Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

K.c Rivers 2 haftadir sakat gozukuyor euroleauge fantasy sitesinde, 2 haftadir da oynuyor bu adam, ciddiyetini yesinler sitenin =D

Cok acemi bir oyuncu olarak izlenimlerimi aktaracagim.

Bizden Tyus disinda hemen hemen hepsi siritiyor, istikrar yok yani-
Nick calathes cok kral delikanli hep kazandiriyor valla :) devam bu adama
Oly den deplasmanda oynuyorken adam alinmayacagini ogrendim. evinde oynuyorsa Sipa ve Lojeski yeterli
Saglam bir Randholp her zaman yazilir listeye-
Kazanda Langford pismeli bize de dusmeli :)
Para varsa Ekpesiz olmaz
Shane larkin ilk defa kaybettirdi ama devam guvenmeye
Barcadan doelman dorsey ve koponnen hayirli evlat gibiler degerlendirmekte fayda var
Zalgiriste ismini yazmakta zorlandigim ama bastan beri guvendigim kavaluskas on plana cikabilir zamanla
Cskadan nando disinda adam almammmmm
Efes ve Derrick brown ayrilmaz ikili
Dackadan kesinlikle Brad wanamaker guvenli liman - clyburn asi cocuk kusup gidecek ben oynamiyorum diyecek gibi guvensizlik yaratiyor bende.
Maccabi - Milano - Kizilyildiz - cok zorda kalinirsa Colton iverson - Rakim sanders -Marko simonovic secenekleri degerlendirilebilinir.
Bambergten ya hic adam almamak ya da miller - casseur - melli seceneklerini degerlendirmek gerekiyor.

hayatim boyunca ilk defa bir fantasy challenge oyununa katilmis ve su ana kadar ogrendiklerimi aktarmaya calistim. en iyi takimim ilk 1000 de yok sasirdik mi hayir :)

ilk defa bu hafta 204 puan aldim allahhhhh diye sevinirken onun bile 2 bin kusuruncu sirada oldugunu gorunce akla hayale gelmeyen kelimeler cikti dilimden :)

Kismetten otesi olmuyor anlasilan. herkese bol sans.

Hocam ondan ziyade ben kalıcılık istiyorum kadromda. Teo sezonun kalanında Larkin den daha fazla kâr getirebilir mi acaba düşüncesine daldım . Çünkü malum, kadrolardan asla çıkarılmayacak ilk 4 isimden biri Teo. Avrupa basketboluna fazla geliyor bu adam. Ama düşününce Brown dan çıkmak Jankunas da olsa pek mantıklı gelmedi. Bi yerden kredi yaratıp first class isimler için böyle birşey düşünmüştüm de vazgeçtim sanırım.

Larkin konusunda vurgulamaya çalıştığım nokta şuydu, oyunda birçok kişi rakibe bakmadan oyuncu alıyor. Sonra oly-pana deplasmanına rice-larkin-russ smith-hickman gibi isimlerle gidip bu oyuncular ordan dayak yiyip döndüklerinde kadrolardan çıkarmaya çalışıyor.

Oysa ki bu oyuncuların orda kötü oynamalarının nedeni formsuz olmaları değil, ama kötü oynayacakları haftalar öncesinden belli. Yunanistan deplasmanlarının olayı yıllardır bu, o sertlikle yıldırır seni, gardını oyundan koparır.

Sonrasındaki hafta da hele milano maccabi gibi yumuşak takımlarla oynuyorsa önceki haftanın hayal kırıklığını o maçta ortadan kaldırmaya çalışır, ve karşısında engelleyecek bir karakter görmeyince de bunda başarılı olur. Benim kadromdayken oynamıyor da ben çıkarınca oynuyor muhabbetinin ana kaynaklarından birisi bu. Veyahut kızılyıldız içerdeki maçlarını özellikle kombankta değil de pionir'de oynarken rakibin yıldız oyuncusunu bir şekilde oyundan düşürüyor, yan parçalar üstüne bir oyun planıyla gidersen orada başarılı oluyorsun gibi.

