Ricky Hickman 6.309

Kaptanı buralarda görmek güzel bence.

Most-sold players last week
1.Victor Rudd 2.591
2.Kostas Sloukas 2.543
3.Quino Colom 2.096
4.Shane Larkin 2.042
5.Art Parakhouski 2.020

geçen hafta 20 bin doncic alınmıştı, bu hafta 10 bin daha alınmış. 30 bin doncic:) yine tabii ki doncic balı ile 4 pırdayken gitti son saniye ribaundu eline düştü. faul yapıldı, 8 pır yaptı. allah herkese doncic balından versin.

bu hafta benim tam da planladığım gibi gidiyor. melli- printhezis baya almıştım. zisis de başta çok fazla almama rağmen sonra birazını çıktım, yine de 3 tane var. coty clarke'lardan hiç çıkmadım. bu dördünü aynı takıma denk getirsem hafta birinciliği gelebilirdi.

bir takım will clyburn'lerden çıktım ama gidip landesberg'e takıldım. landesberg yerine belki brad oleson daha iyi tercihti. yarın bakacağız artık.

ilk 500'e 2-3 takım sokabilirsem müthiş bir hafta olacak benim için. her şey yarınki dentmon'a kaldı artık.

geçen hafta 20 bin doncic alınmıştı, bu hafta 10 bin daha alınmış. 30 bin doncic:) yine tabii ki doncic balı ile 4 pırdayken gitti son saniye ribaundu eline düştü. faul yapıldı, 8 pır yaptı. allah herkese doncic balından versin.

bu hafta benim tam da planladığım gibi gidiyor. melli- printhezis baya almıştım. zisis de başta çok fazla almama rağmen sonra birazını çıktım, yine de 3 tane var. coty clarke'lardan hiç çıkmadım. bu dördünü aynı takıma denk getirsem hafta birinciliği gelebilirdi.

bir takım will clyburn'lerden çıktım ama gidip landesberg'e takıldım. landesberg yerine belki brad oleson daha iyi tercihti. yarın bakacağız artık.

ilk 500'e 2-3 takım sokabilirsem müthiş bir hafta olacak benim için. her şey yarınki dentmon'a kaldı artık.

Senin için tek hayal kırıklığı Wanamaker oldu sanırım bu hafta.Pır olarak beni kötü etkiledi ama hickman seçimimden pişman olmadım wanamaker kredi düşünce

Point Guards
Nick CalathesPanathinaikos7362.05- 11.0@CSK
Kevin PangosZalgiris4336.55- 0.0BKN

Shooting Guards and Small Forwards
Tyler HoneycuttAnadolu Efes44.237.578.0 6.0@OLY
Matt LojeskiOlympiacos5454.815.4 + 13.7EFS
Alessandro GentileEA7 Milan8158.5211.0 + 11.6@DDI
Cedi OsmanAnadolu Efes5659.824.0 18.5@OLY

Power Forwards and Centers
Austin DayeGalatasaray4855.2- 14.0CZV
Khem BirchOlympiacos4437.68.8 + 9.4EFS
Jeff AyresCSKA Moscow28.928.9- 2.2PAO
Borisa SimanicCrvena Zvezda2525- 0.0@GSO

Beyler sizce kadro nasil.

Bu sene şampiyonun Türkiye'den çıkacağını, hatta şampiyonun aramızdan birinin olacağını düşünüyorum. İnterbasket'de dünya kullanıcılarının haline bakınca çok iyi durumdayız. We can do it.

Şampiyonluk adaylarım (gs ligi değil, dünya sıralamasındaki 1.lik):

Oğuzhan Günebakan: 1,75 (geçen sene uzun süre ilk 10'u kovaladı dünya sıralamasında)
Bekir Çakmakçı: 3,75 (geçen senenin gs ligi birincisi)
Kerem Seçer: 8,00
Uğur Ortaç: 10,00
Mustafa Kayan: 10,00
Mehmet Yılmaz: 10,00 (geçen senenin sayıda dünya birincisi)
Hakan Türk: 15,00
Hakan Lafcı: 20:00
Batuhan Güler: 25,00
Kaan Şencan: 25,00
Salih Bolat: 30,00
Ayhan Bozdeniz: 30,00
Alper Bıkmazer: 60,00
Canberk Yılmaz: 75,00
Samet Varol: 100,00
Yasin Bulduran: 250,00
Metin Karakaş: 500,00

