Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

larkin
akognon

pappas
clyburn
clarke
lojeski

birch
melli
augustine
moerman

takımım cenaze gibi :) çıkacak bir sürü adamım varken bir de clarke eklendi şimdi herhalde. kredi açısından da sıkıntım varken acayip kitledi beni. kopuyorum oyundan yavaş yavaş yani mucize olmazsa ama sonuna kadar pes etmek yok :) akognon'u çıkacağım kesin bu hafta. zaten geçen hafta lojeski-melli aldığım için zorunluluktan akognon'u aldım haftasonu ligde 20 attı diye ama sağolsun eksi 4 pir getirmeyi başardı. 23 krediden satıp bana bişey kazandırmayacak belki ama haftaya da eksi getireceği kesin gibi. akognon'un yanında kimi çıkacağım ve o boşlukları bu kadar az krediye nasıl dolduracağım ise tam bir muamma. clarke sakatlığı doğruysa 2. o olacak mecbur. 3.de birch çıkarım diye düşünüyorum. kenardaki 3 kredimle de totalde 108 kredi yapıyor. 108 krediye 3 alanı nasıl dolduracağım tam bir çıkmaz

Geçen sezona gitti aklın herhalde Canberk. Laboral'den ikili gard yapmışsın:)

Akognon da herkes hem fikir. Eee Clarke da mecbur zaten çıkacak. Benim dediğime kimse katılmayabilir ama Melli'yi çıkarım yerinde olsam:) Amaç her bölgeye iyi adam almak. Diğerlerinden kimi çıkarsan çık adam olmaz kadro. Kredin çok düşük. Melli'den belki getireceği 10 kredi kaybedersin ama takım yavaş yavaş kendine gelir. Melli'nin getireceği pırı getirecek ucuz uzun bulunur. Oradan gelen kredilerle de diğer bölgeler iyileştirilir. Bence bu riski al. akognon-clarke- melli out= 138 kredi. (3 artı ile)

ihtimal 1: sloukas- langford- rudd
ihtimal 2: zisis- hanga- rudd
ihtimal 3: dixon- hanga-parakhouski

bana kalırsa en iyisi 1.ihtimal. melli'nin getireceği krediyi langford dan kazanırsın.
2. ihtimali seçersen melli'den gelecek krediyi zisis'den kazanırsın.

kredi kaybın olmaz. pır olarak çok kar edersin.

Geçen sezona gitti aklın herhalde Canberk. Laboral'den ikili gard yapmışsın:)

Akognon da herkes hem fikir. Eee Clarke da mecbur zaten çıkacak. Benim dediğime kimse katılmayabilir ama Melli'yi çıkarım yerinde olsam:) Amaç her bölgeye iyi adam almak. Diğerlerinden kimi çıkarsan çık adam olmaz kadro. Kredin çok düşük. Melli'den belki getireceği 10 kredi kaybedersin ama takım yavaş yavaş kendine gelir. Melli'nin getireceği pırı getirecek ucuz uzun bulunur. Oradan gelen kredilerle de diğer bölgeler iyileştirilir. Bence bu riski al. akognon-clarke- melli out= 138 kredi. (3 artı ile)

ihtimal 1: sloukas- langford- rudd
ihtimal 2: zisis- hanga- rudd
ihtimal 3: dixon- hanga-parakhouski

bana kalırsa en iyisi 1.ihtimal. melli'nin getireceği krediyi langford dan kazanırsın.
2. ihtimali seçersen melli'den gelecek krediyi zisis'den kazanırsın.

kredi kaybın olmaz. pır olarak çok kar edersin.

1. ihtimal acayip aklıma yattı hocam benim de

Coty clarke'ın sakatlık haberini Oğuzhan'dan duydum. Twitter'da Birnur diye birisi paylaşmış kaynak göstermeden. İnterbasket'te de Beno adlı kullanıcı paylaşmış. Ama yine kaynak yok. Aradım taradım bir kaynak bulamadım. 2 ay nereden çıktı. Birisi kaynak bulabilir mi?