Bu rakip analizlerini fazlaca yapanlar da başarılı oluyor. Ben oly-pana deplasmanları veya milano-maccabi maçları özelinde çok kar etmiş olsam da birinin mesela içerde baskonia maçında ne yapacağını henüz kestiremiyorum, hem oyundaki ilk senem olması hem de geçen sene baskonia'nın takımlarımızla çapraz grupta olup maçlarının çoğunu izlememem dolayısı ile(kadronun neredeyse tamamı değişmiş olmasına rağmen takım aynı takım) yeterince analizini yapamadığım takımlardan birisi. Takımlarımın son 3-4 haftadaki şu oynayacak bu oynamayacak karmaşasında dağılmadan önce ilk 50de değil de 150-250 seviyesinde olmasının nedeninin de bu olduğunu düşünüyorum.

Teo'yu kalıcılık adına ben de 15 takımımın tamamına almıştım, sonra oynayıp oynamama olaylarıyla açıkçası kendinden soğuttu, son 2 deplasmana götürülmemiş olması bir sonraki deplasman açısından da soru işareti oluşturuyor, 3 maç üstüste oynamadan almak istemiyorum.

Sakatlık-yorgunluğunun yanı sıra itouidis'in diğer takımlara mesaj verme isteği konusu da var bu oynamamalarda diye düşünüyorum, Teosuz kızılyıldız deplasmanından çıkabileceklerine inanıyorsa götürmez. Maç da kombank'ta olacak, büyüklüğüyle göz korkutsa da atmosfer olarak pionirden daha kötü bir salon.

Teo konusunda şöyle bir durum da var, decolo ile beraber oynayınca daha dengeli bir oyuncuya dönüşüyor ancak pir'in büyük çoğunluğu decoloya kalıyor bu durumda, decolo döndüğünde kadrodaki kalıcı adam olmasını ister miyiz emin değilim. Bu sene ilk 7 haftada 14, sonraki haftalarda 27 ortalama ile oynuyor. O nedenle gard bölgesindeki sabit oyuncu olarak calathes tutmaya karar verdim ben, diğer oyuncuyu fikstüre göre rice-larkin-sloukas-colom gibi oyuncularla geçiştirebiliriz.

Son 1 nokta: unics bu hafta deplasmanda olmasa da panathinaikosla oynuyor, calathes langford'ın oyunuyla alakalı biraz ayar yapabilir, bir şekilde faul alarak ve ft'lerle pir kasıyor ama 20- bekliyorum kendisinden. Hem langford'ı hem de boşta yeterli kredisi olmayanlar kendisini almak için bir hafta daha bekleyebilirler bence. Tabi pasqual calathes'e langford değil de colom'u savunma görevi verirse daha farklı bir durum oluşabilir.

Larkin konusunda vurgulamaya çalıştığım nokta şuydu, oyunda birçok kişi rakibe bakmadan oyuncu alıyor. Sonra oly-pana deplasmanına rice-larkin-russ smith-hickman gibi isimlerle gidip bu oyuncular ordan dayak yiyip döndüklerinde kadrolardan çıkarmaya çalışıyor.

Oysa ki bu oyuncuların orda kötü oynamalarının nedeni formsuz olmaları değil, ama kötü oynayacakları haftalar öncesinden belli. Yunanistan deplasmanlarının olayı yıllardır bu, o sertlikle yıldırır seni, gardını oyundan koparır.

Sonrasındaki hafta da hele milano maccabi gibi yumuşak takımlarla oynuyorsa önceki haftanın hayal kırıklığını o maçta ortadan kaldırmaya çalışır, ve karşısında engelleyecek bir karakter görmeyince de bunda başarılı olur. Benim kadromdayken oynamıyor da ben çıkarınca oynuyor muhabbetinin ana kaynaklarından birisi bu. Veyahut kızılyıldız içerdeki maçlarını özellikle kombankta değil de pionir'de oynarken rakibin yıldız oyuncusunu bir şekilde oyundan düşürüyor, yan parçalar üstüne bir oyun planıyla gidersen orada başarılı oluyorsun gibi.