Shane LarkinBaskonia40.840.8- 8.8@ZAL
Luka DoncicReal Madrid33.3538.358.8 + 12.1@MTA
Shooting Guards and Small Forwards
Andrew GoudelockMaccabi FOX86.2599.1922.0 27.5RMB
Jaka BlazicBaskonia4444- 11.0@ZAL
Sinan GulerGalatasaray48.348.3- 21.0CZV
Charles JenkinsCrvena Zvezda41.6541.65- 7.0@GSO
Power Forwards and Centers
Adrien MoermanDarussafaka52.960.8419.0 17.8EA7
Augusto LimaZalgiris34.8534.85- 3.0BKN
Nicolo MelliBrose Bamberg59.568.4326.4 + 20.2UNK
Georgios PrintezisOlympiacos57.865.619.8 + 16.4EFS
uzunları doğru bulduk ama kısalar neler yapıcak bakalım 150 yi görebiliriz larkin ve sinana bağlı herşey

Gelecek hafta Doncic e, Wilbekin ve Colom da alternatif olarak düşünülebilecek isimler.
Bu hafta ciddi misafirlerimiz olduğu için çarşambadan beri ilgilenemiyorum, şimdilik gönünen herkes gibi Clyburn ve Landesberg takıldım, 3 er tane vardı takımlarda (ikisi aynı takımda olduğu için 5 takım etkilenmiş oldu). Bu ikisinin dışında Milaknis, Dangubic, gibi riskli isimler durumumu belirleyecek.
Asıl amacım geçen hafta düşen kredileri biraz yükseltmekti, bu konuda sanırım biraz ilerlemeler oldu ama son durum bu akşam belli olur, Larkin, Augustine, Pappas, Sinan gibi kritik isimler bakalım ne yapacaklar.

Geçen haftaki sonuçlardan sonra deneme/eğlence amaçlı kurduğummbir takım vardı, 492,8 krediye. 81,4 puan + Sinan-Pappas-Voightman. Fakat kredisi 25 artarak 517,74 e çıkmış (ki Clyburn den -9 u var malesef).

Doncic konusunda kararsızım. Real'in içerde Laboral ve GS, deplasmanda Milano ile maçı olacak. 6. haftadaki CSKA deplasmanına kadar 3 değişiklik hakkını da düşünürsek takımda tutulabilir gibi geliyor. Ortalama 12-15 PIR yapıp 50'lere ulaşacak izlenimi veriyor. Takımlardaki değişiklik hakkı durumlarını da düşündüğümde Doncic'leri tutmak şu aşama da faydalı hatta Heurtel ile 2 hafta sonra baş başa değiştirme imkanı olacağı yönünde kuvvetli bir beklentim var.

Kömürspor II (172.90 - 44th)

Doncic 8.8
Larkin
Kurbanov
Clyburn 3.0
Goudelock 22.0
Pappas
Augustine
Moerman 19.0
Daye
Shengelia

Bu takım kredi kazanma amaçlı kurulmuştu bu hafta ama Clyburn ters köşeye yatırdı. Çok takımda olduğu için endişelenmiyorum ama yine de moral bozdu.

Kömürspor I (144.40 - 1540th)

Doncic 8.8
Larkin
Clarke 24.0
Clyburn 3.0
Lojeski 15.4
Kurbanov
Doellman
Augustine
Printezis 19.8
Moerman 19.0

Doellman'a odaklı bir takım bu da. Belki diğer takımlarda Augustine'den de çıkan vardır diye onun da iyi oynaması lehime olabilir.

Bu sene şampiyonun Türkiye'den çıkacağını, hatta şampiyonun aramızdan birinin olacağını düşünüyorum. İnterbasket'de dünya kullanıcılarının haline bakınca çok iyi durumdayız. We can do it.

Oğuzhan Günebakan: 1,75 (geçen sene uzun süre ilk 10'u kovaladı dünya sıralamasında)

1.75 biraz fazla favori olmamış mı ya :) Interbasket Ligi işi bilen kullanıcıların ne durumda olduğunu gösteriyor. Tolga; rakiplerimiz onlar, şu an ilk 500'dekiler ilk hafta yaptıkları kadrolarla oradalar ama doğru planlama yapamayacaklar demek istiyor benim anladığım. Ama illa ki birçok sürpriz ilerleme yapan, interbasket veya tr'de gsbasket'e dahil olmayan kullanıcılar da olacak. Umarım Dünya 1.s, buradan çıkar ama kolay değil.

Ben de aslında benzer fikirdeyim. Yani oyuncu havuzu dar olunca herkes eurobasket'i açıp, lig performanslarına bakıp kadroları yaptı normal olarak. Toko'nun bu kadar ses getirmesi de bundan mesela. Şimdi bu yıl bence önemli olan doğru planlama yapabilmek. Yani zaten hemen herkeste benzer oyuncular var, 2-3 haftalık uygun planı yapanlar öne çıkar.

Kredi meselesi bir de. Lat Williams 55, Printezis 57'ydi. Williams max kazanç getirecek diye Printezis veya Melli almamak büyük hata. E Printezis ve Melli de 20-25 yaparak max kazanç getirdi hemen hemen. Arada 8 puanlık kayıp ve 1 değişiklik hakkı var. Printezis ve Melli belki 2-3 hafta daha kadrolarda kalacak, Williams?

