forum yönetimine...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
az yazan ama forumu sürekli takip eden biriyim, tanıyan tanır. yazmayayım yazmayayım dedim ama artık daha fazla dayanamadım.

iyi kötü bilgisayar dünyasını bilen, internet çıktığı günden beri bu alemin içinde olan, onlarca forum ve platformda üyeliği bulunan, yazan ve okuyan biri olarak şöyle bir tespit yapmakta fayda görüyorum: bu forumu yöneten kardeşlerim kadar yasakçı,kısıtçı ve diktatörce bir yönetim tarzı benimsemiş forum yöneticileri görmedim. hergün mutlaka birçok forum yazarının yazıları editleniyor,siliniyor ve hatta foruma yazması yasaklanıyor.

sevgili yönetici arkadaşlar, bakın burası adı üstünde bir forum ortamı, bildiğim kadarıyla hiçbir kulüp veya derneğin resmi sitesi değil ve herhangi bir misyonu yok. buraya herkes kimseye hakaret etmeden dilediğini yazar, herkesi kritik eder, dili döndüğünce, nefesi yettiğince paylaşmak istediklerini paylaşır. ama sizler bu yönetim tarzını değiştirmedikçe, çok sesliliği kabul etmedikçe ve bu özgürce görüş bildirme serbestisini ortadan kaldırma çabanızdan vazgeçmediğiniz müddetçe bu o ortamda ancak kendiniz çalar, kendiniz oynarsınız. en son olarak 'özyer, istifa' diye açılan bir başlığı bile değiştirecek kadar kendinizden geçtiniz. çabanızın son derece iyi niyetli olduğundan hiçbir şüphem yok, ama giderek sevimsiz hale geliyorsunuz. özellikle birbirlerini iyi tanıyan, sürekli görüşen kişiler arasında bu tarz sakınca yaratmayabilir ama unutmayın ki burası herkese açık bir ortam ve birbirlerini gerçek hayatta görmemiş, tanışmamış birçok insan var ve inanın bu yönetim tarzı birçok insanı irrite edebilir. hatta ara ara girip okuyan birçok kişi 'yahu burası ne böyle, bu mahkeme engizisyondan daha beter' diye düşünebilir. özellikle de aranızdan bazılarının ikide bir çıkıp da ortaya bir azar mesajı atması, üzücü ve kırıcı oluyor.

bence bırakın artık bu tip davranışları, biraz daha yumuşak, biraz daha iyimser olmaya çalışmakta fayda var...

bu mesajı atmaktaki amacım, sizleri kırmak veya üzmek değil ama birtakım şeyleri söylemeden de duramadım.

son söz: 2 senedir devam eden ve ne yazık ki artık kanıksanmaya başlanan başarısızlıkları, milyon dolarlık bütçeleri kötü yönetimi, kurduğu kötü takım ve oynattığı kötü oyun karşısında ben de diyorum ki: 'Murat Özyer, istifa !!!'

herkese sevgiler...

Ali Alpar' Alıntı:
sevgili yönetici arkadaşlar, bakın burası adı üstünde bir forum ortamı, bildiğim kadarıyla hiçbir kulüp veya derneğin resmi sitesi değil ve herhangi bir misyonu yok.

abi sadece yazının bu kadarına yorum yapmak istiyorum. misyonu yok diyorsun. misyon olmasa her türlü konu olur. bildiğimiz sıradan bir forum olur. bu forumun misyonu Galatasaray basketbol takımı hakkındadır. formun adı zaten "gsbasket". sitenin resmi bir site olup olmadığı hakkında bir bilgim yok ama ultrAslan'a bağlı olduğunu biliyorum. www.ultrAslan.com sitesini ziyaret edersen, altta bu siteye ait logo ve linki görebilirsin.

Bu site bağımsız bir site, ama bir 'uA' oluşumuyuz!

Ali bey sanırım başka yerleri kastetmiş.

Ben kendi fikrimi söyleyeyim, hakaret, küfür, aşağılama olmadığı sürece hiç bir yazı veya eleştri silinmemeli, editlenmemeli!

Merhaba Ali Abi,

Öncelikle sizi az çok tanıdığım (ne de olsa yıllarca aynı mekanda maç seyrettik) için iyi niyetli olduğunuzdan şüphem yok.