Bu rakip analizlerini fazlaca yapanlar da başarılı oluyor. Ben oly-pana deplasmanları veya milano-maccabi maçları özelinde çok kar etmiş olsam da birinin mesela içerde baskonia maçında ne yapacağını henüz kestiremiyorum, hem oyundaki ilk senem olması hem de geçen sene baskonia'nın takımlarımızla çapraz grupta olup maçlarının çoğunu izlememem dolayısı ile(kadronun neredeyse tamamı değişmiş olmasına rağmen takım aynı takım) yeterince analizini yapamadığım takımlardan birisi. Takımlarımın son 3-4 haftadaki şu oynayacak bu oynamayacak karmaşasında dağılmadan önce ilk 50de değil de 150-250 seviyesinde olmasının nedeninin de bu olduğunu düşünüyorum.

Teo'yu kalıcılık adına ben de 15 takımımın tamamına almıştım, sonra oynayıp oynamama olaylarıyla açıkçası kendinden soğuttu, son 2 deplasmana götürülmemiş olması bir sonraki deplasman açısından da soru işareti oluşturuyor, 3 maç üstüste oynamadan almak istemiyorum.

Sakatlık-yorgunluğunun yanı sıra itouidis'in diğer takımlara mesaj verme isteği konusu da var bu oynamamalarda diye düşünüyorum, Teosuz kızılyıldız deplasmanından çıkabileceklerine inanıyorsa götürmez. Maç da kombank'ta olacak, büyüklüğüyle göz korkutsa da atmosfer olarak pionirden daha kötü bir salon.

Teo konusunda şöyle bir durum da var, decolo ile beraber oynayınca daha dengeli bir oyuncuya dönüşüyor ancak pir'in büyük çoğunluğu decoloya kalıyor bu durumda, decolo döndüğünde kadrodaki kalıcı adam olmasını ister miyiz emin değilim. Bu sene ilk 7 haftada 14, sonraki haftalarda 27 ortalama ile oynuyor. O nedenle gard bölgesindeki sabit oyuncu olarak calathes tutmaya karar verdim ben, diğer oyuncuyu fikstüre göre rice-larkin-sloukas-colom gibi oyuncularla geçiştirebiliriz.

Son 1 nokta: unics bu hafta deplasmanda olmasa da panathinaikosla oynuyor, calathes langford'ın oyunuyla alakalı biraz ayar yapabilir, bir şekilde faul alarak ve ft'lerle pir kasıyor ama 20- bekliyorum kendisinden. Hem langford'ı hem de boşta yeterli kredisi olmayanlar kendisini almak için bir hafta daha bekleyebilirler bence. Tabi pasqual calathes'e langford değil de colom'u savunma görevi verirse daha farklı bir durum oluşabilir.

Söylediklerinizi çok iyi anladım. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Zaten Pana deplasmanı öncesi Larkin in böyle bir performans ihtimali vardı gözümde fakat diğer bölgelere pansuman gerekiyordu kadromda. Bir nevi bile bile lades oldum. Kesinlikle bu ince ayarlar üzerine fazla kafa yoranlar daha kazançlı çıkıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir oyuncu tercihi bile birden çok şeyi değişikliğe uğratabiliyor. Örneğin langford yerine lojeski aldım. ikisi arası 35,6 fark oluştuğu gibi, 10 kredilik de zarar var
(langford +5, lojeski -5). Ayrıca bu hafta langford'u geri almak için, başka bir pahalı oyuncudan çıkmam gerekiyor. Özetle 1 oyuncu tercihi= 35,6 puan+ 10 kredi + 2 oyuncu değişikliği hakkı.

