Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Maccabi - Efes ve Fb-Real maçları PIR ziyafeti olacak bence. Ama yıldız adayı cok fazla seçmek zor
Bizim maçta en çok Hanga ve Shengelia'dan çekiniyorum, iyi PIR yapabilirler.
Teodosic'in görece kötü bir maç çıkaracağını(15 civarı), Melli'nin iyi PIR getireceğini düşünüyorum.
Daçka-Oly ve Barca-Pana maçlarından uzak durmak lazım, her şey olabilir.

Maccabi - Efes ve Fb-Real maçları PIR ziyafeti olacak bence. Ama yıldız adayı cok fazla seçmek zor
Bizim maçta en çok Hanga ve Shengelia'dan çekiniyorum, iyi PIR yapabilirler.
Teodosic'in görece kötü bir maç çıkaracağını(15 civarı), Melli'nin iyi PIR getireceğini düşünüyorum.
Daçka-Oly ve Barca-Pana maçlarından uzak durmak lazım, her şey olabilir.

teo konusunda ben de böyle düşünüyorum ama satmaya elim gitmiyo geçen hafta 47 getiren adamı :D

Teodosic konusunda çok yanılıyosunuz bence De Colo yok A.Jackson ile İtoudis kavga ettiler,kim atacak bu sayıları kim yapacak bu asistleri geçen haftaki kadar olmasa da yine de iyi bir maç çıkaracaktır

Krediye artık pek takılmamak lazım bence. Bourousisten 7 puan + birazda kredi mi tercih edersiniz Dunstan dan 15 puan mı ? Serdar Bey güzel bir noktadan bahsetmiş, saha içi yüzdesi 2/5, puanı adlığı 13 faul ve bunlara karşılık 14/18 atmasından gelmiş.

Bargnani konusunda da Serdar Beyin dedikleri çok doğru, sadece sayı atıyor, yüksek yüzdeli atmalı ki puan getirsin.

Canberk arkadaşımızın kadrosuna bakacak olursak bence Printezis'e görece kadroda tutulması daha makul bir oyuncu Bourousis.Karşısında beyinsiz Dorsey ve bitik Tomic olacak.Eğer oyunun momentumu PAO'da olursa Bourousis'in ön plana çıkması muhtemel.Kredi artacak diye olur olmaz oyuncular almamak lazım tabi ama krediyi düşünmek hala önemli çünkü daha yol uzun

De Colo ve Jackson'un yokluğunda CSKA'da sorumluluk alacak tek oyuncu kaldı. Diğerleri deyim yerindeyse yan parça. Şu durumda Teo'nun saha içi yüzdesi belirleyici olacaktır ama sezon sonuna kadar çıkarmamak gerek. Bu hafta çıkanlar haftaya tekrar almak zorunda kalabilir, boşu boşuna değişiklik hakkını kullanmak gereksiz olur diye düşünüyorum. De Colo gelinceye kadar Teo muhtemelen +20 ortalama ile oynar. Bu hafta 15 getirse bile haftaya 30 ile telafi eder.
SG-SF rotasyonu için Langford haricinde istikrarlı yüksek kredi getirecek biri yok gibi. Önümüzdeki haftalardaki sıralamayı da bu bölgedeki seçimler belirler muhtemelen.
Bundan dolayı PG ve uzun rotasyonunu istikrarlı oyunculardan kurup 2-3 rotasyonu üzerinden oyunu yönlendirmek (en az 2 değişiklik hakkını kullanmak gibi) önümüzdeki süreçteki planım olacak. Tutar umarım.

Ben de Raduljica'nın neden oynamadığını merak ettim. Sakatlığı da yoktu sanırım, takım içi sorun mu acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Augustine'nin son maç performansı iyi fakat hem aldığı süre hem de gösterdiği performans bakımından istikrar sorunu var ve ben bir türlü güvenemiyorum. Dahası bu hafta Freeland süre almaya başlarsa Augustine de bundan dolaylı olarak etkilenir.
Tüm Sanders'lerden çıktım, hepsinin yerine Langford aldım. Datome konusunda çok kararsızım. Kredisine göre en potansiyelli oyuncu gibi görünüyor. Yerine Schilb, Causeur, Beaubois ise alternatifleri.

Augustine'nin son maç performansı iyi fakat hem aldığı süre hem de gösterdiği performans bakımından istikrar sorunu var ve ben bir türlü güvenemiyorum. Dahası bu hafta Freeland süre almaya başlarsa Augustine de bundan dolaylı olarak etkilenir.
Tüm Sanders'lerden çıktım, hepsinin yerine Langford aldım. Datome konusunda çok kararsızım. Kredisine göre en potansiyelli oyuncu gibi görünüyor. Yerine Schilb, Causeur, Beaubois ise alternatifleri.

augustine benim de pek içime sinmiyor ama 30 kredi civarında da pleiss'tan sonra en iyi alternatif. pleiss'ta takımımda olduğu için biraz mecburiyetten augustine'e yöneldim. datome saç baş yoldurtuyor bu sene. ben 2 hafta önce vedalaştım uzun süre sabrettikten sonra. saydığın alternatifler arasında ise en güven vereni causeur bence. patlama yapma şansı düşük ama en azından istikrarlı. 10'un altına düşmüyor. datome eksi bile getirebiliyo :)

augustine benim de pek içime sinmiyor ama 30 kredi civarında da pleiss'tan sonra en iyi alternatif. pleiss'ta takımımda olduğu için biraz mecburiyetten augustine'e yöneldim. datome saç baş yoldurtuyor bu sene. ben 2 hafta önce vedalaştım uzun süre sabrettikten sonra. saydığın alternatifler arasında ise en güven vereni causeur bence. patlama yapma şansı düşük ama en azından istikrarlı. 10'un altına düşmüyor. datome eksi bile getirebiliyo :)

Deplasmanda bir heurtel(deplasmanda iyi durumu 15, kötü durumu 0) ve muhtemelen hiçbir şey yapmayacak augustine yerine son 3 haftadır 10 yapan pangos alıp 20 yapacak bir uzun arayışına girebilirsin.

