Galatasaray'ı Bu Sezon Kim Çalıştırmalı?

Galatasaray'ı Bu Sezon Kim Çalıştırmalı?

• Bozidar Maljkovic

Oy: 7 8.4%
  • Cem Akdağ

Oy: 3 3.6%
  • Ergin Ataman

Oy: 23 27.7%
  • Fotis Katsikaris

Oy: 6 7.2%
  • Jonas Kazlauskas

Oy: 10 12.0%
  • Pini Gershon

Oy: 2 2.4%
  • Sergio Scariolo

Oy: 1 1.2%
  • Stevislav Pesic

Oy: 16 19.3%
  • Yağızer Uluğ

Oy: 6 7.2%
  • Yakup Sekizkök

Oy: 0 0.0%
  • Diğer (Lütfen belirtiniz)

Oy: 9 10.8%

• Kullanılan toplam oy
    83
  • Anket kapatılmış .
Ben Brose Basket'in koçu Andrea Trinchieri gelmeli derim. Dün akşam Baskoniayı son anda elinden kaçırdı. En azından mücadele etmeyi öğrenir elimizdeki kadro bile.

Şu an Ataman'ın gitmesini halen daha gereksiz bulsam da soruyu , Ataman giderse kim gelmeli olarak cevaplayacağım. Adayım Dusko Vujosevic. Basketbolu bilen ve bahanesiz çabalayan bir adam. Fakat 1 yıllığına değil 5 yıllığına basketbol koçu olarak değil şubenin şefi olarak geniş yetkiler ile gelmeli eğer gelecekse. Bu arada Pini Gershon gelirsebu takımda cinayet işler. Yıldızlarla son 20 yılda en iyi çalışan koç ama otorite konusunda çok net bir adamdır. Geçen hafta Weems'e demediği kalmadı basında.

Ankete en olumlu baktığım taraf şıklarda Mahmuti'nin olmayışı. Ataman bu sene kötüdür, hatta çok kötüdür. Ancak en azından hayal kurduran bir potansiyele sahip, dönem dönem kurdurduğu hayalleri de gerçekleştirdiği oldu. Hatta bu sene başında bile bir çoğumuz top 8'in hatta final 4'un hayalini kurdu. Hiç birimiz böyle berbat bir sezon beklemiyorduk.

Şıklar arasında yine hayal kurduran koçlar var. Ancak Mahmuti hayal dahi kurdurmayacak derecede vasat ve vizyonsuz biri. Benim tercihim Pesic veya Katsikaris olurdu.

Evgeny Pachutin, Ergin hoca bize gelmeden önce bile takımın başında görmek istediğim birisiydi. Kontratı bitiyorsa önümüzdeki sezon güzel olur

Yerli olarak Orhun Ene, Ozan Bulkaz yabancı olarak ta A.Trinchieri,S.Pesiç ve J.Kazlauskas olabilir ama sadece bu sezonu tamamlamak için değil tabi ki.

Ergin Ataman'a oy verenlerden birisiyim. Ergin Ataman istifa başlığına yazdığımı burada tekrarlayayım; bu kadroyu transfer yapmadan toparlamak imkansız, en azından ben öyle düşünüyorum. Ergin Ataman'ı ya da herhangi bir oyuncuyu gönderip, cebine para koymak, gelecek senelerin bütçesinden çalmak demek. Diğer takımları da izledik; aramızda uçurum var. Bu sezonu kayıp olarak görüyorum. Giden oyuncular gitsin, Ataman istifa ederse kabul edilsin. Fakat sene sonu Ataman, Euroleague'i kazansa bile devam edilmesin. Yeni bir sistem kuracak, her sene sil baştan yapmayacak, savaşan, mücadele eden, yılmayan, deplasmanlarda sinmeyen bir takım yapacak yabancı bir hocayla anlaşmalıyız, bayan basket de olduğu gibi.

Ergin Ataman ile 100% hemen ilişkinin kesilmesini istiyorum. Ancak açıklayıcı ve düzeyli yazın için seni tebrik ediyorum kardeşim. Umarım bu temiz üslup örnek olur...