Son düzenleme:
merhabalar. şu an takımım:
teo/heurtel
schilb/langford/papanikalaou/singleton
claver/tyus/udoh/doellmann

şeklinde. şimdi benim için şöyle bi durum var. dünya sıralaması artık pek umrumda değil koptuğumdan dolayı. arkadaşlarımızla aramızda kurduğumuz 15-20 kişilik iddialı bi lig vardı. fazla uzun sürmesin ilk 15 haftayı baz alalım diye karar verdik. yani bu hafta son haftası ve benim 1.yle 50 ikinciyle 48 puanlık farkım var. 1 haftada kapanması çok zor olan bi fark. geçtğimiz haftadaki gibi çok yüksek bi puan elde edersem olmayacak bişey değil ama. bu yüzden kadromu 10-15 getirmesi kesin ama ötesine çıkamayan oyunculardan ziyade dengesiz de olsa 25 getirebilme ihtimali olan oyuncularla kurarak risk almam lazım. son şansım bu hafta yani. kimi çıksam kimi tutsam hiç karar veremiyorum. şu an tek düşüncem doellmann ve claver'i birlikte tutmamak. geçen hafta kredim kalmadığı için biraz mecburiyetten aldım zaten onları birlikte. onun dışında teo düşündürüyor beni. papanikalaou ve heurtel'de düşündürenler arasında ama karar veremiyorum kimi alsam kimi çıksam. dediğim gibi kritik bi hafta olduğundan benim için risk almam lazım. sizin de önerilerinize açığım

teo/heurtel

şeklinde. şimdi benim için şöyle bi durum var. dünya sıralaması artık pek umrumda değil koptuğumdan dolayı. arkadaşlarımızla aramızda kurduğumuz 15-20 kişilik iddialı bi lig vardı. fazla uzun sürmesin ilk 15 haftayı baz alalım diye karar verdik. yani bu hafta son haftası ve benim 1.yle 50 ikinciyle 48 puanlık farkım var. 1 haftada kapanması çok zor olan bi fark. geçtğimiz haftadaki gibi çok yüksek bi puan elde edersem olmayacak bişey değil ama. bu yüzden kadromu 10-15 getirmesi kesin ama ötesine çıkamayan oyunculardan ziyade dengesiz de olsa 25 getirebilme ihtimali olan oyuncularla kurarak risk almam lazım. son şansım bu hafta yani. kimi çıksam kimi tutsam hiç karar veremiyorum. şu an tek düşüncem doellmann ve claver'i birlikte tutmamak. geçen hafta kredim kalmadığı için biraz mecburiyetten aldım zaten onları birlikte. onun dışında teo düşündürüyor beni. papanikalaou ve heurtel'de düşündürenler arasında ama karar veremiyorum kimi alsam kimi çıksam. dediğim gibi kritik bi hafta olduğundan benim için risk almam lazım. sizin de önerilerinize açığım

Baştan belirtmek isterim ki oyunda ne zaman bir öneride bulunsam ters teper. Bunu söyleyeyim ki ileride sıkıntı olmasın:) Eğer risk alacaksan kadroda bu hafta 20+ yapma ihtimali en düşük 2 oyuncu papanikolaou ve doelman bence. 2si toplam 62 kredi olduğundan, Teo'dan çıkıp oradan kredi kazanman gerekebilir. Böylelikle 3 oyuncuya 147 kredin kalır.

x/heurtel
schilb/langford/x/singleton
claver/tyus/udoh/x şeklinde kurabilirsin kadronu.

pg: colom, green, mike j, pangos
sg: clyburn, sinan, causeur, beabouis
pf-c: tomic, Mclean, vezenkov arasından seçim yapabilirsin. veya aklında kafana yatan başka biri varsa onu alırsın. colom, tomic 20+ ihtimali en yüksek oyuncular gibi. ama o zaman da sg-sf bölgesine 27 kredin kalıyor. 15-20 kredin daha olsaymış iyiymiş:)

ek: Dünkü barcelona-valencia maçında rice 29, doelman 21, tomic 17 ile oynadı. claver ise 4'te kaldı. Eğer risk alma durumu varsa rice'i da düşünebilirsin bence. papanikolau kalır.
Rice evindeki 6 maçın 5'inde 18+ yapmış. Tomic de 6 maçta 16,6 ortalama ile oynamış evinde.