İletilere en fazla müdahale eden kişilerden biri olarak yanıt verme ihtiyacı hissediyorum. Biz hiçbir zaman Murat Özyer´e olan muhalefeti susturmak gibi bir görev edinmedik kendimize. Ancak eleştiri sınırlarını aştığında iletilere müdahale ettik/ettim. Örnekler verip "Aa bunu ben söylemiştim, cevap hakkı doğdu" diye konuyu dallandırıp budaklandırmak istemiyorum.

Forumun yaş ortalaması malum ama bundan rahatsız olduğum anlamı çıkmasın. Sonuçta basketbolu seven kitlenin yaş ortalamasıyla paralel. UEFA Kupası ile büyüyen yeni neslin başarıya endeksli taraftar olmasından dolayı şikayetçi olan biz değil miyiz. Dikkat edilirse genel olarak iletilerin silinmesinden ya da düzenlenmesinden şikayetçi olan kesim belli.

Son olarak "Murat Özyer İstifa" başlığının adı kibarlaştırılmış o kadar. Murat Özyer bu akşamki maçtan sonra çıkıp "Galatasaray´daki görevimi bırakıyorum" dese, hayır efendim "bırakıyorum değil istifa ediyorum" demelisin diye itiraz etmek gerekir mi?

Ali Abi; dikkatli yaz, kelimelerini iyi seç her an forumdan ban lanabilirsin söylemedi deme :)))

Bahsettiğin detayların hepsine ben de katılmakla beraber, disiplinin olmadığı bir yerde maalesef ki ciddi bir şey yapılamadığını berirtmek istiyorum.

Pek tabi ki her olumsuz fikrin editlenmesi ya da silinmesi doğru değil; ama olumsuz fikirler de kafandan geçtiği gibi foruma dökülmemeli; insanlar mesajlarını yazarken düzgün bir Türkçe ile saygı çerçevesinde fikirlerini beyan etmeliler diye düşünüyorum. Ben çok çok nadir mesaj editler ya da silerim ama diğer arkadaşlarım da sebepsiz yere bu eylemleri yapmıyorlardır. Yukarıda bahsettiğim detaylar çerçevesinde yazan arkadaşların mesajları bence silinmiyordur.

Murat Özyer istifa başlığının editlenmesi konusunda bilgi sahibi olmamakla beraber ISTIFA yazısı cok göze batan ve hoşnutsuzluk yaratan bir kelime; ama o kelimeyle biraz oynayınca göze de hoş gelebiliyor ehehehe sadece bir yorum tabi :)

Onur Yavuz' Alıntı:
Son olarak "Murat Özyer İstifa" başlığının adı kibarlaştırılmış o kadar. Murat Özyer bu akşamki maçtan sonra çıkıp "Galatasaray´daki görevimi bırakıyorum" dese, hayır efendim "bırakıyorum değil istifa ediyorum" demelisin diye itiraz etmek gerekir mi?

sevgili Onur,

beni az-çok değil oldukça iyi tanırsın. bu sebeple ne demek istediğimi de gayet iyi anladığını tahmin ediyorum. bir kere bahsettiğim konu, sadece Murat Özyer'le ilgili verdiğiniz tepkiler/destekler değil. genel olarak forum yöneticileri olarak sizlerde yaygınlaşan ve giderek de üzerinize yapışmaya başlayan davranış tarzınızadır eleştirim.

mesajının yukarıda alıntı yaptığım bölümünde kelime oyunu yapmış ve olayı saptırmışsın. unutma ki 'şeytan detayda gizlidir'. istifa diye açılan bir konu başlığını bile neden 'kibarlaştırmak' istediğinizi anlayamıyorum. Türkçe dersi vermek haddime değil ama, '.... istifa' diye açılan bir başlık, diğerine oranla anlam itibariyle çok daha keskin bir tepki ve kızgınlığı ifade eder, herhangi bir hakaret veya aşağılama/alay içermez, yumuşatılması gerekmez.

en son örnek bu olduğu için üzerinde bu kadar fazla durdum, bunun gibi geçmişte yaşanmış bir çok olay biliyorum. ama bırakın da insanlar biraz da bazı kurum ve kuruluşlara olan kızgınlıklarını/duygularını bizlere ve sizlere rahatça hissettirebilsin.

neticede söylediklerimi dikkate alıp almamak konusunda özgürsünüz ama fırça atmak/azarlamak yerine bence biraz daha sevimli olmalısınız. söylediklerinizi ve kafanızdakileri söylemenin daha güzel ve daha şık yolları var. sevmediğiniz başlıkları,mesajları editlemek, kullanıcıları yasaklamak bana göre çok hoş şeyler değil. bu tip forumlar gibi sanal ortamlarda kullanıcılar, yönetimi Demokles'in kılıcı gibi üzerlerinde her an sallanır görmekten hoşlanmaz.

herkese sevgiler...