Seninle aynı paralelde düşünmüyorum. Transfer yapmadan da bu takım işler hale getirilebilir. Kadroda neredeyse hiç verim alınamayan Pleiss, Smith ve Dentmon, hatta Ataman'ın gitgide verimini düşürdüğü Daye gibi oyuncuları iyi bir koçun faydalı hale getirip, ikame edebileceğini öngörüyorum. Ergin Ataman'ın hem kendisi mental olarak iyi durumda değil, hem de bu durum oyuncuları negatif etkiliyor. Ataman ile bu sezon daha fazla üzülmeye gerek olmadığı kanısındayım. Galatasaray'ın bu sezon önünde 50 maç daha var. En azından daha kaliteli ve düzenli bir basketbol izleyebiliriz yeni bir koç gelirse.

Sevgiler,

Arkadaşlar,

Bazı cevaplarda şu an boşta olmayan isimler var. Ancak takım çalıştıran koçları bu listeye eklemek doğru olmazdı. Çünkü herkesin kafasında farklı bir aday olabilir. Bu durumda aday isim yazmanın sonu yok. Mesela benim de kafamdaki esas koç Velimir Perasovic ama, şu an kendisiyle anlaşmak mümkün değil. Listedeki isimler boşta olan ve Galatasaray'ın anlaşabileceği antrenörlerdir. Anketin bir diğer faydası Ergin Ataman'ın aldığı ve almadığı oy oranını değerlendirmek olacaktır. Böylece Galatasaray taraftarının genel görüşü ortaya çıkacaktır.

Ankete en olumlu baktığım taraf şıklarda Mahmuti'nin olmayışı. Ataman bu sene kötüdür, hatta çok kötüdür. Ancak en azından hayal kurduran bir potansiyele sahip, dönem dönem kurdurduğu hayalleri de gerçekleştirdiği oldu. Hatta bu sene başında bile bir çoğumuz top 8'in hatta final 4'un hayalini kurdu. Hiç birimiz böyle berbat bir sezon beklemiyorduk.

Şıklar arasında yine hayal kurduran koçlar var. Ancak Mahmuti hayal dahi kurdurmayacak derecede vasat ve vizyonsuz biri. Benim tercihim Pesic veya Katsikaris olurdu.

Evgeny Pachutin, Ergin hoca bize gelmeden önce bile takımın başında görmek istediğim birisiydi. Kontratı bitiyorsa önümüzdeki sezon güzel olur

Ergin Ataman, Oktay Mahmuti'den daha iyi bir koç bunu tartışmam bile ama biz Oktay Mahmuti ile hayalleri beraber kurduk, o yolu beraber yaptık. Olympiakos deplasmanına giderken havalimanına "İnandık biz sizlere, yolun sonu Sinan Erdem'e" diye pankart asılmıştır. Teknik taktik işine bakacaksak bu sene bırakın F4'ü bu takımın bu 12-13 galibiyet görebilmesi mucizeydi biz bunu çoğu zaman yazdık zaten.

Önce gelecek sene bütçemiz ne, ne hedefliyoruz onları bilmemiz lazım bir kere. Yani önce kulübün vizyonu olacak ki o hedefin koçunu seçeceksin. 3-4 MD'lık bir bütçemiz olacaksa o koçların bir kısmı kafadan silinir bir kere. Bütçe düşük olacaksa bence Mahmudi iyi bir tercih olur.

Denize düşüp yılana sarılmak = Ergin Ataman'ı istemeyip Pesic'i istemek.

Pesic de gerçekten savunma anlamında çok kötü oyuncu tercihleri yapan bir koç. Brose'ye karşı kaybettiği final serisinden sonra ciddi bir biçimde onun da modern basketbolun gerisinde kaldığını düşünüyorum. Bütçe düşmesini de hesaplarsak, her top için kavga edecek bir Dusko Vujosevic takımını tercih ederim.

