Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Ben kadroları bugün netleştirdim yalnız tek soru işareti var kafamda.(kurcalarsam daha çok çıkarda ) Lojeski mi Clyburn mü?yada 55 krediye potansiyelli forvet :) Glecek yorumlara göre değişiklik yapabilirim.

Clyburn kadroda ise kalmalı. Kadroda değilse alınmamalı. Lojeski daha iyi tercih olur.

Bu arada bizim ligde kadrolarda en çok olacak oyuncu Rudd olacak galiba.

Tofaş maçındaki Ronald C Roberts - Tyus kapışmasının bir benzerinin Rudd - Tyus arasında geçeceğini düşünüyorum. Nitekim Tyus o gün çok iyi oynamasına rağmen Roberts'da çok etkili ve verimli oynamıştı.

Bu hafta benimiçin çok zor ve çok kararsız kaldığım bir hafta oldu...Daye yi çıkarmak veya tutmak arasında çok gidip geldim..Daye yi çıkarıp Rudd aldım..Coty Clarke in sakatlığı tüm planlarımın alt üst etti..Onu çıkarıp Langford u aldım..DeShaun Thomas ı çıkartıp evinde etkili olan Guduric i aldım..Yinede Guduric-Oleson arasında kararsız kaldım..Kadroya son şeklini kesin vermedim..Herşey Daye ye bağlı..

Kerem başkan en iyi takımımda Hickman Clarke ve Lat. Williams dan çıktım Doncic Langford Melli yi aldım nasıl sence

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

datome ve vesely'nin kredileri 2 maç daha düşecek muhtemelen, bizim maçtan sonra 40 civarına iyi fırsat transferi olur ikisi de.
Bunlar dışında doellman da 55 kredi ile gayet uygun durumda, sakatlığı geçtiğinde kapmak lazım.

Kerem başkan en iyi takımımda Hickman Clarke ve Lat. Williams dan çıktım Doncic Langford Melli yi aldım nasıl sence

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doncic için de Clyburn için söylediğimi söylüyorum. Kadroda varsa kalmalı ama yoksa alınmamalı. Pahalı oyuncu tercihi Zizis'ten yana kullanılıp daha uygun bir uzun alınabilir bence.

En iyi takımımda 146,5 kredim var ve bir pg,bir sg almam gerekiyor cok kararsız kaldım.

Llull+langford veya zisis+de colo düşünüyorum, sanki birinci seçenek daha akıllıca olacak.

Bu sene işler pek geçen seneki gibi gitmiyor.

Bourousis, Gentile, Vesely, Ayon, Datome, Claver, Randolph, Zirbes, Gist, rown, Heurtel, Wanamaker, Calathes, Causeur gibi hayal kırıklığı ile başlayan çok oyuncu var, ve tam tersi beklenmedik gelişim gösteren oyuncular var. Geçen sene, De Colo, Teodosic, Delaney, Bourousis gibi oyuncular olamdan kazanma şansımız yoktu.

Bu senede görünen Goudelock, Spanoulis bu oyunculara katılıyor. Sorun kimlerin gideceğini ve kimlerin ekleneceğini görebilmek. Eğer De Colo bu isimlerin arasında olacaksa şimdi almak için uygun fırsat olabilir bence, değerini koruması için 24,4 yapması gerekiyor (pratikte bu puan mümkün değil, olası cska galibiyetiyle 22 yaparsa 24,2 ile biraz düşer, 23 yaparsa 25,3 olur ve 90,80 e çıkar.)

Ben 1 hafta daha beklemek istiyorum, zaten biraz da mecburum buna. Artık varını yoğunu ortaya koyacak bir Efes e karşı 17-18 yapsa kredisi 83,5 e düşer ki bence bu iki haftada alınmazsa bir daha zor alınır.

Bu sene işler pek geçen seneki gibi gitmiyor.