Ali abi merhaba,

Mesaj silme konusunda emin ol elimizden geldiğince hassas davranıyoruz. Daha öncede defalarca yazdım mesaj silme hastalığı gibi bir sıkıntımız yok.

İstifa konu başlığına gelince, o konuda tepkisini alaycı ve hakarete varmadan anlatan bütün mesajlar yerinde duruyor. Kimseyi zorla Murat hocayı destekleyin yada desteklemeyin deme gibi bir yaptırımımız asla olamaz kaldıki bana göre de Murat hoca bırakmalıdır.

Ali Alpar' Alıntı:
az yazan ama forumu sürekli takip eden biriyim, tanıyan tanır. yazmayayım yazmayayım dedim ama artık daha fazla dayanamadım.

iyi kötü bilgisayar dünyasını bilen, internet çıktığı günden beri bu alemin içinde olan, onlarca forum ve platformda üyeliği bulunan, yazan ve okuyan biri olarak şöyle bir tespit yapmakta fayda görüyorum: bu forumu yöneten kardeşlerim kadar yasakçı,kısıtçı ve diktatörce bir yönetim tarzı benimsemiş forum yöneticileri görmedim. hergün mutlaka birçok forum yazarının yazıları editleniyor,siliniyor ve hatta foruma yazması yasaklanıyor.

sevgili yönetici arkadaşlar, bakın burası adı üstünde bir forum ortamı, bildiğim kadarıyla hiçbir kulüp veya derneğin resmi sitesi değil ve herhangi bir misyonu yok. buraya herkes kimseye hakaret etmeden dilediğini yazar, herkesi kritik eder, dili döndüğünce, nefesi yettiğince paylaşmak istediklerini paylaşır. ama sizler bu yönetim tarzını değiştirmedikçe, çok sesliliği kabul etmedikçe ve bu özgürce görüş bildirme serbestisini ortadan kaldırma çabanızdan vazgeçmediğiniz müddetçe bu o ortamda ancak kendiniz çalar, kendiniz oynarsınız. en son olarak 'özyer, istifa' diye açılan bir başlığı bile değiştirecek kadar kendinizden geçtiniz. çabanızın son derece iyi niyetli olduğundan hiçbir şüphem yok, ama giderek sevimsiz hale geliyorsunuz. özellikle birbirlerini iyi tanıyan, sürekli görüşen kişiler arasında bu tarz sakınca yaratmayabilir ama unutmayın ki burası herkese açık bir ortam ve birbirlerini gerçek hayatta görmemiş, tanışmamış birçok insan var ve inanın bu yönetim tarzı birçok insanı irrite edebilir. hatta ara ara girip okuyan birçok kişi 'yahu burası ne böyle, bu mahkeme engizisyondan daha beter' diye düşünebilir. özellikle de aranızdan bazılarının ikide bir çıkıp da ortaya bir azar mesajı atması, üzücü ve kırıcı oluyor.

bence bırakın artık bu tip davranışları, biraz daha yumuşak, biraz daha iyimser olmaya çalışmakta fayda var...

bu mesajı atmaktaki amacım, sizleri kırmak veya üzmek değil ama birtakım şeyleri söylemeden de duramadım.

son söz: 2 senedir devam eden ve ne yazık ki artık kanıksanmaya başlanan başarısızlıkları, milyon dolarlık bütçeleri kötü yönetimi, kurduğu kötü takım ve oynattığı kötü oyun karşısında ben de diyorum ki: 'Murat Özyer, istifa !!!'