Ek olarak 1-6 yaptığımız Euroleague'de, daha kötü olabilmemiz için - galibiyet mi almamız gerekiyor da bu başlığa gereksiz diyen arkadaşlara soruyorum gereksiz olan başlık mıdır yoksa 10 milyon euro'yu çöp kutusuna dökenler mi

Ergin Ataman kötü coaching'in yanında mobbing gibi haddini aşan uygulamalara da başvuruyor artık. Bu sadece sezonu değil, önümüzdeki yılları da etkileyecek bir olay. Bu yüzden acil olarak gönderilmeli.
Pesic ile ilgili kısmına çok katılmıyorum ama senin görüşün tabi ki..Dusko Vujosevic kısmına gelince de Vujosevic benim de çok isteyeceğim önemli bir figür basketbol dünyasında..sadece bir koç değil, derinliği olan farklı bir adam ve benim de çok saygı duyduğum bir karakter.Gelmesini ben de çok isterim ama yanlış hatırlamıyorsam Limoges'ta çalışıyordu.Bize öncelikli olarak gelecekte bir koç değişikliği değil acilen bir koç değişikliği şart bana kalırsa..yoksa gelecekte Vujosevic'i ben de oldukça isterim.O yüzden de ben tercihlerimi boşta olan koçlardan yana kullandım.çünkü bence Ergin Ataman ile heba edecek bir dakikamız daha yok..

Bu arada ankete Oktay Mahmuti'nin de eklenmesi doğru olur, kendisi de boşta ve bizle yakaladığı sinerji söz konusu olduğunda kalplerde de yeri olan önemli bir isim.Her ne kadar önceliğim yabancı bir koç olsa da benim de birçok taraftarımızın da yerli koçlar arasında öncelikli olarak isteyeceği isimlerden birisidir kendisi, o açıdan da ankette olması çok daha doğru olur diye düşünüyorum.

Sebebi gayet basit. Yakup Sekizkök Galatasaray'da beşinci yılına girdi Ataman'ın yardımcısı olarak. Oyuncuları yakından tanıyor olması en büyük avantajı. Pek çok kulüp koçu gönderince yardımcısını getirir başta saydığım bu sebeplerden dolayı. Boştaki yerli antrenörleri değerlendirince ben Yakup Sekizkök'ün mevcut şartlarda en iyi yerli aday olduğunu düşünüyorum.

Yardımcı koçluk performansının yeterli olmadığını bizim buradan anlamamız mümkün değil arkadaşlar. Ergin Ataman çok baskın bir karakter. Yakup hocanın uyarılarını ve tavsiyelerini dinleyip dinlemediğini bilemeyiz. Ayrıca Yakup Sekizkök'e belki kendisi "fazla karışma" diyor olabilir. Şu an Maccabi'nin başındaki Rami Hadar, Edelstein'in yanında ne kadar aktifti?.. Ama bakın toparladı takımı...

Ataman'a oy verenlerin toplamı ile Ataman'a oy vermeyenlerin toplamına bakarsak devam edilmeli mi, edilmemeli mi sorusuna cevap alınmış olunacak.

18.11.2016 saat 16:13 itibarilyle kullanılan toplam oy: 18, Ataman'a çıkan oy 5... Yani şu an Ataman'ının devam etmesini isteyenler ortalama 30%...

Kardeşim, Oktay hocayı atladığımı sonradan fark ettim. Kesinlikle yer almalıydı dediğin gibi. Ancak, oy kullananlar "diğer" seçeneğini seçip Oktay Mahmuti yazarsa onu da ayrıca toplarız...

Ankette Bozidar Maljkovic tercihi kullandım ama seçenek olarak iyi koçlar var,Pesic,Scariolo Katsikaris BUNLARDA İYİ SEÇENEKLER YETERKİ YÖNETİM ARTIK TUTARLI VE CİDDİ DAVRANSIN GÖNDERSİN KENDİNİ ŞUBEDEN VE TAKIMDAN BÜYÜK GÖREN EGOLU KOÇU GETİRSİNLER BİRİNİ.Son bölümü büyük harflerle yazmışım kusura bakmayın.

Hayaller kurduran ama EC gibi alt seviye hayalleri gerçekleştirebilecek ancak kapasiteyi aşamayıp EL hayallerinde hem kendisini hemde o hayalleri sattığı İnsanları hayal kurıklığına uğratabilecek kadar geri kalmış yaptığı hatalardan geri dönmesini bilmemekle kalmayıp bütün suçu kendi aldırdığı oyunculara atacak kadar böbürlenmiş birisidir geçmişler ola.