Dünya genelinde 2 çok iyi takımım vardı bu haftaya girerken. Wanamaker'ın kredi kaybettirmesi dengemi bozdu, bir de Birch sorunum var. İlk hafta çok fazla almışım. Toko'nun kötü oynaması dileğiyle :)

Birch sorunu yaşayanlardan biride benim. Krediside düşük olunca çıkmak zorlaşıyor. Gerçi bu hafta umutluydum, maçada iyi başladı ama sonuç yine hüsran oldu. Bazı takımlarımda son anda çıkıp Hunter'a dönmem ise iyi oldu. Clarke, Moerman ve Macvan'ları tutmak çok iyi seçim oldu bu hafta. Birch gibi, Lull'un kredi düşürmesi üzerken, Landesberg facia yaşattı. Neyse ki bazı yerlerde yerine Milaknis almıitım. Clyburn'den hiç bahsetmiyorum bile. Bu hafta belki çok yüksek puan almayacağım yine ama en azından krediler toparlanacak ve asıl planım önümüzdeki 2 maçlık süreçte.

Kadrolarında goudelock olanlar bu hafta ne yapmayı düşünüyor acaba, 75e alıp 99a satmak kulağa güzel geliyor ancak haftaya bizle oynuyorlar.
19.4 yaparsa kredisini koruyor.(Bence kesin)
30.6 yaparsa max artış sağlıyor.

Ben 25 civarı kredi yapacağını düşünüyorum, galibiyet bonusuyla 27.5 oluyor ve onu 110 krediye çıkarıyor. Satıp yerine aldığım oyuncudan daha fazla kazanırım mı diyorsunuz, yoksa 1 hafta daha tutup daha iyi fiyata satayım mı.

Edit: Kerem Seçer özellikle senden cevap bekliyorum

Birch'te ilginç bir durum var. Stats kağıdına bakınca çok iyi maç çıkardığını düşünüyorsunuz. 6-8 sayı 9-10 ribaund barajında ki normalde 13-15 rankinglik istatistikler bunlar. Sürekli bu yüzden iyi puan getireceğini umut ediyorsunuz. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Koçtan garanti bir 20 dk dahi süresi yok. Aslına bakarsanız bu sürede bu ribaund sayılarına çıkması bile inanılmaz. Oyun içinde çok aktif olduğundan çok iyi izlenimi veriyor fakat hiç faul alamıyor oyun yapısı itibariyle faul de yapmak zorunda olduğundan bu kısım hep eksi yazıyor ki bana göre iyi bir fantasy oyuncusunun en güzel tarafı bol faul alabilmesidir. Sözün özü ben de güvenip alsam da 20 dk üzeri görmediği veya hücumda anormal bir gece yaşamadığı takdirde iyi oynadığı gecelerde bile ortalama puan getirecek maalesef.

Kadrolarında goudelock olanlar bu hafta ne yapmayı düşünüyor acaba, 75e alıp 99a satmak kulağa güzel geliyor ancak haftaya bizle oynuyorlar.
19.4 yaparsa kredisini koruyor.(Bence kesin)
30.6 yaparsa max artış sağlıyor.

Ben 25 civarı kredi yapacağını düşünüyorum, galibiyet bonusuyla 27.5 oluyor ve onu 110 krediye çıkarıyor. Satıp yerine aldığım oyuncudan daha fazla kazanırım mı diyorsunuz, yoksa 1 hafta daha tutup daha iyi fiyata satayım mı.

Edit: Kerem Seçer özellikle senden cevap bekliyorum

O gun geldiğinde karar veririm ama satma taraftariyim. Çünkü Weems de sorumluluk almaya başladı. Seeley, D.Smith gibi oyuncular var. Tabiki 35 bile yapabilir ama ben kadroda tutmayı düşünmüyorum. Yerine kimi alırım onu da bilmiyorum gerçi.

Tabi bir de şu var. Alacak oyuncu bulamazsam geri vites yapabilirim :)

Bir takımımda 541 bir takımımda 546 krediye ulaştım Clyburn'e rağmen. Takımlarımda 4 tane daha bugun kredi getirmesi neredeyse garanti oyuncu var. Tahminimce 570-580 arası kredi olucak. 2 3 hafta sonra çok tehlikeli olabilirim :D

Her hafta sıralamalara göre değişecek mi abi oranlar :)

dün 1-2 oyuncu dışında gayet güzel geçmişti ki o 1-2 kötü dediklerim de 7-8 getirdi en azından ama bugün felaket başlamış eve şimdi gelip bakabildim. akognon -1, larkin 1, augustine 0, pappas 1. şuraya bak :D