herkese sevgiler...
Ali abi yanında olsam elini öperdim ellerine sağlık benim içimdende böyle bir yazı yazmak geciyordu ama siteden atılcam diye korkuyordum . Keske korkmasaydım ama bu disiplinle .
Bu arada Arda abicim ,Ali abiye banlanabilirsin demissin ama sana katılmıyorum , böyle bir yazıya ancak sapka cıkartılır

Emin Doğanca' Alıntı:
Ali abi yanında olsam elini öperdim ellerine sağlık benim içimdende böyle bir yazı yazmak geciyordu ama siteden atılcam diye korkuyordum . Keske korkmasaydım ama bu disiplinle .
Bu arada Arda abicim ,Ali abiye banlanabilirsin demissin ama sana katılmıyorum , böyle bir yazıya ancak sapka cıkartılır

Ben ironi yaptım Ali Alpar' a. Uzun zamandır kendisini fiilen tanır bilirim; öyle bir problem yok :)

Ali Alpar' Alıntı:
...mesajının yukarıda alıntı yaptığım bölümünde kelime oyunu yapmış ve olayı saptırmışsın. unutma ki 'şeytan detayda gizlidir'. istifa diye açılan bir konu başlığını bile neden 'kibarlaştırmak' istediğinizi anlayamıyorum. Türkçe dersi vermek haddime değil ama, '.... istifa' diye açılan bir başlık, diğerine oranla anlam itibariyle çok daha keskin bir tepki ve kızgınlığı ifade eder, herhangi bir hakaret veya aşağılama/alay içermez, yumuşatılması gerekmez...
Ali Abi Türkçede "güzel adlandırma" adlı konuda verem ince hastalık, ölüm vefat etmek... olarak adlandırılır. Biz de dilimize bu yönlü bir katkıda bulunup istifa etmek yerine görevi bırakma sözünü yerleştirelim istedik : )

Neyse şakayı bir kenara bırakayım da cumartesi günü maçtan önce eleştirilerini ayrıntılı bir şekilde dinlemek isterim Ali Abi.

Murat Bey sizin de şikayetlerinizi dinleriz cumartesi günü maça gelirseniz : )

Maça geliriz de ne halde oluruz belli olmaz Onur Bey.
Yoksa tehdit mi ediyorsunuz beni haha.
Kumru mu yesek napsak maçtan önce :)

Ali abi!

Çok tehlikeli bir konu açmışsın, bulaşmamaya çalışıyorum ama içimden bir ses yaz diyor!

Küfür, hakaret, aşağılama, dışında hiç bir yazı silinmemeli, bunun yıllardır mücadelesini veriyoruz, ama olmuyor olmuyor!

Yazı silmek için sürekli bir neden bulunuyor, bazen türkçe'yi güzelleştirmek adına, bazen cümleyi güzelleştirmek adına!!!!

Yada bazı postlar içinde küfür hakaret vs... olmadığı halde seviye tespit kurumunun onayından geçemiyor!

Minareyi çalan kılıfını buluyor, türkçe güzelleşiyor, ama neler çirkinleşiyor acaba???????

Saygılarımla.

Eyüp abimin yazısı altına imzamı atarım.
Her gün çok sevilen bir forum yazarını kaybediyoruz.Sudan sebeplerle.
Yada bazı şeyler bahane üretilerek onun gitmesi için ortam hazırlanıyor.
Daha yazılacak çok şey var ama sonra yazacağım.

Yılmaz YILDIRIM

Bu konunun açılması için fazlasıyla geç kalındı...

Çünkü bu konuyu açmaya kimse cesaret edemedi.Forumdaki herkes forumu,dostluğu,basketbolu ve en önemlisi Galatasaray'ı çok seviyor.
Böyle bir konu açarak ceza almayı veya forumdan uzaklaştırılmayı kimse istemezdi.

Ali Abi'ye bu yüzden çok teşekkür ediyorum.Artık medeni cesaret mi dersiniz kendisinin yaptığını yoksa başka birşey mi bilemem...

Yönetim sayesinde, farklı nedenlerden dolayı, sevdiğimiz birçok dostumuzu kaybettik.Ve çoğu da haklı olarak geri dönmediler.