Ergin Ataman'a kızsamda başlık bence olmamış.

Bizde hiç kredisi yok mu. Harcamak bu kadar kolay olmamalı.

Kardeş o kredileri bizden evvel kendisi çoktan tüketti bile,şubenin bu sezonki anlamını ve önemini çok kişiden daha iyi bilirken bu kadar pervasızca davranmaya hakkı yok,kazandırdıkları unutulmaz ama bu sezonda kaybettirdikleride unutulmaz bazı şeyler bir yere kadar tahammül edilir fazlası hem kendine hemde bizlere çok zarar verir zorlamanın anlamı yok.

Ergin Ataman, Oktay Mahmuti'den daha iyi bir koç bunu tartışmam bile ama biz Oktay Mahmuti ile hayalleri beraber kurduk, o yolu beraber yaptık. Olympiakos deplasmanına giderken havalimanına "İnandık biz sizlere, yolun sonu Sinan Erdem'e" diye pankart asılmıştır. Teknik taktik işine bakacaksak bu sene bırakın F4'ü bu takımın bu 12-13 galibiyet görebilmesi mucizeydi biz bunu çoğu zaman yazdık zaten.

Bir çok insanın "Euroleague Sıralama Tahminleri Başlığında" bizi ilk 8'de yazdığı dönem ben de ilk 8' giremeyeceğimizi yazdım. Yalan olmasın, 12'nin de altına düşmeyiz diyordum.

Mahmuti döneminde kurduğumuz hayaller uzun yıllar sonra basketbola yapılan yatırım ve yakalanan sinerjidendi. Burada hayal kurdurmaktan kastım koçluk becerileriyle ilgili. Yani şuan Mahmuti gelse açıkçası hiçbir beklentim olmaz

Ben Pesic ismini düşünüyorum karakteri başarıları belli biri ama bu sezonluk geleceğini de pek ihtimal vermem.

Benim asıl düşündüğüm isim bu sene sözleşmesi bitecek olan Erman Kunterdir.

Fransada çok düşük bütçelerle çok güzel işler yaptı kendisi,almadığı kupa kalmadı kendisi de Türkiyeye dönmek istiyor artık.

Gelecek yıl Euroleaguede olmayacağımızı düşünürsek kendisiyle yeniden yapılanma, bir karakter ,felsefe kazanma konusunda uzun yıllar sözleşme imzalamalıyız şu durumda bize en çok gidecek koç kendisi diğer yabancı koçların bizden çok ciddi talepleri olacaktır.

Bu neresinden tutsan elinde kalıcak şekilde kurulmuş kadroya yeni bir hoca getirmek, gelecek hocaya haksızlıktır. Bu sezon öyle yada böyle Ergin Atamanla devam edilip gelecek sezon için iyi bir koç tercihi ve kadro planlaması yapmalıyız. Tabi bunların olabilmesi için şubenin başına aklı başında bir vatandaşın gelmeside en önemli konudur.

Hayaller kurduran ama EC gibi alt seviye hayalleri gerçekleştirebilecek ancak kapasiteyi aşamayıp EL hayallerinde hem kendisini hemde o hayalleri sattığı İnsanları hayal kurıklığına uğratabilecek kadar geri kalmış yaptığı hatalardan geri dönmesini bilmemekle kalmayıp bütün suçu kendi aldırdığı oyunculara atacak kadar böbürlenmiş birisidir geçmişler ola.

Eurocup şampiyonluğunu " Eurocup gibi alt seviye hayaller " gibi aşağılayan bir sözcük gurubuyla ifade etmek öncelikle kendi kulubünün basketbol tarihine ayıp etmektir. Ancak Fb'lilerin bu ve buna benzer tabirlerini sık sık görüyoruz

Bu arada illa Euroleague'yi baz alacaksak Obra'nın 25 milyon euro bütçeyle Euroleague 2. turunda pas pas olduğu sezon final 8 yapmışlığımız da oldu