Son düzenleme:
Baştan belirtmek isterim ki oyunda ne zaman bir öneride bulunsam ters teper. Bunu söyleyeyim ki ileride sıkıntı olmasın:) Eğer risk alacaksan kadroda bu hafta 20+ yapma ihtimali en düşük 2 oyuncu papanikolaou ve doelman bence. 2si toplam 62 kredi olduğundan, Teo'dan çıkıp oradan kredi kazanman gerekebilir. Böylelikle 3 oyuncuya 147 kredin kalır.

x/heurtel
schilb/langford/x/singleton
claver/tyus/udoh/x şeklinde kurabilirsin kadronu.

pg: colom, green, mike j, pangos
sg: clyburn, sinan, causeur, beabouis
pf-c: tomic, Mclean, vezenkov arasından seçim yapabilirsin. veya aklında kafana yatan başka biri varsa onu alırsın. colom, tomic 20+ ihtimali en yüksek oyuncular gibi. ama o zaman da sg-sf bölgesine 27 kredin kalıyor. 15-20 kredin daha olsaymış iyiymiş:)

teo'yu çıkma konusunda katılıyorum. de colo'nun da döneceğini varsayarsak teo'dan çok yüksek pir beklemiyorum açıkçası. bu hafta pg olarak larkin'in haftası olacaktır bence. teo yerine onu düşünebilirim ama tabi fazla kredi şansı tanımaz bu bana. papanikalaou ve doellmann konusunda ise kararsızım. papanikalaou printezis'in yokluğunda son maçta 18 pir getirdi. keza ligde de geçtiğimiz hafta 20+ pir getirdi. printezis'in durumu için belli değil deniyor. eğer dönmeyecekse papanikalaou'yu çıkmayabilirim ama printezis dönecekse kesin çıkarım. 1 gün bekleyeyim diyorum onun kararı için. doellmann içinse katılıyorum aslında. claverle ikisinden birini kesin çıkacağım ve claver'in yüksek pir getirme şansı daha fazla doellman'dan şu oyun yapısında. önerdiğin oyuncuları da düşünücem teşekkür ederim

teo/heurtel

printezis'in oynaması zor gözüküyor sanırım henüz net bir haber olmasa da. eğer olmayacaksa papanikalaou'yu çıkmam mantıksız olur diye düşünüyorum. heurtel'den pek beklentim yok bu hafta açıkçası real madrid'e karşı. 10-12 PIR'ın üstünde getireceğini düşünmüyorum. bu yüzden pg pozisyonunu yenilemem gerekiyor bence. teo&heurtel&doellmann çıkmak en mantıklısı olacak gibi. bu hafta büyük beklentim olan larkin'i alıyorum direkt. şimdi 1 pg ve 1 pf/c pozisyonu için elimde 104.26 kredi kalıyor. pf/c pozisyonuna kredim kalması için calathes,llull gibi oyunculara yönelemiyorum. orta sıra oyunculardan da zisis ve hickman arasında kaldım. normalde zisis'e yönelmezdim fakat bize karşı oynadıkları için 20+ şansı var diye düşünüyorum. öbür taraftan hickman'a bakınca daha dengesiz fakat oyun yapısı itibariyle 20+ getirme şansı daha fazla olan bi oyuncu. o da zalgiris'e karşı oynuyor evinde. ters bi maç sayılmaz. hickman daha çok içime siniyor bu bağlamda fakat hickman'ı alırsam pf/c pozisyonu için 55 kredi kalıyor elimde ve kuzmic, tomic gibi seçenekleri kaçırıyorum. işin içinden çıkamadım. önerileri bekliyorum :)

edit:doellman-claver konusunda da kafam karıştı biraz. doellman da süre aldığı zaman yüksek getirebilecek potansiyeli olan bi oyuncu ve claver'den daha ucuz. kafam allak bullak :D

Son düzenleme:
Jankunas da 3-4 haftalık bir tercih olsbilir Zalgiris in fikstürü sebebiyle.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gsbasket sıralama.jpg