Belki biraz ağır olacak ama ben içimden geçeni,düşündüklerimi dürüstçe yazıyorum.Buradaki hiçbir yönetici işini iyi yapmayı maalesef bilmiyor.
Öğrenmek için de çabalamıyor.Rütbe olarak yöneticilik verildiyse insanlara onlar anadan doğma bu işi biliyorlar diye verilmedi yöneticilikleri... Kendilerinden insanlar hakkında fikir yürütebilme,caydırabilme,açıklayıcı olabilme ve cezadan önce mantıklı uyarıları yapabilme hareketlerini bekliyor,teşekkür ediyorum.

birşey sormak istiyorum

"Yönetim sayesinde, farklı nedenlerden dolayı, sevdiğimiz birçok dostumuzu kaybettik.Ve çoğu da haklı olarak geri dönmediler.

Belki biraz ağır olacak ama ben içimden geçeni,düşündüklerimi dürüstçe yazıyorum.Buradaki hiçbir yönetici işini iyi yapmayı maalesef bilmiyor.
Öğrenmek için de çabalamıyor.Rütbe olarak yöneticilik verildiyse insanlara onlar anadan doğma bu işi biliyorlar diye verilmedi yöneticilikleri... Kendilerinden insanlar hakkında fikir yürütebilme,caydırabilme,açıklayıcı olabilme ve cezadan önce mantıklı uyarıları yapabilme hareketlerini bekliyor,teşekkür ediyorum." demişsin,

Yöneticilik vasıflarını taşımadığını düşündüğün insanlar burada yöneticilik yapıyorsa,
sen içinden geçenleri dürüstçe söylesende yönetim işini yanlış yapıyorsa
Cok sevdiğin bircok dostunu kaybettiysen
onlar haklı olarak geri dönmediyse,
Neden burada yazıyorsun? kendine (kendince) burayı adam etme misyonumu yükledin?
Yöneticiliği bilen arkadaşlarınla çok kaliteli bir platform kurmayı düşünmezmisin?

bu kadar beğenmediğin ve rahatsız olduğun bir yerde neden varsın, misyonermisin yoksa mazoşistmisin?

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Utku selam!

Sence forumdan memnun olmayanların tek çaresi forumu bırakıp gitmelerimi???

Bence çok agresif ve sekter bakıyorsun meseleye, bu bakış 'forum' kelimesinin anlamına aykırı bence, burası küfür, hakaret, aşağılama olmadan herkesin istediğini yazabildiği bir platform olmalı!

Burası kötü diyip forumu terketmek çözüm değil, çünkü buradan başka yerimiz yok, burası bizim forumumuz, hepimizin forumu!!!

Burayı güzelleştirmek vede demokratikleştirmek zorundayız!!!

Çünkü başka gsbasket yok!!!

Bunun içinde 'spor' konusunda 'her' görüşten insan bu foruma özgürce yazabilmeli, yazıları türkçe'yi güzelleştirmek adına veya forum yöneticisi arkadaşlarının keyfine göre silinmemeli, editlenmemeli!!!

Kendine iyi bak.

Utku Çapan' Alıntı:
Neden burada yazıyorsun? kendine (kendince) burayı adam etme misyonumu yükledin?
Yöneticiliği bilen arkadaşlarınla çok kaliteli bir platform kurmayı düşünmezmisin?

bu kadar beğenmediğin ve rahatsız olduğun bir yerde neden varsın, misyonermisin yoksa mazoşistmisin?

Burayı adam etme veya yöneticiliği bilen arkadaşlarım ile site kurma gibi bir amacım olduğunu ve bunu yazdığımı hatırlamıyorum.Yazdıysam da sanırım sizin hayal dünyanızda yazmışım... Oralara kadar girebilmek ne kadar güzel duygu.

Ben yöneticilerden cevap bekliyorum sizden değil.
Onların avukatlığını veya vekaletini mi alıp yazıyorsunuz yoksa ?
Duyu organlarınızı (burun gibi) bu işe sokmaya çalışmazsanız eminim ki benim gibi yöneticiler de çok sevinecek.Keza kendi fikirlerini belirtebilecek kadar olgun,kültürlü insanlar olduklarını düşünüyorum.

Son soruna da cevap vermeden geçemeyeceğim.
Ne misyonerim ne de mazoşist...

İlla birşey demek istiyorsan ''içimizdeki İrlandalı'' diyerek çoğu kişinin yüzünün tebessüm etmesini sağlayabilirsin.Başarabilirsin bunu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...