Beno, geçen senenin kazananı. Maçı seyretmedim ama sonlarına doğru birisinin Clarke ın bacağının üstüne düştüğünden bahsetmişlerdi.

benim bu konuda korkularım var. oyunun son günü biliyorsunuz genelde sitenin altyapısı yetersiz ve kilitlenmeler yaşanıyor.
tüm kullanıcılar o gün sisteme girip, 20 saatlik bir süreçte tüm takımlarını yenilemeye çalışacaklar. sistem yine çökebilir.
herkese takımlarını kullanıcıların aktif olmadığı gece ve sabaha karşı yenilemelerini öneriyorum.
eğer öğleden sonraya ve akşama kalırsanız, sisteme giremeyebilir ve takımlarınız için ilgili oyuncu değişikliklerini yapamayabilirsiniz.
aklınızda bulunsun.

Şimdi bile bazı şeyler karışmış gibi. Efes in rakini olarak N/A yazıyor, hem Cska hem de Oly için de rakip EA7 görünüyor. Mutlaka euroleague sayfasından bakarak kontrol edin.

Şimdi bile bazı şeyler karışmış gibi. Efes in rakini olarak N/A yazıyor, hem Cska hem de Oly için de rakip EA7 görünüyor. Mutlaka euroleague sayfasından bakarak kontrol edin.

bazı oyuncuların rakiplerin de yanlış gösteriyor. CSKA'yı Milano deplasmanında gösteriyor halbuki CSKA'nın maçı deplasmanda Efes'le. Ha keza Milano'yu içeride CSKA ile maçı varmış gibi gösteriyor, halbuki Milano Olympiacos deplasmanında.
Bunu dikkate alarak oyuncu seçimi yapan varsa yanılmasın.

Takımım
Doncic
Hİckman
-
Milaknis
Clarke
Sinan
Singleton
-
Raduljica
Tyus
Daye
Moermann

Clarke'ı zaten mecburen çıkarıyorum. Hickman ve Sinan da doyuma ulaştıkları için onlar konusunda da çok kararlıyım. Bunu yaptığımda da 172 kredi gibi harika bir sayı çıkıyor 3 kredi için.
Kafamda çok alternatif var .
1 ) Calathes - Langford - Clyburn
2) Dixon - Langford - Rudy Fernandez
3) Colom -Weems - Langford
4 ) Llull - Guduric - Weems
172 krediye 2 forvet 1 guard başka bir kombinasyon bulan varsa onu da yazsın. Hangisini seçiyim ?
Not : Diğer oyuncuları çıkartmayı düşünmüyorum. Sinan ve Hickman bu değerdeyken satmazsam haftaya bu 2 adam istimlak edilmiş araziye döner.
Edit : bu 3 oyuncunun yüksek kredilerini kullanamazsam iddialı olamam. Yazdığım 4 şık biraz da bu haftanın maçlarına göre yazıldı.

larkin
akognon

pappas
clyburn
clarke
lojeski

birch
melli
augustine
moerman

takımım cenaze gibi :) çıkacak bir sürü adamım varken bir de clarke eklendi şimdi herhalde. kredi açısından da sıkıntım varken acayip kitledi beni. kopuyorum oyundan yavaş yavaş yani mucize olmazsa ama sonuna kadar pes etmek yok :) akognon'u çıkacağım kesin bu hafta. zaten geçen hafta lojeski-melli aldığım için zorunluluktan akognon'u aldım haftasonu ligde 20 attı diye ama sağolsun eksi 4 pir getirmeyi başardı. 23 krediden satıp bana bişey kazandırmayacak belki ama haftaya da eksi getireceği kesin gibi. akognon'un yanında kimi çıkacağım ve o boşlukları bu kadar az krediye nasıl dolduracağım ise tam bir muamma. clarke sakatlığı doğruysa 2. o olacak mecbur. 3.de birch çıkarım diye düşünüyorum. kenardaki 3 kredimle de totalde 108 kredi yapıyor. 108 krediye 3 alanı nasıl dolduracağım tam bir çıkmaz
Uzunlarına elleme bence. Clarke'ı mecbur çıkaracaksın ve bence Guduric al ucuza. En azından diğer 2 hamlen için nefesin olur. Pappas'ı o kredisiyle gönderirsen ortalama bi guard ile forvet alabilirsin sanırım. Colom - Simonovic - Guduric oluyor sanırım. Risk var ama Simonovic'ten kredi kazanabilirsin en azından. Uzunlarını bence harcama çünkü Birch de Augustine de daha düşmez gibi. Ama genel olarak her türlü Lucescu gibi oynamalısın artık bu takımla :)