Deplasmanda bir heurtel(deplasmanda iyi durumu 15, kötü durumu 0) ve muhtemelen hiçbir şey yapmayacak augustine yerine son 3 haftadır 10 yapan pangos alıp 20 yapacak bir uzun arayışına girebilirsin.

güzel bir öneri. kafama yattı. o halde aynı outlar sonucunda pangos-birch-vesely şeklinde değişikliğe gitmek en amntıklısı olacaktır bence sen ne dersin?

güzel bir öneri. kafama yattı. o halde aynı outlar sonucunda pangos-birch-vesely şeklinde değişikliğe gitmek en amntıklısı olacaktır bence sen ne dersin?

Bence heurtel-vesely-augustine'den daha iyi bu. Pangos'u 1-2 hafta sonra kimle değiştirerek çıkaracağını iyi hesaplamak gerekir ama. Vesely erken faul problemine girmezse bu üçlü bayağı memnun eder.

Beyler 109 kredim var ve bir forvet ve bir pota altı oyuncusu alacağım..Aklımda Clyburn u almak var ama pota altına karar veremedim..Hanga yı alsam Birch ü alabiliyorum..Daçka ya karşı Olympiakos pota altı iyi PIR getirecek..

Clyburn-Pleiss, Bourousis, ya da Agustine

kombinasyonu mu yoksa

Hanga-Birch

kombinasyonu mu kararsız kaldım..Önerisi ya da fikri olan???

Bence heurtel-vesely-augustine'den daha iyi bu. Pangos'u 1-2 hafta sonra kimle değiştirerek çıkaracağını iyi hesaplamak gerekir ama. Vesely erken faul problemine girmezse bu üçlü bayağı memnun eder.

hocam yalnız sen söyledikten sonra şimdi baktım da heurtel deplasmanda sıfır gibi söyledin fakat pekte öyle bi durum göremedim ben. deplasmanda 20-25te yapmış 2 kez. ama augustine konusunda haklısın muhtemelen hiç bişey getirmeyecektir. o yüzden bu 3lü daha iyi getirir. bu kredilere daha iyi bi 3lü önerin varsa da alabilirim

Beyler 109 kredim var ve bir forvet ve bir pota altı oyuncusu alacağım..Aklımda Clyburn u almak var ama pota altına karar veremedim..Hanga yı alsam Birch ü alabiliyorum..Daçka ya karşı Olympiakos pota altı iyi PIR getirecek..

Clyburn-Pleiss, Bourousis, ya da Agustine

kombinasyonu mu yoksa

Hanga-Birch

kombinasyonu mu kararsız kaldım..Önerisi ya da fikri olan???

Birch bu hafta benim için çok ağır basıyor, budinger da yokken hanga-birch tercih ederim sanırım.

hocam yalnız sen söyledikten sonra şimdi baktım da heurtel deplasmanda sıfır gibi söyledin fakat pekte öyle bi durum göremedim ben. deplasmanda 20-25te yapmış 2 kez. ama augustine konusunda haklısın muhtemelen hiç bişey getirmeyecektir. o yüzden bu 3lü daha iyi getirir. bu kredilere daha iyi bi 3lü önerin varsa da alabilirim

5 maçına baktığımız zaman, -5, 2, 6, 15, 19 var. Milano deplasmanındaki 19'un yanıltıcı olduğunu düşünüyorum, efes artık karakter koyan bir takım haline dönüştü, o kadar lakayt bir maç geçmeyecektir, maccabi ile milano benzer takımlar olsa da.

Bu hafta hem düşük kredi hem de iyi puan getireceğini düşündüğüm 2 oyuncuyu takımlara bol aldım, bunlar Shengelia ve Rudd. Rudd'dan çok çektik önceki haftalarda ancak bu hafta Efes maçının yüksek tempolu ve skorlu geçeceğini düşünerek bu hamleyi yaptım. Shengelia ise 4 numarada fiziğiyle bize sıkıntı çıkarıp alçak posttan sayı bulup faul alabilir, ayrıca ribaundlarda da iyi.

singleton+schilb vs. Sanders+beaubois

Hangisini seçerdiniz ?

Ben de bu hafta Singleton ve Spanoulis arasında kaldım. Sanders son 2 haftadır çok formsuz o yüzden bütün Sanders'lardan çıktım. Ama bu hafta Kazan deplasmanında süpriz de yapabilir. Singleton konusunda da emin değilim Barcelona deplasmanına gidiyor. Barcelona evinde Real Madrid maçı dışında kısır maçlar oynuyor. Beaubois ve Schilb form olarak birbirine yakınlar. Beaubois ev sahibi avantajına sahip ama Schilb'de Zalgiris deplasmanında 14 PIR getirmiş. Schilb'in bir de kredi getirme avantajı olduğundan ben bir kaç takımıma aldım. Singleton ve Sanders'tan bu hafta çok yüksek skorlar beklemiyorum, sanki Spanoulis daha iyi yapacakmış gibi geliyor bu hafta bana. Deplasmanlarda daha iyi,Daçka'ya geliyor. Ama yine de Singleton+Schilb seçeneği daha mantıklı bence.

Bu arada Bourousis in mide rahatsızlığı haberleri düştü büyük ihtimal Barcelona da oynayamayacakmış..Sorumluluk alacak oyuncu sayısı Pao da azaldı.. Singleton iyi PIR getirebilir..