GSBasket Ligi'nde heyecan tüm hızıyla sürüyor. 15.Hafta öncesi sambaras kullanıcı adıyla Uğur Ortaç ligimizin zirvesinde. Geçtiğimiz hafta aldığı 258.7 puanla zirveye el koydu kendisi. 2. sırada ise son haftalarda muhteşem bir atak yapan Mustafa Kayan yer alıyor. Çok doğru stratejiler izleyen Mustafa, nihayet kendisine yakışan sıralara yükseldi. Henman'ın yanında Graf ve Davenport da 5 ve 12. sıralarda yer alıyor. 3. sırada klopidogrel ile yer aldım değerli forum sakinleri. Berbat geçen bir yıl derken nihayet geri döndüm. 4.sırada ise dixon52 kullanıcı adıyla Tanju Çiçek yer alıyor 15. hafta öncesi. 4, 6 ve 13. sıralarda yer alıp, yarışa 3 takımla devam edenlerden Tanju Çiçek. 7. sırada bir aralar ligimizin zirvesinde olan "jeromedyson" yer alıyor. 8. sırada ise yine oyunun müdavimlerinden, ustalarından Cedi Team-Flopping ile Tolga Çıralı yer alıyor. Ali Yayla 10.sırada ve yüksek kredisiyle De Colo'nun dönüşünü de düşündüğümüzde yukarılara çıkmaya aday kullanıcıların başında geliyor.

Bu haftaya gelirsek kesinlikle zor bir hafta olacak. Geçtiğimiz hafta Langfordların çıkışı, üzerine De Colo'nun gelişi ve haftanın olağan zorluğunu düşündüğümüzde zorlu bir hafta olacağı kanaatindeyim. Yeni hafta öncesi herkese bol şans...

bu haftaki lull önceki haftalarda langford moerman olayları can sıkıyor. Sakat oyuncuların 0 getirdiği hafta epl fantasyde olduğu gibi önceden seçilen 3 yedeğin puanları devreye girse daha mantıklı olur. Düzeltriler umarım

Bu arada devir Victor Rudd'ın devri

Son düzenleme:
Geçen hafta tüm Langford'ları çıkmıştım sakatlık sebebiyle ama kendisi oynayıp bizi ters köşe yapmıştı. Bu haftada risk alarak Langford almadım kadroya ve önümüzdeki haftada almamayı düşünüyorum. Bu 2 hafta daha düşük puanlar alacağını düşünüyor, umuyorum; artık risk almamız lazım, gerçi bu haftalık tutmadı yerine aldığım Simonovic memnun etmedi. Bu haftaki en büyük hatam tüm Udoh'ları sattıktan sonra son anda karar değiştirip en iyi takımlarımda Udoh'ları tutup Voigtmann'ları satmam oldu, pahalıya patladı.

De colo nun durumu da bir başka bilmeceye dönüştü. Bu hafta alalım mı yoksa 1 hafta daha mı beklemek lazım ?

Gelmis gecmis en rezil haftayi yasadim. neredeyse sectigim butun adamlar mortingen olmus, bi de elin adami 257 puan almaz mi, allahini seven beni tutmasin en yuksek binaya gidiyom ben :)

Her hafta takımda bir eksik oluyor.Bu hafta da Lull.3 gün önceki lig maçında 20 sayı atan Lull EL maçında oynamadı.3 haftadır yerimde sayıyorum. 91 krediden De Colo'yu almanın tam zamanı.Real Madrid maçına asılacaklardır.
Rice Larkin-De Colo Langford Clyburn Papanikalao-Udoh Melli Kuzmic Rudd

Geçen hafta tüm Langford'ları çıkmıştım sakatlık sebebiyle ama kendisi oynayıp bizi ters köşe yapmıştı. Bu haftada risk alarak Langford almadım kadroya ve önümüzdeki haftada almamayı düşünüyorum. Bu 2 hafta daha düşük puanlar alacağını düşünüyor, umuyorum; artık risk almamız lazım, gerçi bu haftalık tutmadı yerine aldığım Simonovic memnun etmedi. Bu haftaki en büyük hatam tüm Udoh'ları sattıktan sonra son anda karar değiştirip en iyi takımlarımda Udoh'ları tutup Voigtmann'ları satmam oldu, pahalıya patladı.

Aldığımız risk tam olarak patladı ve Langford şov yaptı :) Ama bu hafta yine riske devam, yine almayacağım bakalım ne yapacak? :)