Bourousis, Gentile, Vesely, Ayon, Datome, Claver, Randolph, Zirbes, Gist, rown, Heurtel, Wanamaker, Calathes, Causeur gibi hayal kırıklığı ile başlayan çok oyuncu var, ve tam tersi beklenmedik gelişim gösteren oyuncular var. Geçen sene, De Colo, Teodosic, Delaney, Bourousis gibi oyuncular olamdan kazanma şansımız yoktu.

Bu senede görünen Goudelock, Spanoulis bu oyunculara katılıyor. Sorun kimlerin gideceğini ve kimlerin ekleneceğini görebilmek. Eğer De Colo bu isimlerin arasında olacaksa şimdi almak için uygun fırsat olabilir bence, değerini koruması için 24,4 yapması gerekiyor (pratikte bu puan mümkün değil, olası cska galibiyetiyle 22 yaparsa 24,2 ile biraz düşer, 23 yaparsa 25,3 olur ve 90,80 e çıkar.)

Ben 1 hafta daha beklemek istiyorum, zaten biraz da mecburum buna. Artık varını yoğunu ortaya koyacak bir Efes e karşı 17-18 yapsa kredisi 83,5 e düşer ki bence bu iki haftada alınmazsa bir daha zor alınır.

Oyunun kritik noktası Do Colo ve Teodosic'e en erken ulaşabilmek aslında.Tabii bunu ilk hafta Melih'i alarak yapanlar hata yapmış oldu, önemli olan değerinin altındayken alabilmek.Her sene bu dönemde kredilerimiz 560-580 aralığında olurdu.Hatta 600'ü geçen takımlarımız bile olurdu bazen.Bu sene kredi kazanma amaçlı alınan oyuncular birkaç tanesi hariç çuvalladı.Dengeli bir kadroyla De Colo ve Teodosic'e ulaşmak şu an çok zor.O yüzden Datome, Heurtel, Bourousis, Vesely, Gentile ve diğer değerinin altında olan oyuncular çok değerli, bunları doğru zamanlarda kadrolara almak gerekiyor.

Oyunun kritik noktası Do Colo ve Teodosic'e en erken ulaşabilmek aslında.Tabii bunu ilk hafta Melih'i alarak yapanlar hata yapmış oldu, önemli olan değerinin altındayken alabilmek.Her sene bu dönemde kredilerimiz 560-580 aralığında olurdu.Hatta 600'ü geçen takımlarımız bile olurdu bazen.Bu sene kredi kazanma amaçlı alınan oyuncular birkaç tanesi hariç çuvalladı.Dengeli bir kadroyla De Colo ve Teodosic'e ulaşmak şu an çok zor.O yüzden Datome, Heurtel, Bourousis, Vesely, Gentile ve diğer değerinin altında olan oyuncular çok değerli, bunları doğru zamanlarda kadrolara almak gerekiyor.

ben de katılıyorum size. bizim gibi 500 kredi civarında dolaşan arkadaşlar için de colo, teodosic 'i almak şu an kadro dengesini baya bozabilir. belki iyi bi planlamayla olabilir ama çok zor. tabi ki kredisi yükselen ve 2 haftadır iyi performans gösteren arkadaşların kaçırmaması lazım şu fiyatlardan ama bu sene farklı olduğunu söylüyoruz. tek tük bikaç kişi haricinde çoğu kişinin 500 kredi civarında yani şu an durumu 3 aşağı 5 yukarı. bu durumda da 70 kredi üstü oyuncu almak takımı her türlü zorlar

Hanga+Rudd en ucuzu olduğundan ihtimal var tabii ki.Bana Parakhouski de iyi maç çıkaracakmış gibi geliyor ama. Daçka pota altında o kadar adama rağmen zayıf kalıyor.Semih tam anlamıyla dönene kadar rakipler oradan vurmaya devam edecek bence.

Genelde Oly Mantzaris-Spa-Pap-Printezis-Birch 5'iyle başlıyor. Lojeski oyunun gidişatına göre sonradan dahil oluyor. Yani fazla süre almayabilir.