Bu hafta korktuğum şey 2 güne 1 maç oynanacağı için özellikle farkın açıldığı maçlarda rotasyon ihtimali olabilir diye düşünüyorum,yeni formatta çok fark olmuyo maçlarda ama yine de bu ihtimali göz önüne almak lazım

Canberk, Melli'yi çık seni forumda yanlışa sürüklüyorlar:) Takıma simanovic, guduricler- colomlar falan sokarsan o kadro bir daha adam olmaz. Onları da adam edene kadar senin için lig biter.

melli-akognon- clarke out
sloukas- langford- rudd in:)

beni dinle, dengeli kadro olsun geleceğin olsun:)

Canberk, Melli'yi çık seni forumda yanlışa sürüklüyorlar:) Takıma simanovic, guduricler- colomlar falan sokarsan o kadro bir daha adam olmaz. Onları da adam edene kadar senin için lig biter.

melli-akognon- clarke out
sloukas- langford- rudd in:)

beni dinle, dengeli kadro olsun geleceğin olsun:)

aynen öyle yaptım zaten abi. guduric gibi öneriler de haftalık olarak kötü tercihler değil fakat 2 haftadır rezalet olduğumdan ve kadromu artık toparlamam gerektiğinden biraz dengeli ve uzun vadeli oyuncular tutmam lazım kadroda dediğin gibi. senin önerdiğin çözüm de içime sindi baya yani. tercihimi o yönde kullandım ben de sağolasın üstad :)

bu sene oyuncuların eski yıllarda olduğu gibi çok yüksek kredilere ulaşacağını düşünmüyorum bunun için kredi kasmanın da pek anlamlı olduğunu düşünmüyorum. kredi kasayım derken yarıştan kopulabilir. Ne bileyim geçen sene 70 üstü 4-5 pivot hariç, pivot bölgesine hangi oyuncuyu alsan iş görmüyordu. Ama bu sene her bölge için ortalama kredide oyuncuların iş göreceğini düşünüyorum.

Şöyle açıklayayım.
Geçen sene iki hafta sonunda toplamda 350 puanı olan takımım 115. sıradaymış.
Bu seneye baktığımda 304 puanlı takımım 43. sırada.
Puanların alçak irtifada seyretmesi demek, kredilerin de alçak olacağına işaret sayılır. Çünkü rotasyon fazla, süreleri az oyuncuların, pırlar da krediler de düşük seyredecek.

Geçen senelerde ilk etapta kredi kasarak, bilhassa bazı takımlar top16'dan sonra kadrolarını sıfırdan yaratıp vites yükseltiyor ve tırmanışa geçiyordu.
Bu sene bu mümkün olmayabilir. Onun için agresif oynayıp sadece pır pır pır diyorum.
Öne geçtikten sonra, her haftadoğru oyuncu seçimleriyle, kredisi yüksek olanların farkı kapamamasını sağlayabilirsiniz.

Her zaman yüksek kredi yüksek pır demek değildir. Onun için kredi ilk öncelik olmamalı. Önce yukarlarda yer edinmek, sonra mevcut yeri muhafaza etmek gerek.

Arkadaşlar hepinize iyi oyunlar. Emin olamadığım bir gard-sf kombinasyonu var ve fikrinizi almak istedim.

175 kredim var. zisis-langford-macvan üçlüsünü oluşturmak istedim ancak macvana kredi yetmedi. Ben de parakhouski de karar kıldım. Geriye 135 kredi kaldı. Bu krediye hangi ikiliyi önerirsiniz ve neden? Benim düşüncelerim şunlar:
Zisis-Langford
Jackson-Langford
Llull-Cedi

Arkadaşlar hepinize iyi oyunlar. Emin olamadığım bir gard-sf kombinasyonu var ve fikrinizi almak istedim.

175 kredim var. zisis-langford-macvan üçlüsünü oluşturmak istedim ancak macvana kredi yetmedi. Ben de parakhouski de karar kıldım. Geriye 135 kredi kaldı. Bu krediye hangi ikiliyi önerirsiniz ve neden? Benim düşüncelerim şunlar:
Zisis-Langford
Jackson-Langford
Llull-Cedi

Jackson-Langford derim ben