FIFA Dünya Kupası Katar 2022

En Büyük Şampiyonluk Adaylarınız Hangi Takımlar?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
Hırvatistan'ı izlerken 15 yıl geriye gitmeyen yoktur herhalde. Biz 15 yıl geride kalıp el sallarken uzaktan ; onlar şu an Brezilya ile yarı finale çıkma mücadelesindeler.

Modric hala cok buyuksun be abi.Valla benim icin hala dunyadaki butun orta sahalar bir yana Modric bir yana.37 yasina gelse de bu boyle..Hirvatistan’in attigi golde takiminin bir anda orta sahayi gecmesini saglayan pasi inanilmazdi.

Penaltılarda kaçmak lazım Hırvatistandan en son bize kaybettiler heralde. İyi oldu brezilyaya dünya kadar oyuncusu var gittiler 13-14 kişiyle oynadılar.

Adamlara bravo! O dakikada o ortamdan o şekilde altından kalkmak; hele de Brezilya'ya karşı çok zordu. Sürekli aynı açıdan Fifa PS5 oyunu gibi bize penaltı seyrettiren salaklara da ayrıca bravo!

Foden oyuna bile girmedi.Hem de 2 degisiklik hakki daha vardi.
Valla Dunyada Top 10 Milli Takimlarda bir tane adam akilli hoca yok.
Hatta bence Dunya Kupasi’nda 3-4 hoca haric hoca yok.Sacma sapan tercihler hepsinde.
Bu arada cok kalitesiz bir kupa oluyor.1-2 mac disinda oyun kalitesi rezalet.1-2 gol,1-2 guzel hareket olacak diye her mac bekliyoruz ama cogu izleyenler icin husran.
Ben bu son donemdeki bilgisayar,tablet futbolunu hic sevmedim.Ozel yetenekleri tamamen dizginleyen,kisitlayan,sen orda dur aman sen ofsayti boz,sen half space kosusu yap futbolu bizim 10 sene once izledigimiz futbol degil ve bana gore bunun izlenmeye deger bir tarafi yok.Sirf adi Dunya Kupasi diye katlaniyorum kendi adima konusursam.Valla ben artik yildizlarin sahne aldigi,topun direkt oynandigi,ozel yeteneklerin gozumuzun pasini sildigi,sistemin sayilardan ibaret olmadigi futbolu istiyorum.
Rezil bir turnuva bu..Aman gol yemeyeyim,15 dakikada 75 pas yapayim da millet vay ne takimmis desin futbolu beni kusturacak artik.
Su turnuvada cok sey beklenen takimlarin oynadigi futbolu Turkiye Ligi’ndeki takimlar oynasa herkes derdi ki agir cekimde top oynuyoruz..Umarim bundan sonra degisir de beklentileri karsilar koskoca Dunya Kupasi..
Bunu yazmistim ama ozellikle Top 16’dan sonra guzel gecmeye basladi turnuva.Fas’in Ispanya’yi elemesi,Hirvatlarin Brezilyayi elemesi,Portekiz ve Fransa’nin oynadigi futbol ve yavas yavas on plana cikan oyuncular (Mbappe,Bellingham,Livakovic,Sofyan Amrabat,Goncalo Ramos) turnuvayi guzel bir hale getirdi.

Son düzenleme:
Bu arada arjantin hocası ciddi sınıfta kaldı. hollanda iki tane pivot santrafor koyduğunda, arjantin 2-0'a güvenip geri çekildi. geri çekilerek hollanda'nın pivot forvetlere top şişirip ve ortalar açarak gol arama hedefini kolaylaştırdı. oysa ki 2-0'a kadar oynadıkları oyunu devam ettirseler bir şey olacağı yoktu hatta kontralarla 3'e bile gidebilirlerdi.. mesela uzatmada normal oyununa dönen arjantin neredeyse bir tehdit bile hissetmedi. güçlü ekiplerin sonuca güvenip oyununu bozarak geri çekilmesi hiç anlamıyorum.

Bu arada arjantin hocası ciddi sınıfta kaldı. hollanda iki tane pivot santrafor koyduğunda, arjantin 2-0'a güvenip geri çekildi. geri çekilerek hollanda'nın pivot forvetlere top şişirip ve ortalar açarak gol arama hedefini kolaylaştırdı. oysa ki 2-0'a kadar oynadıkları oyunu devam ettirseler bir şey olacağı yoktu hatta kontralarla 3'e bile gidebilirlerdi.. mesela uzatmada normal oyununa dönen arjantin neredeyse bir tehdit bile hissetmedi. güçlü ekiplerin sonuca güvenip oyununu bozarak geri çekilmesi hiç anlamıyorum.
Scaloni'yi bende pek beğenmiyorum ama hocalık bir durumda yoktu son 10 dakikada. Dünya karması getirsen 2-0 önde girdik çeyrek final maçına geri çekilirler. Bunu hocadan ziyade oyuncu psikolojisi yapıyor. Bunu bugün brezilya da yaptı isabetli şut çektirmedikleri Hırvatistan 'a öne geçince çekildiler hatta gereksiz fazla adamla oldukları pozisyonda golü yediler. Bu maç Scaloni iyi iş çıkardı Hollanda' nı dumfiries ve gakpo dışında bir hücum alternatifi yok ikisinide hiç oynatmadılar.

Son saniyede, son şansta, o duran topu öyle kullanmak son zamanlarda gördüğüm en büyük Rus ruletiydi. Bunu başarmak ise son zamanlarda gördüğüm en karizma hareketti. Yakın mesafeden son şansında şut çekmeyip pası tercih etmek ipe götürürdü adamı ancak bunu gole çevirmek de vezir ederdi adamı.
Anlamadığım ise; salak saçma sürekli kavga halinde olmaları sahada. Resmen Ortadoğu toplumundan enstantaneler gördük iki takımın oyuncularında da. Ne yani, nedir amacınız fikriniz ? Salak saçma 3.sınıf U18 BAL ligi kavgalarına döndüler. Arjantin desen ; üflesen yerde taklalar attı hepsi. Uyuz oldum. Messi önceden böyle değildi. Kolunu kesseler maça konsantre oynayan adam bir anda mıymıy etmeye başladı esen rüzgara.
Bu arada benim favorim, tahminim Portekiz.